• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / De linke weekendbijlage (40-2017)

De linke weekendbijlage (40-2017)

14 October 2017 by Pepijn van Erp 12 Comments

De linke weekendbijlage (40-2017) 5
Vaak komen we zaken op internet tegen die niet groot genoeg zijn om een heel stuk over te schrijven of soms hebben we daar de tijd niet voor. Daarom willen wij in deze nieuwe rubriek een verzameling interessante of gewoon vermakelijke berichtjes van de afgelopen week met de lezers van Kloptdatwel delen. Leesvoer voor in het weekend!

  • STAT: Will a vegetarian diet during pregnancy drive your child to drugs and drink?
  • Retraction Watch: “Credible threats of personal violence” against editor prompt withdrawal of colonialism paper
  • Wired: Retracting bad science doesn’t make it disappear
  • NOS: Boze menigte in Malawi lyncht ‘vampiers’ – en in tijden van verkiezingen wordt dit ook onderdeel van politieke complottheorieë
  • Science: Bruno Latour, a veteran of the ‘science wars,’ has a new mission
  • Metabunk: Blink-182’s Tom DeLonge’s “To The Stars” UFO Disclosure Enterprise
  • NOS: Kamelen in de kamer: bijna iedereen hallucineert weleens – via een link in het stuk kun je zelf ook meedoen aan het onderzoek van het UMC Utrecht Hersencentrum.
  • Motherboard: We spraken Bruno Santanera over de Biostabil, Tel Sell en strijden tot de dood
  • Chapman University: Paranormal America 2017 Chapman University Survey of American Fears 2017

en natuurlijk nog even terugkijken naar dit leuke item van Zondag met Lubach van vorige week:


Tips zijn welkom! Mail gerust de redactie.

Steun Kloptdatwel

De linke weekendbijlage (40-2017) 6Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
De Xentix doet niets bij burn-out
Next Entry »
De linke weekendbijlage (41-2017)

Filed Under: Algemeen

Reader Interactions

Comments

  1. Wilma S. says

    14 October 2017 at 08:12

    En ZonMw is vandaag ook weer in het nieuws met een vervolg op twee weken geleden:
    https://www.volkskrant.nl/economie/argos-medisch-onderzoekfinancier-zonmw-kende-miljoenen-euro-s-aan-subsidie-onwettig-toe~a4521753/

    Medisch onderzoeksfinancier ZonMw heeft ook na 2015 nog verscheidene aanvragen voor subsidies gehonoreerd, terwijl leden van de beoordelende commissies zelf aanvragen bij ZonMw hadden ingediend. Dat meldt het onderzoeksprogramma Argos van de VPRO vanmiddag op NPOradio1.

    Door: Martijn van Calmthout 14 oktober 2017, 02:00

    Log in to Reply
  2. Pepijn van Erp says

    14 October 2017 at 13:45

    Nu.nl maakt er (met bronverwijzing naar ANP) wel een karikatuur van de wijze waarop de overheid in Malawi met die geruchten over vampiers omgaat: ‘President van Malawi belooft vampiers hard aan te pakken’. In werkelijkheid is er nauwelijks enige aanwijzing dat ze die geruchten geloofwaardig achten, maar ze hebben natuurlijk wel te maken met een aanzienlijk deel van de bevolking die er wel in meegaat. De president waarschuwde juist vooral de mensen die de geruchten verspreiden: ‘Rumour mongers of bloodsuckers face arrest: Malawi President hear testimonies of victims’

    Log in to Reply
  3. RV says

    15 October 2017 at 18:20

    Onlangs werd op afschuwelijke wijze Anne Faber vermoord. Het is begrijpelijk dat normale burgers hierdoor zeer ontdaan zijn en zich allerlei vragen stellen. Maar helaas zijn er ook knettergekke burgers die deze afschuwelijke moord misbruiken om het zoveelste fictieve complot de wereld in te slingeren.
    http://www.dagelijksestandaard.nl/2017/10/complotknurften-gaan-nu-al-aan-de-haal-met-anne-faber-ze-is-ritueel-geofferd-op-festival-voor-de-elite/
    Ook onlangs vond er in Las Vegas een afschuwelijke massamoord plaats. En ook hiervan maken zieke complotgelovigen misbruik.
    https://donquijotte.wordpress.com/2017/10/14/false-flag-nation/
    De eerste link is geschreven door een normaal iemand. De tweede door een waanzinnige op een waanzinnige site en ook nu weer etaleert die waanzinnige site een dosis antisemitisme.
    Hou de gekken in de gaten. Want gekken kunnen gevaarlijk zijn.

    RV

    Log in to Reply
  4. Don Quijotte says

    18 October 2017 at 19:36

    @RV Als mijn Joodse vriendin Ziva uit Tel Aviv richting jou bevestigde dat zij mij niet ziet als antisemiet wie ben jij dan om mij wel zo te noemen. Beetje zielig @RV.

    Log in to Reply
    • FVerweven says

      18 October 2017 at 20:26

      Ah, de “vrienden” drogreden: ik mag alle vrouwen in hun kruis grijpen omdat ik één vriendin heb die zegt dat ik niet seksistisch ben.

      The friend argument is an argument used by people who want to claim knowledge about and/or sympathy with a group, by referring to their “friends” belonging to this group. It is commonly used to clear and absolve oneself from suspicion of racism, xenophobia or other kinds of prejudice. It is a particular form of the “Not prejudiced, but…” statement.
      https://rationalwiki.org/wiki/Friend_argument

      Log in to Reply
    • RV says

      18 October 2017 at 23:17

      De link
      https://donquijotte.wordpress.com/2014/10/31/holocaust-6-miljoen-joden-1001-monumenten-hoe-zat-het-met-de-holodomor-in-de-ussr/comment-page-1/#comment-24466
      staat toch behoorlijk bol van het antisemitisme. Enne, let op je taal. Het is “illuminati” , meervoud van “illuminatus”. Geen “illuminatie”, een fout die ik steeds vaker zie, net als “media” dat als enkelvoud wordt gezien terwijl het meervoud is. O ja, geen komma achter “”media”” want het betreft een zogeheten beperkende betrekkelijke bijzin.

      Log in to Reply
  5. FVerweven says

    19 October 2017 at 01:27

    De Deense “Zembla” doet wat ik onlangs voorstelde, stuur gezonde mensen naar Duitse klinieken en ze worden allemaal gediagnosticeerd met … Lyme.

    https://www.npo.nl/zembla/19-10-2017/BV_101384732

    Log in to Reply
    • Constantia Oomen says

      19 October 2017 at 07:27

      Ik kan regelmatig nog wat meelurken van Nederlands grondgebied, van de publieke omroep en RTL4, maar niet van SBS6, die is volkomen op slot, maar nu is Uitzending Gemist onverbiddelijk: “Deze video mag niet worden bekeken vanaf jouw locatie”.

      Log in to Reply
      • RV says

        19 October 2017 at 09:49

        Dus zo publiek is de NPO niet?

        Log in to Reply
        • Constantia Oomen says

          19 October 2017 at 12:13

          Alles wat “te” internationaal is, mag niet. Oerhollandse zaken zijn meestal vrij toegankelijk.

        • Renate1 says

          19 October 2017 at 12:39

          @ Constantia
          Ik denk dat het te maken heeft met uitzendrechten. Een groot land zal meer moeten betalen voor een buitenlands programma, dan een klein land en daarom zal met het dus voor andere landen blokkeren.
          Er is ook genoeg op YouTube, dat in Nederland niet te zien is, in verband met rechtenkwesties.

        • Constantia Oomen says

          19 October 2017 at 12:47

          Renate,

          / complot modus

          Of ze willen de Amerikanen graag onwetend houden. 🕴🏼

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • SKEPP
  • SBM
Skepter 35.4 – Winternummer 2022
1 December 2022 - Pepijn van Erp
Skepter 35.4 – Winternummer 2022

Brengen genetici de mammoet, de dodo en de buidelwolf weer terug? Komt kernfusie er sneller dan velen denken? Het nut van sciencefiction als lesmateriaal. Een interview met pendelwinnaar Marieke Kuypers, en nog veel meer in dit nummer. Het bericht Skepter 35.4 – Winternummer 2022 verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

Piramidependelprijs voor Marieke Kuypers en Diederik Jekel feliciteert Skepsis met 35-jarig bestaan
20 November 2022 - Pepijn van Erp

Marieke Kuypers onderscheiden door Skepsis voor haar video's op TikTok en Diederik Jekel feliciteert Skepsis met een feestrede met het 35-jarig bestaan Het bericht Piramidependelprijs voor Marieke Kuypers en Diederik Jekel feliciteert Skepsis met 35-jarig bestaan verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

Skepter 35.3 – Herfstnummer 2022
24 August 2022 - Pepijn van Erp
Skepter 35.3 – Herfstnummer 2022

Artikelen over de beroemde uitspraak van Galileo, hervonden herinneringen, Bess Houdini, een dubieus apparaat om vocht in muren tegen te gaan en veel meer. Het bericht Skepter 35.3 – Herfstnummer 2022 verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

Desmet dwaalt, draait en duikt
9 January 2023 - Paul De Belder

Hoewel de uitspraken van Desmet over de coronamaatregelen al langer op veel kritiek van factcheckers stuiten, kwam hij pas recentelijk echt flink in opspraak. Op een tournee langs verschillende Amerikaanse talkshows en podcasts om de Engelse vertaling van zijn boek te promoten, was hij ook te gast bij Infowars, de show van Alex Jones. Het optreden bij deze veroordeelde complotdenker en het doen van nogal stellige uitspraken over openhartoperaties onder hypnose waren de aanleiding voor een hausse aan kritische artikelen in de Vlaamse media. [...]

QAnon
26 October 2022 - Ledenadmin Skepp

In de herfst van 2016 verspreidde zich het gerucht dat de Amerikaanse Democratische Partij vanuit de kelder van een pizzeria in Washington D.C. een pedofielennetwerk organiseert. De pizzeria met de grappige naam Comet Ping Pong was allesbehalve willekeurig gekozen. Met zijn eigenzinnige atmosfeer is het een hotspot voor excentriekelingen: punkers, holebi’s, kunstenaars, outsiders en linksen1. Het was een voor de hand liggend doelwit voor mensen uit de alt-rightbeweging2,die vatbaar zijn voor complotdenken. [...]

Van bijtende nonnen tot needlespiking
16 October 2022 - tayson

Ziekte en gezondheid, lichaam en geest Voor we aan een wetenschappelijk artikel kunnen beginnen, moeten we duidelijk maken waarover we het hebben. Ik vraag dus even het geduld van de lezer: die wordt achteraf beloond met een uitgebreide bespreking van boeiende voorbeelden van ‘massahysterie’. Om de clichés te overstijgen en een echte poging tot wetenschappelijke bespreking van dit fenomeen te doen, moeten we eerst wat medische context schetsen. [...]

There is really nothing super about Antibiotic Resistant Gonorrhea
3 February 2023 - Clay Jones

Reports out of Massachusetts are raising concerns of a highly resistant strain of gonorrhea being seen for the first time in the United States. Are we close to living in a reality where there are no more effective treatments for this nasty, and potentially deadly, infection? The post There is really nothing super about Antibiotic Resistant Gonorrhea first appeared on Science-Based Medicine. [...]

CAM for the Management of Heart Failure
2 February 2023 - Scott Gavura

A new report provides a comprehensive summary of the evidence for and against CAM in patients with heart failure The post CAM for the Management of Heart Failure first appeared on Science-Based Medicine. [...]

ChatGPT as a Medical Expert System
1 February 2023 - Steven Novella

Will ChatGPT and applications like it transform medicine? If we want it to. The post ChatGPT as a Medical Expert System first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Hans1263 on Kopervergiftiging ligt op de loer met de Plasma en GaNs therapie van Silvia HoevenaarIk denk toch eerder aan de dikke duim van Moeder de Gans. Wat een aaneenrijging van flauwekul!
  • Renate1 on Kopervergiftiging ligt op de loer met de Plasma en GaNs therapie van Silvia HoevenaarGeschreven door de Deepak Chopra generator?
  • Frank Verhoft on Kopervergiftiging ligt op de loer met de Plasma en GaNs therapie van Silvia HoevenaarIn de wereld van Keshe verwijst 'gans' niet naar chemische elementen of naar een chemische verbinding. Als ik zijn wartaal
  • Hans1263 on Kopervergiftiging ligt op de loer met de Plasma en GaNs therapie van Silvia HoevenaarMevrouw maakt alle fouten die gebruikelijk zijn voor kwakzalvers. Ze raaskalt in voor haar onbekende materie. Gallium zal hier niet
  • Renate1 on Kopervergiftiging ligt op de loer met de Plasma en GaNs therapie van Silvia HoevenaarU heeft gelijk met Gallium. Helaas zijn de lettertjes van de voluit geschreven namen van de elementen op de kaart

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2023 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in