• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / (Bij)Geloof / The Golden Crocoduck Awards 2011

The Golden Crocoduck Awards 2011

20 June 2011 by Rosalinde van Wijck 14 Comments

Laatst berichtte ik al over journalist Peter Hadfield, die onder het pseudoniem Potholer54 op YouTube regelmatig de creationisten verbaal er van langs geeft. Het blijk dat hij daarnaast ook jaarlijks de Golden Crocoduck Award uitgeeft aan diegene die dat jaar het negende The Golden Crocoduck Awards 2011 1gebod het meest heeft gebroken (lees: de grootste leugen heeft verteld) om het creationisme aan de man te brengen. Maar wat is een crocoduck?

Oorspronkelijk was de crocoduck een creatie van Chih-Yuan Chen. In het boek van de Taiwanese schrijver wordt krokodil Guji Guji in een familie eenden grootgebracht, uiteraard met alle complicaties van dien. Dit heeft echter weinig te maken met het concept waarmee de creationisten aan de haal zijn gegaan.

In een debat in 2007 op ABC’s Nightline presenteerden Kirk Cameron en Ray Comfort hét bewijs waarom de evolutietheorie niet waar is: de crocoduck. Hun redenatie was als volgt: als organismen door evolutie van de ene soort in de andere overgaan, waarom is er geen overgang van een reptiel naar een vogel? Het vogelbekdier was precies zoals God hem gemaakt had, maar het feit dat er geen crocoduck was, dat was wel vrij verdacht. Het moge duidelijk zijn dat deze kritiek in wetenschappelijke kringen met gehoon ontvangen werd. Helaas voor de creationisten werd overigens in 2009 bekend dat er grote vogels hebben bestaan met tanden die behoorlijk wat weg hebben van de crocoduck, de pelagornithidenfamilie. Vrij snel daarna werd het redelijk stil bij Cameron en Comfort over hun grote ‘bewijs’.

The Golden Crocoduck Awards 2011 2

Juist door de absurditeit van de crocoduck bleef het idee echter hangen. Het concept werd omarmd als het voorbeeld van ‘when the creationists fail to get the point’. Geen betere naam dus voor een prijs die in het leven is geroepen voor het liegebeest van het jaar die het niet zo nauw neemt met de waarheid om de ideeën van het creationisme te promoten. De Crocoduck Awards bestaan sinds 2008 en worden jaarlijks uitgereikt.

Voor dit jaar zijn de kandidaten al bekend, maar wie interesse heeft mag zelf nog extra nominaties indienen. Wees er wel snel bij, want de bekendmaking vindt plaats in september.

Steun Kloptdatwel

The Golden Crocoduck Awards 2011 3Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
UFO’s – waar komen ze vandaan?
Next Entry »
Rechtbank die hond ter dood veroordeelde is broodje aapverhaal

Filed Under: (Bij)Geloof, Algemeen, Buitenland, Humor, Kort Tagged With: creationisme, crocoduck, crocoduck award, kirk cameron, ron comfort

Reader Interactions

Comments

  1. Jim Turner says

    20 June 2011 at 07:09

    Ron = Ray 🙂

    Log in to Reply
    • Rosalinde van Wijck says

      20 June 2011 at 12:57

      Oh verhip, dat is slordig. Wordt zo snel mogelijk aangepast, dank  voor de tip!

      Log in to Reply
      • Jan Willem Nienhuys says

        20 June 2011 at 13:51

        aangepast

        Log in to Reply
  2. Guest says

    20 June 2011 at 08:29

    Off-topic, excuus doorvoor, maar ik wil het toch graag even kwijt, ik vind Guji Guji zó mooi, evenals zijn andere boek, ook recent vertaald in het Engels, On my way to buy eggs. Prachtige boeken voor iedereen die kinderen en kleinkinderen heeft (en zelf ook nog steeds van kinderboeken houdt).

    Log in to Reply
  3. Jasper42 says

    20 June 2011 at 21:38

    “…aan diegene die dat jaar het negende gebod het meest heeft gebroken (lees: de grootste leugen heeft verteld) om het creationisme aan de man te brengen.”

    Om te voorkomen dat de pot de ketel zou verwijten, wil ik er toch even op wijzen dat “Gij zult geen valse getuigenis afleggen” voor lang niet iedereen het negende gebod is. Volgens de Rooms-katholieke en Lutheraanse telling, en dus voor de grootste groepering gelovigen, is het het achtste.
    http://nl.wikipedia.org/wiki/Tien_geboden#Vergelijkingstabel

    Log in to Reply
    • Guest says

      20 June 2011 at 22:45

      Kennen ze dat gebod eigenlijk wel? Is me bij de katholieke kerk namelijk nooit zo opgevallen. 

      Een elfde gebod zou ook niet gek zijn vond mijn grootmoeder altijd, namelijk: eert uw kinderen. Geldt uiteraard voor zelfgeproduceerde kinderen, maar evenzeer voor kinderen van anderen die aan je zorg zijn toevertrouwd. Misschien kan een katholiek iemand het eens inbrengen bij de HV.
      🙂

      Log in to Reply
  4. Renate1 says

    21 June 2011 at 00:14

    Als we ooit een Nederlandse versie van deze prijs gaan uitreiken, dan wil ik vast het blad Weet nomineren.
    http://www.weet-magazine.nl/home

    Log in to Reply
    • Guest says

      21 June 2011 at 08:54

      Wat fijn! Een tijdschrift dat gewoon al weet dat er een schepper is! Wat zijn sommige mensen toch knap! Ik kom gewoon uitroeptekens tekort van bewondering!

      Log in to Reply
    • Maarten Koller says

      21 June 2011 at 09:26

      Binnenkort kan je een bespreking van dit blad verwachten. Ik heb dit al
      eerder beloofd in een andere reactie bij een ander artikel, maar wanneer er
      onder artikelen van mijn naam niet meer ‘studeert’ maar ‘is afgestudeerd’
      staat zal de bespreking toch echt snel gaan verschijnen ;).

      Log in to Reply
      • Renate1 says

        21 June 2011 at 11:15

        Succes met het afstuderen dan maar.

        Log in to Reply
      • Guest says

        21 June 2011 at 19:38

        Heel veel succes Maarten!

        Log in to Reply
  5. Hans says

    21 June 2011 at 14:56

    “Met de bijbel op zoek naar olie”.
    Ik kan niet wachten tot het blad op de schappen ligt!
    Zou je met de bijbel ook kunnen zoeken naar wind- of zonne-energie?
    En heeft het boek al een oplossing voor het kernenergieafval?
    Helaas is Camping een beetje ziek, want anders weet die het misschien wel te berekenen.

    Een krokodil met een eendenkop lijkt me ook wel wat, de duckodile.
    Misschien een nog beter symbool voor het gekwaak van kwakdenkers?

    Log in to Reply
    • Maarten Koller says

      21 June 2011 at 17:21

      Helaas is mijn proefnummer nog van december 2010. Het is een tijdje blijven
      liggen.

      2011/6/21 Disqus

      Log in to Reply
      • Renate1 says

        21 June 2011 at 18:55

        Dat geeft niet. Ik denk dat de onzin niet veranderd is. Eigenlijk vind ik dit blad kwalijker dan blaadjes als Happinez, omdat dit blad werkelijk pretendeert wetenschappelijk te zijn.

        Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • SKEPP
  • SBM
Skepter 35.4 – Winternummer 2022
1 December 2022 - Pepijn van Erp
Skepter 35.4 – Winternummer 2022

Brengen genetici de mammoet, de dodo en de buidelwolf weer terug? Komt kernfusie er sneller dan velen denken? Het nut van sciencefiction als lesmateriaal. Een interview met pendelwinnaar Marieke Kuypers, en nog veel meer in dit nummer. Het bericht Skepter 35.4 – Winternummer 2022 verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

Piramidependelprijs voor Marieke Kuypers en Diederik Jekel feliciteert Skepsis met 35-jarig bestaan
20 November 2022 - Pepijn van Erp

Marieke Kuypers onderscheiden door Skepsis voor haar video's op TikTok en Diederik Jekel feliciteert Skepsis met een feestrede met het 35-jarig bestaan Het bericht Piramidependelprijs voor Marieke Kuypers en Diederik Jekel feliciteert Skepsis met 35-jarig bestaan verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

Skepter 35.3 – Herfstnummer 2022
24 August 2022 - Pepijn van Erp
Skepter 35.3 – Herfstnummer 2022

Artikelen over de beroemde uitspraak van Galileo, hervonden herinneringen, Bess Houdini, een dubieus apparaat om vocht in muren tegen te gaan en veel meer. Het bericht Skepter 35.3 – Herfstnummer 2022 verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

Desmet dwaalt, draait en duikt
9 January 2023 - Paul De Belder

Hoewel de uitspraken van Desmet over de coronamaatregelen al langer op veel kritiek van factcheckers stuiten, kwam hij pas recentelijk echt flink in opspraak. Op een tournee langs verschillende Amerikaanse talkshows en podcasts om de Engelse vertaling van zijn boek te promoten, was hij ook te gast bij Infowars, de show van Alex Jones. Het optreden bij deze veroordeelde complotdenker en het doen van nogal stellige uitspraken over openhartoperaties onder hypnose waren de aanleiding voor een hausse aan kritische artikelen in de Vlaamse media. [...]

QAnon
26 October 2022 - Ledenadmin Skepp

In de herfst van 2016 verspreidde zich het gerucht dat de Amerikaanse Democratische Partij vanuit de kelder van een pizzeria in Washington D.C. een pedofielennetwerk organiseert. De pizzeria met de grappige naam Comet Ping Pong was allesbehalve willekeurig gekozen. Met zijn eigenzinnige atmosfeer is het een hotspot voor excentriekelingen: punkers, holebi’s, kunstenaars, outsiders en linksen1. Het was een voor de hand liggend doelwit voor mensen uit de alt-rightbeweging2,die vatbaar zijn voor complotdenken. [...]

Van bijtende nonnen tot needlespiking
16 October 2022 - tayson

Ziekte en gezondheid, lichaam en geest Voor we aan een wetenschappelijk artikel kunnen beginnen, moeten we duidelijk maken waarover we het hebben. Ik vraag dus even het geduld van de lezer: die wordt achteraf beloond met een uitgebreide bespreking van boeiende voorbeelden van ‘massahysterie’. Om de clichés te overstijgen en een echte poging tot wetenschappelijke bespreking van dit fenomeen te doen, moeten we eerst wat medische context schetsen. [...]

There is really nothing super about Antibiotic Resistant Gonorrhea
3 February 2023 - Clay Jones

Reports out of Massachusetts are raising concerns of a highly resistant strain of gonorrhea being seen for the first time in the United States. Are we close to living in a reality where there are no more effective treatments for this nasty, and potentially deadly, infection? The post There is really nothing super about Antibiotic Resistant Gonorrhea first appeared on Science-Based Medicine. [...]

CAM for the Management of Heart Failure
2 February 2023 - Scott Gavura

A new report provides a comprehensive summary of the evidence for and against CAM in patients with heart failure The post CAM for the Management of Heart Failure first appeared on Science-Based Medicine. [...]

ChatGPT as a Medical Expert System
1 February 2023 - Steven Novella

Will ChatGPT and applications like it transform medicine? If we want it to. The post ChatGPT as a Medical Expert System first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Hans1263 on Kopervergiftiging ligt op de loer met de Plasma en GaNs therapie van Silvia HoevenaarIk denk toch eerder aan de dikke duim van Moeder de Gans. Wat een aaneenrijging van flauwekul!
  • Renate1 on Kopervergiftiging ligt op de loer met de Plasma en GaNs therapie van Silvia HoevenaarGeschreven door de Deepak Chopra generator?
  • Frank Verhoft on Kopervergiftiging ligt op de loer met de Plasma en GaNs therapie van Silvia HoevenaarIn de wereld van Keshe verwijst 'gans' niet naar chemische elementen of naar een chemische verbinding. Als ik zijn wartaal
  • Hans1263 on Kopervergiftiging ligt op de loer met de Plasma en GaNs therapie van Silvia HoevenaarMevrouw maakt alle fouten die gebruikelijk zijn voor kwakzalvers. Ze raaskalt in voor haar onbekende materie. Gallium zal hier niet
  • Renate1 on Kopervergiftiging ligt op de loer met de Plasma en GaNs therapie van Silvia HoevenaarU heeft gelijk met Gallium. Helaas zijn de lettertjes van de voluit geschreven namen van de elementen op de kaart

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2023 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in