• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / (Bij)Geloof / Kansas vs Darwin

Kansas vs Darwin

27 February 2011 by Maarten Koller 4 Comments

Gisteren schreven we over de documentaire “Intelligent Design on Trial”. Dat ging over de vraag of intelligent design op scholen onderwezen moest worden wat uiteindelijk tot een rechtszaak leidde. Het loont de moeite om die docu eerst te bekijken als inleiding.

Vandaag aandacht voor de documentaire “Kansas vs Darwin”, die meer achtergrondinformatie geeft en interviews met betrokkenen en beelden van tijdens de zittingen in plaats van nagespeelde scenes.

Ik werd terecht gewezen op het feit dat ik twee verschillende gebeurtenissen als eenzelfde presenteer. Daarom hier de intro van een oplettend lezer: (zie comments)

De hoorzittingen in Kansas waren in Mei 2005. Het ging daarbij niet om een rechtzaak. De “Kansas State Department Board of Education” is een soort parlement van 10 personen dat de onderwijspolitiek voor lagere en middelbare scholen bepaalt. Die hoorzittingen waren een soort showproces want na een wisseling van de wacht in die Board wist iedereen uit welke hoek de wind waaide. Legitieme wetenschappers en de anti-ID’ers hebben die hoorzittingen daarom geboycot. Als verwacht besloot de Board uiteindelijk dat evolutie en ID evenveel aandacht dienden te krijgen in de biologielessen. Maar na verkiezingen twee jaar later zaten er andere mensen in die Board en werd het besluit weer teruggedraaid. Uiteindelijk is dit niets anders geweest dan een hoop slechte PR voor de staat Kansas.

Met dank aan Martin Bier

Deze docu is tot 12 maart gratis te zien.

Kansas vs. Darwin reveals the fascinating and sometimes baffling personalities behind the spectacle, with exclusive footage of the hearings and revealing, in-depth interviews with the major figures on both sides. Never revealing their own opinions, the filmmakers allow the characters to fight it out, with emotionally polarizing and often humorous results. The witnesses at the hearings include anti-evolution scientists, educators, and even a middle-eastern journalist. Their opinions are refuted in interviews with their pro-evolution counterparts.

De docu kan hier bekeken worden: http://www.kansasvdarwin.com/ Klik op de gele zonnebloem om de docu gratis te bekijken. In verband met Darwin day van 12 februari is deze een maand lang, tot 12 maart, beschikbaar!

Steun Kloptdatwel

Kansas vs Darwin 1Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
SBS6 infiltreert in Miracle of Love sekte
Next Entry »
Bal der Helderzienden: wéér niemand!

Filed Under: (Bij)Geloof, Buitenland Tagged With: darwin, documentaire, dover, evolutie, intelligent design, kansas, rechtszaak, trial

Reader Interactions

Comments

  1. Martin Bier says

    27 February 2011 at 06:56

    De documentaire “Intelligent Design on Trial” (waar je het gisteren over had) gaat over een andere zaak dan de documentaire die je hier bespreekt. Bij “Kitzmiller versus Dover” betrof het een ouder (Kitzmiller) die de lokale School Board voor het gerecht sleepte omdat die School Board onderricht in “Intelligent Design” had gelast. In de VS kun je een instantie voor de federale rechter slepen als je meent dat die instantie inbreuk maakt op je federaal vastgestelde grondwettelijke rechten. Met het onderwijzen van ID zou het om het onderwijzen van religieuze geloofartikelen gaan volgens die ouder. Dat mag niet volgens het eerste amendement van de grondwet van de VS. Dover in Pennsylvania is een klein gehucht. Het heeft ongeveer 20.000 inwoners en zo’n 3000 scholieren. Maar omdat “precedent” hier erg belangrijk is in de rechtsvoering, hebben allerlei nationale organisaties hun beste advocaten ter beschikking gesteld voor de zaak. Dit speelde in het najaar van 2005. De ID-kant verloor deze zaak

    De hoorzittingen in Kansas waren in Mei 2005. Het ging daarbij niet om een rechtzaak. De “Kansas State Department Board of Education” is een soort parlement van 10 personen dat de onderwijspolitiek voor lagere en middelbare scholen bepaalt. Die hoorzittingen waren een soort showproces want na een wisseling van de wacht in die Board wist iedereen uit welke hoek de wind waaide. Legitieme wetenschappers en de anti-ID’ers hebben die hoorzittingen daarom geboycot. Als verwacht besloot de Board uiteindelijk dat evolutie en ID evenveel aandacht dienden te krijgen in de biologielessen. Maar na verkiezingen twee jaar later zaten er andere mensen in die Board en werd het besluit weer teruggedraaid. Uiteindelijk is dit niets anders geweest dan een hoop slechte PR voor de staat Kansas.

    Log in to Reply
  2. Maarten Koller says

    27 February 2011 at 08:30

    Jeetje wat een misser van mijn kant. Ik weet even niet wat ik moet zeggen behalve bedankt dat je me hierop wijst. Ik ga het bericht aanpassen naar aanleiding van je commentaar.

    Log in to Reply
    • Martin Bier says

      27 February 2011 at 10:28

      Geen probleem. Bedankt dat je hier aandacht aan hebt besteed. Ik hoop dat veel mensen die documentaires gaan bekijken. Die documentaire over Kansas vs Darwin kende ik niet en ik heb ‘m net bekeken. Ik vond hem wel goed en afstandelijk. Wat in ieder geval duidelijk werd was dat het hier niet ging om een wetenschappelijk conflict, maar om een puur theocratisch offensief tegen de wetenschappelijke manier van opereren.

      Log in to Reply
  3. Renate says

    27 February 2011 at 13:54

    Ik geef de voorkeur aan lezen boven kijken, zeker als ik een tijd naar een film op de computer moet kijken. Zijn er misschien boeken over dit onderwerp?

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
Fluoride-angst?
30 June 2025 - Ward van Beek
Fluoride-angst?

Raad eens’, vraagt Cor van Loveren: ‘Het is begin jaren zeventig. Hoeveel gaatjes denk je dat een kind van vijf gemiddeld had?’ Het antwoord: achttien. ‘In haast elke tand zat wel een gat.’ Gemiddeld genomen dan. Er waren ook tanden…Lees meer Fluoride-angst? › [...]

James Randi test wichelroedelopers in Australië
11 June 2025 - SkepsisSiteBeheerder
James Randi test wichelroedelopers in Australië

In 1980 bezocht James Randi Australië op uitnodiging van Dick Smith om daar een test uit te voeren met wichelroedelopers.Lees meer James Randi test wichelroedelopers in Australië › [...]

Polarisatie juist goed voor democratie?
5 June 2025 - Ward van Beek
Polarisatie juist goed voor democratie?

.Soms lijkt het wel alsof we elkaar de hele dag de tent uit vechten. Op social media, bij verjaardagsfeestjes en in talkshows zijn we het oneens over vaccins, over Gaza, over vrouwenrechten. Dat blijkt ook uit onderzoek van het Sociaal…Lees meer Polarisatie juist goed voor democratie? › [...]

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

Ivermectin to Control Malaria — A Cluster-Randomized Trial
31 July 2025 - Tim Noonan

Another use for Ivermectin from last week's NEJM The post Ivermectin to Control Malaria — A Cluster-Randomized Trial first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Review Recommends High Dose Statins
30 July 2025 - Steven Novella

The exact role of different types of dietary fat and the best approach to prevention in cardiovascular disease has been somewhat controversial. However, the level of controversy among experts is much less than that being generated in the public by outliers and contrarians. Since cardiovascular disease remains a major source of morbidity and mortality, it’s important for the public to be kept […] The post Review Recommends High Dose Statins first appeared on Science-Based Medicine. [...]

A department adrift from its own “Gold” standards
29 July 2025 - David Weinberg

Phantom citations, misinformation, and imbalance in HHS communications The post A department adrift from its own “Gold” standards first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (29-2025)@Renate1 Haha, dan zie ik meteen voor me dat men het heeft over positieve resp. negatieve energie. En dus het
  • Renate1 on De linke weekendbijlage (29-2025)@ Hans, Dat wist ik niet. Maar kwakzalvers gebruiken wel vaker begrippen waarvan ze de betekenis niet echt begrijpen. Kijk
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (29-2025)@Renate1 Wikipedia geeft beide spellingen die volgens het Groene Boekje beide juist zouden zijn. Hoe het ook zij: kwakzalvers gebruiken
  • Renate1 on De linke weekendbijlage (29-2025)@ Hans, Als men het met de juiste betekenis gebruikt, schrijft men naar ik meen 'kwantum'.
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (29-2025)@Renate1 Tenzij... je een boek leest waarin het woord wél iets betekent, zoals "Een eeuw van licht". Rode oortjes bij

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2025 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in