• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / De linke weekendbijlage (19-2025)

De linke weekendbijlage (19-2025)

11 May 2025 by Pepijn van Erp 8 Comments

De linke weekendbijlage (19-2025) 3

Vaak komen we zaken op internet tegen die niet groot genoeg zijn om een heel stuk over te schrijven of soms hebben we daar de tijd niet voor. In deze rubriek delen we een verzameling interessante of gewoon vermakelijke berichtjes van de afgelopen week met de lezers van Kloptdatwel. Leesvoer voor in het weekend!

  • De Morgen: Griet Op de Beeck krijgt ‘Skeptische put’ voor ‘zowel wetenschappelijk als maatschappelijk problematische standpunten’
  • SKEPP: Michaël Sels wint Zesde Vijs – Laudatio
  • NRC: Complottheorieën ontleed voor kinderen: nergens simplistisch en toch speels
  • Mother Jones: The Brain Rot Cabinet
  • Washington Post: Uproar over surgeon general pick exposes MAHA factions among RFK Jr. allies
Inschrijvingen Skepsiscongres 2025 geopend: Was vroeger alles beter?

Hieronder de voordracht die Francesco Grassi hield op het European Skeptics Congress van vorig jaar, over zijn onderzoek naar graancirkels door de jaren heen.

Steun Kloptdatwel

De linke weekendbijlage (19-2025) 4Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
De linke weekendbijlage (18-2025)
Next Entry »
Ben ik zelf eigenlijk een beetje vrij van bullshit?

Filed Under: Algemeen

Reader Interactions

Comments

  1. Renate1 says

    11 May 2025 at 15:23

    Ach, de heer Kennedy maakt zich druk over 300.000 kinderen die volgens complotgelovigen als sex-slaaf of iets dergelijks werken. Misschien kan hij zich beter druk maken over kinderen met kanker die desondanks gedeporteerd worden, of misschien over de kinderen met mazelen, omdat hun ouders de anti-vax sprookjes van de heer Kennedy geloofden. Maar nee, dat is niet belangrijk. Aandringen op vaccinaties is ook niet belangrijk, maar er moet meer geld besteed worden aan onderzoek naar bestaande medicijnen die mogelijk iets tegen mazelen zouden kunnen doen.
    Maar goed, zo lang je een blanke heteroseksuele man bent, maakt gebrek aan deskundigheid voor de heer Trump niet uit. Zo lang je hem maar in het achterwerk kruipt, ben je welkom.
    Als je echter, vrouw, zwart of beide bent, en misschien andere ideeën hebt, dan de heer Trump heeft, dan kun je snel je biezen pakken.

    Log in to Reply
    • Richard Rasker says

      11 May 2025 at 21:05

      Ach, de heer Kennedy maakt zich druk over 300.000 kinderen die volgens complotgelovigen als sex-slaaf of iets dergelijks werken.

      In dit verband is het ook wat merkwaardig dat Kennedy zich klaarblijkelijk totaal niet druk maakt om de geschatte 2 miljoen kinderen die de komende maanden dood zullen gaan als direct gevolg van het Trump-beleid.

      Log in to Reply
      • Hans1263 says

        11 May 2025 at 21:31

        @Richard Rasker
        America first, weet u wel? Hersenloos of gewetenloos, kiest u maar.

        Log in to Reply
        • Renate1 says

          12 May 2025 at 11:27

          Mensen in het buitenland tellen niet mee. Overigens tellen mensen die op de een of andere manier hulp nodig hebben ook in de VS niet langer mee.

          En dan durft de heer Trump nog tegen Canada te blaten dat de Amerikaanse gezondheidszorg zo geweldig is.
          “Sluit je toch aan als 51ste staat.”
          De satirische filmpjes op YouTube spreken boekdelen.

        • Richard Rasker says

          12 May 2025 at 11:57

          @Hans1263
          Het intrieste is dat men met het opheffen van USAID en andere federale programma’s en diensten juist het exacte tegendeel bereikt van ‘America First’.

          Door letterlijk de hele rest van de wereld te schofferen, in de rug te steken en van zichzelf te vervreemden geeft Trump zijn propagandaslogan bijna dezelfde connotatie als ‘North Korea First’.

        • Renate1 says

          12 May 2025 at 12:02

          @ Richard Rasker,
          Inderdaad. Veel van wat nu wordt afgeschaft door de regering van de VS, was juist bedoeld om de harten van de mensen in het buitenland voor de VS te winnen. China is maar wat bereid om in het gat te springen. En ook Rusland is zeer bereid om regeringen te helpen in het zadel te blijven met militaire steun. Kortom America First, maar dan helaas zonder veel bondgenoten.

        • Hans1263 says

          12 May 2025 at 18:22

          @Richard Rasker
          Ik denk dat het antwoord “hersenloos” is. We moeten hier het hoofd maar koel houden, het gek geworden land boycotten totdat men mogelijk weer bij zinnen is gekomen. Net als in Canada Amerikaanse producten en diensten vooralsnog mijden. Dit is geen beschaafd land meer.

    • Hans1263 says

      11 May 2025 at 21:27

      @Renate1
      Gesteld dat het waar zou zijn, dat waanzinnige verhaal van die 300.000 vermiste en misbruikte kinderen. Dan zou toch de wereld te klein zijn van de ophef? Alleen al dat aantal. Waar láát je al die kinderen? En dat lekt niet uit? Die ophef is kennelijk niet het geval. Dan vermoed ik dat de Amerikanen in meerderheid nog net niet helemaal knotsgek zijn en dit verhaal maar laten voor wat het is. Overigens wordt tegendraads reageren tegenwoordig daar niet erg gewaardeerd. Men zit daar opgescheept met een “regering” van complotgelovigen en gekken die met oneigenlijke middelen en met willekeur hun wil doordrijven. Benieuwd hoe lang dit duurt.

      Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
Fluoride-angst?
30 June 2025 - Ward van Beek
Fluoride-angst?

Raad eens’, vraagt Cor van Loveren: ‘Het is begin jaren zeventig. Hoeveel gaatjes denk je dat een kind van vijf gemiddeld had?’ Het antwoord: achttien. ‘In haast elke tand zat wel een gat.’ Gemiddeld genomen dan. Er waren ook tanden…Lees meer Fluoride-angst? › [...]

James Randi test wichelroedelopers in Australië
11 June 2025 - SkepsisSiteBeheerder
James Randi test wichelroedelopers in Australië

In 1980 bezocht James Randi Australië op uitnodiging van Dick Smith om daar een test uit te voeren met wichelroedelopers.Lees meer James Randi test wichelroedelopers in Australië › [...]

Polarisatie juist goed voor democratie?
5 June 2025 - Ward van Beek
Polarisatie juist goed voor democratie?

.Soms lijkt het wel alsof we elkaar de hele dag de tent uit vechten. Op social media, bij verjaardagsfeestjes en in talkshows zijn we het oneens over vaccins, over Gaza, over vrouwenrechten. Dat blijkt ook uit onderzoek van het Sociaal…Lees meer Polarisatie juist goed voor democratie? › [...]

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

Big Trouble in Little Pharma
2 July 2025 - Kathleen Seidel

The Excruciating Inspection of David Geier’s DAP Pharmaceuticals The post Big Trouble in Little Pharma first appeared on Science-Based Medicine. [...]

RFK Jr.’s reconstituted vaccine committee meets for the first time, and I can’t help but think of clowns…antivax clowns
30 June 2025 - David Gorski

Last week, HHS Secretary Robert F. Kennedy Jr.'s reconstituted Advisory Committee for Immunization Practices (ACIP) met for the first time. The proceedings reminded me, more than anything else, of an antivax clown car. The post RFK Jr.’s reconstituted vaccine committee meets for the first time, and I can’t help but think of clowns…antivax clowns first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Dr. Jay Bhattacharya Tried to Summon a Social Media Mob to Bully and Silence a Dissident Scientist, but the Mob Had Other Ideas
28 June 2025 - Jonathan Howard

The mob doesn't trust the medical establishment, and today Dr. Bhattacharya is the medical establishment. The post Dr. Jay Bhattacharya Tried to Summon a Social Media Mob to Bully and Silence a Dissident Scientist, but the Mob Had Other Ideas first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • O misterioso vídeo do disco voador em Mingachevir, no Azerbaijão - Portal Vigília on UFO’s – waar komen ze vandaan?[…] e produtiva, principalmente entre céticos. Um grupo de trabalho da iniciativa internacional “Skepsis”, começou
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsNaar aanleiding van reacties op X van Bram Bakker aka @bramkoers_tweet heeft Jaime Borjas meerdere malen opnieuw gereageerd op problemen
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs@Hans1263, bedankt voor je bemoedigende woorden. Ik ben er behoorlijk zeker van dat mensen als Ronald Meester, Jona Walk en
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het ‘retraction paper’ voor de Corman-Drosten PCR-testOndertussen is er een uitspraak van de zaak tegen huisarts Berber Pieksma, 1 van de vele co-auteurs van dit broddelwerk
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (24-2025)Benieuwd naar het resultaat. Vaak is de klokkeluider de kwaaie pier.

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2025 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in