• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Skepticisme / Skepsis Congres 2014 – Crisis in Skepsis – Frank Israel en Jan Willem Nienhuys

Skepsis Congres 2014 – Crisis in Skepsis – Frank Israel en Jan Willem Nienhuys

7 February 2015 by Björn 6 Comments

Op 8 November 2014 was in de Jaarbeurs in Utrecht het jaarlijkse Skepsis Congres. De lezingen van die dag zijn vastgelegd en zijn te vinden op Youtube. Hieronder de informatie en een link naar de eerste twee sprekers Frank Israel en Jan Willem Nienhuys. De sprekers zijn respectievelijk voorzitter en secretaris van Skepsis.

De betekenis van Rob Nanninga voor Skepsis, een overzicht van de stand van zaken van Skepsis nu – met jaarverslag – en een vooruitblik op de toekomst van Skepsis.

 

 

Steun Kloptdatwel

Skepsis Congres 2014 - Crisis in Skepsis - Frank Israel en Jan Willem Nienhuys 1Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Treurigste verhaal van Roald Dahl: zijn dochter overleed aan mazelen.
Next Entry »
Antroposofica

Filed Under: Skepticisme, Skeptische TV

Reader Interactions

Comments

  1. Constantia Oomen says

    7 February 2015 at 07:54

    Dankzij de Californische tijd, ben ik altijd in de Sneak preview tijd.

    Ik heb dit helemaal bekeken en ben geroerd door de grondige aandacht die er voor Rob was.

    Frank Israel schoot recht in de roos toe hij zei dat Rob een persoon van bijna mythische betekenis is. Daarna ‘corrigeerde’ hij zichzelf met iets in deze geest: “Maar een skepticus moet kritisch blijven, en twijfelen”. Later kwam hij er weer op terug en zei: “Maar eigenlijk is het dus wel zo.” (Rob een mythische persoon)

    Zo ervaar ik dat precies zo. Dank je wel, Frank.

    En dan ‘ons’ Jan Willem (Noord-Brabant, Jan Willem en ik stammen uit hetzelfde oord: Waalre (ik: Aalst-Waalre, en ik woonde er voor ongeveer 10 jaar, maar dat mag de pret niet drukken). Waalre is altijd het chique broertje van Aalst, en dat klopt ook wel voor JW en mij ;-).

    Jan Willem, wat heb ik toch grote bewondering voor jouw ontzettend heldere hoofd. Je weet voortdurend exact waar je het over hebt, vergeet niet wat je een kwartier eerder zei en komt er feilloos op terug, betrekt voortdurend het publiek door mensen steeds te vragen: “Kent u die en die?”

    Je in memoriam op het congres over Rob is, net als die van Frank, recht in de roos. Je weet feilloos wat Rob dreef, hoe hij was en hoe hij het aanpakte, wat hij allemaal geschreven heeft en wat zijn grootste successen waren (zoals het stuk over de Maya tijdtelling).

    Door jou geschilderde contouren die zo tekenend zijn voor Rob en ‘zijn’ Skepsis, en die mij bij blijven, zijn:

    “Skepsis heeft (in tegenstelling tot kwakzalverij.nl) nog nooit een (dure) rechtszaak gehad, en dit komt waarschijnlijk door Robs onderkoelde manier van benaderen en zijn grondige onderbouwing.” Spot on, JW!

    “Rob leefde bijna onder de armoedegrens, en hield zo Skepsis gezond.”

    Nu ik dit opschrijf, en jou zo citeer, schieten er tranen in mijn ogen. Dat was Rob, ten voeten uit.

    Rob zou nooit even een nieuwe iPad voor hemzelf ‘ritselen’ uit het geld van Skepsis. Hij deed het met de iPad I van Jolanda, en daar was hij al zeer in zijn sas mee. Het hilarische ‘argument’ van tegenstanders van Skepsis, namelijk dat Skepsis gefinancierd zou worden door “Big Pharma” of wellicht “Overheden” wordt door de feiten volkomen, maar dan ook echt volkomen, ontmanteld.

    Dat is Rob: de reddingsboei voor een ander omhooghoudend, terwijl hij zelf dat gewicht draagt. Niet dat Skepsis onderging, bij lange na niet. Maar hij kende de valkuilen en wist ze feilloos te omzeilen. Echter ging hij zelf te vroeg weg. Ja, dat noem ik iemand die ‘mythisch’ is.

    Om met een lichtere noot te eindigen, ik zag dat de clip eindigt met een dynamiek beeld, ik zal het op Google Plus plaatsen:

    drie skeptische vrienden!

    https://plus.google.com/105690232191229458436/posts/FvzopBj9Zdw

    Log in to Reply
    • Jan Willem Nienhuys says

      15 February 2015 at 09:52

      ik stam niet uit Waalre, maar ben een import-Brabo.
      Ik ben een Goyers kind. Eigenlijk ook niet, maar wel
      te Bussum opgevoed.

      Log in to Reply
      • Constantia Oomen says

        15 February 2015 at 17:51

        Bussum?
        Maar je woont er al heel lang toch (in Waalre)? Ik zelf ben geboren in Geldrop, maar ik ken dat plaatsje verder helemaal niet.

        Log in to Reply
  2. FVerweven says

    7 February 2015 at 15:07

    De lezingen van die dag zijn vastgelegd en zijn te vinden op Youtube.

    Kunnen de links naar de overige lezingen ook geplaatst worden?
    Ik zie op het KDW-kanaal de overige sprekers niet.

    Log in to Reply
    • Pepijn van Erp says

      7 February 2015 at 15:13

      Die volgen op de komende zaterdagen.

      Log in to Reply
      • FVerweven says

        7 February 2015 at 15:49

        Ah! Dank.

        Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
Inschrijvingen Skepsiscongres 2025 geopend: Was vroeger alles beter?
9 May 2025 - Ward van Beek
Inschrijvingen Skepsiscongres 2025 geopend: Was vroeger alles beter?

.Het vorige congres ligt nog vers in ons geheugen, maar omdat ontwikkelingen steeds sneller gaan zijn wij alweer druk bezig met het Skepsiscongres 2025, op zaterdag 1 november a.s.  De maatschappij bekeken met een skeptische bril Je hoort het vaak:…Lees meer Inschrijvingen Skepsiscongres 2025 geopend: Was vroeger alles beter? › [...]

Graancirkels op European Skeptics Congress 2024
7 May 2025 - SkepsisSiteBeheerder
Graancirkels op European Skeptics Congress 2024

Voordracht van Francesco Grassi op ESC2024 in Lyon.Lees meer Graancirkels op European Skeptics Congress 2024 › [...]

SKEPP wordt 35… en dat vieren ze!
27 April 2025 - SkepsisSiteBeheerder
SKEPP wordt 35… en dat vieren ze!

Onze Belgische zusterorganisatie SKEPP bestaat dit jaar 35 jaar. Op zaterdag 10 mei vieren ze dat met een mooi programma. Hoofdgast is de bekende skepticus en emeritus hoogleraar psychologie Chris French die onlangs ook tot erelid van SKEPP werd benoemd.…Lees meer SKEPP wordt 35… en dat vieren ze! › [...]

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

Our Medical Establishment In Power Versus Our Medical Establishment Out of Power
29 May 2025 - Jonathan Howard

Now that they have power, Drs. Marty Makary, Vinay Prasad, and Jay Bhattacharya have different standards than they set for their predecessors. The post Our Medical Establishment In Power Versus Our Medical Establishment Out of Power first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Rethinking Medications: Truth, Power, and the Drugs You Take
28 May 2025 - David Weinberg

A critical appraisal of the state of the prescription medications in the United States The post Rethinking Medications: Truth, Power, and the Drugs You Take first appeared on Science-Based Medicine. [...]

A Checkered History in Vaccine Court: Mark Geier at the VICP 1988-2003
27 May 2025 - Kathleen Seidel

A not so expert "expert" The post A Checkered History in Vaccine Court: Mark Geier at the VICP 1988-2003 first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Renate1 on De linke weekendbijlage (21-2025)Tja, geen idee. Mensen denken misschien dat ze geholpen zullen worden met hun problemen. Deels misschien omdat ze geen andere
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (21-2025)@Renate1 Er zijn helaas talrijke warhoofden. Ik las zojuist dat heks Trees P. van Pater Pio ook nog steeds bezig
  • Renate1 on De linke weekendbijlage (21-2025)Inderdaad, maar helaas zijn er mensen die op dit soort warhoofden stemmen.
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (21-2025)@Renate1 Het is al erg genoeg dat meneer nog steeds een goed salaris verdient met zijn gore opmerkingen, zoals o.a.
  • Renate1 on De linke weekendbijlage (21-2025)Hoera, Forum voor Democratie stapt uit de parlementaire commissie die het coronabeleid onderzoekt. https://nos.nl/artikel/2568982-forum-voor

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2025 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in