• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Wetenschap / Rechtszaak om rotsblok op Mars

Rechtszaak om rotsblok op Mars

31 January 2014 by Pepijn van Erp 5 Comments

Het karretje Opportunity, dat al weer tien jaar op Mars rondrijdt, ontdekte drie weken terug iets vreemds: op een plek waar het twaalf marsdagen eerder was langsgekomen, lag nu opeens een voorwerp. Volgens NASA waarschijnlijk een stuk rots dat bij een draaimanoeuvre van Opportunity is losgewrikt en naar de bewuste plek is gerold. Of misschien een brokstuk van een nieuwe inslag vlakbij.
Rhawn Joseph vindt dat NASA niet voldoende doet om dit mysterie tot op de bodem uit te zoeken. Schandalig, want volgens hem zijn er goede aanwijzingen dat het object in feite om een levensvorm gaat die daar ter plekke is gegroeid! Hij heeft nu een rechtszaak aangespannen tegen NASA om ze te dwingen die hypothese te onderzoeken.

The Object In Question NASA/JPL-Caltech/Cornell Univ./Arizona State University
Het object in kwestie (NASA/JPL-Caltech/Cornell Univ./Arizona State University)

Joseph stelt dat het object “op een paddestoelachtige schimmel lijkt, een samengesteld organisme bestaande uit kolonies van korstmossen en cyanobacteriën, dat op aarde bekend zou staan als Apothecium.” Zijn argumenten en zijn eisen zijn te lezen in dit document. NASA moet minimaal 100 close-ups maken in hoge resolutie en 24 microscopische opnames van gespecificeerde onderdelen van het ding. En om dat goed te kunnen controleren moet Joseph onmiddellijk toegang krijgen tot de command facility en twee astrobiologen mogen aanwijzen als lid van het team dat Opportunity begeleidt. En o ja, als het inderdaad om een biologisch dingetje blijkt te gaan, moet Joseph erkend worden als ontdekker en eindverantwoordelijkheid krijgen over zes wetenschappelijke artikelen die de ontdekking bespreken en daarvan als eerste auteur genoemd worden. Als bewijsmateriaal stuurt Joseph uitvergrotingen van bovenstaande foto’s mee, waarbij hij op de linker een pijltje zet bij het stipje dat uitgegroeid zou zijn tot het object. Geen speld tussen te krijgen, natuurlijk.
Joseph is een aanhanger van de Panspermia hypothese, het idee dat het leven op Aarde een buitenaardse oorsprong heeft en via meteorieten op Aarde is beland. Hij schrijft o.a. in The Journal of Cosmology, het blad waarin ook het artikel verscheen over fossielen die zouden zijn aangetroffen in een meteoriet die op Sri Lanka was neergekomen. Het artikel over Joseph in RationalWiki geeft meer informatie over zijn rare ideeën. Dat wordt nog lachen in de rechtszaal.

De aanpak van NASA lijkt me zinniger en de mensen die er mee bezig zijn lijken me enthousiast genoeg om de oorsprong van ‘Pinnacle Island’ zoals het rotsblokje is genoemd, te achterhalen. Dit is een stukje uit een uitgebreidere persconferentie van 22 januari jl.:

Meer over deze zaak is bijvoorbeeld te lezen op de website van Popular Science (1,2) of via Doubtful News.

Steun Kloptdatwel

Rechtszaak om rotsblok op Mars 1Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Is er vooruitgang in de filosofie?
Next Entry »
Pandemieën – rampenfilm of een reëel gevaar?

Filed Under: Wetenschap Tagged With: aliens, buitenaards leven, mars, nasa, panspermia, rechtzaak, Rhawn Joseph, ruimtevaart

Reader Interactions

Comments

  1. Leon Korteweg says

    1 February 2014 at 01:47

    Het is frustrerend om te zien hoe iemand een wilde gok doet, die eventjes ‘onderbouwt’ met een berg pseudowetenschappelijke nonsens en er ook maar meteen een complottheorie tegenaan gooit. Maar het geheel vind ik wel grappig, zolang niemand deze persoon maar al te serieus neemt.:-)

    Log in to Reply
    • Albert_van_der_Heijden says

      1 February 2014 at 19:07

      Als het nou een paddestoel is, dan zou er ook gastheer moeten zijn, en bijgevolg een hele ecologie met bijpassende bacteriën (lijkt mij), en dan zouden de gevolgen daarvan eerder zijn opgemerkt, zelfs op een levensvijandige planeet als Mars. Ben ik de eerste om te erkennen dat mijn kennis lacunes vertoont (of kraters, naar gelang de behoefte), vruchtlichamen lijken mij onwaarschijnlijk – ik weet niet van paddestoelen in de woestijn of op de pool. Dat het is of het werk van een geinponum van een aliën, of een weggesprongen steentje. Voorlopig houd ik het op de uitleg van de mensen die niet naar mamma rennen om hun gelijk te halen en op basis van autoriteit een besluit zoeken – ongeveer zoals een lange tijd terug werd besloten om pie niet bij wet te definiëren als 3: gewoon omdat het hun taak niet is. En Marsmannetjes niet bestaan.

      Log in to Reply
      • Ragnar764 says

        6 February 2014 at 01:23

        Jammer en ik maar blijven hopen dat Mars eens een keer zal aanvallen.

        Log in to Reply
        • Albert_van_der_Heijden says

          14 February 2014 at 23:50

          Heet van de naald is dit artikel in de Volkskrant: http://www.volkskrant.nl/vk/nl/2672/Wetenschap-Gezondheid/article/detail/3597295/2014/02/14/Mysterieuze-steen-op-foto-afgebroken-door-Marsrover.dhtml
          Met een beetje goede wil kun je voetafdrukken gewaar worden in bijgeleverde foto. Dat wellicht jouw vurige hoop op een rechtvaardige maatschappij niet geheel is vervlogen.

  2. Ragnar764 says

    1 February 2014 at 23:06

    Wat een commotie omtrent iets dergelijks onzinnigs.

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
In de fuik van fabel en fictie – inzichten in mis- en desinformatie
18 April 2026 - Ward van Beek

‘De Fuik’, Paulien Valk, Texel Het Skepsiscongres 2026, op 31 oktober a.s., in Congrescentrum de Eenhoorn in Amersfoort, heeft dit jaar als thema: “In de fuik van fabel en fictie – inzichten in mis- en desinformatie.” De titel spreekt voor…Lees meer In de fuik van fabel en fictie – inzichten in mis- en desinformatie › [...]

10 drogredenaties uit trukendoos antivaxers
31 March 2026 - Ward van Beek

 De antivaccinatiebeweging weet massa’s mensen te overtuigen – alleen al de dalende vaccinatiegraad bewijst dat. De argumenten die ze gebruiken klinken overtuigend. Het zijn stuk voor stuk drogredenen. Epidemioloog Hassan Vally bespreekt er tien.  Dit artikel staat ook in Skepter 39.1…Lees meer 10 drogredenaties uit trukendoos antivaxers › [...]

De succesformule voor bedrog
16 March 2026 - Ward van Beek

De Keshe Foundation verkoopt pseudowetenschappelijke plasmatechnologie door met technische termen en autoriteit te strooien, bizarre voorspellingen te doen en zich af te zetten tegen de gevestigde wetenschap.Lees meer De succesformule voor bedrog › [...]

RSS Error: Retrieved unsupported status code "404"

The COVID Amnesia Project: Erasing Your Free Will to Preserve the Fantasy of the Optional Pandemic
5 June 2026 - Jonathan Howard
The COVID Amnesia Project: Erasing Your Free Will to Preserve the Fantasy of the Optional Pandemic

Countless millions of Americans prioritized their health and protecting their neighbors over an imagined return to normal in 2020. Our sacrifices deserve recognition and gratitude, not amnesia and revisionist history from sheltered political scientists. The post The COVID Amnesia Project: Erasing Your Free Will to Preserve the Fantasy of the Optional Pandemic first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Revolutions in Drug Delivery
4 June 2026 - Scott Gavura
Revolutions in Drug Delivery

New medicines are getting better. But so is our ability to get them where they need to go. The post Revolutions in Drug Delivery first appeared on Science-Based Medicine. [...]

In Animal Study, Nanobots Repair Spinal Cords
3 June 2026 - Steven Novella
In Animal Study, Nanobots Repair Spinal Cords

For my entire career as a neurologist the ability to repair an injured spinal cord has been one of the holy grails. There has always been promising new research that definitely increases our knowledge but doesn’t lead to an effective treatment. This is not for lack of trying – I also remember the period when Christopher Reeve was a tireless promoter of […] The post In Animal Study, Nanobots Repair Spinal Cords first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Hans1263
    on Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfest
    @Klaas van Dijk De VS zijn echt het aangewezen land om over "academic repression" te gaan praten! Ik kan het
  • Klaas van Dijk
    on Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfest
    @Hans1263, via een omweg bovenstaande uitspraak van de ZGT intensivist Jona Walk over Saskia Mostert gearchiveerd https://archive.ph/TPw5p J
  • Hans1263
    on Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfest
    @Klaas van Dijk Het kan even duren maar het schip strandt vanzelf. Mede dankzij uw voortdurende actie. Hoe zou het
  • Klaas van Dijk
    on Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfest
    @Hans1263 en @Renate1, het is buitengewoon ongemakkelijk voor de ZGT dat nu op hun IC in Almelo een intensivist werkt,
  • Renate1
    on Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfest
    Tja, de heer Pols had veel eerder spijt moeten betuigen over zijn 'jeugdzonde'.

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2026 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in