• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / De linke weekendbijlage (43-2024)

De linke weekendbijlage (43-2024)

27 October 2024 by Pepijn van Erp 13 Comments

De linke weekendbijlage (43-2024) 3

Vaak komen we zaken op internet tegen die niet groot genoeg zijn om een heel stuk over te schrijven of soms hebben we daar de tijd niet voor. In deze rubriek delen we een verzameling interessante of gewoon vermakelijke berichtjes van de afgelopen week met de lezers van Kloptdatwel. Leesvoer voor in het weekend!

  • VtdK: Fleur Agema: kwakzalverijgelovige als minister van volksgezondheid
  • Skepter: ChatGPT als bullshitbron
  • Hidde Bouwmeester: Feit of fictie: hoe een zogenaamde belofte aan Gorbatsjov over de NAVO-uitbreiding ruimte biedt aan allerlei indianenverhalen.
  • Villamedia: Onderzoeksrapport naar handelen van ‘Argos’ bij uitzending over ritueel misbruik: ‘Onduidelijkheid over verschillende rollen’
  • Smithsonian: How Snake Oil Became a Symbol of Fraud and Deception
  • SKEPP: Britse acteur prijst dure amulet aan tegen wifi-straling: “Kwakzalverij”

Skepsis podcast #18 – met klimaatblogger Hans Custers.

Steun Kloptdatwel

De linke weekendbijlage (43-2024) 4Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Krakzalverij
Next Entry »
De linke weekendbijlage (44-2024)

Filed Under: Algemeen

Reader Interactions

Comments

  1. Hans1263 says

    28 October 2024 at 11:43

    In het artikel over het onderzoeksrapport m.b.t. Argos lees ik slechts walgelijk verhullende woordenbrij.

    Log in to Reply
  2. Hans1263 says

    28 October 2024 at 11:47

    Mw. Agema is niet alleen een kwakgelovige maar ze blijkt nog een incompetente marionet ook. Hoe is Nederland zo diep kunnen zakken dat we zo’n belangrijk ministerie aan deze dame overlaten?

    Log in to Reply
    • Renate1 says

      28 October 2024 at 12:12

      Tja, de grootste partij en zo en mevrouw Agema had zich natuurlijk altijd op gezondheidszorg geprofileerd. En nu men dan eindelijk de touwtjes in handen heeft, komt men tot de ontdekking dat er compromissen gesloten moeten worden en dat niet alles wat men wil kan. Dan kan men in een verkiezingsdebat wel een grote mond opzetten tegen iemand met meer realiteitszin, maar vervolgens stuit men zelf op grenzen. Helaas zullen de kiezers bij deze partij deze gebroken beloften niet als kiezersbedrog zien, maar juist als een reden om deze partij nog groter te willen maken,

      Log in to Reply
  3. Hans1263 says

    28 October 2024 at 11:50

    Zolang ChatGPT op een eenvoudige controlevraag van mij fabuleert (hallucinatie heet dat vergoeilijkend), heb ik er vooralsnog weinig vertrouwen in.

    Log in to Reply
  4. Hans1263 says

    28 October 2024 at 11:58

    Kunnen we nu eindelijk eens een besluit nemen over definitieve afschaffing van de bespottelijke overgang van zomertijd naar de normale tijd (en omgekeerd)? Het dient tot niets en het werkt alleen maar 2x per jaar verstorend. Het ontregelt me ieder jaar 2x en zo zijn er vast veel meer die er last van hebben. Bij de ingang van de regeling namen niet alle Europese landen deze beslissing tegelijkertijd. Waarom dit dan per se wél zou moeten bij het afschaffen, ontgaat me volstrekt. Deze onzin moet echt ophouden.

    Log in to Reply
    • Renate1 says

      28 October 2024 at 12:15

      Ik zie daar voorlopig geen verandering in komen. En als men dan iets af moet schaffen, dan graag de zomertijd, maar dat zal wel helemaal niet gebeuren. Een punt is natuurlijk dat de economie nog veel meer internationaal georiënteerd is en ik vermoed dat Duitsland (toch een belangrijke handelspartner) er weinig voor lijkt te voelen om gewoon de wintertijd vast in te voeren.

      Log in to Reply
      • Hans1263 says

        28 October 2024 at 16:47

        Ik herinner me nog dat er in het begin toen de zomertijd werd ingevoerd, wij dat al hadden maar Duitsland nog niet. Waarom kon dat toen wel en zou dat nu zo moeilijk zijn?
        De zomertijd is ooit ingevoerd voor een periode in het jaar naast de “wintertijd”, de gangbare tijd. Alleen de zomertijd behoeft dus te worden afgeschaft. Dan zijn we terug bij af. Zo simpel is het en dat kan het zijn voor alle landen. Verschrikkelijk, die besluiteloosheid!

        Log in to Reply
        • Renate1 says

          28 October 2024 at 20:15

          Tja, misschien is de internationale handel toegenomen. Ik heb geen idee. In ieder geval heb ik niet de indruk dat het een grote prioriteit heeft. De ene helft van de bevolking heeft het liefst het hele jaar zomertijd en de andere helft geeft de voorkeur aan wintertijd als men echt moet kiezen.

        • Hans1263 says

          28 October 2024 at 23:05

          Het heeft geen prioriteit maar neem dan geen beslissing tot afschaffing waarna er dan vervolgens niks gebeurt. Ik zie niet in wat het met handel te maken zou hebben. Je kunt prima handel drijven en tegelijk rekening houden met evt. tijdsverschillen. Het doel was oorspronkelijk energiebesparing etc. maar daar komt niets van terecht. Kortom: hef eens een ooit foute beslissing op…
          Ik blijf er tegen foeteren want ik raak 2x per jaar ontregeld.
          En mevrouw Ollongren doet er nu natuurlijk helemaal niets meer aan. Van het huidige “kabinet” valt ook niks te verwachten want die richten zich slechts op 1 zogenaamde crisis.

        • Renate1 says

          29 October 2024 at 15:51

          @ Hans,
          Tja, geen idee. Misschien heeft het met grensverkeer te maken? Mensen die in Duitsland wonen of werken en misschien ook boodschappen doen?

          Het is wat mij betreft vooral de zomertijd waar ik aan moet wennen. Met wintertijd heb ik minder moeite.
          Maar goed er zijn allerlei belangengroepen die natuurlijk allemaal hun zegje willen doen. Zo gaat het uiteindelijk altijd. Ze dronken een glas, deden een plas en alles bleef zoals het was.

          En het huidige kabinet denkt maar aan een vermeende crisis, terwijl men de echte problemen voor zich uit blijft schuiven, onder het motto 2030 is nog ver weg. Als je op school zit, zeg je ook niet: “Ik doe pas over 5 jaar eindexamen, dus ik hoef nu nog niets te doen.”

  5. Renate1 says

    29 October 2024 at 17:16

    Een stukje klopt dat wel. Dit artikel deed me denken aan iets dat ik eerder had gelezen.
    https://www.volkskrant.nl/buitenland/geleerden-ontdekken-via-laserbeelden-verborgen-maya-stad~bd71891e/

    Wetenschappers hebben in Mexico een Maya-complex ontdekt ter grootte van Rotterdam. Het stedelijke complex werd bij toeval gevonden in lasermetingen die al in 2013 vanuit de lucht werden gedaan voor een onderzoek naar ontbossing.

    Een team van archeologen beschrijft de vondst in een artikel in het wetenschappelijke tijdschrift Antiquity. Op de laserbeelden menen ze piramiden te ontwaren, sportvelden, amfitheaters en verhoogde voetpaden die wijken met elkaar verbinden. Daarvoor vergeleken ze de constructies met bouwsels op bekende Maya-opgravingen. In totaal heeft het team er 6.764 gebouwen en wegen kunnen onderscheiden.

    De nieuwe stad, die de ontdekkers ‘Valeriana’ hebben gedoopt, is de op een na grootste bekende Maya-nederzetting, op Calakmul na. Die beslaat een oppervlakte van meer dan 330 vierkante kilometer, Valeriana ruim 130. Daarmee heeft de antieke stad zo’n beetje de omvang van Rotterdam. De onderzoekers schatten dat er in de hoogtijdagen, tussen 750 tot 850 jaar na Chr., naar schatting 30- tot 50 duizend mensen woonden.
    Dikke laag aarde

    Valeriana ligt op ongeveer 100 kilometer van Calakmul en 15 minuten klauteren van een belangrijke doorgaansweg bij Xpujil, een stad waar nazaten van de Maya’s wonen. Deze inheemse bevolking vormde een hoogstaande beschaving in een groot deel van Midden-Amerika van 2000 voor Christus tot 900 jaar na het begin van de christelijke jaartelling.

    Ik moest onmiddellijk aan dit stuk denken: https://kloptdatwel.nl/2016/05/10/mayastad/ Nou ja, niet onmiddellijk, maar toen ik op de website van Skepsis niets vond, zocht ik eens op deze site. Hebben we hier nu weer te maken met gebakken lucht?

    Log in to Reply
    • Hans1263 says

      31 October 2024 at 10:21

      @Renate
      Ik las het ook in NRC en trof in het artikel geen “sterrenwichelarij” aan. Het lijkt me dus – voorzover je over dit onderwerp iets kunt zeggen als niet-archeoloog – wel serieus.

      Log in to Reply
      • Renate1 says

        31 October 2024 at 15:39

        We zullen het wel zien, Voorlopig wacht ik nog maar even met een oordeel tot sceptische archeologen zich er over hebben uitgesproken. Het kan om een echte stad gaan of het is toch weer iets waarbij men te ver voor de muziek is uitgelopen.

        Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
James Randi test wichelroedelopers in Australië
11 June 2025 - SkepsisSiteBeheerder
James Randi test wichelroedelopers in Australië

In 1980 bezocht James Randi Australië op uitnodiging van Dick Smith om daar een test uit te voeren met wichelroedelopers.Lees meer James Randi test wichelroedelopers in Australië › [...]

Polarisatie juist goed voor democratie?
5 June 2025 - Ward van Beek
Polarisatie juist goed voor democratie?

.Soms lijkt het wel alsof we elkaar de hele dag de tent uit vechten. Op social media, bij verjaardagsfeestjes en in talkshows zijn we het oneens over vaccins, over Gaza, over vrouwenrechten. Dat blijkt ook uit onderzoek van het Sociaal…Lees meer Polarisatie juist goed voor democratie? › [...]

Ype & Ionica zijn Skeptisch
5 June 2025 - Ward van Beek
Ype & Ionica zijn Skeptisch

Zier hier de hele strip!  [...]

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

The Long Med Con: The Self-Styled Expertise and Expansive Invoices of Mark & David Geier
12 June 2025 - Kathleen Seidel

All it takes is a coming-of-age consultancy and you, too, can morph from an average teenage Joe or Josephine to an instant "vaccine expert" The post The Long Med Con: The Self-Styled Expertise and Expansive Invoices of Mark & David Geier first appeared on Science-Based Medicine. [...]

RFK Jr. Sacks Entire CDC Vaccine Committee
11 June 2025 - Steven Novella

I’m sure you are as sick of reading about RFK Jr. as we are of writing about him, but this is the world we live in. We cannot let outrage fatigue cause us to take our eye off the ball. If nothing else, SBM needs to chronicle every anti-science move that this administration makes. As most people, and certainly most readers here, […] The post RFK Jr. Sacks Entire CDC Vaccine Committee first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Dr. Vinay Prasad is Repeatedly Undermining RCTs. Why?
10 June 2025 - Jonathan Howard

It's quite the journey from "RCT or STFU" to "we will always have a place for controlled clinical studies." The post Dr. Vinay Prasad is Repeatedly Undermining RCTs. Why? first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsDeze nieuwe preprint is gepubliceerd op 1 mei 2025 https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2025.04.30.25326722v1.full-text?s=09 Iedereen kan
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsGister hebben Ronald Meester, Jona Walk en Bram Bakker een nieuwe blog over dit onderwerp online gezet https://insightoutblog.substack.com/p
  • Hans1263 on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs@Klaas van Dijk Ik ben bang dat de antwoorden op die vragen te vinden zijn in het bestaan van godsdienst,
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsKennelijk vond de afdeling PR van de VU het een goed idee dat hun zeer ervaren hoogleraar Ronald Meester een
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsDe website van Cygnify B.V. https://www.cygnify.ai , het bedrijf van Bram Bakker, lijkt al erg lang niet meer bijgewerkt te

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2025 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in