• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / De linke weekendbijlage (48-2018)

De linke weekendbijlage (48-2018)

1 December 2018 by Pepijn van Erp 18 Comments

De linke weekendbijlage (48-2018) 5

Vaak komen we zaken op internet tegen die niet groot genoeg zijn om een heel stuk over te schrijven of soms hebben we daar de tijd niet voor. Daarom willen wij in deze nieuwe rubriek een verzameling interessante of gewoon vermakelijke berichtjes van de afgelopen week met de lezers van Kloptdatwel delen. Leesvoer voor in het weekend!

  • NRC: ‘De discussie over vaccinaties is asymmetrisch, dat frustreert me mateloos’ – interview met rechtsfilosoof Roland Pierik
  • PLOS One: Fake science: The impact of pseudo-psychological demonstrations on people’s beliefs in psychological principles – dit sluit aardig aan bij het stuk dat Herman de Regt en Hans Dooremalen schreven over Victor Mids in Skepter 30.2 (2017).
  • NOS: Inbrekers jagen op cash in Belgische spookvilla, al dertig arrestaties
  • Nieuwscheckers: Kosten burn-out veel lager dan 20 miljard
  • Times of Israel: Dutch Christian boatmaker aims to sail his exact replica of Noah’s Ark to Israel
  • Skepter:  Doktertje spelen – uit de net verschenen Skepter, de mythe over het oorspronkelijke gebruik van de elektrische vibrator door artsen in de victoriaanse tijd
  • Business Insider: YouTube is teeming with conspiracy theories about the California wildfires. Here’s what really may have caused the flames.

 


Tips zijn welkom! Mail gerust de redactie.

Steun Kloptdatwel

De linke weekendbijlage (48-2018) 6Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
De linke weekendbijlage (47-2018)
Next Entry »
Muziek helpt tegen angst en pijn: gelooft u het?

Filed Under: Algemeen

Reader Interactions

Comments

  1. Hans1263 says

    1 December 2018 at 11:02

    Zou men in Israel nu echt op die meer dan spuuglelijke “ark” zitten te wachten? Maar OK, maar gauw weg met dat monsterlijke kreng!

    Log in to Reply
    • Renate1 says

      1 December 2018 at 14:07

      Ik vind de bewering dat het ding net zo is gemaakt als in de tijd van Noach ook al wat merkwaardig, gezien het feit dat die oerlelijke ark een metalen frame heeft.

      Log in to Reply
      • Hans1263 says

        1 December 2018 at 20:45

        Ik moet nog zien dat hij dat lompe ding helemaal om Spanje heen, de Middellandse Zee door, in Israel krijgt. Tenzij op het dek van een ander schip. Kassa! Was het “schip” een poosje geleden ook niet aangevaren? Ik heb recent nog een flinke beschadiging gezien.
        Trouwens: waarom zou het ding helemaal van hier naar Israel moeten? Als je het originele verhaal mag geloven (nou ja, met een heel flinke korrel zout!) dan was dit toch helemaal de route niet van de ark?

        Log in to Reply
        • Renate1 says

          1 December 2018 at 20:58

          Nee, maar hij wil met de ark naar Israël, omdat dat het beloofde land is, waar de verhalen uit de bijbel spelen. Bovendien is de man een groot vriend van Israël en misschien wil hij daar ook nog wat zieltjes winnen.

        • Hans1263 says

          1 December 2018 at 23:39

          Het lijkt me goedkoper het ding daar nog eens te bouwen in plaats van zo’n duur transport uit te (laten) voeren. Of Israel geinteresseerd is, kun je je afvragen.

        • Renate1 says

          2 December 2018 at 09:32

          Laten gelovigen zich ooit ergens van weerhouden, door de vraag of men wel op ze zit te wachten?
          Zie het verhaal van de Amerikaanse missionaris die naar Sentinel ging. Verboden te bezoeken, maar nee, meneer moest toch zo nodig het woord van god komen brengen.
          https://www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/amerikaanse-missionaris-en-avonturier-gedood-met-pijl-en-boog-door-volstrekt-geisoleerde-indiase-stam-~b3c543a7/

        • Hans1263 says

          2 December 2018 at 10:05

          Als je het gedram afwijst, ben je in de ogen van gelovigen al gauw “nieuw-atheist”.

        • Renate1 says

          2 December 2018 at 14:25

          Tja, en atheïsme is natuurlijk ook een geloof. Dat las ik laatst zelfs in de bespreking van een boek van een atheïst. De bespreking was geschreven door Taede Smedes, dus daar hecht ik maar weinig waarde aan.
          https://www.volkskrant.nl/cultuur-media/john-gray-schrijft-over-atheisme-als-geloof-maar-houdt-zichzelf-keurig-buiten-schot-vier-sterren-~b1246db7/
          En wat zegt het eigenlijk als een atheïst meent te moeten beweren dat atheïsme ook een geloof is? Het is en blijft flauwekul, zoals niet-voetballen ook geen sport is.

        • RV says

          2 December 2018 at 18:57

          Aan Renate

          Als atheïst dient men ook kritisch te kijken naar zijn eigen atheïsme.

          Maar het naakte atheïsme, dus de vaststelling dat er (wellicht?) geen God is, is inderdaad geen geloof maar gewoon een ongeloof. Een ongeloof zonder opleukerijtjes.

        • Hans1263 says

          2 December 2018 at 21:49

          @RV
          Ik vraag u vriendelijk te willen uitleggen wat u bedoelt met het kritisch moeten kijken naar zijn eigen atheisme? Waarom “moeten”? Is puur ongeloof niet voldoende?
          Voor het overige bepaal ik de zin van mijn leven zelf wel . Of niet natuurlijk. Dat is als 100% ongelovige geheel aan mij, lijkt me.

          Zoals ik al eerder op deze site heb betoogd, heb ik een ongelooflijke hekel aan het woord “atheist”. Het drukt alleen maar uit wat ik níet ben. Ik vind dat gelovigen mij niet in dat hokje moeten duwen. Ik laat hén in hun waarde maar ondervind regelmatig dat als ze zich opdringen, en ik kritiek daarop uitoefen, ik wordt uitgemaakt voor nieuw-atheist.

          De uitspraak waar Renate aan refereert, dat atheisme ook een geloof is, vind ik van een ongelooflijke kortzichtigheid en vooringenomenheid. Inderdaad: niet voetballen is ook geen sport. 🙂

  2. FVerweven says

    1 December 2018 at 13:55

    “NRC: ‘De discussie over vaccinaties is asymmetrisch, dat frustreert me mateloos’”
    Zo herkenbaar.
    Wetenschap wordt gepareerd met anekdotes van “eigen ervaring” met n=1 of anderszins op fake sites gebaseerde artikelen.
    Het enige waarmee je ze nog even kunt laten stotteren is hun eigen slimmigheidjes tegenover elkaar te zetten. Dus “als die 0,004% CO2 in de lucht nooit enig effect kan sorteren, dan is dezelfde concentratie aluminiumzouten in vaccins toch ook volkomen onwerkzaam?”

    Log in to Reply
  3. FVerweven says

    1 December 2018 at 14:14

    Times of Israel doet niet aan factchecking:
    “the North Sea flood of 1959”

    “Exact replica”
    Nou, een zootje stalen pontons met een houten wandje er omheen getimmerd. Absoluut niet zeewaardig, en dat waren houten schepen van meer dan 100 meter dan ook zelden, daar is hout veel te slap voor.
    Ze waren zelfs zelden 100% uit hout, maar met stalen spanten e.d. versterkt.
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_longest_wooden_ships

    Log in to Reply
    • Renate1 says

      1 December 2018 at 14:34

      De bouwer van het schip heeft ze ook niet allemaal op een rijtje. Hij stelt dat hij door de bouw van de ark heeft bewezen dat het verhaal van Noach waar is. Tja, ten tijde van Noach had men natuurlijk ook al de beschikking over stalen pontons, die gewoon aan de bomen groeiden of iets dergelijks.

      Log in to Reply
      • FVerweven says

        1 December 2018 at 15:08

        Over de daadwerkelijke uitvoering heeft hij waarschijnlijk nooit nagedacht. Er zijn zeer vermakelijke video’s van gemaakt. Waar haalt hij de tonnen gras vandaan voor de olifanten en waar laat hij de tonnen mest? Hoe kom je aan tienduizenden muggen om je vogeltjes in leven te houden. De lijst is ein-de-loos.
        Maar ja, hij gelooft nog steeds elk woord in de bijbel, cover to cover. Volgens mij heeft hij die bijbel nooit helemaal gelezen.

        Log in to Reply
        • Renate1 says

          1 December 2018 at 16:09

          Hij nam natuurlijk jonge beesten en eieren mee, die nemen veel minder ruimte in en hebben ook minder voedsel nodig. En voor het nodige voedsel zal god wel gezorgd hebben. Dat deed hij immers ook bij de uittocht uit Egypte, waar nooit enig bewijs van is gevonden.

    • FVerweven says

      1 December 2018 at 15:04

      En dan deze: “the ark has no motor, so Huibers needs to rent tugboats to sail it”
      Dit schip breekt door de golven op zee en kan niet gesleept worden naar Israël of Brazilië. Het moet bovenop een transportschip gezet worden om over zee vervoerd te kunnen worden.

      Log in to Reply
      • Renate1 says

        1 December 2018 at 15:08

        Ja, maar die ark was natuurlijk ook alleen bedoeld om te drijven op het stijgende water en daar kwamen natuurlijk geen golven aan te pas.

        Log in to Reply
      • mariannedo says

        1 December 2018 at 21:50

        Ik denk dat geen vervoerder de “ark” gaat transporteren, maar het zou wel leuk zijn om te zien als we het liedje Jan Huigen in de ton, met een hoepeltje er om erbij kunnen zingen. Mijn jongste zoon doet transport voor Sarens, spoorbruggen, viaducten, schepen ,enz. dus ik weet zo ongeveer hoe ingewikkeld dat is.
        Jaren geleden de ark bezocht als “cult” , was 15 min. fietsen vanaf huis.
        Heb mijn kaken op elkaar gehouden en bijna het puntje van de tong afgebeten.
        Meisjes met lange rokken vriendelijk geantwoord dat we geen rondleiding met god’s opdracht wilden.
        Het was heel kinderlijk uitgevoerd en nogal armoedig en de rest hebben jullie al ingevuld.
        Een uit de hand gelopen hobby is financieel niet haalbaar gebleken.

        Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
‘Dat kán geen toeval zijn!’
30 September 2026 - Ward van Beek

. Over dwalingen in de rechtszaal Rechters en juristen moeten vaak oordelen over kansen en waarschijnlijkheden, maar dat blijkt lastig. Denkfouten liggen dan op de loer – met soms dramatische gevolgen. ‘Mensen geloven niet in toeval’, hoort Erna van Balen…Lees meer ‘Dat kán geen toeval zijn!’ › [...]

Alles ADHD
24 September 2026 - Ward van Beek

. ADHD lijkt zich goed te lenen voor ludieke filmpjes op sociale media, vol overdrijving en halve waarheden. Vaak gaan ze over hoe je ADHD herkent. Praten mensen zichzelf zo al scrollend ADHD aan of valt het wel mee? Anouk…Lees meer Alles ADHD › [...]

In Memoriam Frank Israël
23 September 2026 - SkepsisSiteBeheerder

De emeritus hoogleraar astronomie was voorzitter van Stichting Skepsis van 2012 tot 2023.Lees meer In Memoriam Frank Israël › [...]

RSS Error: Retrieved unsupported status code "404"

The EBM Gurus, RCT Zealots, & “Sensible” Doctors Who Gave Us Kennedy’s Chemtrails, Wakefield’s Wins, Paxton’s Prosecutions, & Schwartz’s Study
9 October 2026 - Jonathan Howard
The EBM Gurus, RCT Zealots, & “Sensible” Doctors Who Gave Us Kennedy’s Chemtrails, Wakefield’s Wins, Paxton’s Prosecutions, & Schwartz’s Study

Though these examples just scratch the surface, they are the end result of the doctors I've written about previously, as well as the academic and media ecosystems that promoted them. The post The EBM Gurus, RCT Zealots, & “Sensible” Doctors Who Gave Us Kennedy’s Chemtrails, Wakefield’s Wins, Paxton’s Prosecutions, & Schwartz’s Study first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Nobel Prize in Physiology or Medicine 2026
7 October 2026 - Steven Novella
Nobel Prize in Physiology or Medicine 2026

Each year I like to document the Nobel Prize in Physiology or Medicine here on SBM – it’s a great reminder of the power of science to transform medicine. There is nothing like it in so-called “alternative medicine”, which is still peddling basically the same snake oil and energy nonsense of previous centuries, just with updated marketing. This year the prize goes […] The post Nobel Prize in Physiology or Medicine 2026 first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Idaho allows faith-based medical neglect to kill children
6 October 2026 - Jann Bellamy
Idaho allows faith-based medical neglect to kill children

Idaho parents are shielded from criminal prosecution if they choose "prayer or spiritual means" over effective medical care for their children, even as their children keep dying. The post Idaho allows faith-based medical neglect to kill children first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Hans1263
    on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs
    Er is wel een groot verschil tussen flink doen in Nederland en flink doen in het verpauperde Rusland.
  • Renate1
    on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs
    Ik vraag me nog steeds af waarom men de heer De Nooijer geen enkele reis naar Rusland heeft gegeven. Als
  • Hans1263
    on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs
    Een kwareco-rommelzootje daar, natuurlijk inclusief die proleet Uljee c.s. Men moet daar nódig kritiek hebben op mensen zoals u die
  • Klaas van Dijk
    on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs
    &Hans1263, rector Jeroen Geurts heeft Marlon Uljee jarenlang zijn gang laten gaan. Dat heeft er onder andere toe geleid dat
  • Klaas van Dijk
    on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs
    @Hans1263, kwareco lijkt mij een prima omschrijving. Zes personen, te weten alle zes leden van de Commissie Wetenschappelijke Integriteit va

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2026 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in