
Vaak komen we zaken op internet tegen die niet groot genoeg zijn om een heel stuk over te schrijven of soms hebben we daar de tijd niet voor. In deze rubriek delen we een verzameling interessante of gewoon vermakelijke berichtjes van de afgelopen week met de lezers van Kloptdatwel. Leesvoer voor in het weekend!
- Skepter: De Nachtwacht als kosmisch kompas
- Trouw: Joe Dispenza is een kwakzalver, geen wonderdokter
- Human: Medialogica ontleedt: de droneshow
- Skeptical Inquirer: The Nature of Pseudoscience, How to Fight It, and Why It Matters
- Skeptical Inquirer: My Memories of The Amazing Randi: Part Two
- BBC: GP struck off over garlic oil ‘cancer cure’ claims
- Skeptix: Von Ingolstadt in die Epstein-Akten: Vor 250 Jahren wurde der Illuminaten-Orden gegründet
- NOS: Leerlingen komen met desinformatie over Holocaust de klas in: ‘Zien ze op TikTok’ – Beetje jammer dat in het stuk niet uitgelegd wordt waar bv die claim vandaan komt dat er maar 271.000 joden zouden zijn omgekomen in de Holocaust, lees daarvoor deze factcheck van Arolsen Archives.
In de laatste Skepter schreef Adriaan ter Braack een column waarin hij de vloer aanveegt met de antivax-documentaire An Inconvenient Truth die door o.a. complotkanaal Blckbx en Maurice de Hond werd gepromoot. Voor wie behoeft heeft aan iets meer uitleg dan een column, kan deze zeer uitgebreide bespreking van Dan Wilson bekijken:

RIP Karin Spaink, vechter tegen kwakzalverij, kwakdenken en de orenmaffia.