• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / TFE, eerste resultaten, eerste bezwaren

TFE, eerste resultaten, eerste bezwaren

20 December 2024 by Arthur Bijl Leave a Comment

The Final Experiment (TFE) is afgelopen. Het grootste deel van de data zal verwerkt en geanalyseerd worden om in het nieuwe jaar, na alle feestdagen, gepubliceerd te worden. Wat kleinere zaken zijn al eerder gepubliceerd en de eerste reacties van de platte-aardegelovigen daarop natuurlijk ook.

Wie het filmpje heeft gezien van de update van de afgelopen post heeft gehoord dat de middernachtzon is waargenomen. De platte-aardegelovigen erkennen dit en over het algemeen erkennen ze dat er een zon 24 uur aan de hemel staat in Antarctica. Een deel van de platte-aardegelovigen probeert nog te ontkennen dat de beelden echt zijn, doordat er een chroma-key aanstond op Will Duffy’s laptop. Daardoor was een afbeelding van de ingestelde achtergrond voor een greenscreen te zien.

Beeldende uitleg chroma key
Beeldende uitleg chroma key

Echter is dit zo ongeloofwaardig dat bekende platte-aardegelovigen zoals bijvoorbeeld David Weiss bevestigen dat het gebruik van een chroma-key niet betekent dat het CGI is. Voor wie toch twijfelt hebben de Antarctica-reizigers van de TFE een filmpje gemaakt waarbij ze met meerdere camera’s, een drone en kleuren voor greenscreen projecties laten zien dat er geen greenscreen op Antarctica is.

Een ander gedeeld resultaat is een timelapse van de 24 uur’s zon door Dave McKeegan.

 

Ook hier zijn weer verdeelde commentaren op vanuit de platte-aardegelovigen. Een deel erkent het en een deel zoekt in het filmpje naar bewijs van valsheid. In die laatste groep kwam ik een commentaar tegen dat mij bekend voorkwam, namelijk van de maanlanding-ontkenners. Het zal niet verbazen dat beide groepen, omdat ze iets willen ontkennen, gebruikmaken van dezelfde tactieken en dezelfde onwetendheid aangaande perspectief, het terrein en foto/video vastlegging, tentoonstellen.

 

Niet parallelle schaduwen
Niet parallelle schaduwen

Ik heb het over de parallelle schaduwen die door de bovengenoemde oorzaken te zien zijn op foto’s en video. Wat de platte-aardegelovigen misschien niet beseffen, is dat ze door dit aan te wijzen een argument van maanlanding-ontkenners kunnen ontkrachten. Als dit fenomeen op aarde voorkomt kan het dus ook op de maan voorkomen. Gezien de overlap tussen de twee groepen misschien niet de beste zet.

Steun Kloptdatwel

TFE, eerste resultaten, eerste bezwaren 3Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Nederland wordt onverwacht Europees kampioen voetbal in 2025
Next Entry »
De linke weekendbijlage (51-2024)

Filed Under: Algemeen Tagged With: Antartica, platte aarde, the final experiment

Reader Interactions

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Error
  • Error
  • SBM

RSS Error: WP HTTP Error: cURL error 28: Failed to connect to skepsis.nl port 443 after 5205 ms: Connection timed out

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

Robert F. Kennedy, Jr. is definitely coming for your vaccines, part 5: VAERS and a useful idiot at the FDA
1 December 2025 - David Gorski

In the sadly continuing story of how Health and Human Services Secretary RFK Jr. is working to eliminate vaccines, we look at a useful idiot, Dr. Vinay Prasad, and how he is weaponizing dead children to justify making vaccines harder to approve. The post Robert F. Kennedy, Jr. is definitely coming for your vaccines, part 5: VAERS and a useful idiot at the FDA first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Read the Comments: “Just Do the Opposite of Whatever This Administration Recommends!”
29 November 2025 - Jonathan Howard

It's obviously not good that people have lost trust in the FDA, NIH, and CDC. However, since those once vulnerable institutions are now lead by naked emperors, it's good that the American public, at least those that read the news, has uniformly recognized they have no clothes. The post Read the Comments: “Just Do the Opposite of Whatever This Administration Recommends!” first appeared on Science-Based Medicine. [...]

If The Atlantic Wishes to Honestly Understand the Origins of MAHA, They Need to Investigate The Atlantic.
28 November 2025 - Jonathan Howard

The Atlantic has some of the best writers around. But they were also eager to launder right-wing talking points under the guise of a being liberal, reasonable, and moderate publication, able to see all nuanced sides of complex issues. The post If The Atlantic Wishes to Honestly Understand the Origins of MAHA, They Need to Investigate The Atlantic. first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Hans1263 on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsHet molecuulgewicht, @ Renate. Heel dichtbij. Waar het over gaat is dat de betreffende politici kakelen zonder te weten waar
  • Renate1 on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsIk heb ook de indruk dat veel mensen er trots op zijn dat ze weinig kennis van exacte vakken hebben.
  • Hans1263 on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs@Renate Bij de meeste toehoorders kun je zo'n chemisch begrip zonder probleem feitenvrij verkwanselen.
  • Renate1 on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsIk denk dat de dames Wiersma en Van der Plas bij mol eerder denken aan dat beestje dat onder de
  • Hans1263 on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs@Renate, Helaas, Wiersma is nog steeds minister en wauwelt trouw haar bazin van der Plas na. Ze heeft al eens

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2025 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in