• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Humor / BREKEND Homeopaten maken ook lijst met zinloze behandelingen

BREKEND Homeopaten maken ook lijst met zinloze behandelingen

25 November 2016 by Laurens Dragstra 27 Comments

In navolging van de Nederlandse Federatie van Universitair Medische Centra (NFU) hebben ook de homeopaten in Nederland een lijst gemaakt van zinloze behandelingen. De lijst bevat 3 homeopathische verrichtingen die beter achterwege kunnen blijven. De homeopaten hopen met de lijst een flinke bijdrage te leveren aan de terugdringing van zorgkosten: “Homeopaten moeten vaker niets doen”.

Woordvoerder Sietse Vliegen van de Nederlandse Unie van Lekenhomeopaten (NUL) licht de lijst toe. “Allereerst zijn we tot de conclusie gekomen dat pestgedrag niet met homeopathie te behandelen is. Daar zijn we niet voor niets voor op de vingers getikt door de Reclame Code Commissie. Hier is overigens nog wel flinke discussie over geweest. Een deel van onze leden wilde wel behandeling met Lycopodium clavatum 200K schrappen, maar vond dat voor toediening met Arum triphyllum LM6 toch echt voldoende bewijs was, namelijk minimaal drie anekdotes op internet. Het leverde een mooie wetenschappelijke discussie op, waarbij mensen zich echt lieten overtuigen.”

hwsOp de lijst zinloze behandelingen prijkt ook homeopathische behandeling van het “Heavy Wallet Syndrome (HWS)”. Volgens Vliegen leverde die schrapping nog meer discussie op. Behandeling van HWS was de afgelopen jaren hét paradepaardje van de homeopathische beroepsgroep. Zelfs sceptici moesten toegeven dat homeopathie zeer succesvol was bij de behandeling van deze aandoening. De schrapping kwam ook voor Vliegen als een regelrechte verrassing: “Ja, dit was tamelijk onverwacht. De meerderheid heeft uiteindelijk echter vastgesteld dat voor het bestaan van HWS eigenlijk geen wetenschappelijk bewijs is. De databank PubMed leverde geen medische literatuur op. Bij zoveel onzekerheid kunnen we beter niet behandelen.”

Ten slotte wordt geen behandeling met Anacardium meer aanbevolen voor het ‘s nachts in bed langer worden van de tanden, in jargon ‘Verlängerung der Zähne mit drückendem Schmerze’. Volgens Vliegen is vastgesteld dat deze aandoening veroorzaakt wordt door WiFi-straling. Zulke straling kan helaas zelfs met de modernste technieken moeilijk worden verdund en gepotentieerd. “Verlängerungspatiënten zullen we aanraden hun internet de deur uit te doen”, aldus Vliegen. “Voorkomen is beter dan genezen!” Anacardium wordt overigens nog wel aanbevolen voor een zwaar gevoel na het pianospelen.

Steun Kloptdatwel

BREKEND Homeopaten maken ook lijst met zinloze behandelingen 1Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Poolse vrouw overlijdt na Kambo-ceremonie
Next Entry »
Skepsis-congres 2016: Cees Renckens en Peter Jan Margry

Filed Under: Humor Tagged With: homeopathie

Reader Interactions

Comments

  1. Hans1263 says

    25 November 2016 at 17:58

    Dat was leuk na een wat saaie dag. Hartelijk dank, Laurens Dragstra!

    “Homeopaten moeten vaker niets doen”. Kijk, dat vind ik nu komisch.

    Log in to Reply
  2. FVerweven says

    25 November 2016 at 18:09

    Dragstra is leuker dan De Speld :-))))), plus veel!

    Log in to Reply
  3. mariannedo says

    25 November 2016 at 18:18

    Heet de vrouw van Sietse Vliegen Zwam met haar meisjesnaam ?
    Men heeft haar onlangs door het bos zien lopen, kromgebogen van een buidel om haar nek gevuld met gouden dukaten !
    En onderwijl het strompelen hoorde men haar mompelen : Heeft iemand hier misschien een vliegenzwam gezien ?

    Log in to Reply
    • FVerweven says

      25 November 2016 at 19:10

      Ze hebben een zoon Spiro en dochterje Floor en twee katten Bella en Donna.
      Beide kinderen lijden aan het syndroom van Verdun.

      Log in to Reply
      • Laurens Dragstra says

        26 November 2016 at 00:03

        🙂

        Gelukkig kunnen de kinderen altijd bij oom Rini en tante Leen terecht!

        Log in to Reply
      • Hans1263 says

        26 November 2016 at 17:14

        Ik vraag me af of ze van Italiaanse origine zijn, van de familie Oscillo uit Coccinum?

        Log in to Reply
        • FVerweven says

          29 November 2016 at 00:11

          Nou, hun grootvader heette Pieter Leendert Acebo, eerder een Italiaanse dan Nederlandse achternaam zou je zeggen 😉

  4. Wilma S. says

    25 November 2016 at 18:20

    Laurens you rock!
    Net wat ik even nodig had om de moed erin te houden.

    Log in to Reply
  5. Constantia says

    25 November 2016 at 19:41

    Fantastisch stukje, Laurens, ik heb intens genoten!

    Log in to Reply
  6. RV says

    25 November 2016 at 21:18

    Ik zou toch waterzucht met het volgende homeopathische recept blijven behandelen.

    Men neme één druppel water en losse die op in honderd liter water. Men schudt de boel goed door elkaar. Vervolgens neme men een druppel uit het voorgaande mengsel en men lost die druppel op in alweer honderd liter water. Alweer schudde men het mengsel goed door elkander. Daarna neme men een druppel uit dat mengel en men lost die druppel op in opnieuw honderd liter water. Tenslotte neemt men een druppel uit dat laatste mengsel en men voege die druppel toe aan een glas water dat men te drinken geve aan de waterzuchtige patiënt.

    Log in to Reply
    • Hans1263 says

      26 November 2016 at 17:16

      Je zou er net zo dorstig van worden als Hollebollegijs!

      Log in to Reply
      • Wilma S. says

        26 November 2016 at 17:45

        Spreekt hopelijk voor zichzelf:
        https://www.gezondheidsnet.nl/ziekten/oedeem-vochtophoping-waterzucht

        Oedeem (vochtophoping, waterzucht)

        Overmatige ophoping van lichaamsvocht in de ruimte tussen de lichaamscellen (= interstitiële ruimte). De vochtophoping kan plaatsvinden in organen (bijv. hersen-oedeem), lichaamsholten (o.a. buikwaterzucht) en/of onder de huid (= perifeer oedeem).

        Mogelijke verschijnselen (o.a.)
        Plaats en omvang van de zwelling en de ernst van de drukpijn zijn sterk afhankelijk van de plaats en ernst van de vochtophoping.

        Mogelijke oorzaken (o.a.)
        Kneuzingen, operaties, tand-extracties, ontstekingen door micro-organismen, hartfalen (o.a. enkel-oedeem), nefrotisch syndroom, non-Hodgkin-syndroom, angioneurotisch oedeem, zwangerschap, corticosteroïden.

        Mogelijke behandelingen (o.a.)
        – genezen van de oorzaak (= causale/curatieve therapie)
        – medicijnen: o.a. bloeddrukverlagers (= anti-hypertensiva), hartfaal-middelen, plasmiddelen (= vocht-afdrijvende middelen = diuretica)

        Log in to Reply
  7. Wilma S. says

    25 November 2016 at 22:31

    RV:

    Ik zou toch waterzucht met het volgende homeopathische recept blijven behandelen.

    Ik wil de pret eigenlijk niet drukken maar………..waterzucht is een bestaande aandoening, een andere naam voor oedeem waardoor zwelling van weefsels optreedt. Oedeem kan een lichamelijk verschijnsel zijn van diverse aandoeningen, zoals nierziekte.

    Ik ben zelf zo’n ‘waterzuchtige patiënt’ (niet door ernstige ziekte gelukkig) en daardoor afhankelijk van de zogenoemde plastabletten.
    Dat betekent een behoorlijke tijd om de haverklap naar de plee (rennen). Ik kan het dus ook niet helpen dat ik een zeikerd ben. :mrgreen:

    Jouw recept is prima. Nu nog een andere fictieve aandoening erbij verzinnen. Lastig. Daar ga ik i.i.g. maar eens een nachtje over slapen.

    Log in to Reply
    • RV says

      26 November 2016 at 18:27

      Overigens krijg je van mij al mijn medeleven met je aandoening. Maar ik neem aan dat je dat al wist en dat mijn grapjes nooit bedoeld zijn om individuele mensen te kwetsen. 🙂

      Log in to Reply
      • Wilma S. says

        26 November 2016 at 18:50

        @RV
        Van jou wist ik dat inderdaad al, maar dat neemt niet weg dat ik toch graag zag dat de tekst aangepast werd met een fictieve aandoening.

        Log in to Reply
    • Wilma S. says

      26 November 2016 at 21:40

      @RV
      Wat vind je van chemtrail-detox? Het probate middel tegen de vergiftigingsverschijnselen daarvan voor mens en dier. Kunnen we toch echt niet missen. Naar verluidt gaat de Partij van de Dieren binnenkort nog aanvullend onafhankelijk onderzoek afdwingen.

      “Men neme één druppel chemtrail en losse die op in honderd liter water. Men schudt de boel goed door elkaar. Vervolgens neme men ……..”

      Het middeltje kan tevens gebruikt worden om de plantjes in de tuin te ontgiften bedenk ik me opeens. Een/1 druppel in regenton en/of gieter……………………juist ja!

      Log in to Reply
      • RV says

        26 November 2016 at 22:44

        Zal vast al bestaan. 🙂

        Log in to Reply
        • Wilma S. says

          26 November 2016 at 23:39

          RV:

          Zal vast al bestaan.

          Klopt dat wel?

        • RV says

          27 November 2016 at 00:18

          http://love-orgonite.nl/winkeltje/chembusters/

        • Wilma S. says

          27 November 2016 at 08:39

          @RV

          Tjonge jonge jonge jonge jonge toch! Deze klinkklare onverdunde nonsens heeft niets te maken met homeopathie die al ruim 200 jaar bestaat. Peperduur én het wordt sowieso niet vergoed vanuit de aanvullende zorgverzekering. Mogelijke belastingaftrek kun je ook al op je buik schrijven. Met homeopathie is dat vrijwel nog steeds een kunstje van een cent in bijna 2017.

          Bovendien lest een grote fles homeopatische Chemtrail-detox dorst zonder toegevoegde suiker en ga zo maar door.

  8. RV says

    25 November 2016 at 23:13

    https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/bf/d8/86/bfd8864b58a2e3118b111c45ff4e749f.jpg

    Log in to Reply
  9. RV says

    25 November 2016 at 23:52

    Meer brekend nieuws

    Uit de Munchhauser Zeitung:

    De zogeheten antidopingsautoriteiten in de sportwereld, met name de Wada en de Nada, zitten met de handen in het haar. Topsporters blijken op grote schaal homeopathische middelen te gebruiken die als zijnde vervanger van verboden reguliere middelen in verdunde potentie op de zwarte lijst staan. Die homeopathische middelen echter vallen met de huidige technieken nog niet in de plasjes, snotjes, kwijltjes, traantjes, zweetjes, kotsjes en bloedjes van de sporters te traceren. De gezamenlijke antidopingsautoriteiten doen derhalve een dringende oproep aan alle creatieve wetenschappers om waterdichte technieken te ontwikkelen waarmee sporen van homeopathische middelen opgespoord kunnen worden.

    Log in to Reply
    • Hans1263 says

      26 November 2016 at 17:23

      Vraag het eens aan Jomanda. Die krijgt vast wel door van gene zijde wie die gore onsportieve bedriegers zijn.

      Log in to Reply
  10. Jan Willem Nienhuys says

    27 November 2016 at 17:20

    Je kunt WiFi stralen natuurlijk net zo goed verdunnen als regenbogen of röntgenstralen.
    De oertinctuur kun je misschien bereiden door een glas water op een wifi-zender te zetten, even wachten, klaar.

    Je kunt het ook kant-en-klaar kopen bij Helios
    Op
    https://www.helios.co.uk/nl/winkel/zoeken/classificatie/imponderable/lijst
    staat een hele lijst van zogeheten imponderabele middelen.

    Daar staat “Wi-Fi Radiation” bij en ook een hele serie Mobile.

    Log in to Reply
    • RV says

      27 November 2016 at 21:06

      Men kan sceptische artikelen dusdanig verdunnen dat lieden met een allergie voor zulke artikelen voorgoed immuun raken voor het scepticisme. En daarmee is bewezen dat homeopathische verdunning goed werkt.

      Log in to Reply
    • Hans1263 says

      28 November 2016 at 12:36

      Ik zit met de handen in het haar want ik heb in haast gisteren mijn flesje Noctiluca (Blue moonlight) verwisseld met het flesje Sunlight blue. Het lijkt ook zo erg op elkaar. Zou het kwaad kunnen? Vanzelfsprekend neem ik Sunlight blue overdag in en Noctiluca ‘s avonds voor het slapengaan. Ik heb vannacht geen oog dicht kunnen doen, natuurlijk door de bijwerkingen van Sunlight blue. Helpt u mij meneer Nienhuys, want ik ben ten einde raad en u komt op mij altijd zo kundig over!

      Log in to Reply
  11. regenworm says

    22 December 2016 at 15:13

    Je zult de alternative genezers niet buitenaf stellen. Ook homeopaten hebben hoge eisen aan hun bewijskracht (drie anekdotes op internet). Blijkbaar heeft “Lycopodium clavatum 200K” dat niet eens gehaald. Dus komt het weg, is toch consequent.

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Error
  • Error
  • SBM

RSS Error: WP HTTP Error: cURL error 28: Failed to connect to skepsis.nl port 443 after 5205 ms: Connection timed out

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

If The Atlantic Wishes to Honestly Understand the Origins of MAHA, They Need to Investigate The Atlantic.
28 November 2025 - Jonathan Howard

The Atlantic has some of the best writers around. But they were also eager to launder right-wing talking points under the guise of a being liberal, reasonable, and moderate publication, able to see all nuanced sides of complex issues. The post If The Atlantic Wishes to Honestly Understand the Origins of MAHA, They Need to Investigate The Atlantic. first appeared on Science-Based Medicine. [...]

A New Test for Chronic Fatigue Syndrome?
26 November 2025 - Steven Novella

The headline reads, “Breakthrough blood test finally confirms Chronic Fatigue Syndrome.” As you might imagine, the story is far more complicated than that. Let’s start with some background of chronic fatigue syndrome, also called myalgic encephalomyelitis (ME/CFS). As the name implies, it is a syndrome, meaning a collection of symptoms with a typical natural history – CFS is characterized by severe debilitating […] The post A New Test for Chronic Fatigue Syndrome? first appeared on Science-Based Medicine. [...]

The CDC is lying to you about vaccines and autism
24 November 2025 - David Gorski

The CDC webpage about vaccines and autism now misrepresents the science and lies to the public about vaccines and autism. It's just part of HHS Secretary Robert F. Kennedy Jr.'s continuing war on vaccines. The post The CDC is lying to you about vaccines and autism first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Renate1 on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs@ Hans, Tja, dat kan je je inderdaad afvragen. Hoe komen politici van de BBB in vredesnaam bij D66 terecht,
  • Hans1263 on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs@Renate Ach, vandaag alweer bericht over een senator uit dat stelletje "politici" die is overgestapt. De ratten verlaten het zinkende
  • Renate1 on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsJa, die partij, waarvan ik de leden bij voorkeur op zou sluiten in een heel klein kamertje, waar ze natuurlijk
  • Hans1263 on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs@Klaas van Dijk O jee, dan wordt het vast door wat ik maar gemakshalve even "de politiek" noem (en in
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsDe VU blijkt zelfs een persbericht over dit bizarre rapport van Ronald Meester uitgegeven te hebben. https://vu.nl/en/news/2025/ronald-meest

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2025 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in