• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / De linke weekendbijlage (16-2022)

De linke weekendbijlage (16-2022)

16 April 2022 by Pepijn van Erp 28 Comments

De linke weekendbijlage (16-2022) 5

Vaak komen we zaken op internet tegen die niet groot genoeg zijn om een heel stuk over te schrijven of soms hebben we daar de tijd niet voor. Daarom willen wij in deze nieuwe rubriek een verzameling interessante of gewoon vermakelijke berichtjes van de afgelopen week met de lezers van Kloptdatwel delen. Leesvoer voor in het weekend!

  • Philosophy as a Way of Life: Epistemology for modern Skeptics: III, Probability as the criterion of (likely) truth
  • AD: Belgische (35) overlijdt tijdens detoxkuur
  • GeenStijl: Overheid weigert wobverzoek om documenten over chemtrails te openbaren
  • The Guardian: ‘The lunacy is getting more intense’: how Birds Aren’t Real took on the conspiracy theorists
  • CFI: Homeopathy Manufacturer Boiron Sued for Deceiving Consumers with Junk Meds
  • Bellingcat: Russia’s Kramatorsk ‘Facts’ Versus the Evidence
  • NRC: Hoe nepnieuws in je brein blijft hangen
  • NRC: Maak mensen niet sceptisch over factchecks – een kritische reactie op het vorige stuk

Op 22 maart nam de Tweede Kamercommissie Burgerinitiatieven en Verzoekschriften de petitie Burgerinitiatief ‘Stop chemtrails nu! Stop weermanipulatie nu!’ in ontvangst. Na meer dan 16 jaar handtekeningen geworven te hebben, was eindelijk de grens van 40.000 gehaald. De commissie gaat nu eerst bestuderen of het burgerinitiatief ontvankelijk wordt verklaard. (op KDW kwamen we deze petitie al eerder tegen)

https://www.youtube.com/watch?v=xrTghXh4m90

Steun Kloptdatwel

De linke weekendbijlage (16-2022) 6Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
De linke weekendbijlage (15-2022)
Next Entry »
We WILL Fix Climate Change!

Filed Under: Algemeen

Reader Interactions

Comments

  1. Wilma S. says

    16 April 2022 at 14:57

    *NRC: Hoe nepnieuws in je brein blijft hangen
    *NRC: Maak mensen niet sceptisch over factchecks – een kritische reactie op het vorige stuk

    Een eerder twitterdraadje over deze kwestie door de schrijver van het tweede artikel:

    1. Vreselijk, dit soort pseudowetenschappelijke artikelen die menen dat factchecken niet werkt. Zelfs insinueren dat het averechts werkt. Dat onderbouwen door cherry picking uit de wetenschappelijke literatuur. En dus de plank finaal mis slaan.

    https://kloptdatwel.nl/2022/04/10/de-linke-weekendbijlage-15-2022/comment-page-1/#comment-100226

    Log in to Reply
  2. Hans1263 says

    16 April 2022 at 22:30

    Hèhè, eindelijk begint het bij sommigen door te dringen dat homeopathie ordinair bedrog is van de klasse “nieuwe kleren van de keizer” en dus nu toch echt eens een keer van de markt moet. Boiron is maar één van van de oplichters en er zijn er helaas meer. Ook snel beginnen de oplichterij uit de Geneesmiddelenwet te schrappen, waar het natuurlijk nooit in had moeten worden opgenomen.

    Log in to Reply
    • Wilma S. says

      17 April 2022 at 08:40

      @Hans1263

      Ook snel beginnen de oplichterij uit de Geneesmiddelenwet te schrappen, waar het natuurlijk nooit in had moeten worden opgenomen.

      In Nederland zijn al een aantal maatregelen genomen voor de middelen met een zelfzorg-indicatie:

      In Nederland mogen alleen geregistreerde homeopathische middelen als geneesmiddel worden verkocht. Het CBG controleert homeopathische geneesmiddelen op kwaliteit en veiligheid. Fabrikanten mogen alleen een medische claim hanteren als zij die claim eerst wetenschappelijk bewijzen. Het CBG beoordeelt dit vervolgens.

      https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/geneesmiddelen/kwaliteit-en-risicos-geneesmiddelen-bewaken

      Uit een uitgebreid artikel bij het CBG het volgende:

      De beoordeling van homeopathische producten wijkt op een belangrijk punt af van die van niet-homeopathische, reguliere geneesmiddelen, namelijk wat betreft de manier waarop de werkzaamheid wordt beoordeeld.

      Het CBG vindt dat beoordeling van de werkzaamheid van geneesmiddelen altijd moet gebeuren volgens wetenschappelijke criteria. Klinisch onderzoek wordt strikt geregeld door allerlei richtlijnen. Het CBG hecht er grote waarde aan duidelijk te maken op welke wijze geneesmiddelen beoordeeld zijn, en in hoeverre geneesmiddelen die onder specifieke wetgeving vallen, al dan niet beoordeeld zijn volgens de gebruikelijke klinisch-wetenschappelijke criteria voor werkzaamheid. Om deze reden vindt het CBG het dan ook belangrijk dat in de informatie over een homeopathisch geneesmiddel tot uitdrukking komt, dat de beoordeling gebaseerd is op andere dan wetenschappelijke criteria.

      https://www.cbg-meb.nl/onderwerpen/hv-homeopathisch-geneesmiddel

      Catherine de Jong schreef in 2012 terecht:
      https://www.kwakzalverij.nl/nieuws/homeopathische-middelen-uit-de-winkelschappen/

      1. Geneesmiddelenwet

      Homeopathische middelen bevatten per definitie geen werkzame stoffen in effectieve concentraties. Er is geen bewijs van effectiviteit van homeopathische middelen en er is inmiddels ruim voldoende bewijs van ineffectiviteit van deze farmacologisch lege preparaten. De richtlijnen van het Nederlands Huisartsengenootschap (NHG) en van beroepsverenigingen van medisch specialisten bevatten daarom terecht geen aanbevelingen tot het gebruik van homeopathische middelen. Deze onwerkzame huismiddeltjes zijn geen geneesmiddelen en horen niet onder de geneesmiddelenwet te vallen. Er is geen reden voor een uitzonderingspositie voor deze middelen binnen de geneesmiddelenwet.

      2. Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA)

      Homeopathische middelen horen onder de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) te vallen. Producenten van homeopathische preparaten dienen zich aan de regels te houden zoals het correct weergeven van de inhoud van tabletten en druppels in gebruikelijke eenheden zoals milligram per tablet en milligram per milliliter voor druppels. Alle stoffen dienen op de verpakking vermeld te staan. Een indicatie of claim van werkzaamheid mag alleen op de verpakking vermeld staan als daarvoor voldoende bewijs is volgens de Europese regelgeving. Er is geen reden voor het toestaan van een uitzonderingspositie voor homeopathische middelen binnen de reglementen van de NVWA.

      Tien jaar later is de definitieve verwijzing naar de NVWA nog steeds niet gerealiseerd en dat wordt met de dag onbegrijpelijker. Fantasiegeneeskunde binnen de geneesmiddelenwet is in 2022 al hélemaal niet meer te verkopen.

      Log in to Reply
  3. Jan Willem Nienhuys says

    17 April 2022 at 20:03

    Het artikel gaat over CFI (de Amerikaanse skeptische organisatie) die 1 producent een proces aandoet. Men is ginds al jaren bezig iets dergelijks van de grond te krijgen. Zelfs als CFI wint, zal er niet veel veranderen.

    Dat ‘onze’ geneesmiddelenwet de homeopathie toelaat is uiteindelijk een gevolg van Europese regelgeving. De homeolobby heeft dit voor elkaar gekregen. Op ons internationale Skepsis-congres van 1991 verteldeWim Betz al hoe dat ging. Het vervolg was dat er overal in Europa de hand gelicht werd met de regels.

    Zie ook: http://www.skepsis.nl/blog/2011/01/de-eu-consumentenbedrog-en-homeopathie/

    Ook in Nederland, onder druk van VSM (slecht voor de export om de regels te strak uit te leggen).
    Toen VSM zich niet aan een gentlemen’s agreement (jullie mogen indicaties vermelden, als je er maar bij zet dat het niet wetenschappelijk bewezen is) wilde houden heeft het met juridische procedures het nog vijf jaar volgehouden, waarna ze probeerden met een verontwaardigde consumentenlobby (‘homeopathische middelen zijn opeens verboden’) het nog iets langer uit
    zingen.

    Zie ook: https://www.skepsis.nl/blog/2012/04/exit-homeopathie-met-indicatie/comment-page-1/

    Maar de homeo’s hebben de bakens al verzet. In plaats van geneesmiddelen verkopen ze nu drogisterij-artikelen (‘gezondheidsproducten’) waarvoor veel minder regels zijn op het punt van vermelding wat er in zit, en waarbij meer leugens (‘ondersteunt de goede werking van XYZ) zijn toegestaan.

    De vermelding hoeveel milligram of zo er in iets zit is niet genoeg. De eis zou moeten zijn dat deze hoeveelheden in een laboratorium aantoonbaar moeten zijn.

    Log in to Reply
    • Hans1263 says

      18 April 2022 at 22:51

      Homeopathie is en blijft door de overheid toegestaan bedrog.

      Log in to Reply
  4. Renate1 says

    18 April 2022 at 12:01

    En weer een protest op het Museumplein?
    https://nos.nl/artikel/2425556-wekdienst-18-4-drukte-verwacht-bij-woonboulevards-protest-op-het-museumplein

    Op het Museumplein in Amsterdam houdt de actiegroep Nederland in Verzet een protest tegen het kabinetsbeleid. Op het programma staat onder meer een ‘mars voor de vrijheid’.

    Een mars voor de vrijheid? Over welke vrijheid hebben deze mensen het nu eigenlijk nog? Alle maatregelen zijn inmiddels wel opgeheven. Misschien kunnen ze de demonstratie verplaatsen naar het Rode Plein in Moskou en demonstreren voor persvrijheid en tegen de oorlog in Oekraïne?

    Log in to Reply
    • Wilma S. says

      18 April 2022 at 12:53

      @Renate1
      Dit zijn de belangrijkste noten die men vandaag op de zang heeft:

      18 April 2022 – Nederland in Verzet – Amsterdam

      maandag, 18 april, 2022
      12:00-17:00
      Amsterdam
      Maandag 22 april 2e Paasdag.

      12.00 uur Verzamelen op de Dam
      13.00 uur Vertrek Vrijheidsmars
      15.00 uur Aankomst Museumplein
      17.00 uur Einde.

      Geen medische apartheid. Geen European Digital Identity. Geen 1-2-3G.

      11 JAAR WANBELEID RUTTE !!!

      Wij eisen nieuw, eerlijk en open beleid.
      Opbouw in plaats van afbouw.
      Nieuwe verkiezingen onder zwaar toezicht!

      NO GREAT RESET – CLAUS RAUS – NEXIT

      [dat ik een rechtstreekse link oversla, is geen toeval]

      Log in to Reply
      • Wilma S. says

        18 April 2022 at 13:13

        Aanvullende informatie:

        STILTE VOOR DE STORM

        Stilte voor de storm kunnen we deze periode wel noemen.
        De zogenaamde versoepelingen en men leefde nog lang en gelukkig…

        Helaas zien er velen dit zo, maar gelukkig zijn er ook veel “wakkeren”. Echt, er komt meer en meer aan. En er komt ook meer bij. Neem bijvoorbeeld de ernstige situatie nu in Oekraïne. Terwijl iedereen die kant op kijkt, drukken de dwazen uit Den Haag snel hun plannen door. Bijvoorbeeld 3G op de werkvloer en de European Digital Identity doorvoeren. Je BSN, je vingerafdruk, je ogen en je banksaldo gaat de EU aan elkaar koppelen. Totale controle. En… verplichtte vaccinatie!

        Voor 1 mei, 5 juni en 3 juli staat ook al een demonstratie door deze koekwausen gepland

        Log in to Reply
        • Renate1 says

          18 April 2022 at 14:06

          Volslagen de weg kwijt zou ik zeggen.

        • Renate1 says

          18 April 2022 at 16:05

          De demonstratie heeft weer een flinke hoeveelheid mensen op de been gebracht.
          https://nos.nl/artikel/2425596-enkele-honderden-betogers-tegen-rutte-en-coronabeleid

          In Amsterdam zijn enkele honderden mensen samengekomen om te demonstreren tegen het kabinetsbeleid. Het gaat om een protest van Nederland in Verzet, de actiegroep die de afgelopen jaren vaker betoogde tegen premier Rutte, het coronabeleid en de Europese Unie. Eerdere demonstraties trokken meer dan 10.000 deelnemers.

          Enkele honderden betogers, nou dat is een enorme aanhang. Kennelijk is het grootste deel van de mensen dat eerder demonstreerde tot het inzicht gekomen dat we niet in een totalitaire staat leven.

          Tijdens het protest waren er toespraken van Forum voor Democratie-Kamerleden Van Meijeren en Van Houwelingen. “De coronaregels zijn even gepauzeerd, maar de uitrol van de totalitaire agenda gaat in sneltreinvaart door”, zei Van Meijeren eerder.

          De heer Van Meijeren, is dat niet een van die figuren die graag dingen van extreemrechtse figuren retweet? Dat zijn toch juist de mensen die terugverlangen naar een totalitaire staat?
          Wacht even, het gaat natuurlijk om een totalitaire staat, waarin ze het zelf voor het zeggen hebben. Dan is het ineens wel goed.

        • Wilma S. says

          19 April 2022 at 09:26

          @Renate1

          De heer Van Meijeren, is dat niet een van die figuren die graag dingen van extreemrechtse figuren retweet?

          Ook dat. Forum-Kamerlid Gideon van Meijeren gebruikt alles wat in zijn straatje te pas komt. Hij refereerde gisteren bijvoorbeeld ook aan Pasen, en zei dat de demonstranten net als Jezus opkomen tegen een elite en vechten voor de waarheid.

          In derderangs kringen wordt dat een positieve noot gevonden:

          Uiteindelijk zal de waarheid altijd weer een weg naar buiten vinden

          Het Kamerlid sloot op Tweede Paasdag af met een positieve noot. Van Meijeren merkte op dat Jezus ook in verzet kwam tegen een elite die het volk onderdrukte. “Hij gebruikte geen geweld, maar sprak zich uit. Hij zei: ik ben de waarheid. Daarvoor werd hij beschimpt, bespot, geridiculiseerd, gruwelijk gemarteld en uiteindelijk zelfs gekruisigd. Een aantal dagen later werd zijn graf leeg aangetroffen.”

          “Voor mij is de belangrijkste boodschap die daarvan uitgaat dat je de waarheid wel belachelijk kunt maken, je kunt de waarheid wel bespotten, je kunt de waarheid onderdrukken, je kunt de waarheid zelfs begraven, maar uiteindelijk zal de waarheid altijd weer een weg naar buiten vinden en altijd weer opstaan!”

          “En daarom blijven wij ook strijden, mensen. Wij geven niet op. We blijven ons uitspreken. We gaan deze strijd winnen!” riep Van Meijeren, terwijl de menigte uitbundig begon te juichen.

        • Renate1 says

          19 April 2022 at 11:05

          Nine For News, zijn dat niet die warhoofden van Niburu, of waren ze daar nu uit voort gekomen? In ieder geval figuren die ook voor corona de weg al heel erg kwijt waren.

  5. Wilma S. says

    19 April 2022 at 08:33

    Antwoord op de vraag van Renate1 op 15 april j.l.: https://kloptdatwel.nl/2022/04/10/de-linke-weekendbijlage-15-2022/#comment-100235

    Inderdaad. Die vaccins had men dus net zo goed niet kunnen kopen. Zouden ze nu echt nergens anders gebruikt kunnen worden? Volgens mij zijn er toch nog hele gebieden waar de vaccinatiegraad zeer laag is.

    Dat komt momenteel niet door gebrek aan vaccins, maar door gebrekkige logistiek: https://www.nu.nl/coronavirus/6195556/armste-landen-hebben-voorlopig-genoeg-vaccins-vraag-is-wie-nu-gaan-prikken.html

    Het internationale vaccinatieprogramma voor arme landen, COVAX, is niet meer actief op zoek naar nieuwe vaccindonaties. Dat zegt programmaspecialist Marjolijn van Leeuwen van UNICEF in gesprek met NU.nl. Volgens haar zijn er voorlopig genoeg prikken, maar is het nog knap lastig om die daadwerkelijk in de bovenarmen van miljoenen mensen te krijgen.

    Log in to Reply
  6. Wilma S. says

    19 April 2022 at 09:43

    Draadje van Maarten Keulemans:

    Daar zingt in de kringen van tegendenkers iets héél raars rond… 👇
    Mondkapjes werden ingevoerd ‘om ons gedrag te beïnvloeden en ons te observeren’. 😳
    Zou blijken uit wob-stukken!
    Echt?
    Stukje duiding 🧵 (1/9)

    https://twitter.com/mkeulemans/status/1516158087006146562

    Log in to Reply
    • Renate1 says

      19 April 2022 at 11:12

      Ach het lijkt er op dat men het altijd nog idioter kan maken.
      Kennelijk gaat er ook de theorie rond dat Covid wordt veroorzaakt, doordat de katholieke kerk slangengif in het water heeft gedaan, als onderdeel van een complot om het DNA van de duivel te verspreiden. En dat doet men dan met de mRNA vaccins.
      https://www.wonkette.com/satanic-venom-demon-clones-and-other-normal-things-the-right-s-been-on-about-this-week
      Als je dit in een thriller zou schrijven, zou iedere uitgever dit vermoedelijk afwijzen als zijnde te ongeloofwaardig.

      Log in to Reply
      • Wilma S. says

        19 April 2022 at 20:02

        Het gedachtegoed van complotdenker Bryan Ardis in het Nederlands. Gepromoot door o.a. 9ForNews met daar de ronkende koptekst in kapitalen: ‘Arts komt met wereldschokkende theorie: is corona slangengif dat wordt verspreid via drinkwater en vaccins?’

        Deze nuchtere reactie is alvast niet te versmaden:

        When Bryan Ardis tells you cobra venom and SARS-CoV-2 are the same thing because of a 13% homology of codons; just remember that bananas and people have 41% identical genetic material. So I guess you come from bananas. https://science.howstuffworks.com/life/genetic/people-bananas-share-dna.htm#:~:text=That%20video%20noted%20that%20DNA%20between%20a%20human,gotten%20legs%2C%22%20Brody%20says%20of%20the%20banana%2Fhuman%20comparison

        https://twitter.com/Doctor_I_am_The/status/1516404098513481729

        Log in to Reply
        • Renate1 says

          19 April 2022 at 21:39

          Volkomen van het pad af. Slangengif in drinkwater. Dan heb je heel wat slangen nodig, want in dat drinkwater wordt het natuurlijk enorm verdund. Bovendien wordt een groot deel van het drinkwater niet gebruikt om te drinken, maar om te douchen, het toilet door te spoelen en te wassen. En wat gebeurt er eigenlijk met dat gif als het verhit wordt, bijvoorbeeld als er gekookt wordt, of koffie of thee gezet wordt?

  7. Wilma S. says

    19 April 2022 at 11:12

    Het invoeren van de basisschool werd een van de miskleunen, omdat de manier van werken van de kleuterschool al snel ondergesneeuwd raakte. Vanuit de Brancheorganisatie Kinderopvang wordt dan ook terecht opgemerkt:

    Maar het kinderbrein is niet toe aan “schools leren”, ofwel informatie aanbieden en herhalen, zegt directeur Emmeline Bijlsma van de Brancheorganisatie Kinderopvang in het NOS Radio 1 Journaal. “Spelen is juist leren. Kinderen van 0 tot 6 leren door te spelen. Spelen doe je er niet bij. Door ze schools te laten leren, onderbreek je de ontwikkeling van kinderen.”

    https://nos.nl/artikel/2425668-kinderopvangbranche-wil-geen-schooltje-spelen-voor-kleuters

    Log in to Reply
  8. Wilma S. says

    19 April 2022 at 19:23

    Vervolg op dit draadje met:
    Nee, de Great Reset is geen complot

    Verstokte complotdenkers hebben het steeds lastiger. Nu er geen coronamaatregelen zijn en onze democratie ook al geen dictatuur blijkt, waaien ze alle kanten op om de honger naar boosheid en woeste verhalen te stillen. Op de maandag gehouden (zeer kleinschalige) demonstratie in Amsterdam ging het ineens weer over de Great Reset. Een vals stokpaardje dat door niemand minder dan Baudet en consorten de vrije loop krijgt.

    Log in to Reply
  9. Wilma S. says

    20 April 2022 at 08:22

    Engel gaat weer vol op het orgel op sociale media:

    Willem Engel die @MinPres openlijk beticht van burgerdoden.

    Het kan allemaal maar in dit land.

    #stopwillemengel #aangiftewillemengel

    https://twitter.com/NDikkeboom/status/1516510583335628810

    Log in to Reply
    • Renate1 says

      20 April 2022 at 09:07

      Kunnen we de heer Engel niet naar Rusland sturen? Volgens mij moet hij zich daar heel erg thuis voelen.

      Log in to Reply
  10. Wilma S. says

    21 April 2022 at 07:39

    Joost Zaat met een kritische column over bevolkingsonderzoek en de bijbehorende lobbyclubjes die effectieve zorg en echte preventie in de weg zitten:

    https://www.volkskrant.nl/wetenschap/vier-zakjes-zand-zijn-zinvoller-dan-screening-op-longkanker~b935ee93/

    Log in to Reply
  11. Renate1 says

    21 April 2022 at 19:50

    En het Forum voor Democratie gaat eigen scholen oprichten. De plannen lijken nu wel concreet te worden.
    https://www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/fvd-wil-al-over-enkele-maanden-eigen-privescholen-openen~b5d4106d/

    Forum voor Democratie wil na de zomer basisscholen openen. Geïnteresseerde ouders kunnen hun kinderen nu vast aanmelden voor deze privéscholen. In juni bekijkt FvD hoe veel animo er is voor de zogeheten ‘Renaissancescholen’.

    De kleinschalige Renaissancescholen zullen zich volgens Dekker richten op klassieke basisvaardigheden als staartdelingen en rijtjes stampen, en zijn tegen al te veel digitalisering, ‘klimaatpaniek’ en ‘te vroege’ seksuele voorlichting. ‘We gaan niet kinderen van 7 met allerlei genders confronteren.’

    Log in to Reply
    • Wilma S. says

      21 April 2022 at 20:28

      @Renate1

      De plannen lijken nu wel concreet te worden.

      De officiële procedures moeten nog doorlopen worden, dus het is nog lang geen gelopen race. Voor Baudet worden echt geen lieverkoekjes gebakken.

      Columnist Natascha van Weezel op 19 april:

      Nieuwe column over de Renaissanceschool: een eigen FVD-school. En omdat Baudet over deze column heeft getweet heb ik weer duizend trollen achter me aan. Maar ik neem geen woord terug. Welkom in Forumland: terug naar de jaren 50, met een fascistisch randje

      https://twitter.com/Natascharosa/status/1516411806213943296

      Het idee voor de Renaissancescholen komt niet uit de lucht vallen. Tien maanden geleden sprak Thierry Baudet in zijn YouTubeshow Het Forum voor het eerst over Forumland.

      Het klonk als een soort attractiepark, maar in werkelijkheid moest Forumland een zuil voor FvD-stemmers worden. Baudet had het onder meer over een eigen cryptomunt als betaalsysteem, eigen woningbouwcoöperaties, eigen datingapps en dus ook over eigen scholen – kinderen zijn immers het meest beïnvloedbaar. Zo zou er een universum van Baudetadepten ontstaan dat parallel loopt aan de rest van de samenleving.

      Ik heb medelijden met de kinderen die straks op de Renaissancescholen terechtkomen – áls het plan doorgaat, de officiële procedures moeten nog worden doorlopen.

      Log in to Reply
      • Renate1 says

        21 April 2022 at 20:51

        Volgens dit stukje moet dat niet zo moeilijk zijn.

        Het stichten van een privéschool is in Nederland kinderlijk eenvoudig. ‘Je kunt er morgen een in je woonkamer beginnen’, zegt Daan Jansen, woordvoerder van de Onderwijsinspectie. Het enige wat FvD straks moet doen, is zich binnen vier weken na het starten van de scholen melden bij Duo. Daarna zal de Onderwijsinspectie binnen enkele maanden controleren of de scholen wel aan de kwaliteitseisen voldoen.

        Log in to Reply
        • Wilma S. says

          21 April 2022 at 21:03

          Volgens dit artikel in het NRC komt er voor Forum toch wat meer bij kijken:
          https://www.nrc.nl/nieuws/2022/04/20/forum-voor-democratie-wil-na-de-zomer-beginnen-met-eigen-scholen-a4115246

          De oprichting van een stichting en een ingevuld formulier voor de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO) van het ministerie van Onderwijs volstaan. De Inspectie van het Onderwijs toetst na aanmelding de particuliere school-in-oprichting en geeft advies aan de leerplichtambtenaar van de gemeente waarin de school is aangemeld. Een woordvoerder van het ministerie mailt: „De inspectie onderzoekt of de school aan wettelijke eisen voldoet, zoals bevoegde leraren voor de klas en de invulling van de wettelijke opdracht om leerlingen kennis en respect bij te brengen over de basiswaarden van de democratische rechtsstaat. ”

          FVD denkt bij de oprichting van de scholen vooral aan steden waar de partij goed scoorde tijdens de raadsverkiezingen zoals in Almere (twee FVD-zetels). De financiering van de scholen kan daarbij een probleem worden, zegt Imminga van het Junior College in hetzelfde Almere. „Met 200 à 300 euro eigen bijdrage komen de Forumscholen bij lange na niet uit, daar moet veel geld bij.” Het Junior College vraagt ouders 1.150 euro per maand per kind. Vergelijkbare particuliere scholen vragen circa 13.800 euro tot circa 19.000 euro per schooljaar.

      • Renate1 says

        21 April 2022 at 21:03

        Van de reacties op het stukje van mevrouw Van Weezel zakt m’n broek ook aardig af.

        Nationaal Socialisme heeft natuurlijk net zo veel met socialisme te maken, als pindakaas met kaas.

        Log in to Reply
  12. Wilma S. says

    22 April 2022 at 08:28

    Er wordt opnieuw volop geprotesteerd na berichten over vernietiging van miljoenen vaccins, maar of dat voldoende, en op tijd, gaat helpen?!:

    Kwetsbare mensen willen net als 60-plussers graag een herhaalprik, maar krijgen die niet. Ondertussen worden miljoenen vaccins vernietigd.

    https://www.trouw.nl/binnenland/kwetsbaren-snakken-naar-een-herhaalprik-terwijl-coronavaccins-vernietigd-worden~b79420f7/

    Iederin, het netwerk voor mensen met een beperking of chronische ziekte, roept al langer op om een bredere groep mensen toegang te geven tot een herhaalprik. Op sociale media krijgen mensen die deze situatie aankaarten veel bijval, ook van medisch deskundigen en artsen. Zo riep huisarts Bart Bruijn op om alles op alles te zetten om deze vaccins in mensen te krijgen die ze nodig hebben of graag willen.

    Rechtsfilosoof Roland Pierik (UvA), tot voor kort commissielid bij de Gezondheidsraad en expert op het gebied van vaccinatievraagstukken, constateert dat er een wrange situatie ontstaat. “Eigenlijk zie ik niet goed in waarom we deze mensen geen overgebleven prik kunnen geven. Er is kennelijk geen gezondheidsrisico bij een extra inenting, maar we zouden de Gezondheidsraad kunnen vragen of er een bezwaar is om meer mensen een herhaalprik aan te bieden en hoe je dat het best kunt organiseren.”

    Marion Koopmans, hoogleraar virologie (Erasmus MC) en lid van de Gezondheidsraad, ziet geen wezenlijk bezwaar, zeker niet als het alternatief is dat vaccins worden weggegooid.

    “Natuurlijk zal een booster op een jongere leeftijd ook wat doen. In die zin is een leeftijdsgrens altijd arbitrair en begrijp ik de vraag”, zegt Koopmans. “We weten echter ook dat de meerwaarde van een herhaalprik met de huidige vaccins, die slecht reageren op de omikronvariant, zeer beperkt is en dat een langere interval tussen vaccinaties een betere boost geeft. Er is geen zwart-wit-antwoord.”

    Ben benieuwd of er een besluit genomen gaat worden, voordat houdbaarheidsdata definitief verstreken zijn.

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
Inschrijvingen Skepsiscongres 2025 geopend: Was vroeger alles beter?
9 May 2025 - Ward van Beek
Inschrijvingen Skepsiscongres 2025 geopend: Was vroeger alles beter?

.Het vorige congres ligt nog vers in ons geheugen, maar omdat ontwikkelingen steeds sneller gaan zijn wij alweer druk bezig met het Skepsiscongres 2025, op zaterdag 1 november a.s.  De maatschappij bekeken met een skeptische bril Je hoort het vaak:…Lees meer Inschrijvingen Skepsiscongres 2025 geopend: Was vroeger alles beter? › [...]

Graancirkels op European Skeptics Congress 2024
7 May 2025 - SkepsisSiteBeheerder
Graancirkels op European Skeptics Congress 2024

Voordracht van Francesco Grassi op ESC2024 in Lyon.Lees meer Graancirkels op European Skeptics Congress 2024 › [...]

SKEPP wordt 35… en dat vieren ze!
27 April 2025 - SkepsisSiteBeheerder
SKEPP wordt 35… en dat vieren ze!

Onze Belgische zusterorganisatie SKEPP bestaat dit jaar 35 jaar. Op zaterdag 10 mei vieren ze dat met een mooi programma. Hoofdgast is de bekende skepticus en emeritus hoogleraar psychologie Chris French die onlangs ook tot erelid van SKEPP werd benoemd.…Lees meer SKEPP wordt 35… en dat vieren ze! › [...]

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

Dr. Vinay Prasad is Now the Medical Establishment. It’s His Job to Run RCTs, and It’s Our Job to Call Him a Lying Piece of $#!& if He Fails.
9 May 2025 - Jonathan Howard

"I wish Vinay all the best for his new role. It's a whole new state of play when the buck stops with you." The post Dr. Vinay Prasad is Now the Medical Establishment. It’s His Job to Run RCTs, and It’s Our Job to Call Him a Lying Piece of $#!& if He Fails. first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Breathing Easy: Treating Allergic Rhinitis
8 May 2025 - Scott Gavura

Spring is a miserable season for those with seasonal allergies. There are effective drug- and non-drug measures that can control most symptoms effectively. The post Breathing Easy: Treating Allergic Rhinitis first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Pig Heart Xenografts for Infants
7 May 2025 - Steven Novella

Organ transplant is a potentially lifesaving medical intervention, but there is a critical lack of donor organs. Even in a wealthy country like the US, there are about 100,000 people on the waiting list for an organ transplant, but only about 23 thousand organs become available each year. About 6 thousand people die each year while on the waiting list. For this […] The post Pig Heart Xenografts for Infants first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsOp https://archive.is/1Exnu staat een gearchiveerde versie van een recente posting van Ronald Meester op LinkedIn. In deze posting verwijst
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsEen verbeterde versie van Hoofdstuk 6 van dit rapport van Ronald Meester en Marc Jacobs is op 22 april 2025
  • Hans1263 on Volgens Maurice de Hond beschikt hij over telepathische gavenHet filmpje waarin hij een trucje met Jeroen Pauw uithaalt, bewijst natuurlijk helemaal niets, ja misschien het denkniveau van De
  • Renate1 on De linke weekendbijlage (17-2025)En de paashaas is er snel vandoor gegaan,
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (17-2025)@Renate1 Nee, de paashaas heeft het in een mandje op zijn rug. 😅😅😅

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2025 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in