• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / Kloptdatwel over Klopdatwel 2014-2015

Kloptdatwel over Klopdatwel 2014-2015

28 October 2015 by Maarten Koller 17 Comments

Kloptdatwel bestaat inmiddels ruim 5 jaar. Zoals ieder jaar geven we inzicht in het afgelopen jaar, de bezoekersaantallen, ‘scores’ op Twitter en Facebook, de highlights en de toekomstplannen.

Unieke bezoekers
Voor het vijfde jaar op een rij zien we een stijgende lijn in het aantal bezoekers ten opzichte van het voorgaande jaar. Dit jaar mochten we bijna 235.000(!) unieke bezoekers verwelkomen. Wederom een stijging van ongeveer 25%. Dit jaar is echter niet alles rooskleurig aangezien een gemiddeld bezoek van 2:18 afnam naar slechts 1:39. Dat betekent dat er in plaats van 7.195 uur, ‘slechts’ 6.446 uur op Kloptdatwel werd doorgebracht: ruim 11% minder.

Reden hiervoor zou kunnen zijn dat we de “KortKortKort”-categorie gestart zijn. Het lijkt me logisch dat zulke korte berichtjes aanzienlijk minder tijd kosten om te lezen.

Echter ook onze bounce-rate (het percentage bezoekers die slechts één pagina bekijken tijdens het bezoek) is dit jaar fors gestegen van 67% naar bijna 75%. Meestal wordt dit gezien als de mate van geïnteresseerdheid. Aangezien we een blog zijn met meestal een duidelijk onderwerp per artikel vind ik dit niet vreemd. Sterker nog, ik vind deze stijging goed passen bij de grotere hoeveelheid korte berichten.

2014-2015-KloptdatwelStats
Bezoekersstatistieken Kloptdatwel.nl van 1 oktober 2014 t/m 30 september 2015

Artikelen
Dit jaar hebben 15 verschillende auteurs maar liefst 275 artikelen geschreven, tegenover 168 vorig jaar. Echter hebben we daar slechts 116.000 woorden voor nodig gehad, terwijl dit vorig jaar 127.000 was. Gemiddeld bestond dit jaar een artikel dus uit 421 woorden, terwijl dat vorig jaar 755 was (-55%). Gert Jan van ‘t Land nam maar liefst 145(!) (voornamelijk korte) artikelen voor zijn rekening. Pepijn van Erp was de volgende topper met 65 artikelen, die juist voornamelijk lang(er) waren. Op nummer drie staat het eerste niet-redactielid Laurens Dragstra met maar liefst 21 artikelen. Ik hoop dat je weet dat we dit ontzettend waarderen. Speciaal wil ik ook vaste columnist Cees Renckens en daarnaast Björn,  Ewout Meijer, Tom & Emile Dingemans ontzettend bedanken. Zij schreven allen meerdere artikelen.

Social media
Ook op Facebook en Twitter zijn we erop vooruit gegaan. We hebben op moment van schrijven 667 likes op Facebook t.o.v. 492 vorig jaar. Op Twitter hebben we nu 845 volgers terwijl we er vorig jaar 701 hadden.

Techniek / features
WPEngine.com, waar we onze hosting hebben, draait nog steeds als een zonnetje. Maar waar we vorig jaar nog schreven over korte berichten via Tumblr is na te hebben geëxperimenteerd uit ontevredenheid de categorie KortKortKort ontstaan.

Het belangrijkste nieuwe onderdeel van Kloptdatwel is de nieuwsbrief. Gewoon iedere zondag lekker alle artikelen van de afgelopen week in je e-mail. Makkelijk toch? Inmiddels vinden 72 abonnee’s dat ook.

De plannen voor merchandise, doneren, inloggen en mogelijke verwijdering van de advertenties voor donateurs: helaas zijn we daar nog niet aan toegekomen.

Toekomst
In het afgelopen jaar hebben we, behalve bovengenoemde zaken, ook gedacht aan het starten van een podcast. Dat plan is de afgelopen maanden wel iets concreter geworden maar staat nog steeds in de steigers. Er ligt een plan om in elk geval één podcast te produceren voor het eind van 2015. Ik ben eigenlijk wel benieuwd wat jullie van dit plan vinden?

Actieve bezoekers
Tja, het is dit jaar niets anders dan vorig jaar geweest. Disqus blijkt geen uitgebreide statistieken bij te houden, dus ik het niet onderbouwen met getallen, maar geloof mij: jullie hebben wederom ontzettend veel gelezen, geschreven, reacties geplaatst, artikelen doorgestuurd, geliked, getweet, geretweet, gemaild, gevraagd en ons mentaal gesteund. Namens alle betrokkenen bij Kloptdatwel wil ik jullie dan ook enorm bedanken!

Blijf (onze) skeptische artikelen vooral delen met je tante, vertel erover tegen je collega, bespreek het met je (fysio)therapeut, want het uiteindelijke doel is natuurlijk dat we onszelf ooit kunnen opdoeken 😉

Wil je ook eens een (kort) artikel schrijven? Schroom niet en klim in de pen! Info@kloptdatwel.nl staat absoluut voor je open. Ook voor vragen of andere zaken.

Steun Kloptdatwel

Kloptdatwel over Klopdatwel 2014-2015 1Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Nanninga versus Rostelli in het Zwarte Schaap
Next Entry »
KvK weigert kerk van het vliegend spaghettimonster

Filed Under: Algemeen Tagged With: artikelen, bezoekersaantallen, jaaroverzicht, kloptdatwel, toekomstplannen

Reader Interactions

Comments

  1. Laurens says

    28 October 2015 at 09:29

    Interessante cijfers weer. Ik zie dat er dit jaar geen pieken van 2500-2700 bezoekers per dag zijn, zoals de vorige keer dankzij het artikel over WiFi en tuinkers. Er zijn nu wel kleinere pieken na januari 2015 en tussen april en juli 2015. Toevallig waren er rond die tijd telkens artikelen over de avonturen van Wim Hof. Verklaart dat de pieken?

    Log in to Reply
    • Wilmamazone says

      28 October 2015 at 11:52

      Verklaart dat de pieken?

      Wat met zekerheid te zeggen valt is dat Kloptdatwel deze pieken daadwerkelijk gehaald heeft. 😉

      Log in to Reply
      • Maarten Koller says

        28 October 2015 at 14:54

        Hahahahaha, pa dum tssss 😉

        Log in to Reply
        • Wilmamazone says

          28 October 2015 at 15:37

          En wat betekent pa dum tssss? Het enige dat ik kan vinden is een Ba Dum Tss! : https://www.youtube.com/watch?v=6zXDo4dL7SU

        • FVerweven says

          28 October 2015 at 22:48

          http://www.urbandictionary.com/define.php?term=ba+dum+tss

        • Wilmamazone says

          29 October 2015 at 00:46

          O jee! :-))

          It is often used in a sarcastic manner after a cliched or bad joke has been told.

        • Wilmamazone says

          29 October 2015 at 10:21

          Om mogelijke misverstanden te voorkomen dan toch maar even een toelichting op mijn (m.i. grappige) woordspeling:
          https://kloptdatwel.nl/2015/01/20/wim-hof-de-top/

          Maar, eh, wacht even … Gilman’s point? Da’s toch niet helemaal boven op de Kili, toch? Hé, Hofje! Hoe zit dat?

          Maar de titel van het persbericht, ‘Wim Hof en groep bereiken de top van de Kilimanjaro in recordtijd’, is dus enigszins misleidend.

        • FVerweven says

          29 October 2015 at 10:54

          often..

    • Maarten Koller says

      28 October 2015 at 14:55

      Goede vraag, daar heb ik niet naar gekeken wegens tijdgebrek.

      Log in to Reply
  2. Constantia Oomen says

    28 October 2015 at 20:17

    Elk jaar is dit boekje open, Maarten, een verrassing. Het gekke is dat ik Gert Jan altijd zo onopvallend aanwezig vind. Ik had nooit gedacht dat zoveel artikelen van zijn hand waren. Terwijl ik toch altijd alles aanklik op KDW. Ik kreeg de indruk dat Pepijn veel actiever was.

    Podcast altijd leuk. Waarover? En met wie?

    Log in to Reply
    • Bryan says

      29 October 2015 at 09:40

      Mijn indruk is dat u laboreert aan een Pepijn-fixatie. U laat geen gelegenheid onbenut om hem aan te roepen.

      Nu we het toch over Pepijn hebben: Pepijn (ik richt me nu even tot jou, Pepijn) – Pepijn, ik vind dus, Pepijn, dat jij uitstekende artikelen schrijft. Ik vind de artikelen van de overige KDW-ers ook wel de moeite waard, maar die schrijven niet zo pepijnachtig als jij, Pepijn.

      Log in to Reply
      • Constantia Oomen says

        29 October 2015 at 09:53

        Laboreert? Als in “labor”?
        Dat zou je denken, maar het is echt zo. Ik zie Gert Jans naam weinig staan. Dat klopt dus niet?

        Pepijnachtig, haha.

        Log in to Reply
        • Bryan says

          29 October 2015 at 10:58

          Niet als in ‘labor’ – ik heb niet de indruk dat u eraan werkt. Als in ‘laboreren’, van het latijnse ‘laborare’ (moeite hebben met): lijden, sukkelen.

          (Gert Jan who?)

          Heel veel sterkte 🙂

        • Constantia Oomen says

          29 October 2015 at 16:00

          Mooi woord, dat laborare, dank u.

  3. Constantia Oomen says

    29 October 2015 at 16:03

    Maar ik denk dat ik het nu snap. Gert Jan deed veel van die Tumblr stukjes, maar dat waren niet echte artikelen. Mijn indruk over Pepijn mag dan wel niet mathematisch zijn, zo gek is die nog niet.

    Log in to Reply

Trackbacks

  1. Kloptdatwel over Kloptdatwel 2015-2016 says:
    1 January 2017 at 06:02

    […] miljoen(!) bezoekers dit jaar. Ruim 255.000 bezoekers wisten ons te vinden in vergelijking met 235.000 het jaar ervoor. De stijging was wel een stuk minder dan vorig jaar: ongeveer 9%. Helaas laten de overige metrieken […]

    Log in to Reply
  2. 2relaxing says:
    12 January 2022 at 22:33

    1disfigure

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • SKEPP
  • SBM
Skepter 36.2 – Zomernummer 2023
27 May 2023 - Pepijn van Erp
Skepter 36.2 – Zomernummer 2023

Met oa de grote Replicatiequiz en de zoektocht naar buitenaardse intelligenties (en of we ons daarmee kunnen voortplanten). Het bericht Skepter 36.2 – Zomernummer 2023 verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

Dag tegen de homeopathie 10 april
6 April 2023 - Pepijn van Erp

Op 10 april 2023, om 10 uur 23, zal een aantal rationalisten collectief een ‘homeopathische zelfmoordpoging’ doen bij het standbeeld van Multatuli in Amsterdam. Om te laten zien dat homeopathie geen geneesmiddel is, maar slechts ‘boerenbedrog’. Deze gezamenlijke overdosis is een initiatief van de Stichting Skepsis en de Vereniging tegen de Kwakzalverij. Het bericht Dag tegen de homeopathie 10 april verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

Skepter 36.1 – Lentenummer 2023
25 February 2023 - SkepsisBlogBeheerder
Skepter 36.1 – Lentenummer 2023

De eerste Skepter van 2023 is eergisteren van de drukker gekomen en zit in de verzending. Hij zal ergens komende week wel bij abonnees en donateurs bezorgd worden. Weer veel moois in dit nummer. Herkent u zich in het portret hier rechts? Dit is volgens de kunstmatig intelligente plaatjesgenerator DALL·E hoe een skepticus eruitziet. Gert Jan van ’t ... Meer lezen Het bericht Skepter 36.1 – Lentenummer 2023 verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

Belgisch UFO-meldpunt wint 'De Zesde Vijs' 2022
1 May 2023 - Ledenadmin Skepp

Op 29 april 2023 reikte Skepp in het sfeervolle kader van het House of Mysteries in Gent haar jaarlijkse prijzen uit. De Zesde Vijs ging ditmaal naar het Belgisch UFO-meldpunt, en werd in ontvangst genomen door mede-oprichter en coördinator van het meldpunt Frederick Delaere, die aansluitend een hoogst interessante en verhelderende lezing gaf. [...]

Uitreiking Zesde Vijs en Skeptische Put 2022 - 29 april
25 March 2023 - Jan Van Haver

De Zesde Vijs wordt toegekend aan iemand die zich het voorbije jaar verdienstelijk heeft gemaakt in het verspreiden van objectieve kennis inzake pseudo-wetenschap en het paranormale. De Skeptische Put wordt jaarlijks gegeven aan een persoon of organisatie die zich uitzonderlijk onkritisch heeft opgesteld, en de verspreiding of popularisering van kennis en wetenschap totaal verkeerd heeft begrepen. [...]

Komeet van Halley in “Het verhaal van Vlaanderen”?
13 February 2023 - Paul De Belder

De aflevering van ‘Het verhaal van Vlaanderen’ over de Guldensporenslag heeft ongetwijfeld de meeste commentaar opgewekt. Ook vanuit de astronomie valt er kritiek op te leveren. Inderdaad begon de bewuste aflevering met een voorstelling van de komeet van Halley.  Bij het kijken dacht ik heel even dat ik in een documentaire over sterrenkunde en niet over geschiedenis zat. Maar meteen werd de band duidelijk. [...]

“Their Plan is Incongruent With My Existence”
2 June 2023 - Jonathan Howard

The authors of the Great Barrington Declaration never asked "vulnerable" people if they were on board with their plan to lock them down for month on end, with no backup plan if herd immunity never arrived. They just wanted to impose their will on tens of millions of vulnerable Americans whether they wanted it or not. The post “Their Plan is Incongruent With My Existence” first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Why Scientific Plausibility Matters
31 May 2023 - Steven Novella

Why plausibility must play a central role in scientific medicine. The post Why Scientific Plausibility Matters first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Voices in the Vacuum
30 May 2023 - Natalia Solenkova

The failure of the White House COVID-19 Response Coordinator to, well, coordinate a response to COVID-19 misinformation has left physicians to fight the uphill battle on their own. The post Voices in the Vacuum first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (21-2023)Arme Charles. Hij onderstreept weer eens mijn stelling dat geloof, kwakzalverij en complotgeloof een pot nat is. Kwalijk vocht.
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (21-2023)Een werkelijk uitstekend artikel van Chris Klomp. Het beruchte kamerlid dat orakelde (pardon, ik bedoelde kakelde) over tribunalen moet zich
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (19-2023)Er zijn natuurlijk allerlei soorten druivenrassen en soorten wijn. Zou je b.v. voor een optimale Moezelwijn Duitse hoempamuziek moeten toedi
  • L’agopuntura è la soluzione. Ah no, ci siamo sbagliati – Query Online on Acupunctuurpromotie RU: niet meer dan placebo-effect volgens promotor Coenen[…] Informazioni tratte da Kloptdatwel, “Acupunctuurpromotie aan de Radboud Universiteit” e “Acupunctuurprom
  • Renate1 on De linke weekendbijlage (19-2023)Mijn orchideeën doen het uitstekend op een dieet van alle mogelijke soorten muziek, met een relatief klein aandeel klassiek. En

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2023 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in