• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / De linke weekendbijlage (26-2017)

De linke weekendbijlage (26-2017)

1 July 2017 by Björn 9 Comments

De linke weekendbijlage (26-2017) 5

Vaak komen we zaken op internet tegen die niet groot genoeg zijn om een heel stuk over te schrijven of soms hebben we daar de tijd niet voor. Daarom willen wij in deze nieuwe rubriek een verzameling interessante of gewoon vermakelijke berichtjes van de afgelopen week met de lezers van Kloptdatwel delen. Leesvoer voor in het weekend!

  • TEDx: Debunking the Paleo diet
  • NPO 3FM: Aliens in de achterhoek: de graancirkel maker is ontdekt! – Zie ook de vorige linke weekendbijlage. Het bleek allemaal een stunt te zijn in het kader van een buurtfeest. ‘Slachtoffer’ Willem Post was op de hoogte dat zijn buren de graancirkels hadden gemaakt.
  • Bad UFOs:  “Disclosure” Mania Flares Up Again – Hackers collectief Anonumous zou NASA gehackt hebben en informatie hebben aangetroffen waaruit zou blijken dat de ruimtevaartorganisatie op het punt staat om de vondst van buitenaards leven bekend te maken.
  • NPO Radio 1, Radio Doc: “Wat is dit voor waanzin?!?” – over George van Houts voorstelling ‘Kom Plot’ die met name over 9/11 gaat.
  • Vereniging tegen de Kwakzalverij: Homeopaat Scholten wil geen kwakzalverbestrijders in tuchtcollege
  • Raw Story: Creationist Ken Ham blames atheists and ‘fake news’ for failing Ark Encounter theme park
  • Patheos: Did Passengers Pray the AirAsia X Flight to a Safe Landing?
  • Arno van ‘t Hoog: Factcheck: eerherstel voor het keukentrapje. – Is de kans dat je sterft door van een keukentrap te vallen inderdaad groter dan de kans om te komen bij een terroristische aanslag?

En Stephen Colbert heeft wat te vertellen over de energetische stickertjes die Gwyneth Paltrow via haar website Goop promoot:

En wie vanavond nog niets anders gepland had, kan gaan mee gaan bidden om bezoekers van een show van Derek Ogilvie in Hengelo te beschermen …

Steun Kloptdatwel

De linke weekendbijlage (26-2017) 6Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Last Week Tonight with John Oliver over vaccinaties
Next Entry »
Dikmakende bubbels?

Filed Under: Algemeen

Reader Interactions

Comments

  1. FVerweven says

    2 July 2017 at 12:03

    En dan deze nog:
    ‘We moeten de oplichters in het Lyme-circuit dringend een halt toeroepen’
    ‘Er duiken steeds meer meldingen op van patiënten met ernstige complicaties tijdens behandelingen voor ‘chronische Lyme”, schrijft neuroloog in opleiding Wietse Wiels. ‘Het is hoog tijd om de oplichters en charlatans van het Lyme-circuit een halt toe te roepen’.

    Ik zit nog steeds te wachten tot Alberto Stegeman 10 kerngezonde patiënten laat testen in Duitsland waar ze alle 10 de diagnose chronische lyme krijgen. Emo-tv hebben we nodig… Sociale druk van je omgeving die zegt dat chronische lyme fake news is.

    http://www.knack.be/nieuws/belgie/we-moeten-de-oplichters-in-het-lyme-circuit-dringend-een-halt-toeroepen/article-opinion-872391.html

    Log in to Reply
    • Renate1 says

      2 July 2017 at 14:31

      Orac wijdde er vorige week ook een stuk op z’n blog aan:
      http://scienceblogs.com/insolence/2017/06/21/deaths-and-complications-due-to-treating-the-fake-disease-known-as-chronic-lyme-disease/

      Log in to Reply
  2. Jan Willem Nienhuys says

    2 July 2017 at 13:06

    Ik heb ook dat idee wel eens gehad, maar het is minder makkelijk dan het lijkt. Het bloed moet onder dokterstoezicht worden afgetapt. Dat is nog wel te organiseren. Zo gebeurd tijdens een bestuursvergadering van de VtdK. Maar als ik het goed begrijp moet de arts het bloedmonster dan naar Duitsland opsturen, tezamen met het klachtenpatroon van de patiënt. Zo’n Duits centrum zal vast raar opkijken als ze van een hen geheel onbekende arts opeens 10 bloedmonsters krijgen.

    Je moet dus met kerngezonde proefpersonen naar verschillende altodokters gaan, en daar overtuigend toneelspelen dat je je zo moe voelt. Dat vergt veel meer voorbereiding.

    Log in to Reply
    • Wilma S. says

      2 July 2017 at 18:17

      Je moet dus met kerngezonde proefpersonen naar verschillende altodokters gaan, en daar overtuigend toneelspelen dat je je zo moe voelt. Dat vergt veel meer voorbereiding.

      Ik zou dat vrij gemakkelijk kunnen om twee redenen. Ervaring met toneelspelen en regelmatig echt moe door een hele andere oorzaak dan een tekenbeet. Voor zover ik weet, is mijn bloed in orde, maar dat zou van tevoren geprikt kunnen worden om het verschil met de uitslag uit Duitsland te beoordelen. Ik ga uiteraard niet in mijn eentje, daar ben ik te moe voor. 😉

      Log in to Reply
    • Hans1263 says

      2 July 2017 at 23:01

      Zou het per se met mensenbloed moeten? Als je muizen- of rattenbloed opstuurt (dat hoeft toch niet door een arts?), van kerngezonde laboratoriumdieren natuurlijk, zou men dat dan detecteren? Als men het niet opmerkt, lijkt me dat wel een komisch resultaat.
      En je hoeft natuurlijk niet alle tien monsters tegelijk op te sturen, laat staan dat je dat door 1 afzender laat doen. Die fakedossiers van neppatiënten zouden toch niet zo moeilijk hoeven zijn?

      Log in to Reply
  3. Jan Willem Nienhuys says

    3 July 2017 at 08:30

    Het prikken is niet het belangrijkste probleem. De inzender moet een arts zijn, en over de formulieren van het centrum beschikken. Allemaal geen overkomelijke bezwaren, maar wel een georganiseer. Ik begrijp niet waarom kritische organisaties / consumenten in Duitsland daar al niet bovenop zitten.

    Ik weet weinig van bloedafname – behalve dan als ‘slachtoffer’. Het lijkt me lastig om van 1 rat zoveel bloed af te nemen als normaal van een mens.

    Die laboratoria doen, zo heb ik begrepen, wel in bepaalde zin bonafide onderzoek. Maar die tests komen er uiteindelijk op neer dat je een of anders streepjespatroon moet interpreteren. In die Duitse labs zijn ze al tevreden met heel vage streepjes. Ik denk dat ik zeker positief zou testen. Ik heb al twee keer een lyme-infectie gehad, althans een rode ring die verdween na antibiotica. De tweede keer had de ring al een diameter van zo’n 30 cm toen ik hem pas opmerkte.

    Log in to Reply
    • FVerweven says

      3 July 2017 at 12:03

      In dit geval zou er ook eigenlijk een controlegroep moeten zijn die wél (ooit?) een lyme infectie heeft gehad.
      Rattenbloed zal toch alleen zin hebben als men dat bij de gebruikte test zou moeten opvallen?

      Log in to Reply
    • Hans1263 says

      3 July 2017 at 14:37

      U en ik zijn er maar al te goed mee bekend dat proefnemingen veel “georganiseer” met zich brengen. Te gek voor woorden eigenlijk, de omgekeerde wereld, dat anderen dat onderzoek op poten zouden moeten zetten, in plaats van dat de kwakzalvers dat zelf doen. Vandaar dat ik een simpel experimentje voorstelde.
      Veel bloed zal er toch neem ik aan niet voor een test op Lyme nodig zijn? Maar OK, voor ontmaskering van bedriegers heb ik wel een buisje bloed over…

      Log in to Reply
  4. FVerweven says

    24 August 2017 at 14:26

    Watchdog Accuses Gwyneth Paltrow’s Goop Of Making ‘Deceptive’ Health Claims
    The star’s lifestyle site is making “inappropriate” claims, Truth in Advertising says in a complaint.
    http://www.huffingtonpost.com/entry/gwyneth-paltrow-goop-health-watchdog_us_599e9143e4b05710aa59de15?ncid=inblnkushpmg00000009

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
Alles ADHD
24 September 2026 - Ward van Beek

. ADHD lijkt zich goed te lenen voor ludieke filmpjes op sociale media, vol overdrijving en halve waarheden. Vaak gaan ze over hoe je ADHD herkent. Praten mensen zichzelf zo al scrollend ADHD aan of valt het wel mee? Anouk…Lees meer Alles ADHD › [...]

In Memoriam Frank Israël
23 September 2026 - SkepsisSiteBeheerder

De emeritus hoogleraar astronomie was voorzitter van Stichting Skepsis van 2012 tot 2023.Lees meer In Memoriam Frank Israël › [...]

13 oktober: International Skeptics Day
18 September 2026 - Ward van Beek

.Elk jaar op 13 oktober is het International Skeptics Day. Verspreid over de wereld zijn er talloze organisaties die zich inzetten voor het bevorderen van kritisch denken. En op dinsdag 13 oktober 2026 kunnen zij elkaar weer online ontmoeten! Die…Lees meer 13 oktober: International Skeptics Day › [...]

RSS Error: Retrieved unsupported status code "404"

The metastasis hoax?
28 September 2026 - David Gorski
The metastasis hoax?

An anonymous blogger cites a virus denier who claims that our understanding of the mechanisms of cancer metastasis is a "hoax." I cringe but cannot resist. Damn. The post The metastasis hoax? first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Dr. Vinay Prasad Created Long Lists of Randomized Trials for Other People to Do. Does That Make Him an EBM Guru?
25 September 2026 - Jonathan Howard
Dr. Vinay Prasad Created Long Lists of Randomized Trials for Other People to Do. Does That Make Him an EBM Guru?

"Just saying the same thing over and over again, whether in social media or in medical literature, ain’t gonna get it done."- Dr. Eliezer Van Allen The post Dr. Vinay Prasad Created Long Lists of Randomized Trials for Other People to Do. Does That Make Him an EBM Guru? first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Transdermal Vitamin and Wellness Patches: Hype versus Evidence
24 September 2026 - Scott Gavura
Transdermal Vitamin and Wellness Patches: Hype versus Evidence

Wellness patches lack plausibility and evidence to demonstrate effectiveness The post Transdermal Vitamin and Wellness Patches: Hype versus Evidence first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Renate1
    on De linke weekendbijlage (39-2026)
    Inderdaad. Maar zo gaat het meestal. De mensen die kritiek hebben op Adriaan ter Braak, zijn zelf ook niet deskundig.
  • Hans1263
    on De linke weekendbijlage (39-2026)
    Kortom: kletsica!
  • Renate1
    on De linke weekendbijlage (39-2026)
    Geen idee, er stond niet bij dat zij arts was of zo. Ze noemde alleen een arts die ook met
  • Hans1263
    on De linke weekendbijlage (39-2026)
    @Renate En die ingezondenstukkenschrijver was deskundig?
  • Renate1
    on De linke weekendbijlage (39-2026)
    Gefeliciteerd Adriaan ter Braack. Ik lees altijd met veel plezier z'n stukjes op de website van Trouw. Bij tijd en

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2026 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in