• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / De linke weekendbijlage (1-2026)

De linke weekendbijlage (1-2026)

5 January 2026 by Pepijn van Erp 10 Comments

De linke weekendbijlage (1-2026) 3

Vaak komen we zaken op internet tegen die niet groot genoeg zijn om een heel stuk over te schrijven of soms hebben we daar de tijd niet voor. In deze rubriek delen we een verzameling interessante of gewoon vermakelijke berichtjes van de afgelopen week met de lezers van Kloptdatwel. Leesvoer voor in het weekend!

En natuurlijk iedereen nog de beste wensen voor 2026. Aan onze eigen goede voornemens is meteen een einde gekomen door deze eerste weekendlinks al een dag te laat te publiceren 😉

  • VtdK: IGJ-boetes terecht opgelegd aan fout voorschrijvende kwakartsen
  • VtdK: Gezondheidsexperts: ‘Free Birth Society is levensgevaarlijk’
  • de Volkskrant: Altijd gedacht dat je een Stier was? Mis, je bent een Ram – die sterrenbeelden kloppen allang niet meer
  • AD: Lianne weet het zeker: ze is gemarteld en misbruikt in Satans naam – er staat gelukkig wel in beschreven dat er nooit bewijs is gevonden voor die satanische netwerken, maar het is anderzijds weinig diepgaand. Waarom dit zo brengen?
  • Belgische UFO-meldpunt: Jaarverslag 2025 (pdf)
  • NRC: Tot acht maanden voorwaardelijke celstraf voor online pesten Brigitte Macron
  • The Skeptic: How did psychics fare with their predictions for 2025?
  • Barracuda: Zo voorspelden paragnosten 2025

Ik doe maar één voorspelling: ook dit jaar zal blijken dat de paragnosten er grotendeels naast zitten en veel wereldschokkende gebeurtenissen zullen blijken te hebben gemist. Zo. Als ik daarmee niet in de top van de voorspellers kom, weet ik het ook niet meer, een 100 procent score zit er wel in!

Steun Kloptdatwel

De linke weekendbijlage (1-2026) 4Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Korte Skeptische terugblik van 2025
Next Entry »
Hersenscan Kim Kardashian toont ‘lage activiteit’ en ‘gaten’, maar klopt dat wel?

Filed Under: Algemeen

Reader Interactions

Comments

  1. Hans1263 says

    6 January 2026 at 22:41

    Er is naar ik begrijp een club die “wetenschappelijk onderzoek” doet naar astrologie. Duizenden jaren oud naar men zegt, en de leer blijkt uit te gaan van inmiddels behoorlijk achterhaalde astronomische feiten. Dat maakt kennelijk niets uit? Oud is oud en dus per definitie waardevol? En nóg steeds is onderzoek nodig? Wat is er tot dusverre aan wetenschappelijk verantwoorde resultaten bereikt? Is er sprake van voortschijdend inzicht zoals bij echte wetenschap het geval is? Of kunnen we deze sprookjesquatsch nu eindelijk eens in de papiervernietiger van gemakzuchtige redacties deponeren?

    Log in to Reply
  2. Hans1263 says

    6 January 2026 at 22:48

    Ik kan me goed voorstellen dat Brigitte Macron en haar man zich gruwelijk ergeren aan complotverhalen over haar. Er blijft altijd iets van hangen bij goedgelovige domkoppen. Je vraagt je af wat de complotters willen bereiken. Macron wordt er echt geen beter of slechter president door. Wat hebben deze zieke geesten eigenlijk te maken met leeftijd, smaak of voorkeur van Macron en zijn echtgenote?

    Log in to Reply
  3. Hans1263 says

    7 January 2026 at 14:22

    Er bestaan alleen zogenaamde paragnosten, ook te schrijven als “paragnosten”.

    Log in to Reply
    • Hans1263 says

      10 January 2026 at 20:31

      Nog erger en gevaarlijker zijn de zogenaamde gebedsgenezers, zoals de gisteren gearresteerde geldbeluste Tom de Wal met zijn ergerlijke smeerpijperij.
      Komisch was dan weer wel zojuist in het NOS-journaal een theoloog die er kort toelichting op gaf. Zijn dan diens sprookjes meer waard dan die van de gebedsgenezer? Ik denk dat ik voortaan dus maar “zogenaamde theoloog” ga schrijven.

      Log in to Reply
      • Renate1 says

        10 January 2026 at 20:48

        Tja en dan wordt er beargumenteerd dat het om godsdienstvrijheid gaat en dat een religieuze bijeenkomst dus geen evenement is en derhalve dus ook niet verboden kan worden.
        Een theoloog heeft theologie gestudeerd, net zoals een literatuurwetenschapper literatuurwetenschap heeft gestudeerd, of een filosoof, filosofie heeft gestudeerd. Een theoloog is dus iemand die geleerd heeft om bepaalde (religieuze) geschriften te lezen en te weten welke interpretaties er zijn. Dat verschilt in zekere zin dus niet veel van het werk van een literatuurwetenschapper, of van iemand die filosofie heeft gestudeerd. We hebben het ook niet over een “zogenaamde literatuurwetenschapper”, of een “zogenaamde filosoof”.

        Log in to Reply
        • Hans1263 says

          10 January 2026 at 23:26

          @Renate1
          Ik beschouw alle logos over de theo van iedere religie als zogenaamde kennis, het voor waar aannemen van onbestaande zaken. Ook alle bijkomende vakgebieden op het gebied van “theologie” zijn m.i. daarmee eveneens irrelevant. Een toelichting van een sprookjeskundige over een “gebedsgenezer”, dat is alsof de pot de ketel iets verwijt. Als de “theoloog” nu nog boos iets over ergerlijke kwakzalverij zou hebben gezegd, zou ik er nog enig begrip voor hebben.

        • Renate1 says

          11 January 2026 at 11:14

          Dat ben ik toch niet helemaal met u eens. Uiteindelijk gaat het wel om sprookjes waar veel mensen in geloven en die veel invloed hebben op hoe mensen de wereld zien. Deze sprookjes veroorzaken veel ellende, maar geven mensen in zekere zin ook hoop, zingeving zogezegd.
          Maar goed, zonder deze sprookjes, vinden de mensen wel weer andere verhalen, ideologieën die voor ellende zorgen. Kijk maar naar de ellende die het communisme heeft aangericht. En dan hoeven we het nog niet te hebben over de waandenkbeelden van een zeker oranjegekleurd staatshoofd.

        • Hans1263 says

          11 January 2026 at 12:32

          @Renate1
          Je hebt dus niks aan theologie maar meer aan sociologie, politicologie en dergelijke wetenschappen. Genoemde hoop en zingeving, zijn prima voorzover je ze niet baseert op “theo” want dat levert inderdaad slechts ellende op.

  4. Renate1 says

    11 January 2026 at 11:07

    In Trouw een interview met iemand die aan ‘Familieopstellingen’ doet. Mijn hemel, wat een kul.
    https://www.trouw.nl/tijdgeest/koningin-van-de-familieopstellingen-els-van-steijn-ik-weet-dat-het-werkt-maar-ik-kan-niet-verklaren-hoe~bc3515fc/

    “Dan denk je: hoe werkt dat? Nou ja, ik weet inmiddels dat het werkt, maar ik kan niet verklaren hoe. Ik blijf het fantastisch vinden om mensen te zien groeien tot een nog mooiere versie van zichzelf.”

    Ja, ja. Misschien had men ook eens naar Skepsis moeten verwijzen?

    Log in to Reply
    • Hans1263 says

      11 January 2026 at 16:03

      @Renate1
      Hordes mensen die niet zelf in staat zijn hun problemen op te lossen en zich laten bedonderen door deze kletskwakzalverij met de vage onzin van “het wetende veld”. Wat je ook beweert bij deze “therapie”, er klopt ongetwijfeld altijd wel iets, net als bij astrologie, en dus is het fantastisch. Sinds fantast Freud (en nog erger: Jung) trappen mensen er nog steeds in. “Heb je ooit een abortus ondergaan?” Zo ja, is het raak. Zo nee, dan was er natuurlijk iets anders aan de hand. Bij iedereen is er wel eens iets traumatisch gebeurd.

      Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
10 drogredenaties uit trukendoos antivaxers
31 March 2026 - Ward van Beek

 De antivaccinatiebeweging weet massa’s mensen te overtuigen – alleen al de dalende vaccinatiegraad bewijst dat. De argumenten die ze gebruiken klinken overtuigend. Het zijn stuk voor stuk drogredenen. Epidemioloog Hassan Vally bespreekt er tien.  Dit artikel staat ook in Skepter 39.1…Lees meer 10 drogredenaties uit trukendoos antivaxers › [...]

De succesformule voor bedrog
16 March 2026 - Ward van Beek

De Keshe Foundation verkoopt pseudowetenschappelijke plasmatechnologie door met technische termen en autoriteit te strooien, bizarre voorspellingen te doen en zich af te zetten tegen de gevestigde wetenschap.Lees meer De succesformule voor bedrog › [...]

Sjamadriaan op de planken
12 March 2026 - Ward van Beek

Bekend als de kritische Sjamadriaan, blikt Adriaan ter Braack terug op zijn twee uitverkochte theatershows in Amsterdam en Utrecht. Lees meer Sjamadriaan op de planken › [...]

RSS Error: Retrieved unsupported status code "404"

Since They Won’t Remind You, Here’s What Drs. John Ioannidis, Jay Bhattacharya, and Scott Atlas, Actually Said 6 Years Ago
11 April 2026 - Jonathan Howard

The next time these doctors claim they were right, let's remind them exactly what they claim to have been right about. The post Since They Won’t Remind You, Here’s What Drs. John Ioannidis, Jay Bhattacharya, and Scott Atlas, Actually Said 6 Years Ago first appeared on Science-Based Medicine. [...]

MAHA Doctors Love Donald Trump
10 April 2026 - Jonathan Howard

Every day they show up to work, with sweet declarations of love for Trump pouring from their lips, they are further reaffirming their decision to bind themselves to everything he does.   The post MAHA Doctors Love Donald Trump first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Do our mitochondria need support?
9 April 2026 - Scott Gavura

Many products have claims to “support” your mitochondria. For healthy adults, these claims remain largely speculative and unproven. The post Do our mitochondria need support? first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Klaas van Dijk
    on Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfest
    @Renate1, bij Jona Walk is precies hetzelfde aan de hand. Je kunt het zien als je kijkt naar haar reflectie
  • Renate1
    on Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfest
    Inderdaad. Maar goed, er zijn ook nog steeds mensen die er volledig van overtuigd zijn dat de aarde plat is,
  • Klaas van Dijk
    on Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfest
    @Renate1 & @Hans1263, ik denk dat je al erg ver heen bent als je een neutraal standpunt hebt over de
  • Hans1263
    on Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfest
    Bekijk een foto van het ex (?)- verslaafde en dus zichtbaar verlopen sujet Kennedy en je weet toch genoeg m.b.t.
  • Renate1
    on Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfest
    De visies van de heer Kennedy. Tja, daar heb ik geen hoge hoed van op. Maak Amerika weer gezond. Ja,

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2026 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in