• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / De linke weekendbijlage (25-2022)

De linke weekendbijlage (25-2022)

18 June 2022 by Pepijn van Erp 6 Comments

De linke weekendbijlage (25-2022) 5

Vaak komen we zaken op internet tegen die niet groot genoeg zijn om een heel stuk over te schrijven of soms hebben we daar de tijd niet voor. In deze rubriek delen we een verzameling interessante of gewoon vermakelijke berichtjes van de afgelopen week met de lezers van Kloptdatwel. Leesvoer voor in het weekend!

  • New York Times: Crop Circles Were Made by Supernatural Forces. Named Doug and Dave.
  • NRC: Waarom stond er op die tandpasta niet: ‘gebruik op eigen risico’?!
  • Center for Inquiry: Calling Bullshit: The Art Of Skepticism In A Data-Driven World
  • NRC: Celstraffen geëist tegen complotdenkers die Jaap van Dissels leven ‘op zijn kop’ zetten
  • SKEPP: SKEPP reikt jaarlijkse prijzen uit
  • Mother Jones: Insurrectionist Tells Judge Her Elite Credentials Should Keep Her Out of Prison
  • Edzard Ernst: Widespread fraud in natural health products research
  • VPRO: Medialogica over ‘Het verraad van Anne Frank’

Skepter 35.2 – Zomernummer 2022

 

Steun Kloptdatwel

De linke weekendbijlage (25-2022) 6Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Waarom ons klimaat niet naar de knoppen gaat – Maarten Boudry
Next Entry »
De linke weekendbijlage (26-2022)

Filed Under: Algemeen

Reader Interactions

Comments

  1. Wilma S. says

    20 June 2022 at 18:42

    Het Openbaar Ministerie mag Willem Engel vervolgen vanwege opruiing, heeft de rechtbank in Rotterdam bepaald na een voorbereidende zitting. Engels advocaat had daarin juist betoogd dat de Viruswaarheid-voorman nooit had mogen worden vervolgd, onder meer omdat hij slechts gebruik zou hebben gemaakt van de vrijheid van meningsuiting.

    De rechtbank ging daar niet in mee. Dat betekent dat de inhoudelijke behandeling van de zaak tegen Engel later dit jaar gewoon doorgaat, waarschijnlijk na de zomer.

    https://nos.nl/artikel/2433386-willem-engel-mag-worden-vervolgd-ondanks-bezwaren-van-advocaat

    Log in to Reply
    • Renate1 says

      20 June 2022 at 19:46

      “Engel wordt door de publieke opinie neergezet als wappie, complotdenker en dansleraar zonder verstand van zaken.”

      En wat klopt dan niet van deze omschrijvingen?

      Log in to Reply
    • Wilma S. says

      21 June 2022 at 08:33

      De insteek van Barracuda met: Getuigen

      Willem Engel deed gisteren in de rechtbank een Wim Dankbaartje: bij de voorbereidende zitting in de zaak van het OM wilde hij zoveel mogelijk getuigen laten horen, zo ongeveer iedereen die hem had dwarsgezeten.

      Log in to Reply
      • Renate1 says

        21 June 2022 at 11:21

        Maar hij wil kennelijk ook medestanders als getuigen laten horen. Ik zie de heer van Meijeren toch niet echt als tegenstander.

        Log in to Reply
    • Wilma S. says

      22 June 2022 at 09:40

      Norbert Dikkeboom:

      Gisteren gaf ik een korte reactie voor de camera van @Nieuwsuur

      Willem Engel liep stampvoetend naar de verslaggever en cameraman omdat hij ook iets wilde zeggen. Tevergeefs…

      Reactie Engel: ik ga aangifte doen 🙈

      #aangiftewillemengel @rudybouma

      https://twitter.com/NDikkeboom/status/1539383191919804417

      De aangiftes van Willem Engel zijn intussen niet meer te tellen. Meer dan dreigementen op de automatische piloot lijken het niet te zijn. Met verstand van zaken heeft het i.i.g. niets te maken.

      Log in to Reply
  2. Wilma S. says

    21 June 2022 at 15:33

    Chris Klomp vandaag met: De vijandwaan van Willem Engel

    Activist Willem Engel stond maandag voor de rechter in Rotterdam wegens opruiing. Wat opviel was het vijanddenken waar Engel in kringen van zijn criticasters al langere tijd om bekend staat. Het is zijn brandstof; denkbeeldige vijanden die hem in zijn waanwereld eendrachtig bestrijden, waardoor hij zelf als een ware Messias van de heilige vrijheid kan blijven strijden tegen vermeend onrecht.

    Voor de goede orde; of Willem Engel schuldig is aan opruiing (anderen aanzetten tot strafbare feiten) moet nog maar blijken. Dat is uiteindelijk aan de rechter en ook een zalvend treiterende beroepsactivist is onschuldig tot het tegendeel blijkt.

    Waar ik het over wil hebben, is zijn inmiddels typerende (proces)houding.

    Proceshouding

    De proceshouding van de beroepsactivist is bepaald geen toeval. Engel heeft het in zijn niet aflatende strijd heel erg hard nodig om te laten zien dat mainstream-organisaties zich bewust tegen hem keren. Hij is er de man niet naar om zijn eigen fouten toe te geven of kritisch te reflecteren op zijn eigen gedrag, zijn intenties zijn immers altijd zuiver, hij handelt netjes en uit pure liefde en alle weerstand die hij oproept moet dus wel georkestreerd zijn.

    Media, de overheid, virologen: ze zijn samen bezig om hem een halt toe te roepen. In die zelf tot leven gebrachte slachtofferrol is hij in zijn eigen belevingswereld automatisch een noodzakelijke en nobele strijder voor het goede en tegen het kwade.

    Wat hierbij opvalt is de hypocrisie die Engel zelf toont. In zijn eigen strafzaak heeft hij de mond vol van het immense belang van de vrijheid van meningsuiting, de oneerlijkheid van zijn strafrechtelijke vervolging en het recht to shock, offend en disturb, maar hij sleepte zelf ooit viroloog Marc van Ranst twee keer voor de rechter omdat die hem onder meer een ‘virusontkenner’ had genoemd.

    Van een man die als dansleraar toch gewend is aan grote spiegels, zou je meer zelfreflectie verwachten.

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
In de fuik van fabel en fictie – inzichten in mis- en desinformatie
18 April 2026 - Ward van Beek

‘De Fuik’, Paulien Valk, Texel Het Skepsiscongres 2026, op 31 oktober a.s., in Congrescentrum de Eenhoorn in Amersfoort, heeft dit jaar als thema: “In de fuik van fabel en fictie – inzichten in mis- en desinformatie.” De titel spreekt voor…Lees meer In de fuik van fabel en fictie – inzichten in mis- en desinformatie › [...]

10 drogredenaties uit trukendoos antivaxers
31 March 2026 - Ward van Beek

 De antivaccinatiebeweging weet massa’s mensen te overtuigen – alleen al de dalende vaccinatiegraad bewijst dat. De argumenten die ze gebruiken klinken overtuigend. Het zijn stuk voor stuk drogredenen. Epidemioloog Hassan Vally bespreekt er tien.  Dit artikel staat ook in Skepter 39.1…Lees meer 10 drogredenaties uit trukendoos antivaxers › [...]

De succesformule voor bedrog
16 March 2026 - Ward van Beek

De Keshe Foundation verkoopt pseudowetenschappelijke plasmatechnologie door met technische termen en autoriteit te strooien, bizarre voorspellingen te doen en zich af te zetten tegen de gevestigde wetenschap.Lees meer De succesformule voor bedrog › [...]

RSS Error: Retrieved unsupported status code "404"

Antivaxxers vs. the Michigan Department of Health and Human Services
15 June 2026 - David Gorski
Antivaxxers vs. the Michigan Department of Health and Human Services

Here in Michigan, antivaxxers have scored a couple of political victories that are less than is being claimed. What do they mean for public health in the state? The post Antivaxxers vs. the Michigan Department of Health and Human Services first appeared on Science-Based Medicine. [...]

The Men of Data and Science Who Enabled the Quackery of MAHA and the Scientific Sabotage of MAGA
14 June 2026 - Jonathan Howard
The Men of Data and Science Who Enabled the Quackery of MAHA and the Scientific Sabotage of MAGA

To paraphrase the famous movie line, if the EBM you followed brought you to this, of what use was the EBM? The post The Men of Data and Science Who Enabled the Quackery of MAHA and the Scientific Sabotage of MAGA first appeared on Science-Based Medicine. [...]

MAHA Doctors Promised Kennedy Would be the Savior of Vaccines. What Happened Next?
12 June 2026 - Jonathan Howard
MAHA Doctors Promised Kennedy Would be the Savior of Vaccines. What Happened Next?

It was a mistake to treat bad faith political actors as wise medical sages. Cildren are paying the price today. The post MAHA Doctors Promised Kennedy Would be the Savior of Vaccines. What Happened Next? first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Klaas van Dijk
    on Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfest
    Ook De Andere Krant besteedt in dit artikel flink wat aandacht aan de recente verklaring van Saskia Mostert https://deanderekrant.nl/arts-on
  • Renate1
    on De IJsprofeet over Wim Hof op shortlist Brusseprijs — geen verrassing voor skeptici
    Mooi gevonden.
  • Hans1263
    on De IJsprofeet over Wim Hof op shortlist Brusseprijs — geen verrassing voor skeptici
    De IJsproleet...
  • Renate1
    on De IJsprofeet over Wim Hof op shortlist Brusseprijs — geen verrassing voor skeptici
    En het boek heeft de Brusseprijs gewonnen. Mijn felicitaties voor de auteurs.
  • Hans1263
    on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs
    Ik ben absoluut ongelovig, maar: tel uw zegeningen!

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2026 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in