• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Paranormaal / Rambam-presentator schnabbelt bij als medium van Astro TV

Rambam-presentator schnabbelt bij als medium van Astro TV

7 January 2014 by Pepijn van Erp 6 Comments

Je voordoen als paranormaal begaafde, is dat moeilijk? Niet zo heel erg laat Rambam-presentator Lars Gierveld zien. Met een beetje voorbereiding weet hij met zijn ‘soundmapping’ de vereiste proeve van bekwaamheid bij Astro TV te doorstaan en kan probleemloos een tijd als Aaron Rampál meedraaien tussen de ‘echte’ paranormale medewerkers van Astro TV. Dat die dat niet doorhadden!? En van gene zijde waren ze blijkbaar ook zo flauw om niet even een seintje te geven. Maar waarom ook, als een neppe nepperd net zoveel centjes van bellers afhandig weet te maken als een ‘echt’ medium?

https://www.youtube.com/watch?v=hiB8pSREUqg

Vermakelijke TV, maar veel nieuws leerden we niet van deze uitzending. Opmerkelijk vond ik wel dat een medium aan de telefoon een klant doorverwees naar haar persoonlijke website om daar spul te laten aanschaffen. Ook Aaron Rampál had overigens een eigen website: http://aaronrampal.nl/.

Goed dat deze onzin weer eens wordt aangekaart, want er zijn toch ‘klanten’ die veel geld verspillen aan deze nephulp. De directeur van Astro TV doet alsof hij een nuttige service levert voor mensen met een zorgvraag. Immers: wie anders kun je 24 uur per dag bellen met problemen? Hij noemt zijn toko ‘groter dan de RIAGG’, maar wil zich er ‘absoluut niet mee vergelijken’; mogen we even een teiltje?
Als televisie item was het echter niet bijster origineel. Het TROS programma Radar liet de dubieuze kanten van Astro TV in 2008 al duidelijk zien. En de enigszins mislukte poging om Astro TV medium Dulce Maria het stuipen op het lijf te jagen, lijkt geïnspireerd op een viral video, die vorig jaar meer dan 50 miljoen keer werd bekeken op YouTube. Op het laatste Skepsiscongres sprak overigens Bernd Kramer, die een soortgelijke undercover-operatie uitvoerde in Duitsland. Binnenkort plaatsen we zijn lezing hier op Kloptdatwel.

 

 

 

Steun Kloptdatwel

Rambam-presentator schnabbelt bij als medium van Astro TV 1Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Onzin over spininversie en elektrosmog
Next Entry »
UFO boven Bremen niet gezien op radar

Filed Under: Paranormaal, Skeptische TV, Uit het nieuws Tagged With: astro tv, paranormaal, rambam

Reader Interactions

Comments

  1. Jan Willem Nienhuys says

    7 January 2014 at 08:03

    Nou, als je let op de nieuwswaarde, dan kunnen we Skepsis en dergelijke wel opdoeken. De boodschap ‘allemaal nep’ is in veel gevallen al zo vaak en al zo lang geleden afgegeven dat daar eigenlijk niet veel aan valt toe te voegen.

    Maar voor de potentiële slachtoffers kan het niet vaak genoeg herhaald worden. Frappez, frappez toujours.

    Log in to Reply
    • PP4005 says

      8 January 2014 at 18:16

      kk

      Log in to Reply
  2. FrankVerweren says

    7 January 2014 at 13:02

    Ik ben benieuwd hoe lang het duurt voordat een alterneut gewoon besluit soundmapping als nieuw instrument te kopiëren. Wie herinnert zich de Rambamuitzending nog als je op zondagmiddag bij Life is Beautiful zit? 😉

    Log in to Reply
  3. Ragnar764 says

    7 January 2014 at 13:52

    “Hij noemt zijn toko ‘groter dan de RIAGG”’

    Het lijkt me (helaas) niet denkbeeldig dat hij daar wel eens gelijk in zou kunnen hebben.

    Misschien zijn we in de gedoogcultuur te ver doorgeschoten, hier kan en mag zoveel, maar moet je nu mensen die niet in staat is zelf een beetje kritisch te denken tegen zichzelf in bescherming gaan nemen, of is dat weer overdreven en ontaardt het vervolgens weer in ongewenste bemoeizucht. Moeilijk hoor.

    Log in to Reply
  4. Jan Willem Nienhuys says

    8 January 2014 at 15:19

    HP/De Tijd

    http://www.hpdetijd.nl/2014-01-03/vara-doet-schokkende-ontdekking-astro-tv-hartstikke-nep/

    publiceerde hier op 3 januari over.

    LInda Hakeboom zegt in het begint van de uitzending:
    “Er wordt toch wel eh gewoon gekeken of je echt paranormaal bent?”

    Nee Linda. “Echt paranormaal” komt alleen in sprookjes en op de tv voor. En “gewoon kijken” is er ook niet bij. Wetenschappers hebben zich uit de naad gewerkt om kleine piezeltjes paranormaliteit aan te tonen die zich uiten als kleine afwijkingen van kansverwachtingen. Zelfs daar is nooit iets uitgekomen.

    Wie echt iets kan, kan zo bij Skepsis 10.000 euro verdienen en daarna nog veel meer bij bijvoorbeeld Randi. Vorig jaar bij Skepp zelfs een miljoen in Brussel. Er kwam niemand.

    Log in to Reply
    • Pepijn van Erp says

      8 January 2014 at 16:54

      In bijna alle stukken die verschenen over de Rambam infiltratie staat dat de journalist ‘wekenlang’ als medium aan de slag was. In de uitzending komt hij maar twee keer in beeld (in verschillende outfits) terwijl hij van die gesprekjes voert, maar hij zit niet echt op een voor de hand liggende plek. Misschien dat dat alleen even voor het leuke beeld zo is opgenomen en dat hij meestal in wat comfortabelere omstandigheden zat te bellen, dagelijks gedurende een aantal uren

      Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • SKEPP
  • SBM
Skepter 35.4 – Winternummer 2022
1 December 2022 - Pepijn van Erp
Skepter 35.4 – Winternummer 2022

Brengen genetici de mammoet, de dodo en de buidelwolf weer terug? Komt kernfusie er sneller dan velen denken? Het nut van sciencefiction als lesmateriaal. Een interview met pendelwinnaar Marieke Kuypers, en nog veel meer in dit nummer. Het bericht Skepter 35.4 – Winternummer 2022 verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

Piramidependelprijs voor Marieke Kuypers en Diederik Jekel feliciteert Skepsis met 35-jarig bestaan
20 November 2022 - Pepijn van Erp

Marieke Kuypers onderscheiden door Skepsis voor haar video's op TikTok en Diederik Jekel feliciteert Skepsis met een feestrede met het 35-jarig bestaan Het bericht Piramidependelprijs voor Marieke Kuypers en Diederik Jekel feliciteert Skepsis met 35-jarig bestaan verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

Skepter 35.3 – Herfstnummer 2022
24 August 2022 - Pepijn van Erp
Skepter 35.3 – Herfstnummer 2022

Artikelen over de beroemde uitspraak van Galileo, hervonden herinneringen, Bess Houdini, een dubieus apparaat om vocht in muren tegen te gaan en veel meer. Het bericht Skepter 35.3 – Herfstnummer 2022 verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

Desmet dwaalt, draait en duikt
9 January 2023 - Paul De Belder

Hoewel de uitspraken van Desmet over de coronamaatregelen al langer op veel kritiek van factcheckers stuiten, kwam hij pas recentelijk echt flink in opspraak. Op een tournee langs verschillende Amerikaanse talkshows en podcasts om de Engelse vertaling van zijn boek te promoten, was hij ook te gast bij Infowars, de show van Alex Jones. Het optreden bij deze veroordeelde complotdenker en het doen van nogal stellige uitspraken over openhartoperaties onder hypnose waren de aanleiding voor een hausse aan kritische artikelen in de Vlaamse media. [...]

QAnon
26 October 2022 - Ledenadmin Skepp

In de herfst van 2016 verspreidde zich het gerucht dat de Amerikaanse Democratische Partij vanuit de kelder van een pizzeria in Washington D.C. een pedofielennetwerk organiseert. De pizzeria met de grappige naam Comet Ping Pong was allesbehalve willekeurig gekozen. Met zijn eigenzinnige atmosfeer is het een hotspot voor excentriekelingen: punkers, holebi’s, kunstenaars, outsiders en linksen1. Het was een voor de hand liggend doelwit voor mensen uit de alt-rightbeweging2,die vatbaar zijn voor complotdenken. [...]

Van bijtende nonnen tot needlespiking
16 October 2022 - tayson

Ziekte en gezondheid, lichaam en geest Voor we aan een wetenschappelijk artikel kunnen beginnen, moeten we duidelijk maken waarover we het hebben. Ik vraag dus even het geduld van de lezer: die wordt achteraf beloond met een uitgebreide bespreking van boeiende voorbeelden van ‘massahysterie’. Om de clichés te overstijgen en een echte poging tot wetenschappelijke bespreking van dit fenomeen te doen, moeten we eerst wat medische context schetsen. [...]

ChatGPT as a Medical Expert System
1 February 2023 - Steven Novella

Will ChatGPT and applications like it transform medicine? If we want it to. The post ChatGPT as a Medical Expert System first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Medical Conservatives: A High Rate of COVID-Myocarditis is “Good News”, A Low Rate of Vaccine-Myocarditis is “Deeply Concerning”
30 January 2023 - Jonathan Howard

Doctors who repeatedly and blatantly contradict themselves, convincing parents that rare vaccine side effects are a fate worse than death, don't deserve our trust. The post Medical Conservatives: A High Rate of COVID-Myocarditis is “Good News”, A Low Rate of Vaccine-Myocarditis is “Deeply Concerning” first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Should We Accept Unvaccinated Children Dying of COVID as a “Matter of Course”?
27 January 2023 - Jonathan Howard

The same doctors who scold us for potentially minimizing "slightest bit of inflammation in the heart" when the vaccine is to blame, shame us for trying to keep children from dying when the virus is to blame.  The post Should We Accept Unvaccinated Children Dying of COVID as a “Matter of Course”? first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Hans1263 on Kwakzalverij voor welgestelden – Sander en de kloofWilt u even uitleggen waarom het zinvol zou zijn geld te doneren t.b.v. pure kwakzalverij?
  • Hans1263 on Kopervergiftiging ligt op de loer met de Plasma en GaNs therapie van Silvia HoevenaarDoor de bijna komisch aandoende prietpraat van Silvia kwam ik bijna in een vijfde "staat van materie" (wat dat ook
  • Frank Verhoft on Kopervergiftiging ligt op de loer met de Plasma en GaNs therapie van Silvia HoevenaarAah, Keshe, de ayatollah van de plasmaprietpraat en de gemilitariseerde drones met antigravitatietoestellen die andere vliegende tuigen uit
  • vishal sharma on 9/11 is nog steeds te complex voor Coen Vermeerenals je op zoek bent naar de beste manier om geld in te zamelen in 2023, dan zijn er enkele
  • Renate1 on Kopervergiftiging ligt op de loer met de Plasma en GaNs therapie van Silvia HoevenaarGa zou Galium kunnen zijn, maar Ns kan ik in m'n periodiek systeem niet terugvinden.

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2023 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in