• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Alternatieve schade / Baby-yoga: baby’s aan hun armpjes rondslingeren

Baby-yoga: baby’s aan hun armpjes rondslingeren

6 March 2012 by Maarten Koller 24 Comments

Gister schreven we nog over honden die werden rondgedraaid. Vandaag bereikte ons zo’n soort gelijk verhaal maar dan met baby’s. Het is eigenlijk te eng voor woorden want dit gaat veel verder dan gezellig ‘jonassen’.

Onder het mom van ‘baby-yoga’ worden baby’s aan hun armpjes rondgeslingerd. In het filmpje is Lena Fokina te zien.

Lena Fokina gaf vorig jaar een interview waarin ze beweerd dat het rondslingeren een van de redenen is dat baby’s vroeg lezen, zingen, zwemmen en praten. En dat het hun handen sterker zou maken.

Ongefundeerde claims natuurlijk, geen enkele wetenschapper zal dit onderzoeken. “De effecten van baby’s aan de armpjes rondslingeren op lees-, zang-, zwem- en spreekvaardigheden”. De ethische commissie ziet je aankomen!

Er zijn al eerder baby’s rondgeslingerd en Fokina zou het ook bij haar eigen dochters gedaan hebben. Die leven nog steeds en maken het goed. Maar de risico’s lijken me toch vrij duidelijk. Ik heb vroeger fanatiek gejongleerd, dus als er iemand weet dat het nog mis kan gaan ook al ging het duizenden keren daarvoor goed ben ik het wel. Eén verkeerde beweging…

De methode zou ontwikkeld zijn door Igor Borisovich Charkovsky. Charkovsky vindt het trouwens ook een goed idee om kinderen onder water te houden, zoals je op de video ook al even zag. Niet verrassend is hij al enkele malen in verband gebracht met de dood van enkele kinderen waar hij mee werkte. ‘In verband gebracht’, want omdat de ouders van de overleden kinderen in de goeroe bleven geloven werd hij niet vervolgd.
Hij werd wél ooit grondig aan de tand gevoeld door een ouder toen deze vroeg waar hij gestudeerd had. Charkovsky antwoordde dat hij met de kennis geboren was en die langzaamaan ontdekte, en daar is natuurlijk niets tegenin te brengen… Als je ontzettend goedgelovig en naïef bent tenminste.

Steun Kloptdatwel

Baby-yoga: baby's aan hun armpjes rondslingeren 1Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
‘Dog spinning’: een bizar ritueel
Next Entry »
Geef mij uw creditkaart en ik zal u zeggen wat u bent

Filed Under: Alternatieve schade, Gezondheid, Uit het nieuws Tagged With: baby, charkovsky, fokina, slingeren

Reader Interactions

Comments

  1. Hans says

    6 March 2012 at 10:38

    Al ” arm uit de kom” gemeld? Gelukkig kunnen de ouders dan van kindermishandeling worden beschuldigd. Arme kinderen, met zulke zotte ouders.

    Log in to Reply
  2. Vermeerschconix says

    6 March 2012 at 15:18

    Ik doe al 30 jaar yoga en de belangrijkst regel is: Niets forceren!

    Log in to Reply
    • Hans says

      6 March 2012 at 15:36

      En wilt u nu beweren dat dit bij die kindertjes niet gebeurt?

      Bedenk wel dat een schouder een ingewikkeld en kwetsbaar mechanisme is.

      Laat die wurmpjes toch t.z.t. zelf kiezen of ze aan yoga willen doen! 

      Log in to Reply
      • Maarten Koller says

        6 March 2012 at 17:27

        Ik denk dat de bedoeling van de opmerking juist is dat je bij de kindertjes niet weet of je iets forceert en dat het juist waarschuwend bedoeld is.

        Log in to Reply
        • Hans says

          6 March 2012 at 18:32

          Dat zou kunnen, Maarten. Maar het zou ook kunnen dat Vermeerschconix meent dat het op die manier yoga-rondzwaaien van kinderen wel verantwoord is als je het maar niet geforceerd doet. Dat maakte ik niet duidelijk uit de reactie op, vandaar mijn vraag. Kennelijk had ik het iets anders moeten formuleren.

  3. Kersberg says

    6 March 2012 at 19:02

    ik ben een beetje allergies voor huilende babies, dus heb ik de video maar afgezet.
    huilen is zeker ook goed door de ontwikkeling….

    Log in to Reply
    • Guest says

      6 March 2012 at 20:15

      Ik kon het niet uitkijken, ik ging zelf ook huilen. Wat ontzettend zielig, ik snap die ouders niet, ik ben er helemaal naar van.

      Log in to Reply
  4. Guest says

    6 March 2012 at 20:14

    Wat een idioten, dat is gewoon kindermishandeling. 

    Log in to Reply
    • Renate says

      6 March 2012 at 20:48

      Als je de dingen die mevrouw met baby’s doet met volwassen mensen zou doen, zou je vermoedelijk aangeklaagd worden wegens mishandeling. En deze mevrouw mag haar praktijken gewoon doorgeven aan goedgelovige idioten (sorry, maar een andere benaming voor de mensen die haar navolgen kan ik niet bedenken). Ik geloof dat ik elders, waar men ook aandacht aan deze praktijken besteedde, heb gelezen dat men dit in Afrika ook doet. Ja, als primitieve stammen in een exotisch land iets doen, dan is het natuurlijk het neusje van de zalm, want zoals we allemaal wel weten zijn deze exotische volkeren vele malen verlichter dan wij. Ze worden dan ook allemaal stokoud (of zien ze er gewoon vroeg stokoud uit?).

      Log in to Reply
      • Guest says

        6 March 2012 at 21:02

         

        Ja, als primitieve stammen in een exotisch land iets doen, dan is het natuurlijk het neusje van de zalm, 

        Ja, als het van heel lang geleden is of van heel ver weg komt, dan hoef je verder niet meer na te denken, dan wéét je gewoon dat het geweldig is.
        Gottegot, wat heb je toch een ontzettend rare mensen, je zal er maar geboren worden.

        Log in to Reply
      • A. Atsou-Pier says

        7 March 2012 at 12:04

        Ik ben in Afrika geen “primitieve” stammen tegengekomen, en heb daar ook nooit met baby’s zien zwaaien.

        Log in to Reply
        • Renate says

          7 March 2012 at 14:20

          Ik ben nooit in Afrika geweest, dus ik heb ze ook nooit gezien. Punt is echter dat deze stammen dus als argument gebruikt worden waarom het zo goed zou moeten zijn. Of valt u over het woord ‘primitief”?

          In dat geval doel ik dus op stammen die nog leven, zoals men dat al eeuwen lang doet en waar de tijd dus geen vat op gehad lijkt te hebben.

  5. Ik dus says

    6 March 2012 at 21:07

    Oh wat ZIEKELIJK dit! Je hebt te maken met MENSELIJKE WEZENS en geen POPPEN!

    Log in to Reply
  6. Vermeerschconix says

    6 March 2012 at 21:17

    Wat met die baby’s gedaan wordt is uiteraard verkeerd. Bij yoga komt er geen tweede persoon bij kijken want alleen jijzelf kan aanvoelen of iets geforceerd is. Yoga voor baby’s is helemaal idioot.

    Log in to Reply
  7. Nomas says

    6 March 2012 at 22:06

    Deze mensen zijn geestelijk gewoon volkomen gestoord. Daar moet men geen respect voor hebben. In feite zou je hetzelfde ook met deze mensen moeten doen, op een hoge brug en dan ‘per ongeluk’ loslaten.
     
    *WHOOPS*

    Log in to Reply
    • Guest says

      6 March 2012 at 22:50

      Ja, goed idee!

      Log in to Reply
  8. Constantia Oomen says

    7 March 2012 at 01:52

    Zo hee, en is dit niet strafbaar? Dit voelt inderdaad heel verkeerd, ik dacht even dat ze een pop aan het zwaaien was. Ongelooflijk! Misschien moet mevrouw ook even aan armen en of benen vanaf een hoog gebouw ruw gezwaaid worden tot ze er meer dan naar van wordt. En het doorbuigen van baby’s via hun nekje. Hoe halen ze het in hun hoofd? Veel vrouwen zouden een verplicht  baar-verbod moeten hebben, een kind is een eigen wezen en geen speelbal van de lusten en zotte ideeën van de ouders.  Hebben die baby’s hierom gevraagd? Het huilen zegt genoeg. Dat onder water duwen is al net zo naar. 

    PS Ik heb de video gerapporteerd bij YT als ongepast met als reden geweld tegen kinderen. Of ze er iets mee doen, is zeer de vraag, aangezien het duidelijk is dat er veel negatieve reacties komen en dit YT blijkbaar niets doet.

    Log in to Reply
    • Timmerman says

      7 March 2012 at 10:50

      Mevrouw Oomen, Sten,
      Fijn je weer terug te zien hier!

      Log in to Reply
      • Constantia Oomen says

        7 March 2012 at 19:09

        Je mag ook Constantia zeggen. Ik herinner me jou; jouw naam popte toch de hele tijd op als ik mensen antwoord wilde geven? ☺
        Dank je, ik zit nu in een andere time zone en als ik hier schrijf, zal het voor jullie meestal in de avond zijn. (9 uur tijdsverschil). Het lijkt al behoorlijk lang geleden dat ik hier schreef, maar er is in de tussentijd veel gebeurd, en dan lijkt de tijd langer.

        Log in to Reply
    • Nomas says

      7 March 2012 at 11:37

      Gerapporteerd? Waarom in hemelsnaam? Het is goed dat mensen dit juist zien. Het is een voorbeeld van hoe het NIET moet.

      Log in to Reply
      • Constantia Oomen says

        7 March 2012 at 19:10

        Quote Thomas: “Gerapporteerd? Waarom in hemelsnaam? Het is goed dat mensen dit juist zien. Het is een voorbeeld van hoe het NIET moet.”

        Waarom ik dat in hemelsnaam gerapporteerd heb, Thomas? Je zegt het zelf al. In hemels naam, Thomas, in hemels naam.

        Log in to Reply
  9. frankb says

    7 March 2012 at 14:06

    Volgens mij is dit de manier om een zondagsarmpje te krijgen

    http://nl.wikipedia.org/wiki/Radiuskopsubluxatie

    groet

    Frank

    Log in to Reply
  10. theo says

    7 March 2012 at 15:49

    Hier slingert ze overigens rond met een kat(1jaar eerder)
    http://www.youtube.com/watch?v=VErCB0vO9HQ&feature=player_embedded
     
     
     

    Log in to Reply
    • Maarten Koller says

      7 March 2012 at 16:08

      Hahahahaha nice! 😀

      Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • SKEPP
  • SBM
European Skeptics Congress 2022 vindt plaats in september te Wenen
15 May 2022 - Pepijn van Erp

  Het tweejaarlijks georganiseerde congres van de koepel van Europese skeptische organisaties ECSO zal komende keer plaatvinden in Wenen, van 8 t/m 11 september. Een uitgelezen moment om actieve skeptici te onmoeten en te horen waar die zich zoal mee bezighouden in hun landen. Zeker nu het het weer het eerste congres is na het ... Meer lezen Het bericht European Skeptics Congress 2022 vindt plaats in september te Wenen verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

Gauquelin’s Mars Effect
9 March 2022 - Jan Willem Nienhuys
Gauquelin’s Mars Effect

For Dutch version click on flag.   The Mars Effect kept skeptics quite busy for quite some time. One of the amazing things is how easily all kinds of skeptics were fooled and how quickly they launched themselves into investigations without examining properly the source of this effect. Rereading the original articles doesn’t lessen this ... Meer lezen Het bericht Gauquelin’s Mars Effect verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

Skepter 35.1 – themanummer over reuk
26 February 2022 - Pepijn van Erp
Skepter 35.1 – themanummer over reuk

Ruikt de mens wel echt zo slecht als wordt beweerd? Wat is er voor bewijs voor de werkzaamheid van aromatherapie? Welke rol spelen feromonen in ons liefdesleven? Maar we keken ook de documentaires over Jomanda en verdiepten ons in het verband tussen complotdenken en populisme. Het bericht Skepter 35.1 – themanummer over reuk verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

De onzin in HR is nog lang niet dood - Het artikel dat u drie jaar lang niet mocht lezen...
9 May 2022 - Paul De Belder
De onzin in HR is nog lang niet dood - Het artikel dat u drie jaar lang niet mocht lezen...

Twee jaar geleden (maart 2016) gaf Patrick een TED talk over de onzin in human resources. Ondanks het duidelijke succes bij een Human Resources (HR) publiek is daarmee de onzin duidelijk de wereld nog niet uit.  We bespreken in dit artikel één recent én een langlopend voorbeeld van wat je allemaal kunt aantreffen in de HR-wereld, of zakenwereld tout court. Enkele jaren geleden schreef Patrick een kritisch artikel over het Carl Van De Velde Instituut (CVI). Carl Van de Velde (52) leidt het instituut dat naar hem is vernoemd en is naar eigen zeggen een self-made man die zonder hogere studies zich opwerpt als coach of goeroe van mensen die – tsja, snel rijk willen worden… [...]

Sapiens – Een beeldverhaal – Een misleidende verweving van wetenschappelijke feiten en fantasierijke interpretaties
17 May 2022 - Paul De Belder

Fictieve wetenschappers Harari brengt enkele (relatief) nieuwe wetenschappelijke inzichten. We waren niet uniek. Nog niet zo lang geleden leefden we samen met andere moderne mensensoorten, zoals de Neanderthalers en de Denisovamens. De Neanderthaler werd in het verleden schromelijk onderschat, maar blijkt nu erg slim te zijn geweest, met grote survivalskills. Enkel Sapiens overleefde en veroverde de hele wereld. Dat hebben we te danken aan onze taal en het vermogen om mythen en verhalen te creëren die collectieve intelligentie, sociale samenhang en grote samenlevingen mogelijk maakten. Het leidde ook tot grote variëteit in gezins- en samenlevingsvormen en culturele gewoonten. Maar Sapiens ontpopte zich ook tot een intercontinentale seriemoordenaar van andere diersoorten. Harari brengt die inzichten door vier personages als wetenschapper op… [...]

‘Dokter Google is een kwakzalver’
11 May 2022 - tayson

De voorbije twee jaar werden we overspoeld met desinformatie over corona en covid. Nu we in de staart van de pandemie lijken te zitten, is het hopelijk voor iedereen duidelijk dat het virus niet mee surft met de elektromagnetische stralen uit onze smartphone, covid niet onvruchtbaar maakt (tijdens de pandemie werden meer kinderen geboren) en de coronavaccins geen microchips bevatten die onze handel en wandel in kaart brengen. [...]

Should We Fear the Monkeypox?
25 May 2022 - Steven Novella

A recent outbreak of monkeypox is likely containable, but people are understandably concerned. The post Should We Fear the Monkeypox? first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Big Success for Anti-obesity Drug
24 May 2022 - Harriet Hall

Will an expensive, new, injectable, untested medication help people lose weight? Maybe! But right now, we don't know if it's safety and efficacy profiles make it worth the price. The post Big Success for Anti-obesity Drug first appeared on Science-Based Medicine. [...]

The ABIM vs. medical misinformation: Better late than never?
23 May 2022 - David Gorski

Last week, the New England Journal of Medicine published an editorial by the President of ABIM discussing how the board certification can be taken away from diplomates who spread medical misinformation. Is this too little, too late? The post The ABIM vs. medical misinformation: Better late than never? first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Renate1 on De linke weekendbijlage (21-2022)En dan krijgen we weer de nodige maffe reacties van warhoofden, bijvoorbeeld over het feit dat de dader een verward
  • Wilma S. on De linke weekendbijlage (21-2022)@Renate1 Ach ja, ik word wel eens doodmoe van dit soort kromme redenaties. Cynische reactie van Chris Klomp n.a.v. een
  • Renate1 on De linke weekendbijlage (21-2022)Ach ja, ik word wel eens doodmoe van dit soort kromme redenaties. En dan wordt er weer geroepen dat een
  • Wilma S. on De linke weekendbijlage (21-2022)@Renate1 Veranderen zal er ook nu niets, want volgens de Republikeinen is het beste middel tegen wapengeweld meer wapens, want
  • Renate1 on De linke weekendbijlage (21-2022)Het gaat mijn verstand ook te boven. Veranderen zal er ook nu niets, want volgens de Republikeinen is het beste

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2022 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in