• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Hoax / Zitten er wormen in vlees?

Zitten er wormen in vlees?

22 September 2015 by Emile Dingemans Leave a Comment

Zitten er wormen in vlees? 5

Een video — al ruim 1,5 miljoen keer bekeken — beweert dat vlees ongezond is voor een mens. Het is een compilatie van drie filmpjes met beelden die parasieten op het rauwe vlees laten zien, en de vermeende gevolgen ervan.

In het eerste filmpje wordt cola over een stuk vlees gegoten, waarna wormpjes omhoog komen. Opvallend is dat er geen beeld is van het moment nadat de cola gegoten is en we de wormpjes zien. We weten dus niet wat er in die tussentijd is gebeurd, en of er wormpjes zijn toegevoegd. Volgens Snopes zijn dit soort filmpjes broodje-aapverhalen. Vlees dat op de consumentenmarkt wordt verkocht is zeer betrouwbaar vrij van dergelijke parasieten.

Het tweede filmpje laat zien hoe bij een patiënt lange wormen uit zijn darmen worden gehaald. Uit niets blijkt dat de patiënt deze wormen heeft gekregen door het eten van vlees. Terwijl er meer manieren zijn waarop iemand besmet kan raken met parasitaire wormen (helminthen). Daarbij is vlees niet de enige bron.

Helminthen worden overgebracht naar de gastheer op verschillende manieren. De meest gangbare infectie is door het eten van besmette groenten, drinkwater, en rauw of slecht gebakken vlees. Besmet eten kan eitjes bevatten van rondwormen zoals Ascaris, Enterobius, en Trichuris; lintwormen zoals Taenia, Hymenolepis, en Echinococcus;  en zuigwormen zoals Fasciola. Rauw en slecht gebakken vlees zijn de grootste bronnen van Taenia (varkens-, runder- en hertevlees), Trichinella (varkens- en berenvlees), Diphyllobothrium (vis), Clonorchis (vis), en Paragonimus (kreeftachtigen). … In ontwikkelingslanden is besmet water een groot risicofactor op infectie. 

Bron: Helminthiasis op Wikipedia

In het laatste filmpje, lijken er wormpjes te komen uit het gelaat van een man, zodra er iets wordt opgesmeerd. Ook hier wordt niet uitgelegd op welke manier het met vleesconsumptie te maken zou hebben. Het filmpje, dat ook los op Youtube staat, vertelt ons dat het zou gaan om “Sinus Worms”.

Het lijkt hier te gaan om een nepbehandeling die vooral in Maleisië wordt gepraktiseerd. De behandelaar smeert de lichamen van kakkerlakken uit over het gezicht. Deze insecten bevatten vaak parasiterende rondwormen (nematoden) die een natuurlijke vijand van de kakkerlak zijn, en ook als zodanig ingezet worden om plagen met uitheemse kakkerlakken te bestrijden. De rondwormen die in de gastheer verbleven en nu over het gezicht zijn uitgesmeerd, gaan zo snel mogelijk op zoek naar een waterrijke omgeving en beginnen zich voort te bewegen. Wie goed kijkt naar de beelden, ziet dat het gelaat schoon is, en dat de rondwormen niet uit de poriën komen, maar direct verschijnen bij het uitvegen van de kakkerlak. Voor de minder kritische kijker die niet weet dat de rondwormen zich in de kakkerlak bevinden, lijkt het of de wormpjes van onder het huidoppervlak komen. De patiënt verlaat de behandelkliniek in de veronderstelling dat er wormpjes onder zijn huid zijn weggehaald.

Wat vooral opvalt is dat het niet meer dan een compilatie van filmpjes is, waarvan de bronnen niet vermeld worden. Eveneens wordt niet aangegeven op welke manier dit met de consumptie van vlees te maken heeft. Maar misschien ging het de maker van deze compilatie ook niet om de gezondheid van de kijker. De video verwijst naar het hoofdstuk Leviticus in de bijbel, waarin het eten van vlees van verschillende soorten dieren verboden wordt. is geupload door gebruiker Shalom2all100 die op zijn About-pagina een aantal bijbelverzen citeert, Exodus 3:14 en Hebrews 11:1, wat de indruk geeft dat er een Joods-religieuze gedachten zitten achter de video.


Oorspronkelijk gepubliceerd op https://ishetwaar.wordpress.com/

Steun Kloptdatwel

Zitten er wormen in vlees? 6Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Glazenbolsubsidie van UWV nog steeds mogelijk
Next Entry »
Zit er te veel aluminium in soja?

Filed Under: Hoax Tagged With: cola, hoax, vlees, wormen

Reader Interactions

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Error
  • Error
  • SBM

RSS Error: WP HTTP Error: cURL error 28: Failed to connect to skepsis.nl port 443 after 5206 ms: Connection timed out

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

Robert F. Kennedy, Jr. is definitely coming for your vaccines, part 5: VAERS and a useful idiot at the FDA
1 December 2025 - David Gorski

In the sadly continuing story of how Health and Human Services Secretary RFK Jr. is working to eliminate vaccines, we look at a useful idiot, Dr. Vinay Prasad, and how he is weaponizing dead children to justify making vaccines harder to approve. The post Robert F. Kennedy, Jr. is definitely coming for your vaccines, part 5: VAERS and a useful idiot at the FDA first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Read the Comments: “Just Do the Opposite of Whatever This Administration Recommends!”
29 November 2025 - Jonathan Howard

It's obviously not good that people have lost trust in the FDA, NIH, and CDC. However, since those once vulnerable institutions are now lead by naked emperors, it's good that the American public, at least those that read the news, has uniformly recognized they have no clothes. The post Read the Comments: “Just Do the Opposite of Whatever This Administration Recommends!” first appeared on Science-Based Medicine. [...]

If The Atlantic Wishes to Honestly Understand the Origins of MAHA, They Need to Investigate The Atlantic.
28 November 2025 - Jonathan Howard

The Atlantic has some of the best writers around. But they were also eager to launder right-wing talking points under the guise of a being liberal, reasonable, and moderate publication, able to see all nuanced sides of complex issues. The post If The Atlantic Wishes to Honestly Understand the Origins of MAHA, They Need to Investigate The Atlantic. first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Renate1 on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs@ Hans, Dat bedoelde ik. Het is natuurlijk de optelsom van het atoomgewicht van de atomen in het molecuul.
  • Hans1263 on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsHet molecuulgewicht, @ Renate. Heel dichtbij. Waar het over gaat is dat de betreffende politici kakelen zonder te weten waar
  • Renate1 on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsIk heb ook de indruk dat veel mensen er trots op zijn dat ze weinig kennis van exacte vakken hebben.
  • Hans1263 on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs@Renate Bij de meeste toehoorders kun je zo'n chemisch begrip zonder probleem feitenvrij verkwanselen.
  • Renate1 on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsIk denk dat de dames Wiersma en Van der Plas bij mol eerder denken aan dat beestje dat onder de

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2025 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in