
Vaak komen we zaken op internet tegen die niet groot genoeg zijn om een heel stuk over te schrijven of soms hebben we daar de tijd niet voor. In deze rubriek delen we een verzameling interessante of gewoon vermakelijke berichtjes van de afgelopen week met de lezers van Kloptdatwel. Leesvoer voor in het weekend!
En natuurlijk iedereen nog de beste wensen voor 2026. Aan onze eigen goede voornemens is meteen een einde gekomen door deze eerste weekendlinks al een dag te laat te publiceren 😉
- VtdK: IGJ-boetes terecht opgelegd aan fout voorschrijvende kwakartsen
- VtdK: Gezondheidsexperts: ‘Free Birth Society is levensgevaarlijk’
- de Volkskrant: Altijd gedacht dat je een Stier was? Mis, je bent een Ram – die sterrenbeelden kloppen allang niet meer
- AD: Lianne weet het zeker: ze is gemarteld en misbruikt in Satans naam – er staat gelukkig wel in beschreven dat er nooit bewijs is gevonden voor die satanische netwerken, maar het is anderzijds weinig diepgaand. Waarom dit zo brengen?
- Belgische UFO-meldpunt: Jaarverslag 2025 (pdf)
- NRC: Tot acht maanden voorwaardelijke celstraf voor online pesten Brigitte Macron
- The Skeptic: How did psychics fare with their predictions for 2025?
- Barracuda: Zo voorspelden paragnosten 2025
Ik doe maar één voorspelling: ook dit jaar zal blijken dat de paragnosten er grotendeels naast zitten en veel wereldschokkende gebeurtenissen zullen blijken te hebben gemist. Zo. Als ik daarmee niet in de top van de voorspellers kom, weet ik het ook niet meer, een 100 procent score zit er wel in!

Er is naar ik begrijp een club die “wetenschappelijk onderzoek” doet naar astrologie. Duizenden jaren oud naar men zegt, en de leer blijkt uit te gaan van inmiddels behoorlijk achterhaalde astronomische feiten. Dat maakt kennelijk niets uit? Oud is oud en dus per definitie waardevol? En nóg steeds is onderzoek nodig? Wat is er tot dusverre aan wetenschappelijk verantwoorde resultaten bereikt? Is er sprake van voortschijdend inzicht zoals bij echte wetenschap het geval is? Of kunnen we deze sprookjesquatsch nu eindelijk eens in de papiervernietiger van gemakzuchtige redacties deponeren?
Ik kan me goed voorstellen dat Brigitte Macron en haar man zich gruwelijk ergeren aan complotverhalen over haar. Er blijft altijd iets van hangen bij goedgelovige domkoppen. Je vraagt je af wat de complotters willen bereiken. Macron wordt er echt geen beter of slechter president door. Wat hebben deze zieke geesten eigenlijk te maken met leeftijd, smaak of voorkeur van Macron en zijn echtgenote?
Er bestaan alleen zogenaamde paragnosten, ook te schrijven als “paragnosten”.