• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / De linke weekendbijlage (34-2019)

De linke weekendbijlage (34-2019)

24 August 2019 by Pepijn van Erp 31 Comments

De linke weekendbijlage (34-2019) 5

Vaak komen we zaken op internet tegen die niet groot genoeg zijn om een heel stuk over te schrijven of soms hebben we daar de tijd niet voor. Daarom willen wij in deze nieuwe rubriek een verzameling interessante of gewoon vermakelijke berichtjes van de afgelopen week met de lezers van Kloptdatwel delen. Leesvoer voor in het weekend!

  • New York Times: Who Cares What Celebrities Think About Vaccines?
  • The Guardian: Private jets, parties and eugenics: Jeffrey Epstein’s bizarre world of scientists
  • De Correspondent: Zonder vaccins zouden in Nederland nog elk jaar tientallen kinderen sterven
  • The Guardian: Vegan parents of malnourished toddler sentenced to 300 hours community service
  • The Guardian: Blow to 10,000-hour rule as study finds practice doesn’t always make perfect
  • VARA-gids (Blendle): Tom, tom, tom – over scientology
  • Humo (Blendle):Dossier sektes in vlaanderen: de goeroes van yoga en wellness
  • The Guardian: How often do Americans change their underwear? The statistics stink

The New Yorker: How Healing Crystals Became a Cultural Phenomenon


Tips zijn welkom! Mail gerust de redactie.

Steun Kloptdatwel

De linke weekendbijlage (34-2019) 6Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Geld sleuren, een apart talent
Next Entry »
Nog enkele kaarten beschikbaar voor het European Skeptics Congres 2019

Filed Under: Algemeen

Reader Interactions

Comments

  1. Hans1263 says

    24 August 2019 at 11:53

    Geen enkele behoefte om me bekend te maken bij Blendle. Nou, dan lees ik Tom tom tom toch niet? Zonder dat artikel weet ik ook wel dat scientology vergif is.
    En ook heb ik geen enkele behoefte te weten wat “celebrities” denken over vaccins. Wat zouden dergelijke mensen nu aan specifieke deskundigheid bezitten? Sterker nog: ik heb geen enkele behoefte om te weten wat zij überhaupt denken. Ik wil ook niet weten waarom en waardoor zij beroemd zijn.

    Log in to Reply
  2. disqus_VmJiIVPLgx says

    25 August 2019 at 20:55

    Mee eens, wat die celebrities betreft. Maar dat is ook de strekking van het artikel in de NYT. In ieder geval hebben die “beroemdheden” in Amerika wel een ongunstige invloed op de vaccinatiebereidheid van het publiek, en kunnen ze ook proberen invloed uit te oefenen op politieke besluitvorming, dus het kan geen kwaad om daar een artikel aan te wijden. Ik denk dat het in Nederland niet zo’n vaart zal lopen. Ik ken nauwelijks “bekende” Nederlanders, die zitten waarschijnlijk allemaal in zo’n kletsprogramma op de tv waar ik toch nooit naar kijk. Ik kan me niet voorstellen dat die veel invloed op dit soort beslissingen zouden hebben. De “wijsheid” van de antivaxxers wordt hoogstwaarschijnlijk toch van Internet gehaald.

    Wat Blendle betreft: ik heb ooit eens een artikel via Blendle gelezen, werd daarna wekenlang bestookt met irritante Blendle-spam. Het kostte me de grootste moeite om die weer kwijt te raken. Tegenwoordig moet je er ook nog voor betalen; ik heb wel wat beters te doen.

    Log in to Reply
    • Hans1263 says

      25 August 2019 at 23:36

      Antivaccinatie-ideeën, of ze nu van “beroemdheden” komen of van mensen die zich naief laten “informeren” door op internet gekwakte “meningen” in plaats van door deskundigen, zijn net zo dom en kortzichtig als aan iemand vragen die vis staat schoon te maken of die even bij een patiënt een zieke galblaas wil verwijderen.

      Log in to Reply
      • Renate1 says

        26 August 2019 at 08:23

        Inderdaad. Helaas is een deel van de mensen toch gevoelig voor deze informatie, vooral als ze overeenstemt met de eigen gevoelens. Gevoelens lijken tegenwoordig nog wel eens een belangrijker argument te zijn dan wetenschap.

        Log in to Reply
        • Hans1263 says

          26 August 2019 at 09:11

          Dan wil ik die gevoelens nog wel eens zien als een kind door weigeren van vaccinatie volstrekt onnodig een ziekte oploopt met blijvende gevolgen. Dan heb ik geen enkel begrip voor de gevoelens van die ouders. Dan heb ik slechts medelijden met het kind met zulke ouders.

        • Renate1 says

          26 August 2019 at 10:33

          Tja, gelukkig krijgen ook ongevaccineerde kinderen die ziekte niet zo vaak, omdat er nog genoeg gevaccineerden zijn en als ze de ziekte krijgen is er misschien een mild verloop. Als het een en ander toch ernstige consequenties heeft, dan trekken de andere anti-vaxxers hun handen van de ouders af, want die hebben het kind dan niet goed genoeg gevoed, want met de juiste voeding, supplementen en andere overbodige onzin, hoeft het kind natuurlijk nooit ernstige gevolgen te ondervinden van een ‘onschuldige’ kinderziekte.

          De anti-vaxxers roepen natuurlijk min of meer hetzelfde en stellen dan dat de gevoelens van de mensen die wel vaccineren wel zullen veranderen als hun kind autistisch blijkt te zijn, of iets anders blijkt te hebben dat de anti-vaxxers ten onrechte aan vaccins wijten.

        • Hans1263 says

          26 August 2019 at 17:19

          Tja, dan handel je dus sociaal en krijg je volgens uw redenering nog verwijten toe van die asociale domme types.

        • Renate1 says

          26 August 2019 at 19:40

          Tja, het zijn dus de dingen die regelmatig terugkomen in discussies met anti-vaxxers, die je natuurlijk geen anti-vaxxers mag noemen, want ze zijn voor veilige vaccins. Als je vervolgens vraagt welke vaccins ze wel veilig vinden, kunnen ze er geen noemen.
          Kijk bijvoorbeeld op Respectful Insolence https://respectfulinsolence.com/ naar de bijdragen van christine kincaid (ook Christine K.), Nathalie White en een zekere Greg2, om de belangrijkste te noemen. Er is ook een Q-Ball, die met de volgende uitspraak kwam:

          I hope I made a strong case, that emotion trumps facts. Emotion can only be beat with a stronger emotion. Its why charities start with a story about John Doe, who is suffering due to X. One persons suffering is a tragedy, many ppl suffering is a statistic. Sounds harsh, I know.

          Lets face it. Science is boring. So including emotion draws attention and makes it more exciting. Its a skill that can be learned.
          Unfortunately scientists are usually too much obsessed with facts, and forgetting the human, who is driven by emotion. Humans live in the real, not abstract world.

        • Hans1263 says

          26 August 2019 at 22:12

          Science is boring. Die uitspraak is bullshit! Ik heb er geen ander woord voor. Ik kan me nog voorstellen dat veel wetenschap de meeste mensen boven de pet gaat. Maar vervelend is wetenschap allerminst.
          En waar in het citaat aan wordt voorbijgegaan, is dat wetenschappers ook mensen zijn met emoties.

        • Renate1 says

          27 August 2019 at 10:37

          Ja, ik ergerde me ook al aan die uitspraak over wetenschap. Meneer zit dankzij die zelfde wetenschap wel achter z’n computer om z’n onzin de wereld in te sturen.
          Zonder wetenschap zouden we vermoedelijk nog in berenvellen rondlopen en gemiddeld niet veel ouder dan een jaar of 40 worden.
          Dankzij diezelfde wetenschap kan meneer wetenschap saai vinden. Ik vind het eerlijk gezegd juist razend interessant. Emoties leiden mensen vaak de verkeerde kant op en kunnen soms zelfs zeer vervelende gevolgen hebben.

        • Hans1263 says

          27 August 2019 at 21:17

          De basis van wetenschap lijkt mij een ingebakken grenzeloze nieuwsgierigheid, willen weten hoe het zit, en “kloptdatwel?”. Bij religie, kwakzalverij en complotdenken vraag ik me altijd af wat die mensen ontbreekt.

        • Renate1 says

          28 August 2019 at 08:34

          @ Hans,
          Ik denk dat die mensen op zoek zijn naar duidelijke antwoorden. Waar bij wetenschap inzichten nog wel eens veranderen, geven religie, kwakzalverij en complotten veelal onveranderlijke antwoorden.
          Bij religie en complotdenken komt daar nog het idee bij een soort uitverkoren groep te horen bij.
          En voor veel mensen is religie gewoon iets dat een onderdeel vormt van hun identiteit, iets dat ze bij een groep doet horen, waarin ze zich thuis voelen. Dat is vermoedelijk ook de aantrekkingskracht van spirituele bewegingen en misschien zelfs de reden dat er zoiets als een atheïstische kerk is.

        • Hans1263 says

          28 August 2019 at 09:16

          Als je niet wilt twijfelen, en verder zoeken, en vorige ideeën verwerpen vanwege onbruikbaarheid, kom je nooit verder. Dan leef je in een gevaarlijke schijnzekerheid, tegen beter weten in, met oogkleppen op.

        • Renate1 says

          28 August 2019 at 10:29

          Tja, maar dat willen de mensen misschien gewoon niet. Die willen gewoon eenduidige antwoorden. Dat is volgens mij ook de reden waarom kankerkwakzalvers goede zaken doen. Ze beloven genezing, als de patiënt maar precies doet wat hij zegt. Een echte arts weet wel beter en zal ook tegen de patiënt zeggen als het er allemaal niet zo goed uitziet.

        • Hans1263 says

          28 August 2019 at 13:56

          Maar dan niet achteraf met krokodilletranen aankomen met het verhaal dat ze bedonderd zijn.

        • Renate1 says

          28 August 2019 at 14:14

          Dat vind ik ergens ook weer een beetje kort door de bocht. Ik denk dat mensen vaak geneigd zijn in wonderen te geloven en als de arts ze een doodsvonnis geeft en iemand anders zegt dat hij de kanker (of andere dodelijke ziekte) kan genezen, dan is het misschien niet helemaal vreemd dat mensen op dit aanbod ingaan.
          Natuurlijk zijn er genoeg mensen die hier niet intrappen en denken dat ‘als iets te mooi klinkt om waar te zijn, het dan vermoedelijk ook wel niet waar zal zijn’.
          Maar we worden misschien te vaak geconfronteerd met het idee dat de wetenschap voor niets staat en dat we ons leven in eigen hand hebben. Voeg daar dan de verhalen over zeer dure medicijnen die niet vergoed worden aan toe en mensen zijn misschien bereid om iedere strohalm aan te grijpen.
          En ja, er zijn natuurlijk altijd mensen, die tegen alle voorspellingen in, toch blijken te genezen, hetzij doordat de arts zich vergist heeft, hetzij gewoon doordat ze op de een of andere manier geluk hebben gehad.

        • Hans1263 says

          28 August 2019 at 16:20

          Wonderen bestaan nu eenmaal niet. Wie dat wel gelooft, bedriegt zichzelf.
          Wetenschap kan niet alles, maar gaat langzaam maar zeker vooruit, niet door in wonderen te geloven maar door vasthoudendheid en het stellen van realistische doelen.

        • Renate1 says

          28 August 2019 at 16:51

          Onder wonderen versta ik in dit geval dus maar even zaken die mensen als wonder zien, ook als ze in de strikte zin van het woord geen wonder zijn. Zoals bijvoorbeeld genezen, als door dokters gezegd is dat het er slecht uit ziet, of een stuk langer leven dan op grond van de ziekte wordt verwacht.

        • Hans1263 says

          28 August 2019 at 18:20

          Het woord “wonderen” gebruik ik alleen in de zin van religieuze onmogelijkheden. Als artsen zeggen dat het er slecht uitziet, is dat ook zo, maar is er altijd enige ruimte voor b.v. een spontane remissie.

        • Renate1 says

          28 August 2019 at 19:10

          En die spontane remissie zullen mensen vermoedelijk als een wonder ervaren. En dat zijn dus de ‘wonderen’, waar ik het over had.

        • Hans1263 says

          28 August 2019 at 21:58

          Vele RK kerken hangen vol met niet meer benodigde krukken, prothesen en meer van dat soort naieve uitingen. Men moet tegenwoordig wel heel lichtgelovig zijn dergelijke genezingen aan een opperwezen toe te schrijven.

  3. Renate1 says

    29 August 2019 at 16:18

    Tja, zo kun je het natuurlijk ook zien:
    https://www.trouw.nl/zorg/psychose-als-spirituele-ervaring~bd80f561/

    Wanneer betitelen we iets eigenlijk als godsdienstwaanzin?

    Log in to Reply
    • Hans1263 says

      29 August 2019 at 16:40

      Hé, waarom moest ik nu aan die knotsgekke Abraham denken? Niets nieuws onder de zon. Komt in de hoogste kringen voor.

      Log in to Reply
      • Renate1 says

        29 August 2019 at 16:59

        Niet alleen aan die Abraham, maar ook naar al die andere figuren, die claimen Maria, of Jezus hebben gezien, op plaatsen, die nu als bedevaardsplaats worden gezien en die als halve heiligen worden beschouwd. Ik denk bijvoorbeeld aan de 3 Spaanse kinderen en zo zijn er nog wel meer te vinden. Jeanne d’Arc?

        Log in to Reply
        • Hans1263 says

          29 August 2019 at 21:17

          Zeker. Die drie door ondervoeding hallucinerende kinderen. Waar nog steeds een idolate menigte op afkomt. De “souvenirs” die daar in Fatima worden verkocht zijn de moeite van het weggooien nog niet waard. Goede smaak en idolatrie gaan ook daar niet bepaald samen. Het is er een grote verdienste op je knieën een flinke afstand rond een plein te kruipen. Dan vraag je je toch af of hun opperwezen nu helemaal gek is geworden ofwel… slechts bestaat in de warrige breinen van deze kruipende zielepoten.

        • RV says

          29 August 2019 at 21:34

          Maar, allerbeste Hans,

          er zijn echte ooggetuigenissen die getuigen van een echt atmosferisch wonder, het zonnewonder van Fatima. Zelfs een atheïstisch dagblad berichtte dat er sprake was van een echt wonder.

          http://nl.crc-resurrection.org/speciale-studies/de-boodschap-van-fatima/13-oktober-1917-het-grote-zonnewonder-van-fatima/

          Maar wonderen bestaan natuurlijk niet. En bovennatuurlijk ook niet. Dus wat kan er echt aan de hand zijn geweest?

        • RV says

          29 August 2019 at 21:42

          Maar, allerbeste Hans,

          er zijn echte ooggetuigenissen die getuigen van een echt atmosferisch wonder, het zonnewonder van Fatima. Zelfs een atheïstisch dagblad berichtte dat er sprake was van een echt wonder.

          http://nl.crc-resurrection.org/speciale-studies/de-boodschap-van-fatima/13-oktober-1917-het-grote-zonnewonder-van-fatima/

          Maar wonderen bestaan natuurlijk niet. En bovennatuurlijk ook niet. Dus wat kan er echt aan de hand zijn geweest?

          https://www.lusophonia.com/fatima-ontsluierd/

        • RV says

          29 August 2019 at 21:52

          Maar hier een verklaring van “het zonnewonder” van Fatima:
          https://en.wikipedia.org/wiki/Miracle_of_the_Sun#Criticism

        • Hans1263 says

          30 August 2019 at 14:54

          Vindt u ook niet, RV, dat het vermeende opperwezen zich wel erg vaag en onduidelijk en weinig controleerbaar uitlaat? Als-ie nu echt iets van de mensheid zou willen, laat-ie dat dan helder en duidelijk aan iedereen weten! Fluitje van een cent toch voor een almachtige?

      • RV says

        29 August 2019 at 18:53

        En wat te denken als een gekte zich ontpopt als sociopathie?

        Log in to Reply
  4. RV says

    29 August 2019 at 18:59

    En wat te denken als een gekte zich ontpopt als sociopathie?

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
James Randi test wichelroedelopers in Australië
11 June 2025 - SkepsisSiteBeheerder
James Randi test wichelroedelopers in Australië

In 1980 bezocht James Randi Australië op uitnodiging van Dick Smith om daar een test uit te voeren met wichelroedelopers.Lees meer James Randi test wichelroedelopers in Australië › [...]

Polarisatie juist goed voor democratie?
5 June 2025 - Ward van Beek
Polarisatie juist goed voor democratie?

.Soms lijkt het wel alsof we elkaar de hele dag de tent uit vechten. Op social media, bij verjaardagsfeestjes en in talkshows zijn we het oneens over vaccins, over Gaza, over vrouwenrechten. Dat blijkt ook uit onderzoek van het Sociaal…Lees meer Polarisatie juist goed voor democratie? › [...]

Ype & Ionica zijn Skeptisch
5 June 2025 - Ward van Beek
Ype & Ionica zijn Skeptisch

Zier hier de hele strip!  [...]

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

The Long Med Con: The Self-Styled Expertise and Expansive Invoices of Mark & David Geier
12 June 2025 - Kathleen Seidel

All it takes is a coming-of-age consultancy and you, too, can morph from an average teenage Joe or Josephine to an instant "vaccine expert" The post The Long Med Con: The Self-Styled Expertise and Expansive Invoices of Mark & David Geier first appeared on Science-Based Medicine. [...]

RFK Jr. Sacks Entire CDC Vaccine Committee
11 June 2025 - Steven Novella

I’m sure you are as sick of reading about RFK Jr. as we are of writing about him, but this is the world we live in. We cannot let outrage fatigue cause us to take our eye off the ball. If nothing else, SBM needs to chronicle every anti-science move that this administration makes. As most people, and certainly most readers here, […] The post RFK Jr. Sacks Entire CDC Vaccine Committee first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Dr. Vinay Prasad is Repeatedly Undermining RCTs. Why?
10 June 2025 - Jonathan Howard

It's quite the journey from "RCT or STFU" to "we will always have a place for controlled clinical studies." The post Dr. Vinay Prasad is Repeatedly Undermining RCTs. Why? first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsDeze nieuwe preprint is gepubliceerd op 1 mei 2025 https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2025.04.30.25326722v1.full-text?s=09 Iedereen kan
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsGister hebben Ronald Meester, Jona Walk en Bram Bakker een nieuwe blog over dit onderwerp online gezet https://insightoutblog.substack.com/p
  • Hans1263 on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs@Klaas van Dijk Ik ben bang dat de antwoorden op die vragen te vinden zijn in het bestaan van godsdienst,
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsKennelijk vond de afdeling PR van de VU het een goed idee dat hun zeer ervaren hoogleraar Ronald Meester een
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsDe website van Cygnify B.V. https://www.cygnify.ai , het bedrijf van Bram Bakker, lijkt al erg lang niet meer bijgewerkt te

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2025 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in