• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / De linke weekendbijlage (18-2019)

De linke weekendbijlage (18-2019)

4 May 2019 by Pepijn van Erp 8 Comments

De linke weekendbijlage (18-2019) 5

Vaak komen we zaken op internet tegen die niet groot genoeg zijn om een heel stuk over te schrijven of soms hebben we daar de tijd niet voor. Daarom willen wij in deze nieuwe rubriek een verzameling interessante of gewoon vermakelijke berichtjes van de afgelopen week met de lezers van Kloptdatwel delen. Leesvoer voor in het weekend!

  • The Guardian: Alien abduction: an unlikely solution to the climate crisis
  • The New York Times: Yeti Footprints Found in Nepal Are Maybe (Definitely) From a Bear
  • The Guardian: Revealed: populists far more likely to believe in conspiracy theories
  • De Groene Amsterdammer: Zolang mensen klikken
  • The Guardian: Why we are addicted to conspiracy theories
  • Medisch Contact: Patiënten Ross stierven gruwelijke dood
  • The Guardian: Russia wants to make HIV/Aids denialism illegal to halt epidemic
  • Bad UFOs: Did the Navy Just Admit that UFOs are Real?

Tips zijn welkom! Mail gerust de redactie.

Steun Kloptdatwel

De linke weekendbijlage (18-2019) 6Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
De linke weekendbijlage (17-2019)
Next Entry »
Peter Aaby over de mogelijke onverwachte negatieve effecten van het vaccin tegen difterie, tetanus en kinkhoest

Filed Under: Algemeen

Reader Interactions

Comments

  1. Renate1 says

    4 May 2019 at 10:45

    En in het artikel over Klaus Ross komt men weer met de valse tegenstelling tussen chemisch en natuurlijk.

    De Belgische weduwe en de weduwnaar uit Wijk en Aalburg lieten de rechtbank weten dat ze met de huidige kennis van zaken nooit voor een behandeling bij Ross zouden hebben gekozen. Volgens hen stelde hij zijn therapie als biologisch en natuurlijk voor. Maar 3-BP is een chemische stof, aldus justitie. De Nederlandse weduwnaar zei: ‘Ross beloofde ons dat alles natuurlijk was. Anders hadden waren we er niet aan begonnen.’

    Tja, slangengif is natuurlijk, maar ik zou me er toch niet mee laten inspuiten. Dan toch maar liever iets chemisch, als bewezen is dat het werkzaam is.

    Log in to Reply
    • Hans1263 says

      4 May 2019 at 11:06

      Dat stoelt o.a. op het hardnekkige geloof dat plantaardige extracten een mildere werking zouden hebben dan “chemische” stoffen. Daarbij gaat men er ook vanuit dat de begeleidende plantaardige bestanddelen een soort bescherming zouden bieden. Deze stelling is nooit bewezen en is m.i. flauwekul. Geef mij maar zuivere enkelvoudige verbindingen als het om geneesmiddelen gaat. Die kun je goed onderzoeken op werking, zuiverheid enz. En zo heb je ook niet de bijwerkingen van al die “begeleidende stoffen”. En zo heb je natuurlijk ook niet de beruchte verontreinigingen van TCM.

      Log in to Reply
      • Renate1 says

        4 May 2019 at 14:18

        Inderdaad. Geef mij maar gewoon de werkzame stof in de juiste hoeveelheid.
        Of meneer Ross nu iets plantaardigs, of iets iets chemisch inspoot doet totaal niet ter zake. Waar het om gaat dat de heer Ross iets inspoot dat dodelijke gevolgen had. Kwakzalven is kwakzalven, of je nu met kruiden rommelt, of met chemische producten, of je je nu baseert op oude ‘wijsheden’, of de nieuwste (slecht begrepen) inzichten. Zodra je dingen doet, waarvan het heilzame effect niet wetenschappelijk bewezen is en die nog niet goed zijn onderzocht op risico’s, begeef je je op gevaarlijk terrein.

        Log in to Reply
        • Hans1263 says

          4 May 2019 at 15:33

          Vanzelfsprekend, maar dat is een andere aan deze zaak gerelateerde discussie. Wie laat zich nu injecteren bij een kwakzalver? Of misschien kan ik beter stellen: wie is er zo knotsgek om zonder artsopleiding patiënten met een onvoldoend onderzochte chemische verbinding, geen geregistreerd geneesmiddel, te injecteren? Dat is wel even iets anders dan b.v. geloof in “ingestraald” water. Meneer Ross mag wat mij betreft zeer zwaar worden gestraft.

        • Renate1 says

          4 May 2019 at 20:34

          Inderdaad, de heer Ross is een kwakzalver en dient streng gestraft te worden. Ik hoop niet dat hij er, zoals zoveel andere kwakzalvers, alleen een tik op de vingers krijgt, waarna hij vrolijk doorgaat met z’n praktijken. Dat laatste zal meneer uiteindelijk toch wel weer doen, zelfs als hij tot een gevangenisstraf beoordeeld wordt. Dan kan hij zich achteraf weer gaan presenteren als een slachtoffer van het medisch establishment, dat er alleen maar op uit is om kankerpatiënten ziek te houden en werkzame methoden aan de patiënten onthoudt.
          Als er een ding is waar kwakzalvers goed in zijn, dan is het wel om de vervolgde martelaar uit te hangen. Ze wijzen altijd met de vinger naar de farmaceutische industrie en het medisch establishment, dat er alleen maar op uit is om patiënten ziek te houden en zo veel mogelijk geld aan ze te verdienen. De kwakzalvers zouden eens in de spiegel moeten kijken, want als er een groep is, die er alleen maar op uit lijkt te zijn om zoveel mogelijk geld aan de patiënten te verdienen, dan zijn het wel de kwakzalvers. Heeft u ooit een kwakzalver horen zeggen dat hij niets meer kan doen? Welnee, de kwakzalver heeft altijd nog wel iets achter de hand, wat hij ook nog wil proberen, want zolang de patiënt geld heeft, moet en zal dat geld in de zak van de kwakzalver vloeien en zelfs als de patiënt geen geld meer heeft, dan zal de kwakzalver er nog alles aan doen om zo veel mogelijk geld uit de patiënt te krijgen, ook als de patiënt daarvoor moet lenen, of geld los moet proberen te peuteren van anderen. De kwakzalver wil desnoods zelfs wel behulpzaam zijn bij het maken van een crowdfunding pagina.

        • Hans1263 says

          4 May 2019 at 22:40

          Ik vat dat allemaal maar even samen in 1 woord: Millecam.
          Om nog steeds boos over te worden.

        • Renate1 says

          5 May 2019 at 08:27

          Ja, mevrouw Millecam.
          Is een van de betrokken kwakzalvers door deze zaak tot inkeer gekomen, of gestopt met zijn, of haar praktijken?
          Goed, we horen niet veel meer van Jomanda, maar of dat nu met haar rol in de zaak van mevrouw Millecam te maken heeft…

  2. Renate1 says

    6 May 2019 at 19:24

    Klopt dit eigenlijk allemaal wel?
    https://eenvandaag.avrotros.nl/item/kwart-heeft-maag-darm-of-leverproblemen-we-eten-onszelf-ziek/
    Bij medische onderwerpen in actualiteitenprogramma’s ben ik toch nog al eens geneigd het een en ander met een korreltje zout te nemen, maar wat de huisarts en leefstijlarts beweert, lijkt me toch wel erg overdreven. Ik zou dan toch zeggen dat we vroeger veel meer darmklachten zouden moeten hebben. Denk bijvoorbeeld aan Joris Driepinter en volgens mij aten we vroeger ook niet al te veel groente en zeker geen 6 ons, zoals deze dame ons wil laten eten.

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Error
  • Error
  • SBM

RSS Error: WP HTTP Error: cURL error 28: Operation timed out after 10001 milliseconds with 0 bytes received

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

Stocking Your Home First Aid Kit: A Pharmacist’s Guide
11 September 2025 - Scott Gavura

A well-stocked home first aid kit saves time, stress, and urgent trips to the pharmacy. The post Stocking Your Home First Aid Kit: A Pharmacist’s Guide first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Tylenol and Autism
10 September 2025 - Steven Novella

Earlier this year, HHS secretary RFK Jr. predicted that, “By September, we will know what has caused the autism epidemic and we’ll be able to eliminate those exposures.” Scientists have been researching autism for decades, including what factors are driving changes in diagnostic patterns. Promising such a major breakthrough in just six months is beyond ridiculous, and strongly implies that RFK Jr. […] The post Tylenol and Autism first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Unintended Side Effects HPV and Shingles Vaccines—Reason for Concern
9 September 2025 - Kevin Folta

While vaccine debate rages in social media and on Capitol Hill, examination of massive data sets reveals unanticipated effects of the human papilloma virus (HPV) and varicella-zoster (Shingles) vaccines. The post Unintended Side Effects HPV and Shingles Vaccines—Reason for Concern first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Hans1263 on TFE gebaseerd op ongeldige logica?(2)@Renate1 Ten eerste bevatten groenten slechts in de orde van enkele microgrammen per kilogram (!) nicotine.Ten tweede krijg je bij
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs@Renate1 en @Hans1263, helaas communiceert de afdeling communicatie van het Radboud UMC niet (met mij) over de volksgezondheidsondermijnende
  • Arthur Bijl on TFE gebaseerd op ongeldige logica?(2)Ik denk dat er niet gesproken wordt over de 24 uur zon in de pool cirkel in het noorden, omdat
  • Renate1 on TFE gebaseerd op ongeldige logica?(2)Tja, gisteren hoorde ik een platte-aarde-gelovige beweren dat nicotine niet verslavend en zelfs gezond was, omdat het ook in broccoli
  • Hans1263 on TFE gebaseerd op ongeldige logica?(2)@Renate1 Ik vraag me altijd af wat nu precies het doel kan zijn van mensen die sprookjes vertellen tegen beter

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2025 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in