• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / De linke weekendbijlage (26-2017)

De linke weekendbijlage (26-2017)

1 July 2017 by Björn 9 Comments

De linke weekendbijlage (26-2017) 5

Vaak komen we zaken op internet tegen die niet groot genoeg zijn om een heel stuk over te schrijven of soms hebben we daar de tijd niet voor. Daarom willen wij in deze nieuwe rubriek een verzameling interessante of gewoon vermakelijke berichtjes van de afgelopen week met de lezers van Kloptdatwel delen. Leesvoer voor in het weekend!

  • TEDx: Debunking the Paleo diet
  • NPO 3FM: Aliens in de achterhoek: de graancirkel maker is ontdekt! – Zie ook de vorige linke weekendbijlage. Het bleek allemaal een stunt te zijn in het kader van een buurtfeest. ‘Slachtoffer’ Willem Post was op de hoogte dat zijn buren de graancirkels hadden gemaakt.
  • Bad UFOs:  “Disclosure” Mania Flares Up Again – Hackers collectief Anonumous zou NASA gehackt hebben en informatie hebben aangetroffen waaruit zou blijken dat de ruimtevaartorganisatie op het punt staat om de vondst van buitenaards leven bekend te maken.
  • NPO Radio 1, Radio Doc: “Wat is dit voor waanzin?!?” – over George van Houts voorstelling ‘Kom Plot’ die met name over 9/11 gaat.
  • Vereniging tegen de Kwakzalverij: Homeopaat Scholten wil geen kwakzalverbestrijders in tuchtcollege
  • Raw Story: Creationist Ken Ham blames atheists and ‘fake news’ for failing Ark Encounter theme park
  • Patheos: Did Passengers Pray the AirAsia X Flight to a Safe Landing?
  • Arno van ‘t Hoog: Factcheck: eerherstel voor het keukentrapje. – Is de kans dat je sterft door van een keukentrap te vallen inderdaad groter dan de kans om te komen bij een terroristische aanslag?

En Stephen Colbert heeft wat te vertellen over de energetische stickertjes die Gwyneth Paltrow via haar website Goop promoot:

En wie vanavond nog niets anders gepland had, kan gaan mee gaan bidden om bezoekers van een show van Derek Ogilvie in Hengelo te beschermen …

Steun Kloptdatwel

De linke weekendbijlage (26-2017) 6Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Last Week Tonight with John Oliver over vaccinaties
Next Entry »
Dikmakende bubbels?

Filed Under: Algemeen

Reader Interactions

Comments

  1. FVerweven says

    2 July 2017 at 12:03

    En dan deze nog:
    ‘We moeten de oplichters in het Lyme-circuit dringend een halt toeroepen’
    ‘Er duiken steeds meer meldingen op van patiënten met ernstige complicaties tijdens behandelingen voor ‘chronische Lyme”, schrijft neuroloog in opleiding Wietse Wiels. ‘Het is hoog tijd om de oplichters en charlatans van het Lyme-circuit een halt toe te roepen’.

    Ik zit nog steeds te wachten tot Alberto Stegeman 10 kerngezonde patiënten laat testen in Duitsland waar ze alle 10 de diagnose chronische lyme krijgen. Emo-tv hebben we nodig… Sociale druk van je omgeving die zegt dat chronische lyme fake news is.

    http://www.knack.be/nieuws/belgie/we-moeten-de-oplichters-in-het-lyme-circuit-dringend-een-halt-toeroepen/article-opinion-872391.html

    Log in to Reply
    • Renate1 says

      2 July 2017 at 14:31

      Orac wijdde er vorige week ook een stuk op z’n blog aan:
      http://scienceblogs.com/insolence/2017/06/21/deaths-and-complications-due-to-treating-the-fake-disease-known-as-chronic-lyme-disease/

      Log in to Reply
  2. Jan Willem Nienhuys says

    2 July 2017 at 13:06

    Ik heb ook dat idee wel eens gehad, maar het is minder makkelijk dan het lijkt. Het bloed moet onder dokterstoezicht worden afgetapt. Dat is nog wel te organiseren. Zo gebeurd tijdens een bestuursvergadering van de VtdK. Maar als ik het goed begrijp moet de arts het bloedmonster dan naar Duitsland opsturen, tezamen met het klachtenpatroon van de patiënt. Zo’n Duits centrum zal vast raar opkijken als ze van een hen geheel onbekende arts opeens 10 bloedmonsters krijgen.

    Je moet dus met kerngezonde proefpersonen naar verschillende altodokters gaan, en daar overtuigend toneelspelen dat je je zo moe voelt. Dat vergt veel meer voorbereiding.

    Log in to Reply
    • Wilma S. says

      2 July 2017 at 18:17

      Je moet dus met kerngezonde proefpersonen naar verschillende altodokters gaan, en daar overtuigend toneelspelen dat je je zo moe voelt. Dat vergt veel meer voorbereiding.

      Ik zou dat vrij gemakkelijk kunnen om twee redenen. Ervaring met toneelspelen en regelmatig echt moe door een hele andere oorzaak dan een tekenbeet. Voor zover ik weet, is mijn bloed in orde, maar dat zou van tevoren geprikt kunnen worden om het verschil met de uitslag uit Duitsland te beoordelen. Ik ga uiteraard niet in mijn eentje, daar ben ik te moe voor. 😉

      Log in to Reply
    • Hans1263 says

      2 July 2017 at 23:01

      Zou het per se met mensenbloed moeten? Als je muizen- of rattenbloed opstuurt (dat hoeft toch niet door een arts?), van kerngezonde laboratoriumdieren natuurlijk, zou men dat dan detecteren? Als men het niet opmerkt, lijkt me dat wel een komisch resultaat.
      En je hoeft natuurlijk niet alle tien monsters tegelijk op te sturen, laat staan dat je dat door 1 afzender laat doen. Die fakedossiers van neppatiënten zouden toch niet zo moeilijk hoeven zijn?

      Log in to Reply
  3. Jan Willem Nienhuys says

    3 July 2017 at 08:30

    Het prikken is niet het belangrijkste probleem. De inzender moet een arts zijn, en over de formulieren van het centrum beschikken. Allemaal geen overkomelijke bezwaren, maar wel een georganiseer. Ik begrijp niet waarom kritische organisaties / consumenten in Duitsland daar al niet bovenop zitten.

    Ik weet weinig van bloedafname – behalve dan als ‘slachtoffer’. Het lijkt me lastig om van 1 rat zoveel bloed af te nemen als normaal van een mens.

    Die laboratoria doen, zo heb ik begrepen, wel in bepaalde zin bonafide onderzoek. Maar die tests komen er uiteindelijk op neer dat je een of anders streepjespatroon moet interpreteren. In die Duitse labs zijn ze al tevreden met heel vage streepjes. Ik denk dat ik zeker positief zou testen. Ik heb al twee keer een lyme-infectie gehad, althans een rode ring die verdween na antibiotica. De tweede keer had de ring al een diameter van zo’n 30 cm toen ik hem pas opmerkte.

    Log in to Reply
    • FVerweven says

      3 July 2017 at 12:03

      In dit geval zou er ook eigenlijk een controlegroep moeten zijn die wél (ooit?) een lyme infectie heeft gehad.
      Rattenbloed zal toch alleen zin hebben als men dat bij de gebruikte test zou moeten opvallen?

      Log in to Reply
    • Hans1263 says

      3 July 2017 at 14:37

      U en ik zijn er maar al te goed mee bekend dat proefnemingen veel “georganiseer” met zich brengen. Te gek voor woorden eigenlijk, de omgekeerde wereld, dat anderen dat onderzoek op poten zouden moeten zetten, in plaats van dat de kwakzalvers dat zelf doen. Vandaar dat ik een simpel experimentje voorstelde.
      Veel bloed zal er toch neem ik aan niet voor een test op Lyme nodig zijn? Maar OK, voor ontmaskering van bedriegers heb ik wel een buisje bloed over…

      Log in to Reply
  4. FVerweven says

    24 August 2017 at 14:26

    Watchdog Accuses Gwyneth Paltrow’s Goop Of Making ‘Deceptive’ Health Claims
    The star’s lifestyle site is making “inappropriate” claims, Truth in Advertising says in a complaint.
    http://www.huffingtonpost.com/entry/gwyneth-paltrow-goop-health-watchdog_us_599e9143e4b05710aa59de15?ncid=inblnkushpmg00000009

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
De ijsprofeet laat restje geloofwaardigheid Wim Hof wegsmelten
22 November 2025 - Pepijn van Erp
De ijsprofeet laat restje geloofwaardigheid Wim Hof wegsmelten

In hun ongeautoriseerde biografie van Wim Hof schetsen Volkskrant-journalisten Robert van de Griend en Anneke Stoffelen een ontluisterend beeld van de goedlachse goeroe. Het is allemaal nog veel erger dan je al dacht.Lees meer De ijsprofeet laat restje geloofwaardigheid Wim Hof wegsmelten › [...]

Het Alternatieve Circuit: Risico’s, Kosten en Communicatie
12 October 2025 - Ward van Beek
Het Alternatieve Circuit: Risico’s, Kosten en Communicatie

.Op 4 oktober vond in de Geertekerk in Utrecht het jaarlijkse symposium plaats van de Vereniging tegen de Kwakzalverij. Het thema dit jaar was Het Alternatieve Circuit: Risico’s, Kosten en Communicatie. Meester KackadorisprijsDe middag begon traditioneel met de toekenning van…Lees meer Het Alternatieve Circuit: Risico’s, Kosten en Communicatie › [...]

Het ‘Red Panda Effect’
8 October 2025 - Ward van Beek
Het ‘Red Panda Effect’

.In de Skeptical Inquirer van october/november (Volume 49, No. 5) wordt door Craig A. Foster en Kelsey M. McGinn teruggeblikt naar een uitgave van het blad uit 1979, met daarin een verhaal over een verdwenen panda, ontsnapt uit Blijdorp, wiens ontsnapping…Lees meer Het ‘Red Panda Effect’ › [...]

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

The CDC is lying to you about vaccines and autism
24 November 2025 - David Gorski

The CDC webpage about vaccines and autism now misrepresents the science and lies to the public about vaccines and autism. It's just part of HHS Secretary Robert F. Kennedy Jr.'s continuing war on vaccines. The post The CDC is lying to you about vaccines and autism first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Goodbye to Focused Protection. Jay Bhattacharya’s Latest 1-Page Pandemic “Plan” is for Vulnerable People to Stop Being Vulnerable.
21 November 2025 - Jonathan Howard

Jay Bhattacharya's new "plan" is really an admission that if there's a new pandemic, he’s not competent enough to do any of the incredible things he “would have” done regarding COVID. He's not even going to try. The post Goodbye to Focused Protection. Jay Bhattacharya’s Latest 1-Page Pandemic “Plan” is for Vulnerable People to Stop Being Vulnerable. first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Hope, Evidence, and Hard Questions in Duchenne Muscular Dystrophy
20 November 2025 - Scott Gavura

I’ve been reflecting on the disappointing outcomes and the reaction to Sarepta Therapeutics’ recently announced clinical trial results for its Duchenne muscular dystrophy treatments, AMONDYS 45 (casimersen) and VYONDYS 53 (golodirsen). The tension is evident: Families want treatments that benefit patients, while critics note the evidence reveals a different story. Duchenne muscular dystrophy is a relentless disease. When a company suggests it […] The post Hope, Evidence, and Hard Questions in Duchenne Muscular Dystrophy first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Martin Bier on De linke weekendbijlage (47-2025)Bedankt voor de Wim Hof updates. Het lijkt erop dat het schip aan het zinken is sinds het grote VolkskrantArtikel
  • Renate1 on De linke weekendbijlage (47-2025)De vergoeding van alle mogelijke kwakzalverij uit het aanvullende pakket is voor mij een reden om daar van af te
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (47-2025)@Renate Ik heb een vriend die al jaren parkinsonpatiënt is, met werkelijk huiveringwekkende symptomen. Dan heb je een vrijwel continue
  • Renate1 on De linke weekendbijlage (47-2025)@ Hans, Inderdaad. Dat wil natuurlijk niet zeggen dat er geen rotte appels tussen de farmaceutische bedrijven zitten, maar bij
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (47-2025)@Renate1 Daar werken duizenden deskundige mensen, en die moeten natuurlijk ook wonen, eten, meubels kopen enzovoort. En inderdaad: die mense

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2025 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in