• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / De linke weekendbijlage (19-2025)

De linke weekendbijlage (19-2025)

11 May 2025 by Pepijn van Erp 8 Comments

De linke weekendbijlage (19-2025) 3

Vaak komen we zaken op internet tegen die niet groot genoeg zijn om een heel stuk over te schrijven of soms hebben we daar de tijd niet voor. In deze rubriek delen we een verzameling interessante of gewoon vermakelijke berichtjes van de afgelopen week met de lezers van Kloptdatwel. Leesvoer voor in het weekend!

  • De Morgen: Griet Op de Beeck krijgt ‘Skeptische put’ voor ‘zowel wetenschappelijk als maatschappelijk problematische standpunten’
  • SKEPP: Michaël Sels wint Zesde Vijs – Laudatio
  • NRC: Complottheorieën ontleed voor kinderen: nergens simplistisch en toch speels
  • Mother Jones: The Brain Rot Cabinet
  • Washington Post: Uproar over surgeon general pick exposes MAHA factions among RFK Jr. allies
Inschrijvingen Skepsiscongres 2025 geopend: Was vroeger alles beter?

Hieronder de voordracht die Francesco Grassi hield op het European Skeptics Congress van vorig jaar, over zijn onderzoek naar graancirkels door de jaren heen.

Steun Kloptdatwel

De linke weekendbijlage (19-2025) 4Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
De linke weekendbijlage (18-2025)
Next Entry »
Ben ik zelf eigenlijk een beetje vrij van bullshit?

Filed Under: Algemeen

Reader Interactions

Comments

  1. Renate1 says

    11 May 2025 at 15:23

    Ach, de heer Kennedy maakt zich druk over 300.000 kinderen die volgens complotgelovigen als sex-slaaf of iets dergelijks werken. Misschien kan hij zich beter druk maken over kinderen met kanker die desondanks gedeporteerd worden, of misschien over de kinderen met mazelen, omdat hun ouders de anti-vax sprookjes van de heer Kennedy geloofden. Maar nee, dat is niet belangrijk. Aandringen op vaccinaties is ook niet belangrijk, maar er moet meer geld besteed worden aan onderzoek naar bestaande medicijnen die mogelijk iets tegen mazelen zouden kunnen doen.
    Maar goed, zo lang je een blanke heteroseksuele man bent, maakt gebrek aan deskundigheid voor de heer Trump niet uit. Zo lang je hem maar in het achterwerk kruipt, ben je welkom.
    Als je echter, vrouw, zwart of beide bent, en misschien andere ideeën hebt, dan de heer Trump heeft, dan kun je snel je biezen pakken.

    Log in to Reply
    • Richard Rasker says

      11 May 2025 at 21:05

      Ach, de heer Kennedy maakt zich druk over 300.000 kinderen die volgens complotgelovigen als sex-slaaf of iets dergelijks werken.

      In dit verband is het ook wat merkwaardig dat Kennedy zich klaarblijkelijk totaal niet druk maakt om de geschatte 2 miljoen kinderen die de komende maanden dood zullen gaan als direct gevolg van het Trump-beleid.

      Log in to Reply
      • Hans1263 says

        11 May 2025 at 21:31

        @Richard Rasker
        America first, weet u wel? Hersenloos of gewetenloos, kiest u maar.

        Log in to Reply
        • Renate1 says

          12 May 2025 at 11:27

          Mensen in het buitenland tellen niet mee. Overigens tellen mensen die op de een of andere manier hulp nodig hebben ook in de VS niet langer mee.

          En dan durft de heer Trump nog tegen Canada te blaten dat de Amerikaanse gezondheidszorg zo geweldig is.
          “Sluit je toch aan als 51ste staat.”
          De satirische filmpjes op YouTube spreken boekdelen.

        • Richard Rasker says

          12 May 2025 at 11:57

          @Hans1263
          Het intrieste is dat men met het opheffen van USAID en andere federale programma’s en diensten juist het exacte tegendeel bereikt van ‘America First’.

          Door letterlijk de hele rest van de wereld te schofferen, in de rug te steken en van zichzelf te vervreemden geeft Trump zijn propagandaslogan bijna dezelfde connotatie als ‘North Korea First’.

        • Renate1 says

          12 May 2025 at 12:02

          @ Richard Rasker,
          Inderdaad. Veel van wat nu wordt afgeschaft door de regering van de VS, was juist bedoeld om de harten van de mensen in het buitenland voor de VS te winnen. China is maar wat bereid om in het gat te springen. En ook Rusland is zeer bereid om regeringen te helpen in het zadel te blijven met militaire steun. Kortom America First, maar dan helaas zonder veel bondgenoten.

        • Hans1263 says

          12 May 2025 at 18:22

          @Richard Rasker
          Ik denk dat het antwoord “hersenloos” is. We moeten hier het hoofd maar koel houden, het gek geworden land boycotten totdat men mogelijk weer bij zinnen is gekomen. Net als in Canada Amerikaanse producten en diensten vooralsnog mijden. Dit is geen beschaafd land meer.

    • Hans1263 says

      11 May 2025 at 21:27

      @Renate1
      Gesteld dat het waar zou zijn, dat waanzinnige verhaal van die 300.000 vermiste en misbruikte kinderen. Dan zou toch de wereld te klein zijn van de ophef? Alleen al dat aantal. Waar láát je al die kinderen? En dat lekt niet uit? Die ophef is kennelijk niet het geval. Dan vermoed ik dat de Amerikanen in meerderheid nog net niet helemaal knotsgek zijn en dit verhaal maar laten voor wat het is. Overigens wordt tegendraads reageren tegenwoordig daar niet erg gewaardeerd. Men zit daar opgescheept met een “regering” van complotgelovigen en gekken die met oneigenlijke middelen en met willekeur hun wil doordrijven. Benieuwd hoe lang dit duurt.

      Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
Fluoride-angst?
30 June 2025 - Ward van Beek
Fluoride-angst?

Raad eens’, vraagt Cor van Loveren: ‘Het is begin jaren zeventig. Hoeveel gaatjes denk je dat een kind van vijf gemiddeld had?’ Het antwoord: achttien. ‘In haast elke tand zat wel een gat.’ Gemiddeld genomen dan. Er waren ook tanden…Lees meer Fluoride-angst? › [...]

James Randi test wichelroedelopers in Australië
11 June 2025 - SkepsisSiteBeheerder
James Randi test wichelroedelopers in Australië

In 1980 bezocht James Randi Australië op uitnodiging van Dick Smith om daar een test uit te voeren met wichelroedelopers.Lees meer James Randi test wichelroedelopers in Australië › [...]

Polarisatie juist goed voor democratie?
5 June 2025 - Ward van Beek
Polarisatie juist goed voor democratie?

.Soms lijkt het wel alsof we elkaar de hele dag de tent uit vechten. Op social media, bij verjaardagsfeestjes en in talkshows zijn we het oneens over vaccins, over Gaza, over vrouwenrechten. Dat blijkt ook uit onderzoek van het Sociaal…Lees meer Polarisatie juist goed voor democratie? › [...]

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

Garden of Healing
15 July 2025 - Mark Crislip

As I read the plaques in the Garden of Healing, I thought it would be a fun project to compare the content with reality. The post Garden of Healing first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Dr. Pierre Kory resurrects the false claim that vaccines cause SIDS
14 July 2025 - David Gorski

Dr. Pierre Kory name-checked me in a post falsely claiming that vaccines cause SIDS. I finally get around to responding. The post Dr. Pierre Kory resurrects the false claim that vaccines cause SIDS first appeared on Science-Based Medicine. [...]

The Opinion Class: Practicing Focused Protection From Reality
13 July 2025 - Jonathan Howard

A class of sheltered COVID pundits are eager to conjure an alternate history where we let the virus spread in 2020 and everything turned out just fine. The post The Opinion Class: Practicing Focused Protection From Reality first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Hans1263 on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsHet is me duidelijk, @ Klaas van Dijk Het lijkt me heel simpel: wie zwijgt, stemt toe. Incompetentie en collaboratie
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs@Hans1263, per abuis heb ik mijn reactie op jouw bericht van 5 juli 2025 (om 21:25) op de verkeerde plek
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs@Hans1263, het is inderdaad erg opvallend dat de werkgevers van het trio, te weten de VU (Ronald Meester), het Radboud
  • Hans1263 on De linke net-na-het-weekendbijlage (27-2025)De bekende en verderfelijke combinatie van complotgeloof, geloof en kwakzalverij.
  • Renate1 on De linke net-na-het-weekendbijlage (27-2025)https://www.kwakzalverij.nl/nieuws/bestuur-stuurt-brief-aan-minister-en-vaste-kamercommissie-vws/ Waarom verbaast het me niet dat mevrouw Ag

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2025 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in