• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / De linke weekendbijlage (18-2019)

De linke weekendbijlage (18-2019)

4 May 2019 by Pepijn van Erp 8 Comments

De linke weekendbijlage (18-2019) 5

Vaak komen we zaken op internet tegen die niet groot genoeg zijn om een heel stuk over te schrijven of soms hebben we daar de tijd niet voor. Daarom willen wij in deze nieuwe rubriek een verzameling interessante of gewoon vermakelijke berichtjes van de afgelopen week met de lezers van Kloptdatwel delen. Leesvoer voor in het weekend!

  • The Guardian: Alien abduction: an unlikely solution to the climate crisis
  • The New York Times: Yeti Footprints Found in Nepal Are Maybe (Definitely) From a Bear
  • The Guardian: Revealed: populists far more likely to believe in conspiracy theories
  • De Groene Amsterdammer: Zolang mensen klikken
  • The Guardian: Why we are addicted to conspiracy theories
  • Medisch Contact: Patiënten Ross stierven gruwelijke dood
  • The Guardian: Russia wants to make HIV/Aids denialism illegal to halt epidemic
  • Bad UFOs: Did the Navy Just Admit that UFOs are Real?

Tips zijn welkom! Mail gerust de redactie.

Steun Kloptdatwel

De linke weekendbijlage (18-2019) 6Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
De linke weekendbijlage (17-2019)
Next Entry »
Peter Aaby over de mogelijke onverwachte negatieve effecten van het vaccin tegen difterie, tetanus en kinkhoest

Filed Under: Algemeen

Reader Interactions

Comments

  1. Renate1 says

    4 May 2019 at 10:45

    En in het artikel over Klaus Ross komt men weer met de valse tegenstelling tussen chemisch en natuurlijk.

    De Belgische weduwe en de weduwnaar uit Wijk en Aalburg lieten de rechtbank weten dat ze met de huidige kennis van zaken nooit voor een behandeling bij Ross zouden hebben gekozen. Volgens hen stelde hij zijn therapie als biologisch en natuurlijk voor. Maar 3-BP is een chemische stof, aldus justitie. De Nederlandse weduwnaar zei: ‘Ross beloofde ons dat alles natuurlijk was. Anders hadden waren we er niet aan begonnen.’

    Tja, slangengif is natuurlijk, maar ik zou me er toch niet mee laten inspuiten. Dan toch maar liever iets chemisch, als bewezen is dat het werkzaam is.

    Log in to Reply
    • Hans1263 says

      4 May 2019 at 11:06

      Dat stoelt o.a. op het hardnekkige geloof dat plantaardige extracten een mildere werking zouden hebben dan “chemische” stoffen. Daarbij gaat men er ook vanuit dat de begeleidende plantaardige bestanddelen een soort bescherming zouden bieden. Deze stelling is nooit bewezen en is m.i. flauwekul. Geef mij maar zuivere enkelvoudige verbindingen als het om geneesmiddelen gaat. Die kun je goed onderzoeken op werking, zuiverheid enz. En zo heb je ook niet de bijwerkingen van al die “begeleidende stoffen”. En zo heb je natuurlijk ook niet de beruchte verontreinigingen van TCM.

      Log in to Reply
      • Renate1 says

        4 May 2019 at 14:18

        Inderdaad. Geef mij maar gewoon de werkzame stof in de juiste hoeveelheid.
        Of meneer Ross nu iets plantaardigs, of iets iets chemisch inspoot doet totaal niet ter zake. Waar het om gaat dat de heer Ross iets inspoot dat dodelijke gevolgen had. Kwakzalven is kwakzalven, of je nu met kruiden rommelt, of met chemische producten, of je je nu baseert op oude ‘wijsheden’, of de nieuwste (slecht begrepen) inzichten. Zodra je dingen doet, waarvan het heilzame effect niet wetenschappelijk bewezen is en die nog niet goed zijn onderzocht op risico’s, begeef je je op gevaarlijk terrein.

        Log in to Reply
        • Hans1263 says

          4 May 2019 at 15:33

          Vanzelfsprekend, maar dat is een andere aan deze zaak gerelateerde discussie. Wie laat zich nu injecteren bij een kwakzalver? Of misschien kan ik beter stellen: wie is er zo knotsgek om zonder artsopleiding patiënten met een onvoldoend onderzochte chemische verbinding, geen geregistreerd geneesmiddel, te injecteren? Dat is wel even iets anders dan b.v. geloof in “ingestraald” water. Meneer Ross mag wat mij betreft zeer zwaar worden gestraft.

        • Renate1 says

          4 May 2019 at 20:34

          Inderdaad, de heer Ross is een kwakzalver en dient streng gestraft te worden. Ik hoop niet dat hij er, zoals zoveel andere kwakzalvers, alleen een tik op de vingers krijgt, waarna hij vrolijk doorgaat met z’n praktijken. Dat laatste zal meneer uiteindelijk toch wel weer doen, zelfs als hij tot een gevangenisstraf beoordeeld wordt. Dan kan hij zich achteraf weer gaan presenteren als een slachtoffer van het medisch establishment, dat er alleen maar op uit is om kankerpatiënten ziek te houden en werkzame methoden aan de patiënten onthoudt.
          Als er een ding is waar kwakzalvers goed in zijn, dan is het wel om de vervolgde martelaar uit te hangen. Ze wijzen altijd met de vinger naar de farmaceutische industrie en het medisch establishment, dat er alleen maar op uit is om patiënten ziek te houden en zo veel mogelijk geld aan ze te verdienen. De kwakzalvers zouden eens in de spiegel moeten kijken, want als er een groep is, die er alleen maar op uit lijkt te zijn om zoveel mogelijk geld aan de patiënten te verdienen, dan zijn het wel de kwakzalvers. Heeft u ooit een kwakzalver horen zeggen dat hij niets meer kan doen? Welnee, de kwakzalver heeft altijd nog wel iets achter de hand, wat hij ook nog wil proberen, want zolang de patiënt geld heeft, moet en zal dat geld in de zak van de kwakzalver vloeien en zelfs als de patiënt geen geld meer heeft, dan zal de kwakzalver er nog alles aan doen om zo veel mogelijk geld uit de patiënt te krijgen, ook als de patiënt daarvoor moet lenen, of geld los moet proberen te peuteren van anderen. De kwakzalver wil desnoods zelfs wel behulpzaam zijn bij het maken van een crowdfunding pagina.

        • Hans1263 says

          4 May 2019 at 22:40

          Ik vat dat allemaal maar even samen in 1 woord: Millecam.
          Om nog steeds boos over te worden.

        • Renate1 says

          5 May 2019 at 08:27

          Ja, mevrouw Millecam.
          Is een van de betrokken kwakzalvers door deze zaak tot inkeer gekomen, of gestopt met zijn, of haar praktijken?
          Goed, we horen niet veel meer van Jomanda, maar of dat nu met haar rol in de zaak van mevrouw Millecam te maken heeft…

  2. Renate1 says

    6 May 2019 at 19:24

    Klopt dit eigenlijk allemaal wel?
    https://eenvandaag.avrotros.nl/item/kwart-heeft-maag-darm-of-leverproblemen-we-eten-onszelf-ziek/
    Bij medische onderwerpen in actualiteitenprogramma’s ben ik toch nog al eens geneigd het een en ander met een korreltje zout te nemen, maar wat de huisarts en leefstijlarts beweert, lijkt me toch wel erg overdreven. Ik zou dan toch zeggen dat we vroeger veel meer darmklachten zouden moeten hebben. Denk bijvoorbeeld aan Joris Driepinter en volgens mij aten we vroeger ook niet al te veel groente en zeker geen 6 ons, zoals deze dame ons wil laten eten.

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • SKEPP
  • SBM
Prestigieuze Lasker Award voor Piet Borst
22 September 2023 - Pepijn van Erp

Piet Borst ontvangt de Lasker Award, de belangrijkste Amerikaanse prijs voor biomedisch onderzoek! Het bericht Prestigieuze Lasker Award voor Piet Borst verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

Skepter 36.3 – herfstnummer 2023
31 August 2023 - SkepsisBlogBeheerder
Skepter 36.3 – herfstnummer 2023

Geloof in het paranormale daalt fors, SCP rapport over coronasceptici rammelt, weinig muziek in Mozart-effect, en nog veel meer. Het bericht Skepter 36.3 – herfstnummer 2023 verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

Skepter 36.2 – Zomernummer 2023
27 May 2023 - Pepijn van Erp
Skepter 36.2 – Zomernummer 2023

Met oa de grote Replicatiequiz en de zoektocht naar buitenaardse intelligenties (en of we ons daarmee kunnen voortplanten). Het bericht Skepter 36.2 – Zomernummer 2023 verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

SKEPP op Dag van de Wetenschap (26/11/23)
5 November 2023 - Ledenadmin Skepp

De Dag van de Wetenschap is een niet te missen evenement voor iedereen - jong en oud - die de wetenschap een warm hart toedraagt. SKEPP is er bij met 2 activiteiten in samenwerking met universiteit Gent:   [...]

“Wij pikken waarschijnlijk ook maar een topje van de ijsberg op.”
16 September 2023 - Ledenadmin Skepp

Dr. Bik is microbiologe en deed lange tijd onderzoek aan o.a. Stanford University. De woede toen ze ontdekte dat iemand haar werk geplagieerd had, bracht haar echter op een ander pad. Inmiddels is ze datadetective die in een poging om een bijdrage te leveren aan een zuiverder, eer­lijke en integere wetenschap op zoek gaat naar fouten en fraude in gepubliceerde wetenschappelijke artikels. Ze heeft in­middels 938 ingetrokken artikels en 957 correcties van wetenschappelijke artikels op haar conto. [...]

‘Homeopathische kankertherapie verkort het leven’
9 August 2023 - Ledenadmin Skepp

TikTok-influencer Ellen Baetens kon niet vermijden dat haar moeder, hervallen van borstkanker, koos voor een homeopathische behandeling en chemotherapie resoluut weigerde. Ze stierf veel te vroeg, op 52-jarige leeftijd. Het volledige artikel kan u lezen op de Knack-Website   De pakkende getuigenis van Ellen Baetens kan u bekijken op haar TikTok-account: [...]

Internet Use and Mental Well-Being
29 November 2023 - Steven Novella

Results of the largest study on internet use, well-being, and mental health. The post Internet Use and Mental Well-Being first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Trust in science and vaccines continues to decline. Why?
27 November 2023 - David Gorski

Recent evidence shows that public trust in science and vaccines has declined markedly since the pandemic. Why is this, and is there anything we can do about it? The post Trust in science and vaccines continues to decline. Why? first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Skeptics in the Pub. Cholera. Chapter 4a.
25 November 2023 - Mark Crislip

The cerealization continues. Cheerio! The post Skeptics in the Pub. Cholera. Chapter 4a. first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Hans1263 on Bedenkingen bij het ‘retraction paper’ voor de Corman-Drosten PCR-test@Klaas van Dijk Geloof is een schone zaak en schenkt het mensdom veel vermaak. En, zoals ik al vaker heb
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het ‘retraction paper’ voor de Corman-Drosten PCR-testBeste Hans1263, ik heb er niet eens heel veel extra's voor hoeven te doen. Ik kan slechts constateren dat er
  • Hans1263 on Bedenkingen bij het ‘retraction paper’ voor de Corman-Drosten PCR-testGefeliciteerd! Bewondering voor uw vasthoudendheid..
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het ‘retraction paper’ voor de Corman-Drosten PCR-testOp 20 en op 22 januari 2023 had ik bij de Commissie Wetenschappelijke Integriteit (CWI) van het Erasmus MC een
  • Renate1 on Claim je goud: de goeroe en de onzekere zelfstandigeNee, helderzienden en waarzeggers bestaan niet, al zijn er nog steeds mensen die geloven dat ze wel bestaan. Onlangs nog

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2023 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in