• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / De linke weekendbijlage (2-2023)

De linke weekendbijlage (2-2023)

14 January 2023 by Pepijn van Erp 4 Comments

De linke weekendbijlage (2-2023) 5

Vaak komen we zaken op internet tegen die niet groot genoeg zijn om een heel stuk over te schrijven of soms hebben we daar de tijd niet voor. In deze rubriek delen we een verzameling interessante of gewoon vermakelijke berichtjes van de afgelopen week met de lezers van Kloptdatwel. Leesvoer voor in het weekend!

  • Nieuwscheckers: Meer plagiaat in werk Zwitserse onderzoekster
  • Metabunk: 2022 Annual Report on Unidentified Aerial Phenomena
  • StukRoodVlees: Complotdenken in Nederland en Europa
  • de Volkskrant: Gaat het echt zó slecht met de spermakwaliteit?
  • Nu.nl: Bol.com verwijderde sinds oktober tientallen nieuwe antisemitische boeken
  • The Guardian: BBC criticised for letting cardiologist ‘hijack’ interview with false Covid jab claim – zie ook dit stuk van David Gorski van een paar maanden terug met veel links over Asseem Malhotra: “I know you are, but what am I?” Dr. Asseem Malhotra rails against COVID-19 “misinformation”
  • Nu.nl: Verdachte moord Peter R. de Vries zocht naar gegevens en foto’s van rechter – “Het lijkt erop dat op dat M. de zaken op “bovennatuurlijke” wijze wilde beïnvloeden. “
  • The Skeptic: Drawing Tao Calligraphy shapes in the air to bring peace, abundance… and a cure for cancer?
  • Science-based Medicine: We are saddened to announce that The SkepDoc Dr. Harriet Hall has passed away

Steun Kloptdatwel

De linke weekendbijlage (2-2023) 6Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
De linke weekendbijlage (1-2023)
Next Entry »
De linke weekendbijlage (3-2023)

Filed Under: Algemeen

Reader Interactions

Comments

  1. Renate1 says

    18 January 2023 at 20:02

    Gedoe bij Quest:
    https://www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/redactie-ontslagen-titels-opgeheven-wat-is-er-aan-de-hand-bij-quest-nu-ik-erover-praat-begint-mijn-bloed-opnieuw-te-koken~be72e20a/

    Kort nadat de naam van de nieuwe hoofdredacteur, Lyn Kuyper, in de wandelgangen begon te circuleren, ontdekten redactieleden dat zij op Instagram actief was onder de naam ‘the energy feed’, inmiddels overigens een privéaccount en omgedoopt tot ‘feed_yourenergy’. Op dat account schreef Kuyper onder meer hoe rijst sneller gaat schimmelen wanneer je er onaardig tegen doet. Ook schreef ze over de pseudowetenschappelijke ‘BMR-methode’ waarmee je zogenaamd je lichaam en geest kunt resetten. Bovendien bleek ze opgeleid als ‘coach’ bij de onwetenschappelijke leefstijlgroep ‘OERsterk’, zo is te zien op screenshots die oud-redactieleden maakten van haar Instagramberichten.

    De hoofdredacteur van een wetenschappelijk tijdschrift, die op instagram onzin verkondigt? Hoe je het wendt of keert, het is toch alsof de hoofdredacteur van het Tijdschrift tegen Kwakzalverij, privé homeopathie verdedigt.

    Maar goed, ik las vroeger het blad De Jonge Onderzoeker (dat ook wetenschappelijk was) en daar kwam ik toch wel een paar artikelen in tegen, die me nu toch wel een beetje aan pseudowetenschap doen denken, zoals een artikel over Kirlianfotografie en een artikel over het bestaan van een tiende planeet (Pluto was toen nog niet gedegradeerd).

    Log in to Reply
    • Hans1263 says

      18 January 2023 at 23:36

      Tja, en we moeten al zo oppassen om niet te polariseren, want dat mag niet van de nu lopende en opnieuw domme reclames van SIRE.

      Log in to Reply
      • Renate1 says

        19 January 2023 at 12:49

        Ik weet niet of dat zo is. Het is misschien meer een oproep om het wat minder hard te spelen in vriendschappelijke relaties. Soms kun je zaken waarover je van mening verschilt misschien beter laten rusten om te voorkomen dat je elkaar kwijt raakt. Als ik weet dat m’n vriendin en ik een andere visie hebben op Zwarte Piet is het misschien handiger om deze discussie gewoon niet te voeren. Je kunt op een bepaald moment ook gewoon stellen dat je het niet met elkaar eens bent en het daarbij laten.
        Dat heeft natuurlijk weinig te maken met het gedoe bij Quest. Van de hoofdredacteur van een wetenschappelijk tijdschrift zou je mogen verwachten dat die zich op de wetenschap baseert.

        Log in to Reply
        • Hans1263 says

          19 January 2023 at 17:11

          Als het om zoiets als Zwarte Piet gaat, polariseert vooral de groep Kick Out Zwarte Piet. Geen enkele behoefte met die lieden te depolariseren. Bij de zotten van “Viruswaarheid” en hun antivaccinatievolgers krijgen de laatsten van mij er van langs als ik ze spreek.
          Dan maar kwijt. Ik heb geen enkel mededogen met (complot)gelovers.
          Kortom: ik vind het opnieuw een domme reclameactie van SIRE.

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
In de fuik van fabel en fictie – inzichten in mis- en desinformatie
18 April 2026 - Ward van Beek

‘De Fuik’, Paulien Valk, Texel Het Skepsiscongres 2026, op 31 oktober a.s., in Congrescentrum de Eenhoorn in Amersfoort, heeft dit jaar als thema: “In de fuik van fabel en fictie – inzichten in mis- en desinformatie.” De titel spreekt voor…Lees meer In de fuik van fabel en fictie – inzichten in mis- en desinformatie › [...]

10 drogredenaties uit trukendoos antivaxers
31 March 2026 - Ward van Beek

 De antivaccinatiebeweging weet massa’s mensen te overtuigen – alleen al de dalende vaccinatiegraad bewijst dat. De argumenten die ze gebruiken klinken overtuigend. Het zijn stuk voor stuk drogredenen. Epidemioloog Hassan Vally bespreekt er tien.  Dit artikel staat ook in Skepter 39.1…Lees meer 10 drogredenaties uit trukendoos antivaxers › [...]

De succesformule voor bedrog
16 March 2026 - Ward van Beek

De Keshe Foundation verkoopt pseudowetenschappelijke plasmatechnologie door met technische termen en autoriteit te strooien, bizarre voorspellingen te doen en zich af te zetten tegen de gevestigde wetenschap.Lees meer De succesformule voor bedrog › [...]

RSS Error: Retrieved unsupported status code "404"

Not Mine
28 April 2026 - Mark Crislip

“Chiropractors are my kind of people.” RFK Jr. to Chiropractors Not certain who was more insulted, although it appears both sides considered it a compliment. He went on to say, The people who are drawn to this field are people who do critical thinking, who are willing to question orthodoxies and have the courage to stand up against these orthodoxies. Well, critical […] The post Not Mine first appeared on Science-Based Medicine. [...]

The myth of the magically powerful placebo returns
27 April 2026 - David Gorski

It's been a long time since I've written about the deceptive narratives around placebos promoted by supporters of alternative medicine. Unfortunately, a new article claiming placebos can work as well as "real medicine" is making the rounds on social media. Here we go again. The post The myth of the magically powerful placebo returns first appeared on Science-Based Medicine. [...]

The MAHA Amnesia Project
24 April 2026 - Jonathan Howard

The same disinformation agents who are trying to erase the history of the pandemic, are also trying to erase the history of MAHA. The post The MAHA Amnesia Project first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Hans1263
    on Leestip – RFK Jr. The Fall and Rise
    @Renate1 Het kan me persoonlijk werkelijk helemaal niets schelen wat men van me denkt. Kwakzalverij, complotgeloof en religie zijn schadelij
  • Renate1
    on Leestip – RFK Jr. The Fall and Rise
    @ Hans, Maar voor je het weet word je van demoniseren beschuldigd. Zeker na de laatste aanslag bij het Correspondents
  • Hans1263
    on Leestip – RFK Jr. The Fall and Rise
    @Renate1 Als je de kenmerken van fascisme naleest, zijn er zeker een aantal van toepassing. Trump buigt alles maar dan
  • Renate1
    on Leestip – RFK Jr. The Fall and Rise
    Tja, moeten we het woord fascisme niet al te lichtvaardig gebruiken? De heer Trump ziet de aanslagen op z'n leven
  • Klaas van Dijk
    on Leestip – RFK Jr. The Fall and Rise
    @Hans1263, die lovende reacties komen allemaal van de nieuwe achterban van Jona Walk. Deze achterban van Jona Walk is dolblij

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2026 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in