• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / De linke weekendbijlage (24-2021)

De linke weekendbijlage (24-2021)

12 June 2021 by Pepijn van Erp 19 Comments

De linke weekendbijlage (24-2021) 5
Vaak komen we zaken op internet tegen die niet groot genoeg zijn om een heel stuk over te schrijven of soms hebben we daar de tijd niet voor. Daarom willen wij in deze nieuwe rubriek een verzameling interessante of gewoon vermakelijke berichtjes van de afgelopen week met de lezers van Kloptdatwel delen. Leesvoer voor in het weekend!

  • NOS: Invloedrijke en controversiële predikant T.B. Joshua overleden
  • Republik: Herr Drosten, woher kam dieses Virus?
  • NOS: ‘Dubbele Britse moord was mensenoffer voor loterij’
  • de Volkskrant: Kan corona uit een lab zijn ontsnapt? En waarom duikt die theorie telkens weer op?
  • RTL: Magnetisch na coronavaccin: ‘Het is gewoon een trucje’ – met Maarten Koller!
  • The Guardian: I study UFOs – and I don’t believe the alien hype. Here’s why
  • Skeptical Inquiry: Operation Onion Ring – Thomas John and the Children

Steun Kloptdatwel

De linke weekendbijlage (24-2021) 6Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
De linke weekendbijlage (23-2021)
Next Entry »
Magnetisch door vaccinatie

Filed Under: Algemeen

Reader Interactions

Comments

  1. RV says

    12 June 2021 at 10:11

    Wondergenezer Joshua is overleden. Zo’n vijftien jaar geleden waren er filmpjes van wonderlijke genezingen door Joshua op internet in omloop. Een paar van die filmpjes waren uiterst wonderbaarlijk. Je zag gewoon dat het wonder geen wonder was maar zuiver bedrog. Toch bleven die filmpjes in omloop. Althans een paar jaar. Later heb ik ze niet meer kunnen vinden. Maar het bedrog bleef doorgaan. Nu iets minder opzichtig.

    Ook wonderlijk was dat Willem Ouweneel met open ogen in het bedrog tuinde. Ouweneel, de grootste intellectueel van behoudend protestants Nederland, althans dat geloofden velen in die kring. Kwam je aan Ouweneel, dan kwam je aan God. Maar even tussen ons, Ouweneel was een soort christelijke volksintellectueel.

    De evangelische vleugel van protestants Nederland is nogal wondergelovig. Protestanten zijn vaak niet zo wondergelovig maar die evangelische protestanten nou net weer wel.

    Joshua was een showman. Belust op aandacht, macht en geld. En wellicht ook op vrouwen. In elk geval, hij bezorgde het christendom een slechte naam bij, zeg, mensen zoals ik.

    Zo’n vijftien jaar geleden zat ik op het bijbelprikbord van de Startpagina. En daar maakte ik het één en ander mee. Joshua-verering, wonderen die geen wonderen waren, ruzies tussen christenen, Jehovahs die van hun geloof vielen, en dergelijke.

    Log in to Reply
  2. Renate1 says

    12 June 2021 at 15:16

    En natuurlijk wordt er nog steeds gedemonstreerd tegen de coronamaatregelen.
    https://nos.nl/liveblog/2384691-duizenden-demonstranten-in-apeldoorn-1992-aan-de-beurt-voor-prikafspraak

    In Apeldoorn is een demonstratie aan de gang tegen de coronamaatregelen. Naar schatting enkele duizenden mensen zijn begonnen aan een wandeling van zo’n zes kilometer door de stad. Veel mensen hebben gele paraplu’s bij zich. Afstand houden doen ze niet of nauwelijks en mondkapjes dragen ze vrijwel niet. De demonstranten hebben op hun kleding en spandoeken teksten staan als “vrijheid betekent zelf kiezen” en “Waar zijn de griepdoden gebleven?”.

    In antwoord op de laatste vraag zou ik zeggen: “Zouden de maatregelen tegen de verspreiding van Covid-19 misschien ook tegen de verspreiding van de griep geholpen hebben?”

    https://www.omroepgelderland.nl/nieuws/7125528/Duizenden-mensen-bij-protest-tegen-coronaregels-in-Apeldoorn

    Log in to Reply
  3. RV says

    12 June 2021 at 16:38

    Griepdoden, gemiddeld zo’n tweeduizend per jaar. Coronadoden in Nederland al dertigduizend. Op zich een redelijk vraag, die vraag naar de griepdoden. Maar die vraag betekent niet dat er geen coronadoden zijn.

    Log in to Reply
    • Renate1 says

      12 June 2021 at 20:06

      Ik denk dat men bedoelt dat we nu niets over griepdoden horen. Nu zal het aantal griepgevallen ook wel verminderd zijn, door de maatregelen die we nemen tegen de verspreiding van Covid-19.

      Log in to Reply
  4. FVerweven says

    12 June 2021 at 22:12

    “Beschermt nicotine tegen het coronavirus?
    Onderzoekers die de positieve kanten zagen van roken tijdens de coronapandemie, kregen geld van de tabaksindustrie.”

    https://www.nrc.nl/nieuws/2021/06/11/een-zware-tabakslucht-rond-covid-onderzoek-a4046968

    Log in to Reply
  5. FVerweven says

    13 June 2021 at 02:47

    Willem Engel draait door met een (inmiddels geblokkeerde) tweet over de gereanimeerde voetballer.
    Ik krijg het gevoel dat hij inziet dat hij aan de verliezende hand is en wanhopig probeert zijn gelijk te halen.

    https://www.dumpert.nl/item/100001663_2e12ed87

    Log in to Reply
    • Wilma S. says

      13 June 2021 at 07:28

      Een kleine greep uit de vele reacties:
      Humberto Tan:
      Ondertussen Willem Engel die op Twitter Eriksen maar even dood heeft verklaard om politiek “gewin” te halen door een verzonnen verband te leggen tussen wat met de speler is gebeurd en vaccins. Rapporteer die man!! Hoeveel leugenachtige “informatie” mag je verspreiden?

      https://twitter.com/HumbertoTan/status/1403774137160634370

      De reactie van Viruswaanzinwaarheid spreekt boekdelen:
      Hierbij rapporteren we Humberto als #deugtuig https://twitter.com/HumbertoTan/status/1403774137160634370

      Eerder gisteravond Marc van Ranst:
      Als antwoord op @willem_engel
      Ik heb net het account van Willem Engel gerapporteerd en geblokkeerd.
      Ik ben helemaal klaar met deze oplichter, en ik kan enkel maar suggereren dat iedere Nederlander deze kerel voorgoed vergeet.
      Finita la commedia.

      https://twitter.com/vanranstmarc/status/1403769145968238596

      Ik krijg het gevoel dat hij inziet dat hij aan de verliezende hand is en wanhopig probeert zijn gelijk te halen.

      Engel ziet hoogstwaarschijnlijk weinig tot niets in. Hij laat steeds duidelijker blijken hoe gestoord hij in feite altijd al geweest is.

      Log in to Reply
      • Wilma S. says

        13 June 2021 at 07:52

        Engel is niet voor een/1 gat te vangen. Willem vannacht op zijn andere account:
        Mijn andere twitter is geblokkeerd. Kennelijk zijn de hersenen bij veel mensen in paniek modus, dat is begrijpelijk. Heeft de Deense speler een hartaanval gehad? komt dit door de injectie? Laten we tot we het antwoord weten stoppen met alle injecties.

        https://twitter.com/dancalegria/status/1403839105063079939

        Ik ben het overigens eens met Chris Klomp, die in dit korte twiiterdraadje stelt dat volledig negeren niet de juiste weg is:
        Ik vind dat je die tweet van haathippie niet moet verspreiden, maar de roep om hem helemaal te negeren deel ik niet. Je moet altijd ageren tegen gewetenloos en asociaal gedrag. Al was het maar om grens te stellen.

        https://twitter.com/chrisklomp/status/1403802820256616453

        Log in to Reply
      • Renate1 says

        13 June 2021 at 09:24

        En nu hopen dat de heer Engel, als hij z’n dansschool weer kan openen, deze weer onmiddellijk kan sluiten wegens gebrek aan klandizie.

        Log in to Reply
        • Wilma S. says

          13 June 2021 at 10:14

          Dansscholen mochten per 5 juni alweer beginnen: https://dansondernemers.nl/wp/stap-3-in-het-openingsplan/

          en sowieso: waarom Engel daar gebrek aan klandizie toewensen?

        • Renate1 says

          13 June 2021 at 10:32

          Nou, een boycot van de heer Engel lijkt mij, gezien z’n uitspraken over de heer Van Ranst en nu over de Deense voetballer, wel op z’n plaats.

        • Wilma S. says

          13 June 2021 at 10:45

          @Renate1
          Ik zie in de toekomst toch liever dat Engel middels danslessen zijn eigen broek op kan houden, dan dat hij een bijstandsuitkering gaat ontvangen uit gemeenschapsgeld.

        • Renate1 says

          13 June 2021 at 11:04

          Tja, ik weet het niet. Laat de heer Engel maar achter een vuilniswagen gaan lopen. Zo lollig is een bijstandsuitkering nu ook weer niet. Laat de heer Engel maar lekker door allerlei overheidshoepeltjes springen en gedwongen worden vrijwilligerswerk te doen.

        • Wilma S. says

          13 June 2021 at 12:35

          Het gaat er niet om en over wat lolliger en/of gemakkelijker e.d. is, maar dat het bij voorbaat boycotten van óók zijn dansschool in feite nergens op slaat.

        • Renate1 says

          13 June 2021 at 12:43

          Ik zie dat niet zo. De heer Engel mag wat mij betreft best eens de negatieve consequenties van zijn gedrag ondervinden. Met iemand die zijn uitspraken doet, kan ik weinig medelijden hebben.

  6. RV says

    13 June 2021 at 10:07

    Moeten we een haathippie haten? En of de naam “hippie” nou zo erg van toepassing is? Maar verder, de heer Engel heeft ze niet allemaal op een rijtje. Of dit allemaal aan zijn domheid valt toe te schrijven, betwijfel ik. Enige boosaardigheid zal die man ook niet vreemd zijn. Toen ik gister het incident met die voetballer zag, dacht ik niet aan de mogelijkheid dat iemand een verband zou leggen tussen corona en het incident. Zo zie je maar, zieke geesten blijven je verrassen. Waar die lakens plotseling vandaan kwamen, wist ik niet zo gauw maar ik vond het mooi dat men met die lakens de getroffen voetballer aan het oog onttrok. Respect voor een slachtoffer. Misschien dient de heer Engel ook eens respect op te brengen voor slachtoffers, in dit geval ook voor de coronaslachtoffers.

    Log in to Reply
    • Renate1 says

      13 June 2021 at 10:33

      Ach mensen die tegen vaccinaties zijn, zullen altijd een verband weten te leggen tussen iets dat met iemand gebeurt en de vaccinatie die hij of zij heeft ontvangen.

      Log in to Reply
  7. FVerweven says

    13 June 2021 at 12:33

    “De antroposofische beweging is kritisch ten aanzien van de coronamaatregelen en vaccinaties. En verdeeld. Sommigen dwalen af naar extreem-rechts of naar dwaze theorieën. Anderen maken zich hier zorgen over.”

    https://www.groene.nl/artikel/ahriman-is-opgestaan

    Log in to Reply

Trackbacks

  1. 2astride says:
    13 January 2022 at 00:55

    3bizarre

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
Fluoride-angst?
30 June 2025 - Ward van Beek
Fluoride-angst?

Raad eens’, vraagt Cor van Loveren: ‘Het is begin jaren zeventig. Hoeveel gaatjes denk je dat een kind van vijf gemiddeld had?’ Het antwoord: achttien. ‘In haast elke tand zat wel een gat.’ Gemiddeld genomen dan. Er waren ook tanden…Lees meer Fluoride-angst? › [...]

James Randi test wichelroedelopers in Australië
11 June 2025 - SkepsisSiteBeheerder
James Randi test wichelroedelopers in Australië

In 1980 bezocht James Randi Australië op uitnodiging van Dick Smith om daar een test uit te voeren met wichelroedelopers.Lees meer James Randi test wichelroedelopers in Australië › [...]

Polarisatie juist goed voor democratie?
5 June 2025 - Ward van Beek
Polarisatie juist goed voor democratie?

.Soms lijkt het wel alsof we elkaar de hele dag de tent uit vechten. Op social media, bij verjaardagsfeestjes en in talkshows zijn we het oneens over vaccins, over Gaza, over vrouwenrechten. Dat blijkt ook uit onderzoek van het Sociaal…Lees meer Polarisatie juist goed voor democratie? › [...]

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

Big Trouble in Little Pharma
2 July 2025 - Kathleen Seidel

The Excruciating Inspection of David Geier’s DAP Pharmaceuticals The post Big Trouble in Little Pharma first appeared on Science-Based Medicine. [...]

RFK Jr.’s reconstituted vaccine committee meets for the first time, and I can’t help but think of clowns…antivax clowns
30 June 2025 - David Gorski

Last week, HHS Secretary Robert F. Kennedy Jr.'s reconstituted Advisory Committee for Immunization Practices (ACIP) met for the first time. The proceedings reminded me, more than anything else, of an antivax clown car. The post RFK Jr.’s reconstituted vaccine committee meets for the first time, and I can’t help but think of clowns…antivax clowns first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Dr. Jay Bhattacharya Tried to Summon a Social Media Mob to Bully and Silence a Dissident Scientist, but the Mob Had Other Ideas
28 June 2025 - Jonathan Howard

The mob doesn't trust the medical establishment, and today Dr. Bhattacharya is the medical establishment. The post Dr. Jay Bhattacharya Tried to Summon a Social Media Mob to Bully and Silence a Dissident Scientist, but the Mob Had Other Ideas first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • O misterioso vídeo do disco voador em Mingachevir, no Azerbaijão - Portal Vigília on UFO’s – waar komen ze vandaan?[…] e produtiva, principalmente entre céticos. Um grupo de trabalho da iniciativa internacional “Skepsis”, começou
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsNaar aanleiding van reacties op X van Bram Bakker aka @bramkoers_tweet heeft Jaime Borjas meerdere malen opnieuw gereageerd op problemen
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs@Hans1263, bedankt voor je bemoedigende woorden. Ik ben er behoorlijk zeker van dat mensen als Ronald Meester, Jona Walk en
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het ‘retraction paper’ voor de Corman-Drosten PCR-testOndertussen is er een uitspraak van de zaak tegen huisarts Berber Pieksma, 1 van de vele co-auteurs van dit broddelwerk
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (24-2025)Benieuwd naar het resultaat. Vaak is de klokkeluider de kwaaie pier.

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2025 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in