• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / Laat dat extra asfalt maar zitten… we gebruiken een piramide!

Laat dat extra asfalt maar zitten… we gebruiken een piramide!

11 November 2010 by Rosalinde van Wijck 3 Comments

Je hebt van die banen waar je voorzichtig over vertelt als je op verjaardagen en feestjes bent. Je weet dat je in immense discussies kan verzeilen als je bijvoorbeeld in een slachthuis werkt, als jij degene bent die parkeerboetes uitdeelt of als je voor de spoorwegen werkt. Ik heb ook zo’n baan: ik werk als verkeerkundige. Ik geef adviezen over verkeerslichten en kruisingen. De eerste reactie van iedereen die ik tot nu toe verteld heb hierover: “Ik weet nog wel een kruispunt…” Mijn werk is in ieder geval altijd een leuke ijsbreker, dat is me wel duidelijk geworden inmiddels.

Verkeer leeft.  Iedereen heeft er een mening over en een stellige ook doorgaans. Verkeer doet rare dingen met mensen – iedereen heeft weleens in de auto gezeten bij een vriend of vriendin die normaal de zachtaardigheid zelve is, maar eenmaal achter het stuur verandert in een ware furie met moorddadige blik in de ogen. Een van de aspecten die het moeilijk maakt om verkeer en files te voorspellen is dan ook het onvoorspelbare gedrag van de menselijke weggebruiker.

Bij een onderwerp dat de mensheid zo bezighoudt zou je eigenlijk een heleboel mythes en bijgeloof verwachten, maar het onderzoekje dat ik op internet heb gedaan heeft  niet heel veel enerverende dingen opgeleverd. Natuurlijk zijn er wel ideeën die leven bij mensen die ik zo ook kan bedenken: “als ik maar vaak genoeg op die knop druk wordt het eerder groen” (niet waar, overigens), “met pepermunt of knoflook kun je de ademtest bedotten (getest door de Mythbusters in een hilarische aflevering, eveneens niet waar), of “als we nou gewoon nog veel meer asfalt neerleggen gaan de files vanzelf weg” (de werkelijkheid zit helaas iets complexer in elkaar).

Toch heb ik een paar interessante ideeën gevonden. Ten eerste is er de complottheorie op auto-en-vervoer.infonu.nl: volgens de “infoteur” levert de file de overheid jaarlijks zoveel geld op, dat je je af moet vragen of de ambtenaren wel van plan zijn om de files aan te pakken. Interessant voer voor de conspiracy theorists onder u.

Een ander verhaal dat op diverse plekken de kop op steekt is dat bij volle maan meer auto-ongelukken plaatsvinden. Overigens leeft dat idee dat niet alleen voor verkeersongevallen, maar ook voor misdaadcijfers, zelfmoordpogingen en zelfs hondenbeten. We worden een beetje raar bij volle maan, zo is het idee. En dat rare werkt door als je in de auto stapt, waardoor je eerder in de problemen komt. Menig dokter, psychiater en politieagent zweert dat het echt bestaat. Het zogenaamde Lunar Effect stamt al uit de middeleeuwen – het Engelse woord lunatic komt van het Latijnse woord voor maan, luna. Gelukkig valt het allemaal reuze mee met dat maaneffect. Er zijn diverse meta-analyses gedaan waarbij ongevallen- en misdaadcijfers zijn vergeleken tegen de fase van de maan. Er is nooit een correlatie gevonden die een kritische blik kon doorstaan. We kunnen allemaal dus gewoon nog de straat op ‘s avonds. Wie een beetje zoekt op traffic accidents en full moon komt vanzelf diverse pagina’s tegen. Een interessante pagina om te lezen is bijvoorbeeld die van the skeptic’s dictionary over de volle maan.

Tot slot is er een nieuwe innovatie in de filebestrijding in India. In de stad Nagpur zijn op diverse plekken piramides geplaatst bij kruispunten die in de spits regelmatig vastlopen. Het zijn koperen piramides waar  5 kleinere piramides in geplaatst zijn. Ze zijn daarnaast nog ingestraald met de positieve gedachten van een Vastu-expert om de negatieve energieën die rond de kruispunten hangen weg te jagen. Over een aantal maanden worden de maatregelen geëvalueerd. In de tussentijd gaat de verkeerspolitie in Nagpur zelf ook nog steeds door met hun eigen campagne, zodat het effect van de piramides wat moeilijk vast te stellen zal zijn. Mochten er toch aantoonbare effecten uitkomen, dan ga ik natuurlijk wel een balletje opgooien op kantoor. Laat dat asfalt maar zitten jongens, de piramides gaan het regelen!

Steun Kloptdatwel

Laat dat extra asfalt maar zitten… we gebruiken een piramide! 1Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Eindeloos Bewustzijn – de film
Next Entry »
Verslag lezing James Randi

Filed Under: Algemeen, Buitenland, Humor, Pseudowetenschap Tagged With: auto, india, piramide, verkeer

Reader Interactions

Comments

  1. Maarten says

    12 November 2010 at 11:18

    Prachtig! Vooral de opmerking onder het plaatje.

    Ik heb altijd een dubbel gevoel bij dit soort berichten. Het zou hilarisch zijn als het niet ook zo ontzettend triest was. Op mijn eigen site heb ik wekenlang een discussie gevoerd met een kennis die er diep van overtuigd is dat vrijwel iedereen in ‘het complot’ zit. Wat een verspilling van energie.

    Dank voor het stukje en trouwens dank voor de site. Erg leuk!

    Groeten van Maarten

    Log in to Reply
  2. Timmerman says

    19 January 2011 at 11:49

    “Helaas” is dat geen bruikbare oplossing voor Nederland:
    hier wordt koper van de veiligheidssystemen van de spoorwegen al gestolen. Koperen pyramides zullen ook snel gejat worden, waardoor het verkeer direct weer vastloopt.

    (als de dief vervolgens door de vloek van de farao te pakken genomen wordt, wordt het verhaal wel helemaal hilarisch… 🙂 )

    Log in to Reply
  3. Jacques says

    14 April 2011 at 15:17

    Nou ja, i.v.m. de koper diefstal zou men ook piramides van beton kunnen maken.
    Maar even wat anders, zou het ook kunnen dat het helpt tegen die gasten in Den Haag die volstrekt
    wereldvreemd zijn.
    Misschien toch maar eens bij Niburu informeren dan.

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
In de fuik van fabel en fictie – inzichten in mis- en desinformatie
18 April 2026 - Ward van Beek

‘De Fuik’, Paulien Valk, Texel Het Skepsiscongres 2026, op 31 oktober a.s., in Congrescentrum de Eenhoorn in Amersfoort, heeft dit jaar als thema: “In de fuik van fabel en fictie – inzichten in mis- en desinformatie.” De titel spreekt voor…Lees meer In de fuik van fabel en fictie – inzichten in mis- en desinformatie › [...]

10 drogredenaties uit trukendoos antivaxers
31 March 2026 - Ward van Beek

 De antivaccinatiebeweging weet massa’s mensen te overtuigen – alleen al de dalende vaccinatiegraad bewijst dat. De argumenten die ze gebruiken klinken overtuigend. Het zijn stuk voor stuk drogredenen. Epidemioloog Hassan Vally bespreekt er tien.  Dit artikel staat ook in Skepter 39.1…Lees meer 10 drogredenaties uit trukendoos antivaxers › [...]

De succesformule voor bedrog
16 March 2026 - Ward van Beek

De Keshe Foundation verkoopt pseudowetenschappelijke plasmatechnologie door met technische termen en autoriteit te strooien, bizarre voorspellingen te doen en zich af te zetten tegen de gevestigde wetenschap.Lees meer De succesformule voor bedrog › [...]

RSS Error: Retrieved unsupported status code "404"

How Unbekoming! The central delusion of MAHA
25 May 2026 - David Gorski
How Unbekoming! The central delusion of MAHA

What do vitamin K shots, vaccines, MTHFR variants, and statins have in common? The answer is what I call the central delusion behind MAHA, which was inadvertently revealed by a blogger with the 'nym Unbekoming. The post How Unbekoming! The central delusion of MAHA first appeared on Science-Based Medicine. [...]

My Sincere Message to Dr. Jay Bhattacharya: Welcome Aboard and Good Luck. We Are Rooting for Your Success.
24 May 2026 - Jonathan Howard
My Sincere Message to Dr. Jay Bhattacharya: Welcome Aboard and Good Luck.  We Are Rooting for Your Success.

It seems having real-world responsibility has taught Dr. Jay Bhattacharya a valuable lesson- it’s better to try to stop dangerous viruses rather than play catch-up after a lot of people have already died. The post My Sincere Message to Dr. Jay Bhattacharya: Welcome Aboard and Good Luck. We Are Rooting for Your Success. first appeared on Science-Based Medicine. [...]

I Wasn’t Worried About Hantavirus Until Lockdown Jay Told Me Not to Worry About Hantavirus
22 May 2026 - Jonathan Howard
I Wasn’t Worried About Hantavirus Until Lockdown Jay Told Me Not to Worry About Hantavirus

Locked down Americans sound off on Jay Bhattacharya: "It’s a violation of trust" and "They are acting in bad faith. The post I Wasn’t Worried About Hantavirus Until Lockdown Jay Told Me Not to Worry About Hantavirus first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Renate1
    on Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfest
    Ja, zo'n opleiding kost de maatschappij veel geld, maar goed er zijn meer mensen die een opleiding doen, waar ze
  • Hans1263
    on Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfest
    @Renate Wat denkt u dat zo'n opleiding kost. Aan de maatschappij (vooral heel veel geld), en ook aan de student
  • Renate1
    on Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfest
    @ Hans, Tja, dat is ook iets wat je je af zou kunnen vragen. Maar goed, normaal gesproken zou hij
  • Hans1263
    on Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfest
    Je kunt je ook afvragen waarom je eigenlijk na zo'n jarenlange opleiding een dansschool begint in plaats van verder te
  • Renate1
    on Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfest
    Er zijn meer mensen met een gedegen opleiding, die behoorlijk van het pad af zijn geraakt. De heer Engel besloot

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2026 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in