• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / De linke weekendbijlage (25-2022)

De linke weekendbijlage (25-2022)

18 June 2022 by Pepijn van Erp 6 Comments

De linke weekendbijlage (25-2022) 5

Vaak komen we zaken op internet tegen die niet groot genoeg zijn om een heel stuk over te schrijven of soms hebben we daar de tijd niet voor. In deze rubriek delen we een verzameling interessante of gewoon vermakelijke berichtjes van de afgelopen week met de lezers van Kloptdatwel. Leesvoer voor in het weekend!

  • New York Times: Crop Circles Were Made by Supernatural Forces. Named Doug and Dave.
  • NRC: Waarom stond er op die tandpasta niet: ‘gebruik op eigen risico’?!
  • Center for Inquiry: Calling Bullshit: The Art Of Skepticism In A Data-Driven World
  • NRC: Celstraffen geëist tegen complotdenkers die Jaap van Dissels leven ‘op zijn kop’ zetten
  • SKEPP: SKEPP reikt jaarlijkse prijzen uit
  • Mother Jones: Insurrectionist Tells Judge Her Elite Credentials Should Keep Her Out of Prison
  • Edzard Ernst: Widespread fraud in natural health products research
  • VPRO: Medialogica over ‘Het verraad van Anne Frank’

Skepter 35.2 – Zomernummer 2022

 

Steun Kloptdatwel

De linke weekendbijlage (25-2022) 6Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Waarom ons klimaat niet naar de knoppen gaat – Maarten Boudry
Next Entry »
De linke weekendbijlage (26-2022)

Filed Under: Algemeen

Reader Interactions

Comments

  1. Wilma S. says

    20 June 2022 at 18:42

    Het Openbaar Ministerie mag Willem Engel vervolgen vanwege opruiing, heeft de rechtbank in Rotterdam bepaald na een voorbereidende zitting. Engels advocaat had daarin juist betoogd dat de Viruswaarheid-voorman nooit had mogen worden vervolgd, onder meer omdat hij slechts gebruik zou hebben gemaakt van de vrijheid van meningsuiting.

    De rechtbank ging daar niet in mee. Dat betekent dat de inhoudelijke behandeling van de zaak tegen Engel later dit jaar gewoon doorgaat, waarschijnlijk na de zomer.

    https://nos.nl/artikel/2433386-willem-engel-mag-worden-vervolgd-ondanks-bezwaren-van-advocaat

    Log in to Reply
    • Renate1 says

      20 June 2022 at 19:46

      “Engel wordt door de publieke opinie neergezet als wappie, complotdenker en dansleraar zonder verstand van zaken.”

      En wat klopt dan niet van deze omschrijvingen?

      Log in to Reply
    • Wilma S. says

      21 June 2022 at 08:33

      De insteek van Barracuda met: Getuigen

      Willem Engel deed gisteren in de rechtbank een Wim Dankbaartje: bij de voorbereidende zitting in de zaak van het OM wilde hij zoveel mogelijk getuigen laten horen, zo ongeveer iedereen die hem had dwarsgezeten.

      Log in to Reply
      • Renate1 says

        21 June 2022 at 11:21

        Maar hij wil kennelijk ook medestanders als getuigen laten horen. Ik zie de heer van Meijeren toch niet echt als tegenstander.

        Log in to Reply
    • Wilma S. says

      22 June 2022 at 09:40

      Norbert Dikkeboom:

      Gisteren gaf ik een korte reactie voor de camera van @Nieuwsuur

      Willem Engel liep stampvoetend naar de verslaggever en cameraman omdat hij ook iets wilde zeggen. Tevergeefs…

      Reactie Engel: ik ga aangifte doen 🙈

      #aangiftewillemengel @rudybouma

      https://twitter.com/NDikkeboom/status/1539383191919804417

      De aangiftes van Willem Engel zijn intussen niet meer te tellen. Meer dan dreigementen op de automatische piloot lijken het niet te zijn. Met verstand van zaken heeft het i.i.g. niets te maken.

      Log in to Reply
  2. Wilma S. says

    21 June 2022 at 15:33

    Chris Klomp vandaag met: De vijandwaan van Willem Engel

    Activist Willem Engel stond maandag voor de rechter in Rotterdam wegens opruiing. Wat opviel was het vijanddenken waar Engel in kringen van zijn criticasters al langere tijd om bekend staat. Het is zijn brandstof; denkbeeldige vijanden die hem in zijn waanwereld eendrachtig bestrijden, waardoor hij zelf als een ware Messias van de heilige vrijheid kan blijven strijden tegen vermeend onrecht.

    Voor de goede orde; of Willem Engel schuldig is aan opruiing (anderen aanzetten tot strafbare feiten) moet nog maar blijken. Dat is uiteindelijk aan de rechter en ook een zalvend treiterende beroepsactivist is onschuldig tot het tegendeel blijkt.

    Waar ik het over wil hebben, is zijn inmiddels typerende (proces)houding.

    Proceshouding

    De proceshouding van de beroepsactivist is bepaald geen toeval. Engel heeft het in zijn niet aflatende strijd heel erg hard nodig om te laten zien dat mainstream-organisaties zich bewust tegen hem keren. Hij is er de man niet naar om zijn eigen fouten toe te geven of kritisch te reflecteren op zijn eigen gedrag, zijn intenties zijn immers altijd zuiver, hij handelt netjes en uit pure liefde en alle weerstand die hij oproept moet dus wel georkestreerd zijn.

    Media, de overheid, virologen: ze zijn samen bezig om hem een halt toe te roepen. In die zelf tot leven gebrachte slachtofferrol is hij in zijn eigen belevingswereld automatisch een noodzakelijke en nobele strijder voor het goede en tegen het kwade.

    Wat hierbij opvalt is de hypocrisie die Engel zelf toont. In zijn eigen strafzaak heeft hij de mond vol van het immense belang van de vrijheid van meningsuiting, de oneerlijkheid van zijn strafrechtelijke vervolging en het recht to shock, offend en disturb, maar hij sleepte zelf ooit viroloog Marc van Ranst twee keer voor de rechter omdat die hem onder meer een ‘virusontkenner’ had genoemd.

    Van een man die als dansleraar toch gewend is aan grote spiegels, zou je meer zelfreflectie verwachten.

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
‘Dat kán geen toeval zijn!’
30 September 2026 - Ward van Beek

. Over dwalingen in de rechtszaal Rechters en juristen moeten vaak oordelen over kansen en waarschijnlijkheden, maar dat blijkt lastig. Denkfouten liggen dan op de loer – met soms dramatische gevolgen. ‘Mensen geloven niet in toeval’, hoort Erna van Balen…Lees meer ‘Dat kán geen toeval zijn!’ › [...]

Alles ADHD
24 September 2026 - Ward van Beek

. ADHD lijkt zich goed te lenen voor ludieke filmpjes op sociale media, vol overdrijving en halve waarheden. Vaak gaan ze over hoe je ADHD herkent. Praten mensen zichzelf zo al scrollend ADHD aan of valt het wel mee? Anouk…Lees meer Alles ADHD › [...]

In Memoriam Frank Israël
23 September 2026 - SkepsisSiteBeheerder

De emeritus hoogleraar astronomie was voorzitter van Stichting Skepsis van 2012 tot 2023.Lees meer In Memoriam Frank Israël › [...]

RSS Error: Retrieved unsupported status code "404"

RFK Jr. may be coming for your cell phone too
3 November 2026 - Jann Bellamy
RFK Jr. may be coming for your cell phone too

HHS says it's researching the health effects of cell phones and other RF/EMF-emitting devices. RFK, Jr. claims he already has the answers. The post RFK Jr. may be coming for your cell phone too first appeared on Science-Based Medicine. [...]

What is the greatest threat to science in the US?
2 November 2026 - David Gorski
What is the greatest threat to science in the US?

John Ioannidis recently characterized journalists invoking falsely (in his view) "science-based" views as a threat to science. What is the real threat to science in the US? (Hint: It's not that.) Here's a reality check. The post What is the greatest threat to science in the US? first appeared on Science-Based Medicine. [...]

The Novocaine Pushers: Numbing People to Obvious Dangers of COVID and MAHA.
29 October 2026 - Jonathan Howard
The Novocaine Pushers:  Numbing People to Obvious Dangers of COVID and MAHA.

COVID and MAHA weren't just dangerous, they were obviously dangerous. Yet, there was a coordinated effort to numb people to their risks, The post The Novocaine Pushers: Numbing People to Obvious Dangers of COVID and MAHA. first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Hans1263
    on De linke weekendbijlage (43-2026)
    Het kan dus wél, maar kennelijk niet in dit gekke land.
  • Hans1263
    on De linke weekendbijlage (44-2026)
    Kennedy is een zeer zorgwekkend geval van kwareco! Zijn baas ook, maar die is daarnaast ook nog geestesziek.
  • Renate1
    on De linke weekendbijlage (44-2026)
    Ach ja, de heer Kennedy met z'n Make America Healthy Again beweging. Gisteren las ik een stuk in de krant
  • Renate1
    on De linke weekendbijlage (43-2026)
    Men had het moeten doen, maar ja, de vraag blijft hoe het gewerkt zou hebben. Ik kan me nog de
  • Klaas van Dijk
    on De linke weekendbijlage (43-2026)
    @Renate 1 en @Hans1263, achteraf is het erg jammer dat Nederland destijds niet hetzelfde heeft gedaan als Frankrijk. Zie https://archive.ph/

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2026 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in