• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / De linke weekendbijlage (3-2025)

De linke weekendbijlage (3-2025)

19 January 2025 by Pepijn van Erp 25 Comments

De linke weekendbijlage (3-2025) 3

Vaak komen we zaken op internet tegen die niet groot genoeg zijn om een heel stuk over te schrijven of soms hebben we daar de tijd niet voor. In deze rubriek delen we een verzameling interessante of gewoon vermakelijke berichtjes van de afgelopen week met de lezers van Kloptdatwel. Leesvoer voor in het weekend!

  • NRC: Factcheckers over hun werk nu Meta het wil opheffen: ‘Wat wij doen is het tegenovergestelde van censuur’
  • The Guardian: ‘Life-or-death consequences’: families fear rollback of school vaccine requirements under RFK Jr
  • Daily Beast: RFK Jr. Admits He Didn’t Come Clean on Anti-Vax Fortune
  • Psychology Today: Whistleblower Alleges ‘Havana Syndrome’ Coverup
  • GWUP: Janos Hegedüs: 10 schockierende Fakten über Heilpraktiker

In de eerste Skepsis podcast van het jaar is Chi Lueng Chiu te gast, directeur van Chivo. Richard en Pepijn hebben het met hem over motivatie, vitaliteit en hoe hij die onderwerpen op wetenschappelijk verantwoorde wijze aanpakt. In het begin gaat het over het Mandela-effect en tenslotte hebben de heren het over geschikte sporten voor skeptici. Luisteren dus!

En deze video van de lezing van Lotte van Elteren op het laatste Skepsis-congres:

Steun Kloptdatwel

De linke weekendbijlage (3-2025) 4Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Korte skeptische terugblik van 2024
Next Entry »
De linke net-na-het-weekendbijlage (4-2025)

Filed Under: Algemeen

Reader Interactions

Comments

  1. Renate1 says

    19 January 2025 at 15:57

    Weer wat nieuws ontdekt. Acupressuur inlegzooltjes om af te vallen. De creativiteit van kwakverkopers is toch wel verbluffend. Hoewel? Eigenlijk is het natuurlijk gewoon een variant op andere producten die pretenderen dat je voeten op de een of andere manier verbonden zijn met je gezondheid.

    Log in to Reply
    • Hans1263 says

      19 January 2025 at 20:56

      @Renate
      Ik krijg vrijwel dagelijks mailtjes van die zooltjesoplichters.
      Volgens weer andere kwakbedriegers moet je ‘aarden’; onduidelijk wat ze daarmee bedoelen, in ieder geval nutteloos.
      Ook kwam ik ergens in een natuurgebied hier in Nederland een soort pad tegen waarbij je met blote voeten over allerlei soorten stenen en door water moet lopen. Vast heel erg gezond!
      Je wordt wel eens moedeloos van de hoeveelheid (pseudo)religie, kwakzalverij en complotgeloof die over je wordt uitgestort.
      Dagelijks hoor ik b.v. radioreclame voorbijkomen waarin je wordt aangespoord een waterontharder aan te schaffen. Totaal onnodig, áls het ding al werkt.

      Log in to Reply
      • Renate1 says

        19 January 2025 at 21:24

        Waterontharders, of dure supplementen aangeprezen door een oud-voetballer die kennelijk nog niet genoeg heeft verdiend. Natuurlijk alleen als aanvulling op de toch al gezonde voeding. Zou meneer zonder die aanvulling niet net zo gezond en fit zijn?

        Ik geloof dat je dat soort paden ook in Duitsland regelmatig tegenkomt. Is het geen Kneippkuur? Hoe dan ook flauwekul, net als de ijsbaden van de heer Hof. Maar goed, als je eens een Duits reclameblok ziet, dan bestaat meer dan de helft van de reclames volgens mij uit allerlei ‘gezondheidsproducten’.

        Log in to Reply
        • Hans1263 says

          19 January 2025 at 22:38

          @Renate
          In Duitsland (Schwarzwald) ben ik in natuurgebieden ijskoude door een bronnetje gevoede waterbassins tegengekomen, érrug gezond natuurlijk om doorheen te lopen en dan heet zoiets Wassertretstelle. In het Duits klinkt dat dan extra gründlich. Vanzelfsprekend hoort daar dan een bord bij met gebruiksaanwijzingen. Ik zit er niet helemaal goed in, maar ik meen ook dat we dit kwakgeloof aan Kneipp te danken hebben. Kwaad kan het waarschijnlijk niet echt, je voeten worden er schoon en vooral ijskoud van en het kost niets.

        • Renate1 says

          20 January 2025 at 13:41

          Die ijskoude water bassins kan ik me ook wel herinneren uit m’n jeugd, toen we tijdens onze vakanties nog veel wandelden.

        • Hans1263 says

          20 January 2025 at 22:34

          @Renate
          Zou zo’n koud bad (of nog erger een ijsbad bij Hof) een oorsprong hebben in het idee dat je ook bij religies vindt, dat kwelling of pijniging op een of andere (maar onbegrijpelijke) manier iets positiefs vertegenwoordigt? Ik denk dan aan afbeeldingen van heiligen die met verheerlijkte blik ondergaan dat ze met pijlen worden doorschoten. op brandstapels levend verbranden, waar borsten worden afgesneden en op een rad worden gemarteld etc. Denk ook aan de vastentijd, aan ramadan enz. Bij homeopathie heb je in die trant de waanidee van de zgn. Erstverschlimmerung. Als je bij kwakzalvers”therapie” niet geneest, heb je niet genoeg je best gedaan.

        • Renate1 says

          21 January 2025 at 09:16

          @ Hans
          Geen idee. Ik denk overigens dat die heiligen vooral hun vertrouwen in god wilden bewijzen en zich vermoedelijk met de gekruisigde Jezus wilden meten. Het idee dat men onmiddellijk opgenomen zou worden in de hemel.
          Dat godsvertrouwen speelt natuurlijk ook voor een deel bij het vasten, waarbij misschien het idee dat men op die manier mee kan voelen met mensen die het minder hebben ook meespeelt. Dat laatste is natuurlijk een beetje onzin, want er zit nog wel een verschil tussen honger en dorst, terwijl je geen flauw idee hebt wanneer je weer iets kunt eten of drinken en honger en dorst, waarbij je weet dat je na zonsondergang je je buikje weer kunt vullen.
          Een beetje vergelijkbaar met het verschil tussen lid zijn van de vrekkenclub en echte armoede.

        • Hans1263 says

          21 January 2025 at 21:05

          @Renate
          Juist, een soort wedstrijdje in pijniging en kwelling. Of je nu vroeger door een snelle ziekte stierf of door marteling of ramp, dat gaf niet want je kwam door vroom geloof toch wel in de hemel. Bij middeleeuwers kan ik daar nog inkomen want geloven deed iedereen. Maar tegenwoordig moet je als je zo denkt toch wel erg goedgelovig zijn en gevoelig voor oplichting en bedrog.

        • Renate1 says

          22 January 2025 at 12:30

          Het blijft nog steeds hetzelfde. De heer Trump die bazelt dat god hem gered heeft en dat hij dus een goddelijke missie te vervullen heeft.
          Religie is bedacht om de rijken te beschermen en de armen voor te houden dat zij hun beloning in het hiernamaals zullen krijgen. Kennelijk een prima manier om te voorkomen dat de armen in opstand komen. Zoals m’n vader al zei:” “Houde gij ze maar dom” zei de fabrikant tot de pastoor, “dan zal ik ze wel arm houden””.

        • Hans1263 says

          22 January 2025 at 23:52

          @Renate
          Maar datzelfde opperhoofd had dus niet kunnen voorkomen dat de schutter daar ter plaatse was of dat zijn geweer haperde of iets anders, zodanig dat meneer T. niet aan zijn oor geraakt werd… of juist daarentegen zodanig had kunnen handelen dat T. wél flink geraakt was en een heleboel chaos die we de komende jaren door diens “beleid” gaan ondervinden, was voorkomen? Wat een amateur, dat opperhoofd! Het komt me voor dat dit opperhoofd inderdaad een verzinsel is waarmee je als “gelovige” alle kanten op kunt. Hij (of zij natuurlijk) weet ook geen raad met hypocrisie. Ik zie nl. meneer T. braaf in de kerk zitten terwijl hij dagelijks leugens en bedrog uitstrooit. Dat gaat toch dwars tegen de zogenaamd christelijke normen en waarden in? Of… zou meneer T. in feite niets geloven en alleen maar in de kerk zitten om zijn christelijke stemmers te behouden?

        • Renate1 says

          23 January 2025 at 14:11

          @ Hans,
          Nee, want als dat opperhoofd zou hebben voorkomen dat het schot gelost werd, zou Trump niet ontdekt hebben dat hij god aan z’n kant had. En in hoeverre Trump zelf in de sprookjes die hij vertelt geloofd, geen idee. Trump is een opportunist, die vooral zegt wat de mensen willen horen. Toen hij nog betrokken was bij miss-verkiezingen vond hij het prima dat een trans vrouw meedeed, maar nu zijn dezelfde mensen ineens een soort baarlijke duivels die het leven moeilijk moet worden gemaakt.
          Voorts lijkt hij in de ban van een 1984-achtige newspeak. De mensen die het Capitool bestormden waren geweldloze vredestichters (hoe gek kun je het hebben?) en moesten gratie krijgen. (Volgens mij was het gedrag van deze mensen allesbehalve vredelievend en het opstellen van een galg lijkt me daar ook niet mee te rijmen.) Alle vluchtelingen die over de grens komen, zijn criminelen, maar een heer die een levenslange straf uitzat, onder andere wegens de verkoop van drugs, krijgt gratie en wordt beschouwd als een soort vrijheidsstrijder. Maar Mexicaanse drugskartels zijn terroristen. Snapt u het nog? Ik ben inmiddels de weg kwijt.

        • Hans1263 says

          23 January 2025 at 16:54

          @Renate
          Het is dan ook helemaal niet de bedoeling dat we het snappen. T. is slechts uit op chaos, verwarring, misleiding, destabilisatie en slechts zogenaamd steeds in het belang van de VS. Hetzelfde patroon zie je b.v. bij diverse Europese en Zuidamerikaanse “leiders”, zoals de ons maar al te goed bekende peroxydedwaas. “Mevrouw” Faber heeft er ook een handje van: niet streven naar een oplossing maar aansturen op chaos in haar denkbeeldige “crisis”. Het is steeds een kwestie van aan de macht zien te komen en wat je daar dan mee doet is eigenbelang dienen en verder zien we dan wel weer. Godsdienst gebruiken als dekmantel is altijd handig want je kunt met onbewijsbare en niet aantoonbare vaagheden altijd alle kanten op.
          Tja, religie, kwakzalverij en complotdenkerij liggen nu eenmaal heel dicht bij elkaar. Noem het bedrog en je hebt het in 1 woord samengevat,

        • Renate1 says

          23 January 2025 at 17:33

          @ Hans,
          Nee, het gaat niet meer om oplossingen, maar vooral om het zaaien van verwarring en onrust, zodat we daar anderen weer de schuld van kunnen geven. Californië brandt, maar klimaatverandering is een hoax en het is allemaal de schuld van links, hoewel Joe Biden ongeveer net zo links is als de VVD onder Mark Rutte.
          En dan zijn er nog Nederlanders die de heer Trump bewonderen.
          Hoe de heer Trump denkt, kunnen we al zien aan z’n uitspraak dat hij het dom vind dat Biden zichzelf niet vast preventief gratie heeft gegeven. Voor de heer Trump is de presidentiële macht vooral iets dat hij kan gebruiken om er zelf voordeel uit te halen en vooral z’n miljardairsvriendjes te bevoordelen. De nieuwe ambasadeur voor de EU is een voormalige fastfoodbaas, die loon- en veiligheidsregels overtrad en tegen een verhoging van het minimumloon was. Ja hoor, Trump neemt het op voor de arme Amerikanen. En Sinterklaas bestaat.

        • Hans1263 says

          23 January 2025 at 22:25

          @Renate
          We draaien gewoon alles om. Je laat honderden misdadigers los (die overigens door T. zelf op basis van zijn eigen leugens zijn opgehitst) en zegt dan vervolgens dat het justitie-apparaat verrot was. Als men hier niet tegen in opstand komt (naast een aantal andere schreeuwende schandalen) kan wat mij betreft de VS de prullemand in.

      • Renate1 says

        24 January 2025 at 13:47

        @ Hans
        Ik was toch al nooit een fan van de VS.
        Ik meen trouwens dat er een vrijgelaten gevangene was, die justitie aan wilde klagen voor z’n vervolging.
        En dan zijn er nog mensen die hun hoop hebben gevestigd op de heer Trump en denken dat hij vrede zal brengen in Oekraine en Gaza. De vraag is tegen welke prijs. Als Oekraïne de facto wordt uitgeleverd aan Rusland, is er dan wel sprake van vrede? Dat is ongeveer dezelfde vrede die sommigen in Georgië nastreven, namelijk: ‘als we nu maar gewoon doen wat Poetin wil, dan laat hij ons wel met rust’.
        En de heer Trump gedraagt zich toch vooral als een verwende kleuter die z’n zin niet krijgt. Zie Davos. Trump brult dat de olieprijzen, belastingen en rente omlaag moeten en dat bedrijven in de VS moeten produceren, omdat hij anders importtarieven gaat verhogen.

        Log in to Reply
  2. Renate1 says

    26 January 2025 at 12:08

    In De Volkskrant een lang interview met een verkoper van management onzin. De zoveelste methode om mensen op basis van bepaalde eigenschappen in hokjes te verdelen. In dit geval met 4 kleuren. Ongeveer net zo waardevol als astrologie. Je zal maar op zo’n manier beoordeeld worden bij een sollicitatie of zo. ‘Je past niet in het team, want je hebt de verkeerde kleur.’
    https://www.volkskrant.nl/boeken/na-het-lezen-van-omringd-door-idioten-begrepen-ze-dat-hij-rood-was-en-zij-groen-nu-zijn-ze-getrouwd~b8ac50e4/
    De Zweedse sceptische beweging is niet over de boeken van deze meneer te spreken. En wat is de reactie van deze heer Erikson?

    Erikson noemt de Swedish Skeptics Association ‘nou niet bepaald het Nobel-comité’. ‘Het zijn gewoon gefrustreerde academici die jaloers zijn omdat ik tien miljoen boeken heb verkocht.’ Daarna: ‘Ik beweer ook niet dat mijn boek wetenschappelijk is. Het is een instrument waarvan mensen gebruik kunnen maken.’

    Kortom meneer heeft geen argumenten en gooit het daarom maar op jaloezie.

    Ik heb een paar thrillers van deze meneer gelezen. Wel spannend, maar bij het geleuter over personen met bepaalde kleuren zat ik toch wel regelmatig met kromme tenen.

    Log in to Reply
    • Hans1263 says

      26 January 2025 at 13:36

      @Renate
      Bij deze geschiedenis kwam het volgende in me op. Ik heb ooit eens een test moeten doen waarin onzinvragen werden gesteld in de trant van “hebt u liever groen dan hoog” en “hebt u liever kou dan muziek”. Daarna heb ik niet vernomen of ik voor iets “geslaagd” was of niet. Ik was ook hoegenaamd niet geïnteresseerd in de uitslag. Je kunt even goed met dobbelstenen gooien. Of nog beter: zelfs dat niet doen en je tijd nuttiger besteden.
      Vergelijken van de flauwekul van deze meneer Erikson met astrologie is erg gemakkelijk. Van beide is de waarde absoluut nul. En tien miljoen boeken betekent tien miljoen maal weggegooid geld.

      Log in to Reply
      • Renate1 says

        26 January 2025 at 13:49

        Ja en het probleem is dat er mensen zijn die dergelijke onzin geloven en dat daar mensen bij zitten die het in hun werk gebruiken om bijvoorbeeld sollicitanten te beoordelen. Je zal maar op basis van dergelijke flauwekul worden afgewezen.

        Ik moet nog altijd denken aan de test waaruit zou moeten blijken dat ik moeite had om me helder en begrijpelijk uit te drukken. Dat vond ik toch wel heel vreemd, gezien het feit dat ik bij een eerdere test, toen ik een jaar of 19 was, te horen had gekregen dat ik een goede mondelinge en schriftelijke taalbeheersing had en ik later CD-besprekingen, artikelen en interviews voor een muziekblad heb geschreven en ik zelfs nog iets voor een Duits blad heb geschreven. Dingen waar ik voor gevraagd werd.
        Kortom, het leek mij dat er toch weinig mis was met m’n taalbeheersing.

        Log in to Reply
        • Hans1263 says

          26 January 2025 at 14:11

          Uit dergelijke tests komt uiteraard alleen maar wat de “opdrachtgever” graag wil wat er uit komt. Dat kun je je bij astrologie ook afvragen.

        • Renate1 says

          26 January 2025 at 14:51

          @ Hans,
          Ik zag vandaag op de website van het Parool interviews helderzienden, waarzeggers, handlezers en andere onzinverkopers. Waar ze ook mee werkten, hun klanten waren altijd tevreden met hun analyses. Ja natuurlijk, als je maar genoeg vaagheden roept waar iedereen zich in kan, of wil herkennen, dan geloven de mensen je wel, maar het blijft natuurlijk allemaal theatrale kletskoek met een vleug mensenkennis.

        • Hans1263 says

          26 January 2025 at 20:24

          Waarom geeft het Parool een podium aan dergelijke bedrieglijke hotemetoten? Ik heb het (nog) niet gelezen maar voegt de krant ook een kritische noot toe?

        • Renate1 says

          27 January 2025 at 14:01

          @ Hans,
          Tja de eerste test werd uitgevoerd door een psycholoog en duurde bijna een dag. De opdrachtgever was iemand van personeelszaken van het bedrijf waar ik werkte. M’n contract liep af en ik zou dus ontslagen worden. De man van personeelszaken wilde me wel houden en hoopte met de test wat in handen te krijgen. Dat liep dus anders, want de psycholoog vond dat ik beter weer naar school kon gaan, omdat mijn opleidingsniveau niet bij m’n capaciteiten paste.
          De andere test was bij een re-integratiebedrijf, dat me op een gegeven moment ook nog op autisme wilde laten testen.

          Het artikel in het Parool was niet bijzonder kritisch. Waarom men deze mensen een podium geeft, weet ik ook niet, maar ja het zal wel verkopen.

        • Hans1263 says

          27 January 2025 at 23:30

          @Renate

          Een aantal slechte ervaringen met psychologen en psychiaters (het ging niet om mij als patiënt) hebben gemaakt dat ik deze beroepsgroepen verre van me houd. Zeepzieders noem ik dergelijke lieden.

          Tja, het Parool is dus sinds de oorlog en sinds Carmiggelt ermee ophield ook erg afgezakt.

        • Renate1 says

          28 January 2025 at 12:12

          @ Hans,
          Mijn ervaringen met psychologen en andere hulpverleners in die sector zijn over het algemeen niet negatief. Mijn ervaringen met het MOB (Rotterdam en Den Haag) en 9 maanden dagbehandeling in een psychiatrische kliniek waren redelijk positief. Goed ik heb ook wat mindere ervaringen.

        • Hans1263 says

          28 January 2025 at 14:48

          @Renate
          Mijn ervaringen komen neer op grove manipulatie en misleiding. De beroepsgroepen in totaliteit zijn hier ongetwijfeld niet schuldig aan maar door mijn ervaringen heb ik een diep wantrouwen opgelopen.

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
Graancirkels op European Skeptics Congress 2024
7 May 2025 - SkepsisSiteBeheerder
Graancirkels op European Skeptics Congress 2024

Voordracht van Francesco Grassi op ESC2024 in Lyon.Lees meer Graancirkels op European Skeptics Congress 2024 › [...]

SKEPP wordt 35… en dat vieren ze!
27 April 2025 - SkepsisSiteBeheerder
SKEPP wordt 35… en dat vieren ze!

Onze Belgische zusterorganisatie SKEPP bestaat dit jaar 35 jaar. Op zaterdag 10 mei vieren ze dat met een mooi programma. Hoofdgast is de bekende skepticus en emeritus hoogleraar psychologie Chris French die onlangs ook tot erelid van SKEPP werd benoemd.…Lees meer SKEPP wordt 35… en dat vieren ze! › [...]

Breakthrough-prijs voor Gerard ’t Hooft
7 April 2025 - Pepijn van Erp
Breakthrough-prijs voor Gerard ’t Hooft

Professor Gerard ’t Hooft had al een Nobelprijs op zak, maar kan sinds dit weekend nog een van de meest prestigieuze onderscheidingen in de wetenschap op zijn indrukwekkende palmares bijschrijven: hij kreeg de Special Breakthrough Prize in Fundamental Physics! ’t…Lees meer Breakthrough-prijs voor Gerard ’t Hooft › [...]

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

Breathing Easy: Treating Allergic Rhinitis
8 May 2025 - Scott Gavura

Spring is a miserable season for those with seasonal allergies. There are effective drug- and non-drug measures that can control most symptoms effectively. The post Breathing Easy: Treating Allergic Rhinitis first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Pig Heart Xenografts for Infants
7 May 2025 - Steven Novella

Organ transplant is a potentially lifesaving medical intervention, but there is a critical lack of donor organs. Even in a wealthy country like the US, there are about 100,000 people on the waiting list for an organ transplant, but only about 23 thousand organs become available each year. About 6 thousand people die each year while on the waiting list. For this […] The post Pig Heart Xenografts for Infants first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Dear President Trump: Jealous Deep State Haters and Losers Want to Destroy YOUR Genius, Lifesaving, Nobel-Prize Winning Achievement. YOUR Vaccine.
6 May 2025 - Jonathan Howard

You've proven your haters wrong over and over again. As the most POWERFUL man in the world, and one of the most BRILLIANT men every to live, you can do it all with one quick phone call. The post Dear President Trump: Jealous Deep State Haters and Losers Want to Destroy YOUR Genius, Lifesaving, Nobel-Prize Winning Achievement. YOUR Vaccine. first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsOp https://archive.is/1Exnu staat een gearchiveerde versie van een recente posting van Ronald Meester op LinkedIn. In deze posting verwijst
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsEen verbeterde versie van Hoofdstuk 6 van dit rapport van Ronald Meester en Marc Jacobs is op 22 april 2025
  • Hans1263 on Volgens Maurice de Hond beschikt hij over telepathische gavenHet filmpje waarin hij een trucje met Jeroen Pauw uithaalt, bewijst natuurlijk helemaal niets, ja misschien het denkniveau van De
  • Renate1 on De linke weekendbijlage (17-2025)En de paashaas is er snel vandoor gegaan,
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (17-2025)@Renate1 Nee, de paashaas heeft het in een mandje op zijn rug. 😅😅😅

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2025 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in