• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / De linke weekendbijlage (2-2023)

De linke weekendbijlage (2-2023)

14 January 2023 by Pepijn van Erp 4 Comments

De linke weekendbijlage (2-2023) 5

Vaak komen we zaken op internet tegen die niet groot genoeg zijn om een heel stuk over te schrijven of soms hebben we daar de tijd niet voor. In deze rubriek delen we een verzameling interessante of gewoon vermakelijke berichtjes van de afgelopen week met de lezers van Kloptdatwel. Leesvoer voor in het weekend!

  • Nieuwscheckers: Meer plagiaat in werk Zwitserse onderzoekster
  • Metabunk: 2022 Annual Report on Unidentified Aerial Phenomena
  • StukRoodVlees: Complotdenken in Nederland en Europa
  • de Volkskrant: Gaat het echt zó slecht met de spermakwaliteit?
  • Nu.nl: Bol.com verwijderde sinds oktober tientallen nieuwe antisemitische boeken
  • The Guardian: BBC criticised for letting cardiologist ‘hijack’ interview with false Covid jab claim – zie ook dit stuk van David Gorski van een paar maanden terug met veel links over Asseem Malhotra: “I know you are, but what am I?” Dr. Asseem Malhotra rails against COVID-19 “misinformation”
  • Nu.nl: Verdachte moord Peter R. de Vries zocht naar gegevens en foto’s van rechter – “Het lijkt erop dat op dat M. de zaken op “bovennatuurlijke” wijze wilde beïnvloeden. “
  • The Skeptic: Drawing Tao Calligraphy shapes in the air to bring peace, abundance… and a cure for cancer?
  • Science-based Medicine: We are saddened to announce that The SkepDoc Dr. Harriet Hall has passed away

Steun Kloptdatwel

De linke weekendbijlage (2-2023) 6Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
De linke weekendbijlage (1-2023)
Next Entry »
De linke weekendbijlage (3-2023)

Filed Under: Algemeen

Reader Interactions

Comments

  1. Renate1 says

    18 January 2023 at 20:02

    Gedoe bij Quest:
    https://www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/redactie-ontslagen-titels-opgeheven-wat-is-er-aan-de-hand-bij-quest-nu-ik-erover-praat-begint-mijn-bloed-opnieuw-te-koken~be72e20a/

    Kort nadat de naam van de nieuwe hoofdredacteur, Lyn Kuyper, in de wandelgangen begon te circuleren, ontdekten redactieleden dat zij op Instagram actief was onder de naam ‘the energy feed’, inmiddels overigens een privéaccount en omgedoopt tot ‘feed_yourenergy’. Op dat account schreef Kuyper onder meer hoe rijst sneller gaat schimmelen wanneer je er onaardig tegen doet. Ook schreef ze over de pseudowetenschappelijke ‘BMR-methode’ waarmee je zogenaamd je lichaam en geest kunt resetten. Bovendien bleek ze opgeleid als ‘coach’ bij de onwetenschappelijke leefstijlgroep ‘OERsterk’, zo is te zien op screenshots die oud-redactieleden maakten van haar Instagramberichten.

    De hoofdredacteur van een wetenschappelijk tijdschrift, die op instagram onzin verkondigt? Hoe je het wendt of keert, het is toch alsof de hoofdredacteur van het Tijdschrift tegen Kwakzalverij, privé homeopathie verdedigt.

    Maar goed, ik las vroeger het blad De Jonge Onderzoeker (dat ook wetenschappelijk was) en daar kwam ik toch wel een paar artikelen in tegen, die me nu toch wel een beetje aan pseudowetenschap doen denken, zoals een artikel over Kirlianfotografie en een artikel over het bestaan van een tiende planeet (Pluto was toen nog niet gedegradeerd).

    Log in to Reply
    • Hans1263 says

      18 January 2023 at 23:36

      Tja, en we moeten al zo oppassen om niet te polariseren, want dat mag niet van de nu lopende en opnieuw domme reclames van SIRE.

      Log in to Reply
      • Renate1 says

        19 January 2023 at 12:49

        Ik weet niet of dat zo is. Het is misschien meer een oproep om het wat minder hard te spelen in vriendschappelijke relaties. Soms kun je zaken waarover je van mening verschilt misschien beter laten rusten om te voorkomen dat je elkaar kwijt raakt. Als ik weet dat m’n vriendin en ik een andere visie hebben op Zwarte Piet is het misschien handiger om deze discussie gewoon niet te voeren. Je kunt op een bepaald moment ook gewoon stellen dat je het niet met elkaar eens bent en het daarbij laten.
        Dat heeft natuurlijk weinig te maken met het gedoe bij Quest. Van de hoofdredacteur van een wetenschappelijk tijdschrift zou je mogen verwachten dat die zich op de wetenschap baseert.

        Log in to Reply
        • Hans1263 says

          19 January 2023 at 17:11

          Als het om zoiets als Zwarte Piet gaat, polariseert vooral de groep Kick Out Zwarte Piet. Geen enkele behoefte met die lieden te depolariseren. Bij de zotten van “Viruswaarheid” en hun antivaccinatievolgers krijgen de laatsten van mij er van langs als ik ze spreek.
          Dan maar kwijt. Ik heb geen enkel mededogen met (complot)gelovers.
          Kortom: ik vind het opnieuw een domme reclameactie van SIRE.

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
Het ‘Red Panda Effect’
8 October 2025 - Ward van Beek
Het ‘Red Panda Effect’

.In de Skeptical Inquirer van october/november (Volume 49, No. 5) wordt door Craig A. Foster en Kelsey M. McGinn teruggeblikt naar een uitgave van het blad uit 1979, met daarin een verhaal over een verdwenen panda, ontsnapt uit Blijdorp, wiens ontsnapping…Lees meer Het ‘Red Panda Effect’ › [...]

Kernenergie is een keuze
3 October 2025 - Ward van Beek
Kernenergie is een keuze

.In sceptische kringen is kernenergie geen taboe. Maar veel argumenten vóór kernenergie zijn op wensdenken gebaseerd. door Frank Biesboer, voormalig hoofdredacteur van De Ingenieur, Skepter 38.3 Voor de Nederlandse energiewereld was de brief die minister Hermans van Klimaat en Groene Groei in mei publiceerde over…Lees meer Kernenergie is een keuze › [...]

Hebben we minder gemeenschapszin dan vroeger?
16 September 2025 - Ward van Beek
Hebben we minder gemeenschapszin dan vroeger?

.In het dagelijks leven loop je als skepticus tegen heel andere zaken aan dan klassieke skeptische thema’s als homeopathie of een platte aarde. Dubieuze kleurentests op werk, vasten zou gezond zijn, en de kracht van positieve mindsets. Skepsis-podcastpresentator Richard Engelfriet sluist u door alledaagse…Lees meer Hebben we minder gemeenschapszin dan vroeger? › [...]

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

MAHA and the Triumph of Feelings Based Medicine
10 October 2025 - Jonathan Howard

According to Dr. Marty Makary, vaccines and medications are indicated or not, based on “stories” and how he “feels.”  The post MAHA and the Triumph of Feelings Based Medicine first appeared on Science-Based Medicine. [...]

The Growing Problem of Supplement–Drug Interactions in Seniors
9 October 2025 - Scott Gavura

Many people take supplements alongside prescription drugs without realizing the risks. The post The Growing Problem of Supplement–Drug Interactions in Seniors first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Nobel Prize in Medicine: Peripheral Immune Tolerance
8 October 2025 - Steven Novella

Each year I like to write a post about the Nobel Prize in Physiology or Medicine. While advocating for higher standards of science in medicine we tend to spend much of our time criticizing pseudoscience, so I like to balance that by occasionally just celebrating great medical science, and the Nobel Prize is a great opportunity. The 2025 award for physiology or […] The post Nobel Prize in Medicine: Peripheral Immune Tolerance first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Arthur Bijl on Hoe komt de maan aan zijn licht? Klein skeptisch onderzoekBedankt voor de opmerkingen!
  • Renate1 on De linke weekendbijlage (37-2025)Gevaarlijke sprookjes.
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (37-2025)@Renate1 Men fantaseert maar lekker verder over hun obscure sprookjes.
  • Renate1 on De linke weekendbijlage (37-2025)@ Hans Ik dat het dreigend er voor zorgt dat het geneesmiddel misschien wel gebruikt mag worden. Maar goed, om
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (37-2025)Tja, dan maar blind, als straf van het opperhoofd. Knots!

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2025 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in