• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / (Bij)Geloof / ‘Dog spinning’: een bizar ritueel

‘Dog spinning’: een bizar ritueel

5 March 2012 by Gert Jan van 't Land 8 Comments

De Belgische krant De Standaard berichtte op 29 februari over een bizar ritueel. Op het Bulgaarse platteland knoopt men honden aan een touw, laat ze op hoge snelheid rondjes draaien waarna de doodsbange hond in het water van een beekje ploft. Op de video hieronder (die door youtube is aangemerkt als geschikt voor kijkers van 18 jaar en ouder) kun je zien hoe het werkt. Het ritueel is volgens De Standaard bedoeld als bescherming tegen hondsdolheid, maar uit de video wordt duidelijk dat het ook om volksvermaak gaat. Het hoeft geen betoog dat het ronddraaien van een hond en een daaropvolgend bad geen enkele bescherming biedt tegen hondsdolheid. Het is een zinloze en kwellende behandeling die de honden moeten ondergaan. En het is verboden. Volgens De Standaard:

‘De heidense traditie is sinds 2006 bij wet verboden maar wordt nog steeds uitgevoerd. Maar het ritueel werd dit jaar tegengewerkt na een campagne van dierenrechtenactivisten om de wreedheid bloot te leggen. Leden van de dierenrechtenorganisatie in Sofia bewaakten vorig weekend de oevers van een rivier om ervoor te zorgen dat de lokale bevolking alle nieuwe richtlijnen volgden. Volgens die richtlijnen worden de honden gewoon in het water gegooid en kunnen ze veilig naar de oever zwemmen. ‘Sommige van die tradities bestaan al meer  dan honderd jaar en dat verander je niet van de ene op de andere dag’, verklaarde een woordvoerder van de burgemeester van het dorpje Petko. ‘Je kan geen traditionele gewoonte stoppen met een eenvoudig regel.’

http://www.youtube.com/watch?v=SZAYEtxYjSg

 

Met dank aan een tweet van SKEPP, de Belgische zusterorganisatie van Skepsis. Foto voorpagina uit besproken video. 

Steun Kloptdatwel

'Dog spinning': een bizar ritueel 1Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Documentaire over aanhangers van Harold Camping
Next Entry »
Baby-yoga: baby’s aan hun armpjes rondslingeren

Filed Under: (Bij)Geloof, Uit het nieuws Tagged With: bijgeloof, bulgarije, dog spinning, onzin, video

Reader Interactions

Comments

  1. Renate says

    5 March 2012 at 09:09

    Ach ja traditie, het allerlaatste argument om niets aan een onwenselijke situatie te doen.

    Log in to Reply
  2. Hans says

    5 March 2012 at 11:15

    Ik houd helemaal niet van honden, maar dit is walgelijk! 
    Even walgelijk als het palingtrekken, waar onze overheid destijds tegen optrad.
    Bulgarije is dus een achterlijk land.

    Log in to Reply
    • Renate says

      5 March 2012 at 12:43

       Net als Spanje dus met het stierenvechten.

      Log in to Reply
      • Hans says

        5 March 2012 at 13:05

        Ik heb altijd leedvermaak als er gewonden vallen in Pamplona als er mensen en stieren door de nauwe straten rennen. Dan krijgen de stieren tenminste ook nog een kans. Leedvermaak is niet mooi, ik weet het, maar ik denk dan “net goed!”  

        Log in to Reply
        • Renate says

          5 March 2012 at 14:03

          Inderdaad. De enige kans voor stieren om vast wraak te nemen voor het leed dat ze te wachten staat, hoewel ze daar natuurlijk geen weet van hebben en het een en ander me voor de stieren toch ook geen pretje lijkt.

  3. Hans says

    5 March 2012 at 15:56

    Er is een verhaal over een man die door de kelner in een Spaans restaurant een fantastisch gerecht krijgt aanbevolen en daar zeer van geniet: stierenballen. Ze hebben er toch genoeg na het stierenvechten. De volgende dag heeft de man er weer zin in en gaat dan naar hetzelfde restaurantje. “Hetzelfde, ober!”. Maar het opgediende gerecht ziet er maar klein er miezerig uit en het smaakt ook niet geweldig. De kelner om opheldering gevraagd: “Meneer, de stier wint ook wel eens…”.   

    Log in to Reply
    • Renate says

      5 March 2012 at 21:46

       Zou het echt? Ik vermoed dat de stier uiteindelijk altijd aan het korste eind trekt.

      Log in to Reply
      • Hans says

        5 March 2012 at 22:47

        Vast wel, maar dan is de pointe van de grap weg.
        Misschien kun je het beter als wishful thinking zien.

        Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Error
  • Error
  • SBM

RSS Error: WP HTTP Error: cURL error 28: Failed to connect to skepsis.nl port 443 after 5205 ms: Connection timed out

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

The War Over Ultraprocessed Foods
3 December 2025 - Steven Novella

Recently the city of San Francisco sued several food giants (Kraft Heinz, Mondelez and Coca-Cola) for deceptively marketing “ultraprocessed foods” and then externalizing the resulting health care costs onto the public. They cite a recent Lancet review which concludes: “The totality of the evidence supports the thesis that displacement of long-established dietary patterns by ultra-processed foods is a key driver of the […] The post The War Over Ultraprocessed Foods first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Dr. Vinay Prasad: “The Incidence of Myocarditis Found for Young Men after SARS-CoV-2 Infection is Larger Than What We Found for Myocarditis Following COVID-19 Vaccination.”
2 December 2025 - Jonathan Howard

That plus 12 other thoughts about Dr. Vinay Prasad's recent memo. The post Dr. Vinay Prasad: “The Incidence of Myocarditis Found for Young Men after SARS-CoV-2 Infection is Larger Than What We Found for Myocarditis Following COVID-19 Vaccination.” first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Robert F. Kennedy, Jr. is definitely coming for your vaccines, part 5: VAERS and a useful idiot at the FDA
1 December 2025 - David Gorski

In the sadly continuing story of how Health and Human Services Secretary RFK Jr. is working to eliminate vaccines, we look at a useful idiot, Dr. Vinay Prasad, and how he is weaponizing dead children to justify making vaccines harder to approve. The post Robert F. Kennedy, Jr. is definitely coming for your vaccines, part 5: VAERS and a useful idiot at the FDA first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Renate1 on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsIk was vrij goed in scheikunde op school. Daarom werd ik altijd apart gezet tijdens proefwerken.
  • Klaas van Dijk on Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfestDe Radboud UMC arts Jona Walk doet in haar toespraak en in de aan deze toespraak gekoppelde postings op Substack,
  • Hans1263 on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs@Renate Zo is het. Ja, dat komt precies, want anders kun je geen analytische chemie bedrijven en krijg je verkeerde
  • Renate1 on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs@ Hans, Dat bedoelde ik. Het is natuurlijk de optelsom van het atoomgewicht van de atomen in het molecuul.
  • Hans1263 on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsHet molecuulgewicht, @ Renate. Heel dichtbij. Waar het over gaat is dat de betreffende politici kakelen zonder te weten waar

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2025 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in