
Vaak komen we zaken op internet tegen die niet groot genoeg zijn om een heel stuk over te schrijven of soms hebben we daar de tijd niet voor. In deze rubriek delen we een verzameling interessante of gewoon vermakelijke berichtjes van de afgelopen week met de lezers van Kloptdatwel. Leesvoer voor in het weekend!
- The Guardian: ‘I was probably just as lost as my callers’: my six months as a telephone psychic
- VtdK: Artsenclub Academy for Integrative Medicine (AIM) stort zich op acupunctuur
- VtdK: In memoriam Bert van Dien (1948 – 2026), hoofdredacteur NTtdK
- de Volkskrant: Wetenschappers ontwikkelen Nederlandse ‘parkinsonkaart’: ‘Ziekte clustert in bepaalde wijken’
- VRT NWS: Oud-rector Rik Torfs gebruikt onbestaande citaten in zijn recentste boek ‘Waarheid’
- DieuwsNieuws: Wakker in Paraguay: onvrede als verdienmodel
- The Guardian: Latest ChatGPT model uses Elon Musk’s Grokipedia as source, tests reveal
- Full Fact: HAARP did not cause recent Northern Lights seen in UK
- The Skeptic: Exploring the Archives for the Unexplained

Buitengewoon boeiende combinatie van dubieuze factoren die te denken geeft: een kerkjurist (wat dat ook moge zijn), zijn boek getiteld Waarheid, en het ontkennen van een serie AI-hallucinaties.
Ik stel voor zijn boek maar niet te kopen.
Hadden we onlangs ook geen Belgische hoogleraar die in een toespraak of iets dergelijks uit de duim van AI gezogen citaten van Einstein gebruikte?
Altijd leuk als mensen onbedoeld waarschuwen voor de gevaren van AI.
@Renate
Dat was De Sutter, het staat ook in dit artikel vermeld. Maar die erkende tenminste nog dat ze AI had gebruikt en de uitkomsten niet had gecontroleerd. Deze Torfs deed dat niet, vandaar mijn cynische commentaar.
Ik zag het.
@Hans1263, veel geloofsgemeenschappen, waaronder nogal wat christelijke stromingen, hebben hun ‘eigen’ rechtssysteem. Een kerkjurist https://nl.wikipedia.org/wiki/Kerkjurist is iemand die daar veel van weet.
Het is goed mogelijk dat de Radboud Universiteit vroeger ook kerkjuristen in dienst had.
@Klaas van Dijk
Als je je eigen sprookjes bedenkt, kun je ook je eigen “juridische” regels daar omheen fantaseren. De combinatie daarvan met een boek getiteld Waarheid en dan ook nog samen met het ontkennen van AI-hallucinaties vind ik buitengewoon merkwaardig, of komisch, of misschien zelfs wel triest.
Onlangs in ‘Pointer onderzoekt’ de vraag of zaadolie slecht voor je is. Gelukkig liet men een paar echte voedingswetenschappers aan het woord, maar er was ook wat aandacht voor de influencers die beweerden dat zaadolie ongezond was. Tot overmaat van ramp werd ook nog even de Amerikaanse minister van volksgezondheid (het absolute warhoofd, de heer Kennedy) aangehaald, die ook tegen zaadolie is. Wat men voor het gemak vergat te vermelden is dat zijn ‘gezondheidsadviezen’ het best direct naar de prullenbak kunnen verwezen, omdat hij nog minder verstand heeft van volksgezondheid dan z’n baas heeft van het runnen van casino’s. We hoeven maar te kijken naar zijn propaganda voor rauwe melk, z’n idee om de voedselpiramide om te keren en z’n propaganda tegen vaccinaties. Aan het eind kwam men dan bovendien nog tot de conclusie dat men het maar voor zichzelf moest uitmaken, alsof de adviezen van warhoofden net zo veel waard zijn als die van voedingswetenschappers.
@Renate1
Je hoeft je alleen maar af te vragen wat het alternatief voor die plantaardige oliën is en je begrijpt ten eerste het doel van het geraaskal van Kennedy en ten tweede waarom het een ongezond advies is. En dat stuk onbenul moet dus de volksgezondheid bevorderen? Ojee, nu kom ik echt dat knotsgekke land niet meer binnen. Maar gelukkig hoef ik er niet naartoe.
Nou ja, olijfolie staat niet in het lijstje van zaad oliën.
Ik heb inmiddels ook wel genoeg uitspraken over de heer Trump en consorten gedaan, dat ik vermoedelijk niet meer welkom ben in ‘het land der onbegrensde mogelijkheden’. Maar goed, ik wilde er toch al niet naar toe.
@Renate1
Bij enig bladerwerk door een aantal sites over dit onderwerp kwam ik zelfs “Ayurvedische kennis” tegen. De conclusie is dus snel getrokken over de kwaliteit van zo’n site. Men had beter het woord kennis tussen aanhalingstekens kunnen plaatsen.
Even wachten en ook olijfolie zal wel niet koosjer blijken te zijn.
Kennedy ziet er bepaald verlopen uit en is geen levende reclame voor zijn schadelijke kwakpraatjes.
Nog even en ICE trapt mijn voordeur in.
Er komen al mensen van ICE tijdens de Olympische Winterspelen naar Italië, dus dan zijn ze in de buurt.
Ayurvedische kennis. Dat is vergelijkbaar met homeopathische kennis, maar daar hoef je het woord kennis niet tussen aanhalingstekens te zetten. Homeopathische kennis is namelijk automatisch al zo ver verdund, dat er geen kennis meer te vinden is.
Ik wil het nog niet over de stem van de heer Kennedy hebben, want die vind ik echt niet om aan te horen.
@Renate1
Doorgewinterde homeopaten denken daar echt anders over om hun inconsistente dwaalleer goed te praten en zij geloven echt dat dit kennis betreft. Daarom toch maar liever de aanhalingstekens, al zou het alleen al zijn om ze te stangen.
Dat homeopaten er anders over denken weet ik. Maar moeten we deze kwakzalvers eigenlijk nog serieus nemen? Net als platte-aarde-gelovigen, geloven ze in iets waarvan al lang is bewezen dat het onzin is. Desondanks blijven ze hun onzin verkondigen en grijpen ze elke vage strohalm aan om te ‘bewijzen’ dat ze echt wel gelijk hebben.
@Renate1
Nee, homeopaten zijn t.a.v. de waandenkbeelden achter hun dwaalleer niet serieus te nemen. Vandaar “kennis” tussen aanhalingstekens. Ik neem ze wel serieus t.a.v. hun vasthoudendheid en die kan niet genoeg worden bestreden. Je moet kwakzalvers niet hun gang laten gaan want anders worden ze langzamerhand “mainstream”. Helaas treedt de overheid veel te weinig op tegen zulke bedriegers. Ook zgn. influencers zijn kwaadaardig in hun uitingen. Zo las ik dat een aantal onder hen kritiek heeft op ons kraanwater, met alle gevolgen van dien want mensen zonder enige chemische kennis geloven de kwalijke onzin die ze verkondigen ook nog.