• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / De linke weekendbijlage (46-2020)

De linke weekendbijlage (46-2020)

14 November 2020 by Pepijn van Erp 34 Comments

De linke weekendbijlage (46-2020) 7
Vaak komen we zaken op internet tegen die niet groot genoeg zijn om een heel stuk over te schrijven of soms hebben we daar de tijd niet voor. Daarom willen wij in deze nieuwe rubriek een verzameling interessante of gewoon vermakelijke berichtjes van de afgelopen week met de lezers van Kloptdatwel delen. Leesvoer voor in het weekend!

  • Scientific American: The Denialist Playbook
  • RND: Berliner Ärztekammer: Corona-Leugner unter Medizinern ab sofort Fall für die Justiz
  • NRC: Franse chloroquinedokter riskeert schorsing als arts
  • De Groene Amsterdammer: Nederlandse MH17-activist blijkt schaakstuk voor Russische inlichtingendienst
  • The Washington Post: In the United States, QAnon is struggling. The conspiracy theory is thriving overseas.
  • Der Volksverpetzer: Wir sollen zum schweigen gebracht werden: Pandemie-Leugner Wodarg fordert 250.000€ von Volksverpetzer!
  • Medisch Contact: Van Ark herkent beeld fraude door herregistrerende alternatieve arts niet
  • AAP Factcheck: ‘Proof’ the virus behind COVID-19 doesn’t exist fails basic biology test

Dit weekend kun je trouwens alle lezingen van QEDcon 2018 terugkijken. Het schema staat hieronder, er zijn zelfs twee kanalen. Meer info op de website van QEDcon.
De linke weekendbijlage (46-2020) 8


Tips zijn welkom! Mail gerust de redactie.

Steun Kloptdatwel

De linke weekendbijlage (46-2020) 9Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Burgerfront: ongeloofwaardige virusontkenners
Next Entry »
Waarin complottheorieën verschillen van complotten

Filed Under: Algemeen

Reader Interactions

Comments

  1. Renate1 says

    14 November 2020 at 13:32

    In De Volkskrant een heel stuk over vaccinatieweigeraars.
    https://www.volkskrant.nl/kijkverder/v/2020/eerst-bang-voor-het-virus-nu-wantrouwig-over-het-vaccin-wat-beweegt-de-coronavaccinweigeraars~v408380/
    Ja, ze hebben zich ingelezen. Hoe? Door boeken over virussen of vaccins door te ploegen? Nee, natuurlijk niet.

    Frits (80) ligt sinds de coronacrisis vaak wakker. Vannacht heeft hij maar twee uur geslapen. ‘Er zijn rare dingen aan de hand. De hele wereld ligt plat vanwege een virusziekte. Dat is niet normaal.’ Frits, in zwart fleecevest en wijde broek, heeft veel vragen, vertelt hij in zijn volledig betegelde vrijstaande woning in Zuiddorpe. Antwoorden zoekt hij vooral op Facebook en Twitter. Sinds de coronacrisis zit hij minstens vier uur per dag door berichten te scrollen.

    Meer heeft Frits ook niet te doen. Hier in het zuidelijkste puntje van Zeeuws-Vlaanderen, waar de voormalige binnenvaartschipper bijna twintig jaar geleden neerstreek met zijn vrouw, ligt het leven sinds de lockdownmaatregelen stil. ‘Ze hadden hier een buurthuis waar ze nog weleens iets organiseerden. Maar ja, dat kan nu ook niet meer.’

    Sinds enkele maanden zet Frits veel berichten op zijn Facebookpagina: artikelen over de ‘mondkapjesterreur’ of het lockdownbeleid en economische problemen. Hij heeft online veel ‘onderzoek’ gedaan. Dat het virus bestaat is ‘helemaal niet aangetoond’.4 Er is wel een ziekteverwekker waardoor mensen verschijnselen krijgen, zegt hij, maar dat is misschien niet wat wij het coronavirus noemen. Wat het wel is, weet hij niet.

    ‘Maar van mosterdgas word je ook ziek’, zegt Frits. In het begin was hij bang voor het virus. Toen zijn zoon zich in de eerste lockdownweken kritisch uitte, sprak hij hem nog tegen. ‘Ik dacht: waar ben jij mee bezig? Maar daarna ben ik me erin gaan verdiepen.’ Sindsdien is zijn vertrouwen in het RIVM en de overheid verdwenen. En hoewel hij in de risicogroep valt – ‘een maand geleden lag ik nog in het ziekenhuis met hartproblemen’ – komt ook het coronavaccin er bij hem niet in.

    Voor Frits zijn sociale media de afgelopen maanden een uitlaatklep geworden. Ook tijdens het gesprek pakt hij voortdurend zijn mobiel erbij. ‘Ik heb hier eigenlijk niemand om over die dingen te praten, mijn vrouw boeit het niet zo veel.’ Op Facebook zit hij in groepen als ‘Nee tegen 1,5 meter in Nederland ons land’ en ‘!!Zeeland in Opstand!!’. Hij spreekt vooral mensen die het met hem eens zijn, een enkele keer praat hij met andersdenkenden. ‘Het is nog niemand gelukt mij ervan te overtuigen dat ik het vaccin wel moet nemen’, zegt hij. Binnenkort wil Frits met zijn vragen over het coronavaccin naar de huisarts. Of hij denkt dat die hem van gedachten zal doen veranderen? ‘Nee, maar misschien kan ik hém overtuigen.’

    Ja, vooral veel op internet dwalen en kijken naar berichten die de eigen gevoelens bevestigen. Dat is geen onderzoek doen. En de huisarts kan ook niet overtuigen, maar moet juist overtuigd worden van het tegendeel.

    Je vraagt je af wat je met dit soort figuren aan moet. Ja, sommigen willen zich misschien laten vaccineren over een paar jaar, als voor hun echt bewezen is dat het vaccin veilig is. Wachten ze ook zo lang met de aanschaf van een nieuw model auto, of een nieuwe computer? Of een nieuw besturingssysteem voor de computer? Dus niet de nieuwste versie, maar een versie die inmiddels verouderd is.

    Log in to Reply
  2. RV says

    14 November 2020 at 14:08

    Mensen als meneer Frits vallen nog wel te begrijpen. Deze mensen weten niet echt wat wetenschap is. Al behoort meneer Frits wel te weten dat de motor van een schip een fraai staaltje techniek is en dat die techniek een uitvloeisel is van de wetenschap. Maar mensen die wel flink hebben geroken aan de wetenschap maar zich toch tegen de wetenschap verzetten, zijn van een ander kaliber, dunkt me. Zo’n meneer Van Wolferen is weliswaar geen viroloog maar hij weet wel drommels goed wat wetenschappelijke sociologie is en dat natuurwetenschap als zijnde een sociale institutie verre van een kletsikafabriek is. Nou ja, er is wel een postmodernistische “sociologie” die frivool kletst dat wetenschap ook maar een meninkie is. Maar wie dat zegt, verkondigt ook maar een meninkie en bovendien een meninkie dat zichzelf ondermijnt.

    Log in to Reply
  3. Renate1 says

    14 November 2020 at 14:24

    Mensen als meneer Frits komen op hun ideeën door mensen als de heer Van Wolferen, of de heer Capel, die via YouTube hun warhoofdige ideeën verspreiden. Op YouTube kun je ‘bewijzen’ voor van alles vinden, zelfs dat de aarde plat is. Dat wil natuurlijk nog niet zeggen dat dit zo is.

    In het hele artikel wordt ook iemand aangehaald die beweert dat Covid-19 niet erger is dan de griep, omdat het aantal doden te vergelijken is. Dat het aantal doden door Covid-19 beperkt is gebleven door die draconische maatregelen, die men niet nodig acht, wordt wel in het artikel gemeld, maar dat is iets wat de mensen die het een en ander roepen voor het gemak maar vergeten.

    Log in to Reply
  4. RV says

    14 November 2020 at 14:44

    De griep eist per jaar in Nederland gemiddeld zo’n 2500 overlijdens. Inzake corona zitten we nu in Nederland al op ruim 10.000. Zonder maatregelen zouden er wellicht 20.000 doden zijn vanwege corona als het al niet meer zou zijn. De maatregelen tegen corona werken wel degelijk. Dankzij die maatregelen hebben we de eerste golf kunnen indammen en de huidige tweede golf kunnen afvlakken. Afijn, dit alles weet jij. Maar misschien is het goed om deze kennis nog eens te herhalen voor eventuele meelezers, die op zoek zijn naar informatie over corona en lieden als Van Wolferen. En wat ik hen verder wil zeggen: feiten zijn heilig en de beste wijze om aan feitenkennis te komen is via de wetenschap, niet via individuele al te eigengereide “wetenschappers” maar via de bovenpersoonlijke wetenschap als zijnde de gemeenschap van samenwerkende en elkaar controlerende wetenschappers.

    Log in to Reply
  5. Renate1 says

    14 November 2020 at 15:11

    In het artikel halen een paar mensen 6.000 doden voor de griepepidemie van 2018 en volgens het RIVM 6.000 aan Covid-19.

    Toen rond mei het leven weer enigszins normale vormen aannam, sloeg bij Andrea en Anne de twijfel toe. De economische en emotionele ravage die de lockdown had aangericht werd zichtbaarder. Het stel zag plaatselijke horecaondernemers worstelen. Ze hoorden schrijnende verhalen van mensen die werden weggehouden bij hun ouders in verzorgingstehuizen. Stond dit allemaal wel in verhouding tot het aantal slachtoffers dat corona had gemaakt? Want om hoeveel doden ging het nou? Zesduizend in de eerste golf, 1) aldus het RIVM. Op internet lazen ze dat het griepseizoen van 2018 2) een vergelijkbaar aantal doden had geëist, vaak bejaarden die – hoe verdrietig hun overlijden ook is – toch al op de rand van de dood stonden. Is toen het hele land op slot gegooid?

    Hierbij worden door De Volkskrant de volgende kanttekeningen gemaakt:

    1) Sterfte
    Officieel zijn er (tot en met 11 november) 8.215 mensen overleden aan covid-19, maar dat zijn alleen de gevallen die het RIVM heeft geturfd. Volgens de sterftecijfers van het CBS, waar men kijkt naar doodsoorzaak en oversterfte, waren het er alleen al tijdens de eerste golf 10.067.

    2) Erger dan de griep van 2018?
    De oversterfte in de winter van 2017-2018 werd geschat op ruim 9 duizend, vergelijkbaar met de oversterfte tijdens de eerste coronagolf. Er is één cruciaal verschil: tegen corona namen we draconische maatregelen, tegen de griep niet. Zonder maatregelen waren er tijdens de eerste coronagolf, uitgaande van de vaak aangehaalde sterfte van 1 procent en een infectieratio van 60 procent, meer dan 100 duizend levens te betreuren geweest.

    Helaas laten de figuren uit het artikel zich niet door dit soort kanttekeningen overtuigen. Ze luisteren liever naar figuren op Facebook, YouTube of Twitter, die zogenaamde dissidente ‘wetenschappers’, zoals de heer Van Wolferen, de heer Capel of andere warhoofden citeren. Ze willen niet overtuigd worden van het feit dat ze ongelijk hebben, maar ze willen anderen van hun gelijk overtuigen en alles wordt zo uitgelegd, dat het in hun eigen straatje past. Als Bill Gates in 2019 heeft gezegd dat 2020 een goed jaar zal zijn voor vaccinaties, dan moet hij het natuurlijk over Covid-19 hebben gehad, voor dit virus de kop op stak. Dat hij het gewoon over het doel om zo veel mogelijk kinderen te vaccineren tegen gevaarlijke ziektes, zoals mazelen en polio gehad zal hebben wil er bij deze figuren niet in. Bill Gates is rijk, eng en heeft heel andere bedoelingen.

    Log in to Reply
  6. RV says

    14 November 2020 at 15:15

    Uit:
    https://www.scientificamerican.com/article/the-denialist-playbook/
    – For example, Henry Morris, whose 1961 book The Genesis Flood is credited with reviving the creationism movement, alleged: “Since there is no real scientific evidence that evolution is occurring at present or ever occurred in the past, it is reasonable to conclude that evolution is not a fact of science, as many claim. In fact, it is not even science at all, but an arbitrary system built upon faith in universal naturalism.” –

    Het enige alternatief van het universele naturalisme is, dunkt me, het wondergeloof. Als dingen zich niet op natuurlijke wijze ontwikkelen, dan op bovennatuurlijke, dus tegennatuurlijke oftewel hoogst miraculeuze wijze. Maar wonderen zijn nog nooit aangetoond en ik zou ook niet weten hoe je ze zou kunnen aantonen. Bovendien zijn wonderen wellicht een soort contradictoire feiten, net als vierkante cirkels, en contradictoire feiten bestaan niet.

    In ieder geval, wetenschap die her en der hokuspokus veronderstelt of voorstelt, is geen wetenschap en is zelfs klinkklare antiwetenschap. Wil je als gelovige toch wetenschap bedrijven, dan dien je gewoon als wetenschapper een naturalist te zijn en elk supranaturalisme te zien als een persoonlijke houding waarmee je de wetenschap niet mag opzadelen.

    Als gelovige wetenschapper ben je pas wetenschapper als je op zijn minst het zogeheten methodologisch naturalisme onderschrijft. Maar een heleboel gelovige wetenschappers doen dat braaf en opteren nergens voor een wonder. Ook voor hen ontstaan zwarte gaten op natuurlijke wijze en ook voor hen is de ondergang van het Romeinse rijk geen gevolg van Gods daadwerkelijk ingrijpen in de natuur en in de cultuur.

    Maar ik weet niet hoeveel corona-ontkenners opteren voor hokuspokus in de natuur.

    Log in to Reply
  7. Renate1 says

    14 November 2020 at 15:34

    Wat te denken van deze kronkel uit het stuk?

    With respect to evolution, Henry Morris made it plain: “When science and the Bible differ, science has obviously misinterpreted its data.”

    Als de wetenschap met andere uitkomsten komt dan de bijbel, dan zit de wetenschap er naast.
    Tja, een oud sprookjesboek kan er natuurlijk nooit naast zitten, zelfs niet als het zich op allerlei plaatsen tegenspreekt.

    Log in to Reply
  8. RV says

    14 November 2020 at 15:59

    De Bijbel beweert impliciet, niet expliciet, dat de aarde plat is. Als we de voorkeur geven aan de Bijbel boven de wetenschap van 2500 jaar oud, dan is de aarde plat is. Maar hoe weten mensen als Morris, wiens boek een lor is, dat de Bijbel altijd gelijk heeft? Omdat de Bijbel dat zelf zegt? Omdat mensen als Morris dat heilig geloven? En waarom zou de Bijbel niet geschreven kunnen zijn in een taal die recht deed aan het toenmalig wereldbeeld? Morris deïficeert de Bijbel en wellicht is dat, theologisch gesproken, een vorm van blasfemie. Morris heeft zijn zaakjes filosofisch noch theologisch op orde. En zijn zondvloedgeologie is bagger maar ja, bagger is ook een geologisch verschijnsel, zullen we maar zeggen.

    Maarten ‘t Hart zei over Desmond Morris (De naakte aap): Desmond Morris, wiens boek een lor is. Een andere Morris maar het rijmpje bleef mij bij.

    Log in to Reply
  9. FVerweven says

    14 November 2020 at 16:25

    Nou, Huisarts van Frits, dat wordt geen medisch consult, dus vrij tarief en overwerktoeslag.

    P.S. is de “reply” knop kapot?

    Log in to Reply
  10. Renate1 says

    14 November 2020 at 16:37

    Ja, er lijkt iets mis te zijn met de ‘reply’ knop.

    Misschien wil Frits wel dat de huisarts hem gaat betalen voor het geven van voorlichting. Hij wil namelijk de huisarts van z’n gelijk overtuigen en niet door de huisarts overtuigd worden van z’n ongelijk.

    Log in to Reply
  11. Hans1263 says

    14 November 2020 at 17:30

    Binnenvaartschippers zijn heel goed in… binnenvaartschipperij. Virologen zijn heel goed in het begrijpen van virussen en de eigenschappen daarvan. Over en weer weten zij meestal weinig tot niets van elkaars vakgebied , en dat hoeft ook niet. Het “onderzoek” over de virale aspecten van de corona-toestand door Frits is al veel uitvoeriger en oneindig veel beter gedaan door virologen. Een beetje grasduinen door internet zal Frits echt niet wijzer maken. De vermelding van mosterdgas is lichtelijk absurd en is tekenend voor ‘s mans kennis op dit gebied. Hij kan maar beter grasduinen in informatie over binnenschipperij en dáár deskundige en nuttige opmerkingen over maken. Daar hebben mensen iets aan, en hijzelf ook.

    Log in to Reply
  12. Renate1 says

    14 November 2020 at 19:26

    En dan het idee van Frits dat hij z’n huisarts er van kan overtuigen dat Frits het beter weet. Schoenmaker blijf bij je leest wil ik in dit geval maar zeggen. Grasduinen op internet maakt iemand nog niet tot deskundige. Straks denkt iemand die met de een of andere flightsimulator heeft gespeeld dat hij een vliegtuig kan besturen. Zou Frits daar dan bij in het vliegtuig stappen? En misschien zijn er ook wel simulatieprogramma’s voor binnenvaartschepen. Zou Frits iemand die daarmee wel eens bezig is geweest als stuurman op z’n schip aannemen?

    Log in to Reply
  13. Hans1263 says

    14 November 2020 at 20:48

    Over wetenschap gesproken. Volgens 2 Kronieken 4, in dat knotsgekke maar onvolprezen sprookjesboek, waar een schaal voor de tempel van Salomo staat beschreven, moeten we concluderen dat pi = 3. Zonder decimalen tot in het oneindige.
    Meneer Morris moet kennelijk nog eens een boekje voor beginners over wiskunde opslaan.
    Of… heeft Morris gelijk en is het allemaal veel simpeler dan ik sinds mijn schooltijd heb moeten leren en is pi = exact 3? Wat dat allemaal voor complicaties zou hebben, kan ik zo snel niet overzien. Ik denk dat ik nu de vierkantswortel uit 2 ook maar ga afronden op 1,4 precies.
    Dat levert vast ook een serie wonderen op.

    Reply werkt inderdaad niet.

    Log in to Reply
  14. RV says

    14 November 2020 at 21:14

    Als globale benadering is pi = 3 best wel aardig. Maar de Bijbel is geen wiskundeboek. Ook geen natuurkundeboek. Maar een geloofsboek. De meeste christenen in west Europa weten dat inmiddels wel. Zelfs Augustinus, een kerkvader nog in de Romeinse tijd, begreep al dat de Bijbel geen wetenschapsboek was.

    Log in to Reply
  15. Hans1263 says

    15 November 2020 at 09:37

    Dat begrijp ik. Maar als je claimt dat de bijbel beter is dan wetenschap, moet je toch wel met iets op de proppen komen.

    Log in to Reply
  16. Renate1 says

    15 November 2020 at 10:28

    In De Volkskrant een aardige column over het belang van goed onderwijs in strijd tegen complottheorieën.
    https://www.volkskrant.nl/columns-opinie/gastcolumn-kweek-weerstand-bij-kinderen-tegen-de-waanzin-op-het-web~b34bb5d8/

    Het aan banden leggen van de verleidingstactieken op internet is een goed idee, maar laten we niet denken dat we de complotcultuur onder controle krijgen zonder het onderwijs te verbeteren. Kijk naar influencer Famke Louise, kijk naar Lange Frans. Dankzij hun generieke vaardigheden en 21st century skills zijn ze rijk, succesvol en voor veel jongeren een rolmodel – maar met het scheiden van waarheid en waanzin hebben ze grote moeite.

    Nederland is bezig een grote onderklasse te creëren van laaggeletterden, met een lage weerstand tegen onzin en gevaarlijke verzinsels. Het effectiefste middel tegen dit soort bijgeloof is deugdelijk onderwijs. Nog een reden om direct te stoppen met het onzalige Curriculum.nu, dat een recept is voor intellectueel (ver)dwalen, en om alle aandacht te richten op en te investeren in betere kennisoverdracht. En lezen, lezen, lezen.

    Log in to Reply
  17. RV says

    15 November 2020 at 11:04

    Ja, inderdaad, Hans, je moet dan met iets op de proppen komen. En dan komt men inderdaad met onbenulligheidjes op de proppen zoals de verhouding tussen middellijn en omtrek van een cirkel. En men slaat over dat vleermuizen volgens de Bijbel vogels zijn.

    Log in to Reply
  18. Hans1263 says

    15 November 2020 at 11:58

    Als de bijbel volgens Morris zo’n volmaakt boek is, zijn voor zijn kritisch en allesoverziend opperwezen dergelijke “onbenulligheden” toch niet te tolereren? Of… is het gewoon antiek menselijk en gemakzuchtig gepruts, dat boek?

    Log in to Reply
  19. RV says

    15 November 2020 at 12:16

    Hoe de kwantumtheorie te verzoenen met de relativiteitstheorie? De Bijbel geeft hierop geen enkel antwoord. Als fysicus heb je dus niets aan de Bijbel. Maar ook niets aan de Odyssee. Of aan de Max Havelaar.
    En vergelijk:
    http://www.deatheist.nl/index.php?option=com_content&view=article&id=157:moderne-wetenschap-in-de-bijbel-&catid=2:artikelen&Itemid=3

    Log in to Reply
  20. Hans1263 says

    15 November 2020 at 12:43

    Of zou meneer Morris vinden dat je niet verder iets hoeft te ontdekken dan wat er in de bijbel staat? Dan kom je bij die religieuze Amerikaanse groepen terecht die nog met paard en wagen rijden.

    Log in to Reply
  21. RV says

    15 November 2020 at 13:07

    Aan Hans

    Over de Amish:
    https://www.human.nl/dat-had-je-gedacht/denkfout-van-de-week/denkfout-in-het-vaccinatiedebat.html

    De Amish zijn blijven steken in de achttiende eeuw. En toen speelde het vaccinatiedebat nog niet. Met als gevolg dat de Amish thans hun hoofd niet breken over de vaccinaties en zich in de regel gewoon laten inenten.

    Persoonlijk vind ik het wel schattig, die Amish. Een soort lange doevakantie. En savonds geen TV maar ganzenborden. 🙂

    Log in to Reply
  22. Hans1263 says

    15 November 2020 at 13:35

    Dat is een meer practische oplossing dan meneer Morris voor ogen staat.
    Hoe dan ook laat ik meneer Morris vanaf nu maar gaarkoken met een recept uit zijn sprookjesboek. Zijn argument is me te dom om er verder over door te gaan.

    Log in to Reply
  23. RV says

    15 November 2020 at 13:49

    Hans

    Het boek van Morris stamt uit 1960. Maar anno 2019 vinden we op Logos nog vermakelijke nonsense als:
    https://logos.nl/zondvloedgeologie-in-het-creation-museum/
    De heer Jan van Meerten schrijft wel vaker antiwetenschappelijke onzin op Logos.

    Log in to Reply
  24. Renate1 says

    15 November 2020 at 14:21

    Is die hele site eigenlijk niet antiwetenschappelijk?

    Log in to Reply
  25. FVerweven says

    15 November 2020 at 15:26

    Het houdt niet op, niet vanzelf:
    “Ik vertrouw het vaccin niet, het is te snel ontwikkeld”, aldus voedingsdeskundige (en uiteraard -coach) Monique van de Bilt uit Veenendaal.
    De Telegraaf laat deze niet-deskundige graag aan het woord.

    Hoeveel miljoen voedingsdeskundigen hebben we inmiddels in NL?

    https://www.telegraaf.nl/nieuws/2120423152/in-dubio-over-coronavaccin-ik-vertrouw-het-gewoon-niet

    https://healthyfoodenjij.nl/over-mij/

    Log in to Reply
  26. Renate1 says

    15 November 2020 at 15:53

    Het stuk in de Telegraaf kan ik niet lezen, maar vooruit.

    In het eerder genoemde artikel in De Volkskrant, komt ook iemand aan het woord, die weliswaar het vaccin niet vertrouwd, maar als het nodig is om te kunnen vliegen het toch wel wil nemen.

    Ron uit Anna Paulowna worstelt er nog mee. Hij is ervan overtuigd dat het coronavaccin schadelijk is, maar als weigeren betekent dat hij straks bijvoorbeeld niet meer met het vliegtuig op vakantie kan – iets waaraan hij erg hecht – is hij toch bereid het risico te nemen. ‘Het wordt moeilijk. Ik denk dat ik mezelf dan moet voorhouden dat het voor mij niet schadelijk zal zijn’, zegt hij lachend. ‘Mijn hart zegt: ik doe het niet, ik moet het nooit doen. Maar in de praktijk ben ik bang dat ik wel zal moeten.’

    Dat noemen we dus principieel zijn.

    Misschien is het niet zo’n gek idee om mensen die zich niet willen laten vaccineren toch wat beperkingen op te leggen. Dus geen toegang tot concerten, festivals en dergelijke en natuurlijk al helemaal niet naar het buitenland vliegen. Eens zien hoeveel vaccinatieweigeraars er dan nog overblijven.

    Log in to Reply
  27. Hans1263 says

    15 November 2020 at 16:17

    Een vaccinatiepaspoort dus. Graag! Niet alleen voor genoemde activiteiten, maar ook voor leerlingen van alle scholen, voor kinderdagverblijven etc. etc. Bij opname in het ziekenhuis: bent u gevaccineerd?
    (Hier nogal off topic, maar het beruchte art. 23 kan ook weg. Alle scholen openbaar.)
    Het zal er vrees ik niet van komen. Het blijft bij halfzachte maatregelen, zogenaamd om de economie te sparen. Maar bij harde maatregelen is het veel sneller klaar en komt de economie er beter vanaf.

    Log in to Reply
  28. Renate1 says

    15 November 2020 at 16:54

    Mee eens, maar het zal er inderdaad wel niet van komen, want religieuze waanideeën zijn belangrijker dan volksgezondheid of het welzijn van kinderen.
    Maar ja, dan komt men weer op de proppen met vrijheid van meningsuiting en vrijheid van religie en al dat soort dingen. Maar waarom kunnen we dan wel autogordels en bromfietshelmen verplicht stellen, zaken die uiteindelijk alleen maar ter bescherming van de gebruiker zijn, terwijl vaccins niet alleen de gevaccineerden, maar ook anderen beschermen?

    Log in to Reply
  29. RV says

    15 November 2020 at 17:08

    Wat de antivaccinatiehouding van de bevindelijke gereformeerden betreft, tot hun geloof behoort ook de slogan: de overheid draagt het zwaard niet tevergeefs. Met andere woorden: als bevindelijke gereformeerde dien je je te onderwerpen aan de overheid en dus ook aan de eventuele door haar opgelegde vaccinatieplicht. De overheid is door God ingesteld.

    Log in to Reply
  30. Jan Willem Nienhuys says

    15 November 2020 at 17:39

    Bij gebrek aan werkende reply:
    als je ‘coronadaden’ vergelijkt met griepdoden moet je het wel goed doen. De aantallen griepdoden worden niet afgeleid uit aantallen overledenen die biologisch geteste griep hadden, en die vervolgens zijn als zodanig zijn doorgegeven aan een instelling die griepdoden telt. Die komen uit berekeningen aan oversterfte.
    Bovendien zijn die aantallen griepdoden voor een heel jaar (bij afwezigheid van elke poging tot afstandhouden en dragen van mondkapjes). Je moet dus ook voor ‘corona’ kijken naar de oversterfte. En die is ongeveer de helft meer dan het cijfer van geregistreerde doden.

    Log in to Reply
  31. Jan Willem Nienhuys says

    15 November 2020 at 18:11

    Eveneens bij gebrek aan reply-knop.

    De Bijbelse waarde van pi is inderdaad 3. Maar is dat belangrijk? Er staat dat een grote kom een omtrek (langs de omtrek gemeten) van 30 el heeft, en een diameter van 10 el. Moet het de schrijver kwalijk genomen worden dat hij de diameter afrondde op een geheel aantal?

    Log in to Reply
  32. Jan Willem Nienhuys says

    15 November 2020 at 19:12

    Bij gebrek aan Replyknop:
    autogordels en bromfietshelmen alleen ter bescherming van de gebruiker:
    Niet helemaal. Om maar eens wat te noemen, de ziektekosten voor iemand
    die zichzelf onvoldoende beschermt, komen niet voor rekening van degene
    die een ongeluk krijgt. Als iemand bij een ongeluk om het leven komt, zijn
    er allerlei nabestaanden die ook nadeel ondervinden. Zo gauw als iemand
    deel uitmaakt van de een of andere gemeenschap, dan heeft die gemeenschap
    er nadeel van als die persoon iets overkomt. Dat geeft die gemeenschap het recht om te bepalen wat zo iemand hoort te doen om zichzelf te beschermen.

    Log in to Reply
  33. Renate1 says

    15 November 2020 at 19:29

    Op die manier beschermen ze natuurlijk wel anderen, althans voor de kosten van het letsel, maar het ging me meer om directe bescherming tegen letsel en dus niet tegen de financiële gevolgen van dat letsel en letsel wordt door een plicht tot het dragen van autogordels en bromfietshelmen alleen bij de gebruiker voorkomen en niet bij anderen.
    Ik ben het wat de bescherming van de samenleving verder wel met u eens. Maar goed, er zijn ook andere zaken die voor gezondheidsschade zorgen en die ook, met de nodige beperkingen, zijn toegestaan.

    Wat vaccinaties betreft las ik vandaag deze column, met een prachtige uitsmijter.
    https://www.volkskrant.nl/wetenschap/laat-je-prikken-anders-laat-je-anderen-stikken~b2c16c74/

    Ik stel dan ook de volgende vaccinatiecampagneslogan voor: ‘Ik vaccineer en kom voor de zwaksten in ‘t geweer.’ Of: ‘Laat je prikken, anders laat je anderen stikken.’ Letterlijk, overigens.

    Log in to Reply
  34. Hans1263 says

    15 November 2020 at 21:42

    @ J.W. Nienhuijs,
    Nee, ik neem het de schrijvers van de bijbel natuurlijk allerminst kwalijk dat zij niet een exacte waarde van pi vermelden. Het was slechts een onbenullig voorbeeldje van 1 foutje in een sprookjesboek. Ik neem het echter dhr. Morris wél kwalijk dat hij ervan uitgaat dat de bijbel kennelijk belangrijker is dan wetenschappelijk onderzoek. Bij dergelijke domheid past het m.i. op alle slakken zout te leggen.

    Lastig, zo’n niet werkende reply-knop!

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • SKEPP
  • SBM
Skepter 36.1 – Lentenummer 2023
25 February 2023 - SkepsisBlogBeheerder
Skepter 36.1 – Lentenummer 2023

De eerste Skepter van 2023 is eergisteren van de drukker gekomen en zit in de verzending. Hij zal ergens komende week wel bij abonnees en donateurs bezorgd worden. Weer veel moois in dit nummer. Herkent u zich in het portret hier rechts? Dit is volgens de kunstmatig intelligente plaatjesgenerator DALL·E hoe een skepticus eruitziet. Gert Jan van ’t ... Meer lezen Het bericht Skepter 36.1 – Lentenummer 2023 verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

Skepter 35.4 – Winternummer 2022
1 December 2022 - Pepijn van Erp
Skepter 35.4 – Winternummer 2022

Brengen genetici de mammoet, de dodo en de buidelwolf weer terug? Komt kernfusie er sneller dan velen denken? Het nut van sciencefiction als lesmateriaal. Een interview met pendelwinnaar Marieke Kuypers, en nog veel meer in dit nummer. Het bericht Skepter 35.4 – Winternummer 2022 verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

Piramidependelprijs voor Marieke Kuypers en Diederik Jekel feliciteert Skepsis met 35-jarig bestaan
20 November 2022 - Pepijn van Erp

Marieke Kuypers onderscheiden door Skepsis voor haar video's op TikTok en Diederik Jekel feliciteert Skepsis met een feestrede met het 35-jarig bestaan Het bericht Piramidependelprijs voor Marieke Kuypers en Diederik Jekel feliciteert Skepsis met 35-jarig bestaan verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

Uitreiking Zesde Vijs en Skeptische Put 2022 - 29 april
25 March 2023 - Jan Van Haver

De Zesde Vijs wordt toegekend aan iemand die zich het voorbije jaar verdienstelijk heeft gemaakt in het verspreiden van objectieve kennis inzake pseudo-wetenschap en het paranormale. De Skeptische Put wordt jaarlijks gegeven aan een persoon of organisatie die zich uitzonderlijk onkritisch heeft opgesteld, en de verspreiding of popularisering van kennis en wetenschap totaal verkeerd heeft begrepen. [...]

Komeet van Halley in “Het verhaal van Vlaanderen”?
13 February 2023 - Paul De Belder

De aflevering van ‘Het verhaal van Vlaanderen’ over de Guldensporenslag heeft ongetwijfeld de meeste commentaar opgewekt. Ook vanuit de astronomie valt er kritiek op te leveren. Inderdaad begon de bewuste aflevering met een voorstelling van de komeet van Halley.  Bij het kijken dacht ik heel even dat ik in een documentaire over sterrenkunde en niet over geschiedenis zat. Maar meteen werd de band duidelijk. [...]

Desmet dwaalt, draait en duikt
9 January 2023 - Paul De Belder

Hoewel de uitspraken van Desmet over de coronamaatregelen al langer op veel kritiek van factcheckers stuiten, kwam hij pas recentelijk echt flink in opspraak. Op een tournee langs verschillende Amerikaanse talkshows en podcasts om de Engelse vertaling van zijn boek te promoten, was hij ook te gast bij Infowars, de show van Alex Jones. Het optreden bij deze veroordeelde complotdenker en het doen van nogal stellige uitspraken over openhartoperaties onder hypnose waren de aanleiding voor een hausse aan kritische artikelen in de Vlaamse media. [...]

Autism prevalence increases to 1 in 38, and antivaxxers blame vaccines without using the word “vaccine”
27 March 2023 - David Gorski

The CDC updated its estimates for the prevalence of autism spectrum disorders. Predictably, antivaxxers blame the increasing prevalence of ASDs reported, particularly in Black children, on "environmental factors," which is antivax code for, "Vaccines are to blame." The post Autism prevalence increases to 1 in 38, and antivaxxers blame vaccines without using the word “vaccine” first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Medical “Conservatives” Are Medical Radicals
24 March 2023 - Jonathan Howard

Any doctor who pushes for the repeated mass infection of unvaccinated babies and toddlers with a novel, mutating virus, when an effective vaccine is available, is a medical radical. The post Medical “Conservatives” Are Medical Radicals first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Peddling Misinformation About Diet and Cancer
22 March 2023 - Steven Novella

Selling dubious nutrition products often involve attacking, and suing, your critics. The post Peddling Misinformation About Diet and Cancer first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (11-2023)Ik heb er ieder jaar weer behoorlijk last van. Meneer Overbeek in Havelte op zijn racefiets kan zich dat niet
  • Renate1 on De linke weekendbijlage (11-2023)En dan krijgen we dus weer dit soort gedoe over het afschaffen van zomertijd: https://www.volkskrant.nl/columns-opinie/de-pandemie-en-queen-
  • Renate1 on De linke weekendbijlage (11-2023)Tja, geen idee. Ik vraag me in de eerste plaats af of de bevolking zit te wachten op de afschaffing
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (11-2023)En dan vervolgens "Den Haag" waar men zich zich afvraagt hoe die kloof tussen bevolking en overheid.toch is veroorzaakt. Hoe
  • Klaas van Dijk on De zaak-basrakarekietLOWI komt in een recent 'advies' over een ondertussen teruggetrokken antivax preprint van VU hoogleraar Ronald Meester terug op de

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2023 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in