
Vaak komen we zaken op internet tegen die niet groot genoeg zijn om een heel stuk over te schrijven of soms hebben we daar de tijd niet voor. In deze rubriek delen we een verzameling interessante of gewoon vermakelijke berichtjes van de afgelopen week met de lezers van Kloptdatwel. Leesvoer voor in het weekend!
- AD: Waarom een kleine rechtszaak in Leeuwarden ineens wereldwijd viraal gaat in antivaxkringen
- Politico: EU accuses TikTok of designing algorithm that creates ‘rabbit holes’
- The Guardian: ‘Revenge of the nerds’: US midterms deliver a win for science – and a rebuke of Maha
- The Guardian: Struggling to spell ‘male chauvinist pig’? Apple’s grey list means your iPhone won’t help you
- The Skeptic: Reporting from notorious Australian naturopath Barbara O’Neill’s seminar in Glasgow
- Skeptix: Nadeln in Halloween-Süßigkeiten: Wird eine düstere Legende jetzt Wirklichkeit?
- Edzard Ernst: HOMEOPATHY: “Its ineffectiveness has not been proven” – TRUE OR FALSE?
- SKEPP: SKEPP op Dag van de Wetenschap 2026 (15/11)

De VU is goed vertegenwoordigd bij de mensen die staan genomineerd voor een Braveheart Award
https://www.braveheartawards.com/ Maar liefst twee van de genomineerden voor een Braveheart Award, te weten Ronald Meester en Ad Verbrugge, werken bij de VU. De Erasmus Universiteit moet het doen met slechts 1 genomineerde, te weten Michaela Schippers.
Kennelijk vindt de VU het geen probleem dat de VU op deze wijze wordt gelieerd aan mensen zoals Arno van Kessel, Willem Engel, Jeroen Pols, Jorn Luka, Lidewij de Vos en ga zo maar door. Ik begrijp daar helemaal niets van. Gaat de .VU hier nu ook een persbericht over uitbrengen?