• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / De linke weekendbijlage (25-2024)

De linke weekendbijlage (25-2024)

23 June 2024 by Pepijn van Erp 5 Comments

De linke weekendbijlage (25-2024) 3

Vaak komen we zaken op internet tegen die niet groot genoeg zijn om een heel stuk over te schrijven of soms hebben we daar de tijd niet voor. In deze rubriek delen we een verzameling interessante of gewoon vermakelijke berichtjes van de afgelopen week met de lezers van Kloptdatwel. Leesvoer voor in het weekend!

  • Skepter: Kritisch op complotclichés – Boekbespreking: Hoax van Jan-Willem van Prooijen
  • Science Alert: The Mysterious ‘Ecocide’ Collapse of Easter Island Never Really Happened
  • The Cut: Lost in the Woo-to-Q Pipeline. Astrologer Danielle Johnson isn’t the first woman to find conspiracy theories on the way to wellness.
  • DW: Aliens erected a monolith in Nevada? Not likely.
  • NRC: ‘Mijn moeder verkiest de complottheorieën boven mij, dacht ik’
  • en in de herhaling van vorige week: SKEPP: Global Skeptics in the Pub (19/07/2024)

En luister naar de Skepsis podcast #11 met Jan Jaap de Ruiter als gast:

Steun Kloptdatwel

De linke weekendbijlage (25-2024) 4Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Evolutie blijft lastig
Next Entry »
De linke weekendbijlage (26-2024)

Filed Under: Algemeen

Reader Interactions

Comments

  1. Renate1 says

    28 June 2024 at 20:03

    Mijn hemel, ik ben niet bepaald een liefhebber van dit soort muziek, maar hier weet men het een en ander toch wel te combineren met een stuitende hoeveelheid flauwekul.
    https://www.volkskrant.nl/binnenland/hardstyle-door-de-mentale-wasstraat-op-de-dansvloer-denk-je-niet-aan-morgen-in-een-ijsbad-ook-niet~b2763709/

    Van Dam zocht een aantrekkelijke vorm voor jongeren om preventief aan hun mentale welzijn te werken. ‘Ik wilde weg bij het therapeutische. Het werkt niet goed als ze alleen moeten luisteren, ik wilde dat ze aan de slag gaan en ze een intense ervaring voorschotelen.’ Vandaar een ‘gongbath’, een bad van klankschalen, een ademsessie, en korte lezingen van dj Charly Lownoise, Q-dance-oprichter Wouter Tavecchio en Van Dam zelf. Het programma wordt afgesloten met een ijsbad, om maximaal verfrist aan het festival te beginnen.

    De heer Van Dam is bijzonder hoogleraar Veerkrachtig Opgroeien aan de Universiteit van Amsterdam. De universiteit als flauwekulverkoper.

    Na de praatjes is er een sessie ‘breathwork’ van Yoran Hensel, een blonde veertiger op blote voeten die voorheen in de corporate wereld werkte, tot hij holistisch welzijn ontdekte. ‘Je ademhaling volgt de staat waarin je bent. Als je gestrest bent, adem je oppervlakkig en hoog in de borst. Ik leer je het om te keren: met je ademhaling kun je je staat van zijn beïnvloeden.’

    Log in to Reply
    • Hans1263 says

      28 June 2024 at 21:03

      @Renate
      Klankschalen (saai getjingel maar muziek zou ik dat niet willen noemen) gevolgd door gezucht dat we interessantdoenerig breathwork noemen, een aantal lezingen van o.a. een dj (tja, een echte deskundige dus) en tot overmaat van ramp een ijsbad. En daar kom je dan maximaal verfrist uit. Ik heb er een woord voor, maar dat mag hier vast niet worden geplaatst. Een hoogleraar aan de UvA, dus NB op kosten van de belastingbetaler. Het niet genoemde woord gaat hierbij in het kwadraat. Wordt Nederland nu echt debiel?

      Log in to Reply
      • Renate1 says

        28 June 2024 at 21:20

        Ik had het ook niet over de klankschalen, maar eerder de muziek die op het festival zelf ten gehore wordt gebracht. (Over de vraag of dat muziek is, kun je twisten, maar goed.)

        Log in to Reply
        • Hans1263 says

          29 June 2024 at 21:02

          @Renate
          Ik reageerde op het citaat betreffende de ‘intense ervaring’ ‘gongbath’ (idioot woord) etc. van zweefmeneer Van Dam. Getjingel op klankschalen is m.i. zweverige ‘muziek’. Halfgaar geklets door een nephoogleraar. Het lukte me niet het Volkskrant-artikel te openen maar het debiele geklets in bovengenoemd citaat vond ik al meer dan genoeg onzin. Het festival zelf laat ik buiten beschouwing want dat is ongetwijfeld niet aan mij besteed.

        • Renate1 says

          30 June 2024 at 09:18

          Ik begrijp u. De muziek op het festival is niet aan mij besteed en het klankschalengedoe interesseert me evenmin. Bij mij in de flat woont een dame die met klankschalen werkt. Vroeger deed ze er in ieder geval nog wel eens iets mee. Op zich geen onaardig mens, maar wat zweverig. Ik heb wel een voor haar katten gezorgd. Als percussie-instrument kunnen klankschalen nog wel interessant zijn, maar het zweverige gedoe er omheen hoeft wat mij betreft niet.

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
Abonnement Skepter nu gratis voor studenten
8 July 2026 - Ward van Beek

. Stichting Skepsis heeft als doel buitengewone beweringen aan een kritisch onderzoek te onderwerpen en daarover te publiceren. Al sinds 1987 ontvangen ongeveer 2800 donateurs en abonnees een aantal keer per jaar het tijdschrift Skepter waarin deze onderwerpen en uitkomsten van…Lees meer Abonnement Skepter nu gratis voor studenten › [...]

‘Je wil niet dat mensen doorschieten en alles in twijfel trekken’
8 July 2026 - Ward van Beek

. Sociale media zijn zorgelijk als het gaat om misinformatie, merkt onderwijswetenschapper Eva Janssen van de Universiteit Utrecht op. Toch blijken mensen met het juiste duwtje in de rug verrassend goed in staat om misinformatie te herkennen. Janssen spreekt op…Lees meer ‘Je wil niet dat mensen doorschieten en alles in twijfel trekken’ › [...]

In de fuik van fabel en fictie – inzichten in mis- en desinformatie
18 April 2026 - Ward van Beek

‘De Fuik’, Paulien Valk, Texel Het Skepsiscongres 2026, op 31 oktober a.s., in Congrescentrum de Eenhoorn in Amersfoort, heeft dit jaar als thema: “In de fuik van fabel en fictie – inzichten in mis- en desinformatie.” De titel spreekt voor…Lees meer In de fuik van fabel en fictie – inzichten in mis- en desinformatie › [...]

RSS Error: Retrieved unsupported status code "404"

The Madness of Crowding
21 July 2026 - Mark Crislip
The Madness of Crowding

Crowding and Influenza. The post The Madness of Crowding first appeared on Science-Based Medicine. [...]

RFK Jr. is definitely coming for your vaccines (part 11): Eliminate the CDC vaccine schedule!
20 July 2026 - David Gorski
RFK Jr. is definitely coming for your vaccines (part 11): Eliminate the CDC vaccine schedule!

A Reuters news story last week reports that HHS Secretary Robert F. Kennedy, Jr. has been trying to go way farther than previously suspected in his quest to eliminate vaccines. The post RFK Jr. is definitely coming for your vaccines (part 11): Eliminate the CDC vaccine schedule! first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Just in Case
19 July 2026 - Dr. Jonathan Storey
Just in Case

What oncology's hardest decisions can teach the rest of medicine. The post Just in Case first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Klaas van Dijk
    on Genomineerden voor de Meester Kackadorisprijs 2026
    @Renate1 en @Hans1263, daar staat dan wel tegenover dat Rob Elens & co, aka de mensen van / achter NTG
  • Hans1263
    on Genomineerden voor de Meester Kackadorisprijs 2026
    Mee eens. Ik kies voor BENU.
  • Renate1
    on Genomineerden voor de Meester Kackadorisprijs 2026
    Een aardige keuze, maar is de voorwaarde niet dat men kwakzalverij moet bevorderen, zonder zelf kwakzalverij te bedrijven? Ajax, Benu
  • Klaas van Dijk
    on Genomineerden voor de Meester Kackadorisprijs 2026
    Ik heb gekozen voor NTG, het Nederlands Telegeneeskundig Genootschap, een clubje kwakzalvers / antivaxxers rond Rob Elens & co. Het
  • Klaas van Dijk
    on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs
    Dit is een periodieke reminder dat tot op de dag van vandaag onduidelijk is wie welke bedragen heeft gekregen van

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2026 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in