• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / De linke weekendbijlage (40-2017)

De linke weekendbijlage (40-2017)

14 October 2017 by Pepijn van Erp 12 Comments

De linke weekendbijlage (40-2017) 5
Vaak komen we zaken op internet tegen die niet groot genoeg zijn om een heel stuk over te schrijven of soms hebben we daar de tijd niet voor. Daarom willen wij in deze nieuwe rubriek een verzameling interessante of gewoon vermakelijke berichtjes van de afgelopen week met de lezers van Kloptdatwel delen. Leesvoer voor in het weekend!

  • STAT: Will a vegetarian diet during pregnancy drive your child to drugs and drink?
  • Retraction Watch: “Credible threats of personal violence” against editor prompt withdrawal of colonialism paper
  • Wired: Retracting bad science doesn’t make it disappear
  • NOS: Boze menigte in Malawi lyncht ‘vampiers’ – en in tijden van verkiezingen wordt dit ook onderdeel van politieke complottheorieë
  • Science: Bruno Latour, a veteran of the ‘science wars,’ has a new mission
  • Metabunk: Blink-182’s Tom DeLonge’s “To The Stars” UFO Disclosure Enterprise
  • NOS: Kamelen in de kamer: bijna iedereen hallucineert weleens – via een link in het stuk kun je zelf ook meedoen aan het onderzoek van het UMC Utrecht Hersencentrum.
  • Motherboard: We spraken Bruno Santanera over de Biostabil, Tel Sell en strijden tot de dood
  • Chapman University: Paranormal America 2017 Chapman University Survey of American Fears 2017

en natuurlijk nog even terugkijken naar dit leuke item van Zondag met Lubach van vorige week:


Tips zijn welkom! Mail gerust de redactie.

Steun Kloptdatwel

De linke weekendbijlage (40-2017) 6Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
De Xentix doet niets bij burn-out
Next Entry »
De linke weekendbijlage (41-2017)

Filed Under: Algemeen

Reader Interactions

Comments

  1. Wilma S. says

    14 October 2017 at 08:12

    En ZonMw is vandaag ook weer in het nieuws met een vervolg op twee weken geleden:
    https://www.volkskrant.nl/economie/argos-medisch-onderzoekfinancier-zonmw-kende-miljoenen-euro-s-aan-subsidie-onwettig-toe~a4521753/

    Medisch onderzoeksfinancier ZonMw heeft ook na 2015 nog verscheidene aanvragen voor subsidies gehonoreerd, terwijl leden van de beoordelende commissies zelf aanvragen bij ZonMw hadden ingediend. Dat meldt het onderzoeksprogramma Argos van de VPRO vanmiddag op NPOradio1.

    Door: Martijn van Calmthout 14 oktober 2017, 02:00

    Log in to Reply
  2. Pepijn van Erp says

    14 October 2017 at 13:45

    Nu.nl maakt er (met bronverwijzing naar ANP) wel een karikatuur van de wijze waarop de overheid in Malawi met die geruchten over vampiers omgaat: ‘President van Malawi belooft vampiers hard aan te pakken’. In werkelijkheid is er nauwelijks enige aanwijzing dat ze die geruchten geloofwaardig achten, maar ze hebben natuurlijk wel te maken met een aanzienlijk deel van de bevolking die er wel in meegaat. De president waarschuwde juist vooral de mensen die de geruchten verspreiden: ‘Rumour mongers of bloodsuckers face arrest: Malawi President hear testimonies of victims’

    Log in to Reply
  3. RV says

    15 October 2017 at 18:20

    Onlangs werd op afschuwelijke wijze Anne Faber vermoord. Het is begrijpelijk dat normale burgers hierdoor zeer ontdaan zijn en zich allerlei vragen stellen. Maar helaas zijn er ook knettergekke burgers die deze afschuwelijke moord misbruiken om het zoveelste fictieve complot de wereld in te slingeren.
    http://www.dagelijksestandaard.nl/2017/10/complotknurften-gaan-nu-al-aan-de-haal-met-anne-faber-ze-is-ritueel-geofferd-op-festival-voor-de-elite/
    Ook onlangs vond er in Las Vegas een afschuwelijke massamoord plaats. En ook hiervan maken zieke complotgelovigen misbruik.
    https://donquijotte.wordpress.com/2017/10/14/false-flag-nation/
    De eerste link is geschreven door een normaal iemand. De tweede door een waanzinnige op een waanzinnige site en ook nu weer etaleert die waanzinnige site een dosis antisemitisme.
    Hou de gekken in de gaten. Want gekken kunnen gevaarlijk zijn.

    RV

    Log in to Reply
  4. Don Quijotte says

    18 October 2017 at 19:36

    @RV Als mijn Joodse vriendin Ziva uit Tel Aviv richting jou bevestigde dat zij mij niet ziet als antisemiet wie ben jij dan om mij wel zo te noemen. Beetje zielig @RV.

    Log in to Reply
    • FVerweven says

      18 October 2017 at 20:26

      Ah, de “vrienden” drogreden: ik mag alle vrouwen in hun kruis grijpen omdat ik één vriendin heb die zegt dat ik niet seksistisch ben.

      The friend argument is an argument used by people who want to claim knowledge about and/or sympathy with a group, by referring to their “friends” belonging to this group. It is commonly used to clear and absolve oneself from suspicion of racism, xenophobia or other kinds of prejudice. It is a particular form of the “Not prejudiced, but…” statement.
      https://rationalwiki.org/wiki/Friend_argument

      Log in to Reply
    • RV says

      18 October 2017 at 23:17

      De link
      https://donquijotte.wordpress.com/2014/10/31/holocaust-6-miljoen-joden-1001-monumenten-hoe-zat-het-met-de-holodomor-in-de-ussr/comment-page-1/#comment-24466
      staat toch behoorlijk bol van het antisemitisme. Enne, let op je taal. Het is “illuminati” , meervoud van “illuminatus”. Geen “illuminatie”, een fout die ik steeds vaker zie, net als “media” dat als enkelvoud wordt gezien terwijl het meervoud is. O ja, geen komma achter “”media”” want het betreft een zogeheten beperkende betrekkelijke bijzin.

      Log in to Reply
  5. FVerweven says

    19 October 2017 at 01:27

    De Deense “Zembla” doet wat ik onlangs voorstelde, stuur gezonde mensen naar Duitse klinieken en ze worden allemaal gediagnosticeerd met … Lyme.

    https://www.npo.nl/zembla/19-10-2017/BV_101384732

    Log in to Reply
    • Constantia Oomen says

      19 October 2017 at 07:27

      Ik kan regelmatig nog wat meelurken van Nederlands grondgebied, van de publieke omroep en RTL4, maar niet van SBS6, die is volkomen op slot, maar nu is Uitzending Gemist onverbiddelijk: “Deze video mag niet worden bekeken vanaf jouw locatie”.

      Log in to Reply
      • RV says

        19 October 2017 at 09:49

        Dus zo publiek is de NPO niet?

        Log in to Reply
        • Constantia Oomen says

          19 October 2017 at 12:13

          Alles wat “te” internationaal is, mag niet. Oerhollandse zaken zijn meestal vrij toegankelijk.

        • Renate1 says

          19 October 2017 at 12:39

          @ Constantia
          Ik denk dat het te maken heeft met uitzendrechten. Een groot land zal meer moeten betalen voor een buitenlands programma, dan een klein land en daarom zal met het dus voor andere landen blokkeren.
          Er is ook genoeg op YouTube, dat in Nederland niet te zien is, in verband met rechtenkwesties.

        • Constantia Oomen says

          19 October 2017 at 12:47

          Renate,

          / complot modus

          Of ze willen de Amerikanen graag onwetend houden. 🕴🏼

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • SKEPP
  • SBM
Skepter 36.2 – Zomernummer 2023
27 May 2023 - Pepijn van Erp
Skepter 36.2 – Zomernummer 2023

Met oa de grote Replicatiequiz en de zoektocht naar buitenaardse intelligenties (en of we ons daarmee kunnen voortplanten). Het bericht Skepter 36.2 – Zomernummer 2023 verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

Dag tegen de homeopathie 10 april
6 April 2023 - Pepijn van Erp

Op 10 april 2023, om 10 uur 23, zal een aantal rationalisten collectief een ‘homeopathische zelfmoordpoging’ doen bij het standbeeld van Multatuli in Amsterdam. Om te laten zien dat homeopathie geen geneesmiddel is, maar slechts ‘boerenbedrog’. Deze gezamenlijke overdosis is een initiatief van de Stichting Skepsis en de Vereniging tegen de Kwakzalverij. Het bericht Dag tegen de homeopathie 10 april verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

Skepter 36.1 – Lentenummer 2023
25 February 2023 - SkepsisBlogBeheerder
Skepter 36.1 – Lentenummer 2023

De eerste Skepter van 2023 is eergisteren van de drukker gekomen en zit in de verzending. Hij zal ergens komende week wel bij abonnees en donateurs bezorgd worden. Weer veel moois in dit nummer. Herkent u zich in het portret hier rechts? Dit is volgens de kunstmatig intelligente plaatjesgenerator DALL·E hoe een skepticus eruitziet. Gert Jan van ’t ... Meer lezen Het bericht Skepter 36.1 – Lentenummer 2023 verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

Belgisch UFO-meldpunt wint 'De Zesde Vijs' 2022
1 May 2023 - Ledenadmin Skepp

Op 29 april 2023 reikte Skepp in het sfeervolle kader van het House of Mysteries in Gent haar jaarlijkse prijzen uit. De Zesde Vijs ging ditmaal naar het Belgisch UFO-meldpunt, en werd in ontvangst genomen door mede-oprichter en coördinator van het meldpunt Frederick Delaere, die aansluitend een hoogst interessante en verhelderende lezing gaf. [...]

Uitreiking Zesde Vijs en Skeptische Put 2022 - 29 april
25 March 2023 - Jan Van Haver

De Zesde Vijs wordt toegekend aan iemand die zich het voorbije jaar verdienstelijk heeft gemaakt in het verspreiden van objectieve kennis inzake pseudo-wetenschap en het paranormale. De Skeptische Put wordt jaarlijks gegeven aan een persoon of organisatie die zich uitzonderlijk onkritisch heeft opgesteld, en de verspreiding of popularisering van kennis en wetenschap totaal verkeerd heeft begrepen. [...]

Komeet van Halley in “Het verhaal van Vlaanderen”?
13 February 2023 - Paul De Belder

De aflevering van ‘Het verhaal van Vlaanderen’ over de Guldensporenslag heeft ongetwijfeld de meeste commentaar opgewekt. Ook vanuit de astronomie valt er kritiek op te leveren. Inderdaad begon de bewuste aflevering met een voorstelling van de komeet van Halley.  Bij het kijken dacht ik heel even dat ik in een documentaire over sterrenkunde en niet over geschiedenis zat. Maar meteen werd de band duidelijk. [...]

“Their Plan is Incongruent With My Existence”
2 June 2023 - Jonathan Howard

The authors of the Great Barrington Declaration never asked "vulnerable" people if they were on board with their plan to lock them down for month on end, with no backup plan if herd immunity never arrived. They just wanted to impose their will on tens of millions of vulnerable Americans whether they wanted it or not. The post “Their Plan is Incongruent With My Existence” first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Why Scientific Plausibility Matters
31 May 2023 - Steven Novella

Why plausibility must play a central role in scientific medicine. The post Why Scientific Plausibility Matters first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Voices in the Vacuum
30 May 2023 - Natalia Solenkova

The failure of the White House COVID-19 Response Coordinator to, well, coordinate a response to COVID-19 misinformation has left physicians to fight the uphill battle on their own. The post Voices in the Vacuum first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (21-2023)Arme Charles. Hij onderstreept weer eens mijn stelling dat geloof, kwakzalverij en complotgeloof een pot nat is. Kwalijk vocht.
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (21-2023)Een werkelijk uitstekend artikel van Chris Klomp. Het beruchte kamerlid dat orakelde (pardon, ik bedoelde kakelde) over tribunalen moet zich
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (19-2023)Er zijn natuurlijk allerlei soorten druivenrassen en soorten wijn. Zou je b.v. voor een optimale Moezelwijn Duitse hoempamuziek moeten toedi
  • L’agopuntura è la soluzione. Ah no, ci siamo sbagliati – Query Online on Acupunctuurpromotie RU: niet meer dan placebo-effect volgens promotor Coenen[…] Informazioni tratte da Kloptdatwel, “Acupunctuurpromotie aan de Radboud Universiteit” e “Acupunctuurprom
  • Renate1 on De linke weekendbijlage (19-2023)Mijn orchideeën doen het uitstekend op een dieet van alle mogelijke soorten muziek, met een relatief klein aandeel klassiek. En

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2023 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in