• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Complottheorieën / Obama ontzenuwt complottheorie

Obama ontzenuwt complottheorie

10 May 2011 by Gert Jan van 't Land 10 Comments

Barack Obama is in de afgelopen maanden het mikpunt van vastgoedmagnaat Donald Trump. Die betwijfelt in het openbaar of Obama wel in de VS is geboren. Een zaak met gewicht: alleen wie in de VS is geboren mag er president worden. Obama pakte Trump op een zeer humoristische wijze terug tijdens het jaarlijkse diner voor Witte Huis-verslaggevers op 1 mei. Dat vond ik zo leuk, dat ik het graag nog een keer laat zien op kloptdatwel.

Kort daarvoor (op 17 april) had het Witte Huis het geboortebewijs van Obama openbaar gemaakt, en daar staat duidelijk op dat Obama in Hawaii ter wereld kwam. Obama zegt dat hij hoopt dat daarmee een einde is gekomen aan de twijfel over zijn geboorteplaats, en dan, op 9:40 in de onverkorte versie van de toespraak (die eigenlijk meer het karakter heeft van een conference) zegt Obama tegen Trump die ook aanwezig is:

‘No one is happier to put the birth certificate matter to rest than Donald. And that’s because he can finally can get back to focussing on the issues that matter, like, did we fake the moonlanding, what really happened in Roswell, and where are Biggie and Tupac’.

Wie het videoscherm niet ziet kan hier klikken.

Obama ontzenuwt complottheorie 1
Op 17 april 2011 publiceerde het Witte Huis de lange versie van het geboortebewijs van Obama. In 2008 had Obama de korte versie al openbaar gemaakt (wikipedia).

Trump (1946) (en een mogelijke presidentskandidaat in 2012) is beslist niet de enige die openlijk twijfelt aan het geboortebewijs van Obama. Al sinds 2008 circuleren er theorieën dat Obama geen Amerikaans staatsburger is. Enkele voorbeelden: Obama zou twee nationaliteiten hebben omdat zijn vader een Keniaan is (en dus zou Obama geen volledig Amerikaans staatsburger zijn), zijn geboortebewijs zou vervalst zijn, hij zou de Indonesische nationaliteit hebben verworven en daarmee zou zijn Amerikaans burgerschap zijn vervallen.

Sommige ‘birthers’ (zo worden de twijfelaars genoemd) hebben zelfs rechtszaken aangespannen om te voorkomen dat Obama president kon worden.

Ik denk niet dat er echt een einde komt aan de twijfel of Obama wel of niet een Amerikaan is. Dat lijkt Obama ook goed in te zien met zijn verwijzingen naar twee zeer bekende samenzweringstheorieën: dat de Amerikanen helemaal niet op de maan zijn geweest en dat in Roswell in 1947 aliens zijn geland. Beide zaken zou de Amerikaanse overheid voor de burger verborgen hebben weten te houden. Voor beide theorieën is geen snippertje bewijs, maar beide zijn ze uiterst hardnekkig. Dat zal denk ik niet anders zijn voor de theorie dat Barack Obama geen Amerikaan is.

Samenzweringsdenkers laten zich niet overtuigen met bewijzen en feiten, zij zien in ontkenning alleen maar het bewijs dat er iets aan de hand is. Hoe zou je dit kunnen veranderen?

Steun Kloptdatwel

Obama ontzenuwt complottheorie 2Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
How not to be stupid
Next Entry »
Willem Albert Wagenaar overleden

Filed Under: Complottheorieën, Humor, Uit het nieuws Tagged With: barack obama, birthers, complottheorieen, donald trump, video

Reader Interactions

Comments

  1. goodfellow says

    10 May 2011 at 07:42

    Vele blanken in Amerika en daarbuiten kunnen het moeilijk verteren dat een zwarte 1* intelligent is, 2* nog wel president geworden is van het “WASP” Amerika. Ik vermoed dat de heer Trump zo een blanke is, nijdig en afgunstig. Maar de wereld draait door. Al was het maar tot judgment day 21 mei van dit jaar!

    Log in to Reply
    • Gert Jan van 't Land says

      10 May 2011 at 10:04

      Nog ruim 10 dagen!

      Log in to Reply
      • Constantia Maria Oomen says

        10 May 2011 at 11:09

        Geniet ervan! ☺

        “Samenzweringsdenkers laten zich niet overtuigen met bewijzen en feiten, zij zien in ontkenning alleen maar het bewijs dat er iets aan de hand is. Hoe zou je dit kunnen veranderen?”

        Goede vraag. Ik denk niet dat je het kunt veranderen wat betreft hunzelf. (ik had dit filmpje al gezien, inderdaad grappig). Deze humoristische methode is een goede denk ik, om de complotdenkers niet aan het langste eind te laten trekken. En natuurlijk met tegengas komen.

        Log in to Reply
  2. Joepie says

    10 May 2011 at 13:25

    “Samenzweringsdenkers laten zich niet overtuigen met bewijzen en feiten,
    zij zien in ontkenning alleen maar het bewijs dat er iets aan de hand
    is. Hoe zou je dit kunnen veranderen?”

    Samenzweringsdenkers zijn de nieuwe gelovigen. Het maakt niet uit of je ontkent waar zij in geloven of dat je het toegeeft. Als je het ontkent is het in hun ogen waar, omdat je een leugenaar bent en als je het toegeeft als in “*Zucht*, ja hoor, je hebt gelijk”, dan is het van: “Zie je wel dat het waar is, je geeft het zelfs toe!”

    Wat je ook zegt, ze zullen het elke keer zien als het bewijs dat de (meestal onzin) die zij geloven klopt.

    Oh, en hoi Sten! Ik zag jou een keer bij Man bijt Hond!

    Log in to Reply
    • Constantia Maria Oomen says

      10 May 2011 at 17:34

      Hoi Joepie

      Namens Obama en mij:

      Log in to Reply
    • Gertjan Vantland says

      10 May 2011 at 17:36

      Humor als wapen? Helpt dat? En dan niet een sarcastisch neerbuigend toontje maar de omtwapenende humor zoals Obama die laat zien in zijn toespraak? Zie ook reactie Sten.

      Log in to Reply
      • Constantia Maria Oomen says

        10 May 2011 at 17:38

        Humor is goddelijk Gert Jan, ook als je niet in goden gelooft. Humor overstijgt alles en overwint alles. Liefde ook trouwens.

        Dus wat mij betreft is het niet: “Geloof, hoop en liefde”, maar “Humor en liefde”.

        Log in to Reply
  3. Maarten Koller says

    10 May 2011 at 18:55

    Hahaha, fantastische toespraak + gebruikt filmpje 😀

    Log in to Reply
  4. Jesper says

    11 May 2011 at 00:48

    Ik heb dit filmpje niet helemaal bekeken, maar vorige week ofzo was het relevante stukje waarin hij Donald Trump voor schut zet ook op TV te zien. Erg grappig en goed gedaan van Obama!

    Ik hoop dat mijnheer Trump er ook wat van geleerd heeft…

    Log in to Reply
    • Martin Bier says

      11 May 2011 at 06:31

      Kort daarna kreeg Trump bij hetzelfde diner een nog veel hardere verbale aftuiging te verduren:

      http://www.youtube.com/watch?v=iWuv2txl_5M&feature=related

      Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
Fluoride-angst?
30 June 2025 - Ward van Beek
Fluoride-angst?

Raad eens’, vraagt Cor van Loveren: ‘Het is begin jaren zeventig. Hoeveel gaatjes denk je dat een kind van vijf gemiddeld had?’ Het antwoord: achttien. ‘In haast elke tand zat wel een gat.’ Gemiddeld genomen dan. Er waren ook tanden…Lees meer Fluoride-angst? › [...]

James Randi test wichelroedelopers in Australië
11 June 2025 - SkepsisSiteBeheerder
James Randi test wichelroedelopers in Australië

In 1980 bezocht James Randi Australië op uitnodiging van Dick Smith om daar een test uit te voeren met wichelroedelopers.Lees meer James Randi test wichelroedelopers in Australië › [...]

Polarisatie juist goed voor democratie?
5 June 2025 - Ward van Beek
Polarisatie juist goed voor democratie?

.Soms lijkt het wel alsof we elkaar de hele dag de tent uit vechten. Op social media, bij verjaardagsfeestjes en in talkshows zijn we het oneens over vaccins, over Gaza, over vrouwenrechten. Dat blijkt ook uit onderzoek van het Sociaal…Lees meer Polarisatie juist goed voor democratie? › [...]

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

Dr. Vinay Prasad: Bodily Autonomy Applies to Raw Milk, Not Vaccines
4 July 2025 - Jonathan Howard

This is what it looks like when disinformation doctors pretend to value data and science to further their true objective, MAHA politics. The post Dr. Vinay Prasad: Bodily Autonomy Applies to Raw Milk, Not Vaccines first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Wearables and Wellness Populism: How Smart Watches Got MAHA’d
3 July 2025 - Scott Gavura

Fifteen years ago, then-contributor Peter Lipson wrote a short post on this blog that I’ve reflected on many times since. Titled Your Disease, Your Fault, Peter described a central theme that runs through nearly every variant of alternative medicine: That illness is preventable, and therefore, your fault. According to this worldview, disease isn’t a product of biology, inequity, or chance. It is […] The post Wearables and Wellness Populism: How Smart Watches Got MAHA’d first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Standards in Behavioral Science
2 July 2025 - Steven Novella

How can we decrease the amount of shoddy science and improve the rigor of research in the behavioral sciences? The post Standards in Behavioral Science first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Hans1263 on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs@Klaas van Dijk Hoe zullen we het gedrag tot nu toe van hun werkgevers noemen? Collaboratie? Gesjoemel? Fraude? Incompetentie?
  • O misterioso vídeo do disco voador em Mingachevir, no Azerbaijão - Portal Vigília on UFO’s – waar komen ze vandaan?[…] e produtiva, principalmente entre céticos. Um grupo de trabalho da iniciativa internacional “Skepsis”, começou
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsNaar aanleiding van reacties op X van Bram Bakker aka @bramkoers_tweet heeft Jaime Borjas meerdere malen opnieuw gereageerd op problemen
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs@Hans1263, bedankt voor je bemoedigende woorden. Ik ben er behoorlijk zeker van dat mensen als Ronald Meester, Jona Walk en
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het ‘retraction paper’ voor de Corman-Drosten PCR-testOndertussen is er een uitspraak van de zaak tegen huisarts Berber Pieksma, 1 van de vele co-auteurs van dit broddelwerk

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2025 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in