• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / De linke weekendbijlage (3-2026)

De linke weekendbijlage (3-2026)

18 January 2026 by Pepijn van Erp 13 Comments

De linke weekendbijlage (3-2026) 3

Vaak komen we zaken op internet tegen die niet groot genoeg zijn om een heel stuk over te schrijven of soms hebben we daar de tijd niet voor. In deze rubriek delen we een verzameling interessante of gewoon vermakelijke berichtjes van de afgelopen week met de lezers van Kloptdatwel. Leesvoer voor in het weekend!

  • RollingStone: HHS Gave a $1.6 Million Grant to a Controversial Vaccine Study. These Emails Show How That Happened
  • Wall Street Journal: RFK Jr.’s Health Department Quietly Removes Webpages Saying Cellphones Aren’t Dangerous
  • The Guardian: Controversial US study on hepatitis B vaccines in Africa is cancelled
  • de Volkskrant: Nederlandse neurowetenschappers zetten nieuw vakgebied op zijn kop: ‘Fundamentele denkfout’
  • Leidsch Dagblad: ’Donateurs waren melkkoe’. OM eist vijftien maanden cel tegen internetdominee Pieter Kuit die tonnen achteroverdrukte
  • The Skeptic: Exploring the limits of skepticism. Part 3: The value of adversarial collaborations
  • Skeptix: Polizei warnt: Immer mehr Okkultbetrüger wie Schamanen und Auraleserinnen unterwegs
  • VtdK: Nesa’s niet-voelbare stroompulsjes vertonen placebogedrag

De eerste Skepsis podcast van 2016:

Steun Kloptdatwel

De linke weekendbijlage (3-2026) 4Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
De linke weekendbijlage (2-2026)
Next Entry »
De linke weekendbijlage (4-2026)

Filed Under: Algemeen

Reader Interactions

Comments

  1. Klaas van Dijk says

    19 January 2026 at 09:18

    De recente publicaties over het onderzoeksvoorstel van Christine Stabell Benn & co herinneren mij aan een interview van de Radboud UMC arts Jona Walk met Christine Stabell Benn bij De Nieuwe Wereld
    https://youtu.be/VVirIoF_b5Y?si=y6YGlS9h0b_6W08T

    Hoe zou Jona Walk aankijken tegen dit nieuwe onderzoeksvoorstel van Christine Stabell Benn & co?

    Log in to Reply
    • Renate1 says

      19 January 2026 at 11:33

      In het laatste stuk van David Gorski op Science Based Medicine komt het onderzoek van Christine Stabell Benn ook voor.
      https://sciencebasedmedicine.org/rfk-jr-is-definitely-coming-for-your-vaccines-part-6/

      Log in to Reply
      • Hans1263 says

        19 January 2026 at 15:43

        @Renate1
        Wat deze mislukte en ex-verslaafde jurist Kennedy drijft? Ik vroeg me af of hij misschien ook onder invloed van de antroposofische “denkbeelden” verkeert. Het onderzoek van mw. Benn heb ik nog niet kunnen vinden, dat kost me wat meer tijd.
        Enfin, door bovenstaande uitlating kom ik waarschijnlijk de USA nooit meer binnen. Ik heb er geen last van. Zij wél.

        Log in to Reply
        • Renate1 says

          20 January 2026 at 17:29

          Het ergste is misschien nog wel dat er artsen zijn die de gedragingen van de heer Kennedy toejuichen.
          De heer Kennedy bewijst maar weer dat bestuurlijke kwaliteiten niet erfelijk zijn.

        • Hans1263 says

          20 January 2026 at 22:52

          @Renate1
          Ik vraag me steeds af hoe het toch kan dat er landen zijn, zogenaamd beschaafde landen, waar dit soort rechtse proleten aan de macht komen, gekozen door het volk nog wel. En ook hoe er academisch opgeleide mensen kunnen zijn die hun vakgebied zo verschrikkelijk verloochenen, en bijvoorbeeld achter een (vanwege zijn familie) omhoog gevallen onbenul als Kennedy aanlopen. Gelukkig zien we ook – vandaag weer hier in Nederland – dat extreem rechtse partijen uiteindelijk uiteen vallen door ruzie en achterklap. We zien gelukkig ook dat (in ieder geval 1) van de uittreders hier een dubieuze figuur is, die daardoor geen minister kon worden – wat natuurlijk Schoof héél goed wist. Dat belooft vast nóg meer ruzie en afsplitsing. Het lijkt wel een gereformeerd kerkgenootschap. En ook moet ik steeds aan de LPF denken.

        • Renate1 says

          21 January 2026 at 08:32

          Ja en om LPF-achtige toestanden te vermijden besloot de heer Wilders alles maar zelf te bepalen. Dat bleek dus ook niet te helpen. Helaas is het versplinteren van extreem rechts, radicaal rechts, of dom rechts (of hoe je het ook wil noemen) nu ook niet bepaald iets om opgetogen over te zijn. Er blijken toch nog altijd veel mensen te zijn die achter de ideeën aan willen lopen, waarmee ze niet alleen zichzelf, maar ook de maatschappij schaden. Het hele idee dat een Nexit geweldig is, lijkt mij rampzalig. Met de huidige situatie hebben we Europa juist nodig om een vuist te maken tegen autoritaire leiders die er op uit zijn om ons te vernietigen.

      • Hans1263 says

        20 January 2026 at 12:24

        @Klaas van Dijk @Renate1
        Ik zie het inmiddels: gevalletje van soort zoekt soort. Walk weet het ook feilloos te vinden. Radboud maakt zich steeds meer bespottelijk.

        Log in to Reply
        • Klaas van Dijk says

          20 January 2026 at 15:13

          @Hans1263, het Radboud UMC heeft destijds, in het begin van 2023, willens en wetens Jona Walk van het CWZ Nijmegen overgenomen. Ik bedoel daarmee dat het Radboud UMC toen allang precies wist dan wel toen allang precies had kunnen weten met wat voor iemand ze in zee gingen.

          Op https://substack.com/home/post/p-184794943 staat een recente blog van een in Kameroen geboren auteur over de extreem onethische experimenten op mensen die deze Christine Stabell Benn & co in Guinee Bissau willen gaan uitvoeren.

          Jona Walk zal hier alleen op gaan reageren als ze gedwongen wordt om gesloten vragen erover te gaan beantwoorden.

        • Hans1263 says

          20 January 2026 at 15:49

          @Klaas van Dijk
          De gore onethische drek druppelt vanuit de USA en Denemarken dus door naar mw. Walk én naar het Radboud UMC. Het wordt de hoogste tijd dat er wordt ingegrepen. Wie met pek omgaat, wordt ermee besmet.

  2. Klaas van Dijk says

    21 January 2026 at 15:09

    @Hans1263, een opleiding tot internist duurt 6 jaar https://www.radboudumc.nl/onderwijs/scholingen/opleiding-tot-internist en Jona Walk is naar eigen zeggen in februari 2020 begonnen met haar opleiding tot internist.

    Het zou dus kunnen dat de Radboud UMC homepage van Jona Walk binnenkort niet meer bestaat en dat het Radboud UMC op deze passieve wijze laat blijken dat Jona Walk daar niet langer werkt.

    Aan de andere kant ontkent niemand, waaronder inbegrepen Judith Prins, dat Jona Walk ondertussen in vaste dienst is genomen. Er wordt vooral veel gezwegen over de huidige status van Jona Walk bij het Radboud UMC.

    Log in to Reply
    • Hans1263 says

      21 January 2026 at 22:56

      @Klaas van Dijk
      Zou ze ook nog kunnen zakken?

      Log in to Reply
      • Klaas van Dijk says

        22 January 2026 at 10:14

        @Hans1263, ja, want de opleiders van Jona Walk, ervaren internisten van het Radboud UMC, moeten uiteindelijk formeel hun akkoord eraan geven dat Jona Walk dit opleidingstraject succesvol heeft doorlopen.

        Voor zover ik het kan overzien gaat het om een heel stel competenties waarvan deze opleiders moeten vinden dat Jona Walk daaraan voldoet. Wat achtergronden zijn te vinden via https://www.internisten.nl/de-opleiding/interesse-in-de-opleiding-tot-internist/

        Bij de in opspraak geraakte neuroloog Jan Bonte, iemand waar Jona Walk nauw mee samenwerkt, ging dit opleidingstraject niet vanzelf.

        Log in to Reply
        • Hans1263 says

          22 January 2026 at 12:01

          @Klaas van Dijk
          Dat bedoel ik. Dan gaan we dus afwachten of het Radboud nóg meer collaboreert. Sterkte gewenst aan die ervaren internisten!

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
No Title
31 July 2026 - Ward van Beek

. Robert Baden-Powell liet er in 1908, in de eerste druk van zijn Scouting for boys geen twijfel over bestaan: ‘Ga nooit pal na een maaltijd in diep water zwemmen, want dan krijg je hoogstwaarschijnlijk kramp, waardoor je dubbelklapt en…Lees meer › [...]

Pleisterplakkers in de topspsort
31 July 2026 - Ward van Beek

. Na mondtape is nu de neuspleister in trek bij topsporters. Ze hopen ermee hun hartslag te verlagen terwijl ze meer zuurstof opnemen. Daarop heeft zo’n pleister geen effect. Maar het gevoel ‘makkelijker te ademen’ kan goud waard zijn. Door…Lees meer Pleisterplakkers in de topspsort › [...]

Een ultieme lijst aan blunders
31 July 2026 - Ward van Beek

.Júíst aanhangers van desinformatie komen graag met onderzoek en wetenschappelijke argumenten. Adriaan ter Braack (Sjamadriaan) neemt ze voor Skepter onder de loep.Door Adriaan ter Braack, freelance wetenschapsjournalist in Skepter 39.2 Zaadoliën zijn online vaak de kop van Jut. Hele volksstammen…Lees meer Een ultieme lijst aan blunders › [...]

RSS Error: Retrieved unsupported status code "404"

Guests on the “Why Should I Trust You?” Podcast Want to Hang Doctors. Why Should I Trust It?
31 July 2026 - Jonathan Howard
Guests on the “Why Should I Trust You?” Podcast Want to Hang Doctors. Why Should I Trust It?

"The actual harsh truth about MAHA is that it is an anti-vaxx, anti-science, pro-diarrhea conspiracy movement. It cloaks its arguments in abstractions about "big pharma" and "free speech" to generate the exact op-ed The Atlantic keeps publishing. Movements like this need to be fought, not placated."-- Michael Hobbes The post Guests on the “Why Should I Trust You?” Podcast Want to Hang Doctors. Why Should I Trust It? first appeared on Science-Based Medicine. [...]

The FDA vs. Compounding Pharmacies: GLP-1 Edition
30 July 2026 - Scott Gavura
The FDA vs. Compounding Pharmacies: GLP-1 Edition

The FDA is determined to stop the sale of compounded GLP-1 drugs The post The FDA vs. Compounding Pharmacies: GLP-1 Edition first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Does public health “need” MAHA? No more than medicine “needs” CAM!
27 July 2026 - David Gorski
Does public health “need” MAHA? No more than medicine “needs” CAM!

Last week, The Atlantic published an embarrassingly contrarian piece about how public health "needs" the "make America healthy again" movement. Public health needs MAHA only if it "needs" to integrate antivax and quackery into medicine and public health. Sound familiar? The post Does public health “need” MAHA? No more than medicine “needs” CAM! first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • De linke weekendbijlage (31-2026) - Kloptdatwel?
    on Genomineerden voor de Meester Kackadorisprijs 2026
    […] VtdK: Commotie over Kackadorisprijs, Vitakruid eist rectificatie – al gestemd in onze poll? […]
  • Hans1263
    on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs
    @Klaas van Dijk Ekklesia Leiden heb ik even moeten opzoeken. Ik krijg niet bepaald de indruk dat het een streng
  • Hans1263
    on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs
    @Klaas van Dijk Tot vandaag kende ik Blckbx niet maar nu begrijp ik helemaal hoe dat zo kwam. Je kunt
  • Klaas van Dijk
    on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs
    @Hans1263, Ronald Meester heeft inderdaad volkomen ongelijk met zijn, in mijn ogen extreem vage, ideeën over de relatie tussen wetenschap
  • Hans1263
    on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs
    @Klaas van Dijk O, het mag best een goed interview zijn. Alleen heeft Meester m.i. helemaal ongelijk met zijn ideeën

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2026 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in