• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / De linke weekendbijlage (31-2025)

De linke weekendbijlage (31-2025)

3 August 2025 by Pepijn van Erp 9 Comments

De linke weekendbijlage (31-2025) 3

Vaak komen we zaken op internet tegen die niet groot genoeg zijn om een heel stuk over te schrijven of soms hebben we daar de tijd niet voor. In deze rubriek delen we een verzameling interessante of gewoon vermakelijke berichtjes van de afgelopen week met de lezers van Kloptdatwel. Leesvoer voor in het weekend!

  • Philipp Markolin: Lab Leak Fever – Voor wie nog meer wil lezen over de oorsprong van het coronavirus. Op deze site zal Markolin zijn boek dat net verschenen is in het Engels stukje bij beetje ook vrij toegankelijk delen.
  • VtdK: Defensie sluit contract met energetisch therapeut Emrik Suichies
  • Mother Jones: How a Nazi-Obsessed Amateur Historian Went From Obscurity to the Top of Substack
  • De Telegraaf: ’Waterwappies’ bestormen markt met dure apparaten die ’dood’ en ’giftig’ kraanwater ’levend’ maken: ’Hilarische apekool’
  • VtdK: Nepwetenschap in de diergeneeskunde: de Lecher-antenne – zie ook het wat oudere blog van Jan Willem Nienhuys over de lecherantenne op de site van Skepsis
  • NRC: Maurice de Hond wederom strafrechtelijk vervolgd wegens smaad en laster – De Deventer moordzaak waait maar niet over. Luister de Skepsis podcast special van vorig jaar om je geheugen op te frissen waar het allemaal ook weer om draait: Skepsis podcast #7 – Special: Deventer moordzaak
  • The Skeptic: Is there anybody there? The fascinating history of the Ouija board
  • SBM: The Book “The War on Science” Reveals How 39 Renowned Scientists and Scholars Enabled the War on Science – Interessante beschouwing op het boek dat Lawrence Krauss samenstelde met essays van bijna 40 andere ‘kritische denkers’ die wijzen op allerlei gevaren vanuit ‘links’ maar even waren vergeten dat het vooral de regering Trump is die een gevaar voor de wetenschap vormt.

En op vrijdag 22 augustus is de tweede Global Skeptics in the Pub, waarbij je gedurende 24 uur via Zoom kunt luisteren naar presentaties van skeptische organisaties wereldwijd. Alle info daarover op de website.

De linke weekendbijlage (31-2025) 4

Steun Kloptdatwel

De linke weekendbijlage (31-2025) 5Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
De linke weekendbijlage (30-2025)
Next Entry »
De linke weekendbijlage (32-2025)

Filed Under: Algemeen

Reader Interactions

Comments

  1. Hans1263 says

    3 August 2025 at 15:20

    Suichies, weer zo’n idiote kwakzalver die met onbegrepen wetenschappelijke termen strooit, geraaskal kun je beter zeggen. Maar… er tuinen toch weer mensen in en het levert nog geld op ook, belastinggeld zelfs. Als dat geen goor bedrog is, weet ik het niet meer.

    Log in to Reply
    • Renate1 says

      3 August 2025 at 18:06

      MIjn hemel, wat een geraaskal. Wist men echt niet meer waar men die 5% voor defensie aan uit moest geven?
      Welk warhoofd heeft dit goedgekeurd? Graag ontslaan.

      Log in to Reply
      • Hans1263 says

        3 August 2025 at 21:49

        @Renate1
        Ach, wat maakt het uit als je toch met miljarden smijt?

        Log in to Reply
        • Renate1 says

          3 August 2025 at 22:31

          Misschien kan men het geld aan nuttiger dingen uitgeven?
          Maar goed, we hadden indertijd ook opleidingsbudget dat kon worden uitgegeven aan alle mogelijke onzinopleidingen.

          Maar goed, als er bezuinigd moet worden, dan natuurlijk liever op nuttige zaken als gezondheidszorg.

          Maar goed, we zitten hier nog steeds niet met een cijferblinde idioot als Donald Trump, die bijvoorbeeld de medicijnprijzen met 200%, 500% of meer wil verlagen. (Lijkt me leuk, krijg je geld toe bij je medicijnen. Is misschien toch niet het meest handige businessmodel.) Of wat te denken van z’n laatste stunt, het ontslaan van iemand, omdat ze met werkgelegenheidscijfers komt die de heer Trump niet bevallen.

        • Hans1263 says

          4 August 2025 at 14:27

          @Renate1
          Met zo’n competente minister van volksgezondheid in de USA komt dat natuurlijk helemaal goed, want nee hoor, die praat Trump niet naar zijn pruilmondje. 😝
          De schade komt vanzelf en dan hebben ze daar wel weer een zondebok voor.
          We kunnen hier volop klagen over PVV, BBB, NSC en die vreselijke VVD met incompetente “Dilan” aan het roer maar zo idioot als in de USA is het nog lang niet, tenminste zolang we PVV en Baudet c.s. geen macht (meer) geven. Je wordt hier nog niet ontslagen als je onwelgevallige opmerkingen maakt en ook niet als je realistische cijfers publiceert, laat staan als je kwakzalverij, geloof en complotterij de grond in boort wegens de nonsens die er worden verspreid. Helaas wordt mw. Walk in het Radboud nog steeds NIET ontslagen…

        • Renate1 says

          4 August 2025 at 20:08

          @ Hans
          De heer Vinay Prasad is ontslagen als directeur van FDA’s Center for Biologicals Evaluation & Research (CEBR) omdat hij een medicijn tegen de ziekte van Duchenne van de markt had genomen, zeer tegen de zin van de heer Kennedy, die juist de vrijheid van patiënten om zelf voor een behandeling te kiezen, centraal wil stellen. (Dat geldt natuurlijk niet om vaccins, want die moeten altijd uitgebreid getest worden tegen een placebo en moeten dan natuurlijk voor 100% veilig en effectief zijn.)
          Ondanks het feit dat het betreffende medicijn mogelijk 3 doden heeft veroorzaakt, is het nu weer toegelaten. https://en.wikipedia.org/wiki/Delandistrogene_moxeparvovec

        • Hans1263 says

          4 August 2025 at 21:58

          @Renate1
          Amerikaanse patiënten zouden volgens Kennedy dus willen kunnen kiezen voor een geneesmiddel dat kennelijk uit veiligheidsoverwegingen uit de markt wordt genomen? Wat een waanzin! Gesteld dat meneer Prasad en zijn dienst NIET hadden gehandeld en er zouden (meer) ongelukken gebeuren, dan zou hij niet voor ontslag hoeven vrezen? Natuurlijk niet! Juist in dat geval zou hij ontslagen moeten worden. En dan zouden er terecht processen worden gevoerd met torenhoge eisen. Het CEBR is een organisatie van deskundigen, een deskundigheid die bij Kennedy totaal ontbreekt. Het komt wel vaker voor dat toegelaten geneesmiddelen toch weer uit de handel worden genomen wegens geconstateerde zelden voorkomende ernstige bijwerkingen. Kennedy laat zijn totale onbenul zien. Het passeren van de dienst is een schandaal, passend bij een derdewereldland met dictatuur.

        • Renate1 says

          5 August 2025 at 08:55

          @ Hans,
          Dat is het hele idee achter ‘medical freedom’ en ‘right to try’, dat centraal staat bij de mensen achter Donald Trump. De patiënt hoeft niet beschermd te worden, want die is zelf slim genoeg om te bepalen of hij / zij voor een bepaalde behandeling wil kiezen. Als een product niet goed is, zal men het niet kopen.

          En hier hebben we dus ook een bron van conflict, want anti-vaxxers vinden dat dus juist weer een voorbeeld van de verderfelijke invloed van ‘Big Pharma’.

        • Hans1263 says

          5 August 2025 at 09:24

          @Renate,
          Dat zien we hier ook min of meer als we vrij laten dat mensen allerlei vormen van kwakzalverij kunnen kiezen. Kwakzalvers maken daar handig gebruik van (of misbruik) en spekken hun portemonnee met onbewezen “behandelingen”.
          Bij geregistreerde geneesmiddelen is het iets anders. Die moeten terecht aan strenge normen voldoen (zowel hier als in de USA) en daar is er in de meeste gevallen niet sprake van zelf kiezen maar schrijft de arts op basis van vakkennis en protocollen een middel voor. De patiënt heeft geen idee van het hoe en waarom want dat vereist vérgaande kennis van zaken. Het is geen keuze in de zin van: koop ik pindakaas van het ene merk of van het andere. Bij Trump c.s. is álles handel en een “deal”. Dat leidt vanzelf tot ongelukken maar dan vinden ze wel een zondebok.

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
10 drogredenaties uit trukendoos antivaxers
31 March 2026 - Ward van Beek

 De antivaccinatiebeweging weet massa’s mensen te overtuigen – alleen al de dalende vaccinatiegraad bewijst dat. De argumenten die ze gebruiken klinken overtuigend. Het zijn stuk voor stuk drogredenen. Epidemioloog Hassan Vally bespreekt er tien.  Dit artikel staat ook in Skepter 39.1…Lees meer 10 drogredenaties uit trukendoos antivaxers › [...]

De succesformule voor bedrog
16 March 2026 - Ward van Beek

De Keshe Foundation verkoopt pseudowetenschappelijke plasmatechnologie door met technische termen en autoriteit te strooien, bizarre voorspellingen te doen en zich af te zetten tegen de gevestigde wetenschap.Lees meer De succesformule voor bedrog › [...]

Sjamadriaan op de planken
12 March 2026 - Ward van Beek

Bekend als de kritische Sjamadriaan, blikt Adriaan ter Braack terug op zijn twee uitverkochte theatershows in Amsterdam en Utrecht. Lees meer Sjamadriaan op de planken › [...]

RSS Error: Retrieved unsupported status code "404"

An Eponym for Scientific Censorship in America: Bhattacharyaism
17 April 2026 - Jonathan Howard

It turns out Jay Bhattacharya's talk, "The End of Free Speech is the End of Science" was really a preview of coming attractions, a mission statement for his leadership. The post An Eponym for Scientific Censorship in America: Bhattacharyaism first appeared on Science-Based Medicine. [...]

An Open Letter to Professor Katy Milkman: Don’t Censor John Ioannidis, Jay Bhattacharya, and Emily Oster. Amplify Their Voices.
16 April 2026 - Jonathan Howard

It's vital that your conference attendees know the speakers' past credibility to judge their current credibility. All you have to do is be honest. The post An Open Letter to Professor Katy Milkman: Don’t Censor John Ioannidis, Jay Bhattacharya, and Emily Oster. Amplify Their Voices. first appeared on Science-Based Medicine. [...]

New Study on AI Clinical Decision-Making
15 April 2026 - Steven Novella

Large language model artificial intelligence applications (LLM AIs) seem poised to have a significant effect on the practice of medicine, both good and bad, which is why we are giving it as much attention as we are here. LLMs give impressive results when tested on medical knowledge, able to pass multiple-choice exams designed for general medical and specialty certification. In fact it […] The post New Study on AI Clinical Decision-Making first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Klaas van Dijk
    on Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfest
    @Hans1263, dat klopt helemaal. Gaat het (ondertussen) om nevenactiviteiten van Ronald Meester (voor het Artsen Covid Collectief)? In de prom
  • Hans1263
    on Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfest
    @Klaas van DIjk De titel van die film is bij de leiding van de VU zeer toepasselijk!
  • Klaas van Dijk
    on Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfest
    De geradicaliseerde kwakzalvers van het Artsen Covid Collectief zijn actief betrokken bij het promoten van deze nieuwe film. https://artsenc
  • Hans1263
    on Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfest
    @Renate, Ik denk dat u mij vast wel begreep. 😀
  • Renate1
    on Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfest
    @ Hans Als je je kaal scheert?

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2026 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in