• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / (Bij)Geloof / KvK weigert kerk van het vliegend spaghettimonster

KvK weigert kerk van het vliegend spaghettimonster

29 October 2015 by Björn 24 Comments

spaghettimonster

De Nederlandse “afdeling” van de kerk van het vliegend spaghettimonster is door de Kamer van Koophandel in Groningen geweigerd als kerkgenootschap. Dit meldt de website van de kerk. Als reden geeft de KvK op dat de kerk volgens de huidige maatschappelijke opvattingen geen religieus karakter heeft (zie brief van de KvK).

De kerk heeft aangegeven een bezwaarschrift in te dienen tegen het besluit. Leden die zich eveneens benadeeld voelen, kunnen zich melden als belanghebbende derde partij.

De kerk geeft aan meer leden nodig te hebben voor het oprichten van de kerk. Lid (pastafarian) worden is kosteloos mogelijk via de website.

Steun Kloptdatwel

KvK weigert kerk van het vliegend spaghettimonster 1Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Kloptdatwel over Klopdatwel 2014-2015
Next Entry »
Skeptics in the Pub Amsterdam – Video opname Jan Willem van Prooijen

Filed Under: (Bij)Geloof, Humor, K-d-Weetjes, Uit het nieuws Tagged With: Flying Spaghetti Monster, kerk van het vliegend spaghettimonster

Reader Interactions

Comments

  1. Leon Korteweg says

    29 October 2015 at 10:15

    Wat ‘de huidige maatschappelijke opvattingen’ zijn over wat een ‘religieus karakter’ is, wordt echter niet opgehelderd. Dat zou nog eens interessant zijn, want op grond daarvan zouden een heleboel sektes, bewegingen en kerkjes nog wel eens hun belastingvrije status en wellicht wettelijke erkenning kunnen kwijtraken, zoals Scientology onlangs (terecht) overkwam. http://www.volkskrant.nl/binnenland/fiscus-scientology-is-geen-goed-doel-maar-commercieel-bedrijf~a4168900/

    In 2012 vertelde de Australische rechtsgeleerde Geoffrey Robertson dat de wetgeving daar heel raar en onrechtvaardig bevooroordeeld t.o.v. religies, seculiere organisaties krijgen veel moeilijker erkenning. Hij stelde als grap voor dat de Atheist Foundation of Australia ook belastingvrijstelling zou kunnen krijgen als ze Christopher Hitchens heilig zouden verklaren (skip naar 29:34) https://youtu.be/0Curzvh2fh8

    Log in to Reply
    • Hans1263 says

      29 October 2015 at 16:41

      Stel je toch eens voor dat de Spaghetti’s een ANBI- status zouden aanvragen! Natuurlijk gaat het om geld. Wat voor ander belang zou de KvK hebben om de inschrijving te weigeren, alleen al gezien de naam van de club?
      Het zuiver houden van hun register op basis van huidige maatschappelijke opvattingen over wat religieus is en wat niet, behoort vast niet tot hun kerntaken. Hoe zouden ze dat dan ook moeten doen, in dit gelukkig al grotendeels (maar gezien deze casus kennelijk nog steeds niet genoeg) geseculariseerde land? Wat zijn de criteria voor het beoordelen van hun er met de haren bijgesleepte argumenten? Ze geven alleen maar aanleiding tot een nieuwe, iets scherper omschreven aanvraag. Een domme reactie dus.
      Ieder min of meer louche bedrijfje komt wél zonder meer door de ballotage, vermoed ik zomaar. Je hoeft maar wekelijks naar Opgelicht te kijken om dat bevestigd te krijgen.

      Log in to Reply
      • Renate1 says

        29 October 2015 at 19:49

        Volgens mij is deze kerk gewoon een parodie om aan te tonen dat het vreemd is dat er allerlei uitzonderingen zijn als het om religie gaat.

        Log in to Reply
        • Hans1263 says

          29 October 2015 at 22:09

          Dat snap ik en ik ben het ermee eens. Wat ik ronduit ergerniswekkend vind aan het gedrag van de KvK, is dat zij zich hier een misplaatst en volstrekt nutteloos soort moreel oordeel aanmatigen over wat religie is en “hoort” te zijn. De spaghetti’s zijn er natuurlijk op uit om te laten zien hoe idioot de gedachtenkronkels zijn die leiden tot geloof maar ook tot de zacht gezegd merkwaardige regelgeving rondom religie. In de grond der zaak hanteren zij moedwillig dezelfde denkwijze die “reguliere” gelovige richtingen ook kennen – en worden dan niet erkend op basis van slappe kwakredeneringen. Meten met twee maten, daar zijn gelovigen goed in. Met gelovigen bedoel ik hier tevens allerlei soorten kwakzalvers en hun volgers. Dat zijn inderdaad vreemde uitzonderingen als het om religie gaat.

  2. Constantia Oomen says

    30 October 2015 at 02:44

    Maar het is toch volkomen duidelijk! De Nederlandse “afdeling” van de kerk van het vliegend spaghettimonster wordt door de KvK geweigerd omdat er anders te veel vraag naar goddelijke pasta(saus) komt!

    ( http://divinepasta.com/index.php )

    Log in to Reply
    • Bryan says

      30 October 2015 at 13:25

      Yum… Pizza’s in plaats van hosties. Where do I sign?

      Log in to Reply
      • Constantia Oomen says

        30 October 2015 at 18:44

        Here: https://www.kerkvanhetvliegendspaghettimonster.nl/lidworden/

        Log in to Reply
      • Constantia Oomen says

        30 October 2015 at 20:12

        Hosties vullen ook niet. Als kind zong ik in het kerkkoortje, en we kregen af en toe een hostie. Ik wilde altijd wel graag, maar het was meer wegens het smaakje.

        Log in to Reply
  3. Wilmamazone says

    30 October 2015 at 19:12

    Ter informatie:
    https://twitter.com/pauwnl/status/660125775446822912
    Vanavond praat #Pauw met Kerk van het Vliegend Spaghettimonster aanhanger: @dirkjandijkstra en @Bas_Taart.

    Log in to Reply
  4. Jaap Busman says

    1 November 2015 at 11:03

    Kan ik mij ook ergens opgeven als lid van de kerk van de “Vliegende Theepot”?
    Zal ook wel niet door de KvK. komen, maar een extra kerkje is nooit weg. Toch /
    >

    Log in to Reply
    • Renate1 says

      7 November 2015 at 20:40

      Een kerkgebouw in de vorm van een theepot? En een fluitketelgeluid om de gelovigen bijeen te roepen? En natuurlijk moet er veel thee bij gedronken worden.

      Log in to Reply
  5. Hans1263 says

    1 November 2015 at 13:52

    Gaat het gezien de reactie van Busman hier ook al de kant op van die ontelbare en onbegrijpelijke gerefomeerde afsplitsingen? 🙂

    Log in to Reply
    • Jaap Busman says

      2 November 2015 at 09:23

      Een religie is pas een echte religie als die is opgesplitst in meerdere geloofsgemeenschappen met eigen voorgangers.
      Dat zal de KvK. overhalen.

      Log in to Reply
      • Hans1263 says

        3 November 2015 at 20:47

        Kijk maar naar al die ontelbare, liefst om onbegrijpelijke redenen afgesplitste protestantse i.c. gereformeerde richtingen. Ze zijn wat dat betreft even sterk in het verdunnen als de homeopaten. Niet zo’n merkwaardige vergelijking als je Abraham de geweldige als voorman hebt. Die geloofde heilig in profeet Hahnemann.

        Log in to Reply
      • Jos says

        5 November 2015 at 12:20

        Ik denk het geen stenen tabletten met doe nietjes waren die aan ons werden uitgereikt maar beschreven lasagnebladen. Is dit genoeg voor een schisma?

        Log in to Reply
  6. Jan Willem Nienhuys says

    1 November 2015 at 15:45

    Er is in elk geval ook al een Pastafarische Kerk.
    https://www.facebook.com/PastafarischeKerkNL

    Het is niet duidelijk of dat dezelfde club is.

    Ik vind het trouwens maar raar dat niet bekend is
    wie de kerk leidt, de website verzorgt etc. Het kan
    net zo goed een stunt van een reclamebureautje
    zijn. Of van een club die wil voorkomen dat de
    echte pastafarianen een organisatie registreren.

    Log in to Reply
    • Hans1263 says

      1 November 2015 at 18:16

      Bespeur ik nu een ietsepietsje complotdenken? 🙂

      Log in to Reply
      • Jan Willem Nienhuys says

        1 November 2015 at 18:20

        Voorzichtigheid als de een of andere schijnbaar anonieme club (zonder adres, namen etc.) aan de weg gaat timmeren met een idee waar al die geheimzinnigheid niet voor nodig lijkt.

        Log in to Reply
  7. Constantia Oomen says

    2 November 2015 at 05:23

    Fragment Pauw: http://pauw.vara.nl/media/348450

    Leuk, maar naar mijn bescheiden mening ook een gemiste kans. Voor meer dramatisch effect had ik kronkelende, gekookte spaghetti slierten uit de vergieten als hoofddeksels verwacht. Nog nadruppelend van het water. Ik miste ook duidelijke skeptische/atheïstische uitleg. Er werd wel even snel een verband gelegd met ID (Intelligent Design), maar dames als Sonja Barend zaten de hele tijd al glazig te kijken. Dit leeft blijkbaar nog niet bij het publiek. Daarom beter binnen komen met een shocker, niet met twee droge vergieten.

    Het humor level in de zaal was niet top.

    Een bord met dampende pasta geserveerd aan iedereen aan tafel was een volgende warmmaker geweest. Zo lekker geurend, dat de mensen aan tafel zich niet eens konden beheersen en waren gaan eten tijdens de uitleg.

    Log in to Reply
    • Jaap Busman says

      3 November 2015 at 12:57

      Waarom moeten die geloven altijd uit Italië komen. Ik splits mij af en begin de kerk van de vliegende pan met stamppot boerenkool. (Met spekjes, of zoiets)

      Log in to Reply
      • Renate1 says

        5 November 2015 at 21:02

        Natuurlijk niet, het moet de vliegende pan stamppot zuurkool zijn, Met worst natuurlijk. Dan kan men zich afsplitsen over de worst.

        Log in to Reply
        • Jaap Busman says

          6 November 2015 at 11:36

          In mijn tuintje groeit geen zuurkool Renate. Wel boerenkool, maar oké dan wordt die kerk van mij de afd. “Fryslân”

        • Renate1 says

          7 November 2015 at 20:39

          Zuurkool moet je zelf maken. Eerst witte kool kweken in je tuintje dus.

  8. FVerweven says

    28 January 2016 at 12:33

    “Nu de inschrijving bij de Kamer van Koophandel voltooid is”
    http://www.rtvdrenthe.nl/nieuws/104966/Kerk-Vliegend-Spaghettimonster-uit-Emmen-erkend-als-religie

    https://www.kerkvanhetvliegendspaghettimonster.nl/uncategorized/we-zijn-officieel-ingeschreven-bij-de-kvk/

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
Fluoride-angst?
30 June 2025 - Ward van Beek
Fluoride-angst?

Raad eens’, vraagt Cor van Loveren: ‘Het is begin jaren zeventig. Hoeveel gaatjes denk je dat een kind van vijf gemiddeld had?’ Het antwoord: achttien. ‘In haast elke tand zat wel een gat.’ Gemiddeld genomen dan. Er waren ook tanden…Lees meer Fluoride-angst? › [...]

James Randi test wichelroedelopers in Australië
11 June 2025 - SkepsisSiteBeheerder
James Randi test wichelroedelopers in Australië

In 1980 bezocht James Randi Australië op uitnodiging van Dick Smith om daar een test uit te voeren met wichelroedelopers.Lees meer James Randi test wichelroedelopers in Australië › [...]

Polarisatie juist goed voor democratie?
5 June 2025 - Ward van Beek
Polarisatie juist goed voor democratie?

.Soms lijkt het wel alsof we elkaar de hele dag de tent uit vechten. Op social media, bij verjaardagsfeestjes en in talkshows zijn we het oneens over vaccins, over Gaza, over vrouwenrechten. Dat blijkt ook uit onderzoek van het Sociaal…Lees meer Polarisatie juist goed voor democratie? › [...]

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

Dr. Vinay Prasad: Bodily Autonomy Applies to Raw Milk, Not Vaccines
4 July 2025 - Jonathan Howard

This is what it looks like when disinformation doctors pretend to value data and science to further their true objective, MAHA politics. The post Dr. Vinay Prasad: Bodily Autonomy Applies to Raw Milk, Not Vaccines first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Wearables and Wellness Populism: How Smart Watches Got MAHA’d
3 July 2025 - Scott Gavura

Fifteen years ago, then-contributor Peter Lipson wrote a short post on this blog that I’ve reflected on many times since. Titled Your Disease, Your Fault, Peter described a central theme that runs through nearly every variant of alternative medicine: That illness is preventable, and therefore, your fault. According to this worldview, disease isn’t a product of biology, inequity, or chance. It is […] The post Wearables and Wellness Populism: How Smart Watches Got MAHA’d first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Standards in Behavioral Science
2 July 2025 - Steven Novella

How can we decrease the amount of shoddy science and improve the rigor of research in the behavioral sciences? The post Standards in Behavioral Science first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • O misterioso vídeo do disco voador em Mingachevir, no Azerbaijão - Portal Vigília on UFO’s – waar komen ze vandaan?[…] e produtiva, principalmente entre céticos. Um grupo de trabalho da iniciativa internacional “Skepsis”, começou
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsNaar aanleiding van reacties op X van Bram Bakker aka @bramkoers_tweet heeft Jaime Borjas meerdere malen opnieuw gereageerd op problemen
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs@Hans1263, bedankt voor je bemoedigende woorden. Ik ben er behoorlijk zeker van dat mensen als Ronald Meester, Jona Walk en
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het ‘retraction paper’ voor de Corman-Drosten PCR-testOndertussen is er een uitspraak van de zaak tegen huisarts Berber Pieksma, 1 van de vele co-auteurs van dit broddelwerk
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (24-2025)Benieuwd naar het resultaat. Vaak is de klokkeluider de kwaaie pier.

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2025 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in