• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / De linke weekendbijlage (11-2021)

De linke weekendbijlage (11-2021)

13 March 2021 by Pepijn van Erp 25 Comments

De linke weekendbijlage (11-2021) 5
Vaak komen we zaken op internet tegen die niet groot genoeg zijn om een heel stuk over te schrijven of soms hebben we daar de tijd niet voor. Daarom willen wij in deze nieuwe rubriek een verzameling interessante of gewoon vermakelijke berichtjes van de afgelopen week met de lezers van Kloptdatwel delen. Leesvoer voor in het weekend!

  • Skepter: Magnetische waterontharders
  • The Guardian: What do near-death experiences mean, and why do they fascinate us? – Weer een dokter die aanwijzingen voor het hiernamaals ontwaart….
  • The Guardian: Medieval women ‘put faith in birth girdles’ to protect them during childbirth
  • Areo magazine: Should You Trust the Myers-Briggs Personality Test?
  • Daniël Debunkt: Hypericon verspreidt desinformatie
  • GWUP: Video: „Panorama 3“ über die Bio-Szene zwischen Corona-Leugnung und Wissenschaft
  • Sargasso: Ritueel misbruik en de heilige status van Argos
  • The Washington Post: With Trump gone, QAnon groups focus fury on attacking coronavirus vaccines

Steun Kloptdatwel

De linke weekendbijlage (11-2021) 6Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Boekbespreking – Vaccineren. Doen of laten?
Next Entry »
De linke weekendbijlage (12-2021)

Filed Under: Algemeen

Reader Interactions

Comments

  1. Jan Willem Nienhuys says

    13 March 2021 at 11:39

    In een reactie op het stuk van Van Erp en Zegers in Sargasso schrijft Jps van Dijk over ‘kindermisbruik door clowns in een kinderdagverblijf in Oude Pekela’.
    Het zat toch iets anders in elkaar. Zie het lemma ‘Oude Pekela’ in Tussen Waarheid en Waanzin, zie
    https://skepsis.nl/mainsite/inhoud/uploads/2021/03/TussenWaarheidEnWaanzin2021.pdf

    Het lemma is niet alleen gebaseerd op het boek van Rossen, maar ook op al het bronmateriaal van Rossen (zowat alle artikelen in kranten en tijdschriften uit die tijd over het onderwerp).
    Een eindje verderop in TWW ook een lemma over Satanisch Ritueel Misbruik.

    (lemma’s zijn heel makkelijk te vinden met de index links)

    Log in to Reply
  2. Wilma S. says

    13 March 2021 at 12:16

    Flavio Pasquino vindt zichzelf geen oplichter, maar is naar eigen zeggen slachtoffer in deze kwestie: https://chrisklomp.nl/complotdenker-flavio-met-de-kas-er-vandoor/

    Complotdenker Flavio Pasquino heeft een aanzienlijk geldbedrag gehaald uit de kas van Stichting Topcompetitie, een organisatie voor wielerwedstrijden. Hij ondersteunde jarenlang met zijn bedrijf wielerkoersen. Wielrenbond KNWU vraagt nu om opheldering. Betrokkenen willen niet meer met Pasquino verder, mede door de complottheorieën die hij publiceert.

    Log in to Reply
  3. Richard Rasker says

    13 March 2021 at 12:31

    [WP – QAnon]

    One homemade video viewed more than 74,000 times alleged, without offering any credible evidence, that tens of millions of people who have been vaccinated are now “superspreaders” of covid-19, which the video calls a “hoax.”

    Dus volgens die video is Covid-19 een ‘hoax’ – maar zijn degenen die ertegen gevaccineerd zijn wel ‘superspreaders’.
    Dit soort dingen mag dan (helaas) dagelijkse kost zijn geworden, maar evengoed blijf ik het bizar vinden dat mensen in één adem door twee compleet tegengestelde dingen beweren/geloven …

    Log in to Reply
  4. Jan Willem Nienhuys says

    13 March 2021 at 20:30

    In Daniël Debunkt wordt de website van Hypericon besproken.
    In zijn uiteenzetting wordt niet zo duidelijk dat Hypericon een antroposofisch gezondheidscentrum is, dat onder meer een antroposofische huisartsenpraktijk
    herbergt. Daar is een NVAA-lid (die ook antroposofisch angehaucht VHAN-lid was toen die nog niet in de AVIG was opgegaan, pas in 2015 NVAA-lid geworden) Geruime tijd geleden is daar het andere NVAA-lid vertrokken toen die de pensioengerechtigde leeftijd aan de horizon zag verschijnen.
    Er is tot nu toe geen vervanger, maar in plaats daarvan Carolien Grooters die eerder een tijdlang meeliep in Zoetermeer in Therapeuticum Aurum.

    Het Hypericon-gezondheidscentrum telt onder meer een orthomoleculair diëtist, een dito therapeut die er ook natuurgeneeskunde bij doet, een euritmietherapeut (da’s een antroposofische hobby), een sensitherapeut, een antroposofische fysietherapeut die er cranio-sacraaltherapie bij doet en een ayurvedisch therapeut.

    Log in to Reply
  5. Renate1 says

    13 March 2021 at 20:53

    Het Hypericon-kwakcentrum lijkt me dus een betere benaming. Mijden als de spreekwoordelijke pest dus.

    Log in to Reply
  6. Hans1263 says

    13 March 2021 at 22:19

    Deze zalfkwakkkerij bevestigt weer eens de door mij vaker betoogde kwalijke en schadelijke samenhang tussen geloof, kwakzalverij en complotdenkerij.

    Log in to Reply
  7. RV says

    16 March 2021 at 18:20

    Kijk uit voor de kruidjes van de heilige Johannes:

    https://www.nu.nl/binnenland/6122196/rivm-waarschuwt-voor-het-gebruik-van-sint-janskruid-in-thee-en-supplementen.html

    Nu zal Baudet wel uit zeer betrouwbare bron, namelijk zijn opgezwollen duim, hebben vernomen dat die kruidjes zeer heilzaam zijn. Want tja, wat het RIVM zegt, is allemaal onwaar en betaald door Big Pharma. Toch, meneer Borger?

    Mooi dat de beide B’s vrijelijk hun zegje nog kunnen doen. Zeker. Maar nog mooier zou het zijn als ze zich aan de harde feiten zouden houden en hun dikke duim met rust zouden laten.

    Log in to Reply
  8. Hans1263 says

    16 March 2021 at 19:52

    Ieder geneesmiddel (en in die zin wordt deze plantaardige grondstof gebruikt) heeft bijwerkingen. Plantaardige grondstoffen zijn niet per definitie ongevaarlijk, onschuldig en zonder bijwerkingen. Zeker in het geval van traditionele Chinese “geneeskunde”, waar vaak sprake is van verontreiniging met zware metalen. Om over werkzaamheid van TCM maar te zwijgen. Ook het idee dat werkzame stoffen in kruidenmiddeltjes “milder” zouden werken ten gevolge van de aanwezigheid van “begeleidende stoffen” is een sprookje. Ik kwam in het verband van deze publicatie op nu.nl ook al een reactie tegen van iemand die ten onrechte meende dat dit spul onder homeopathie viel. Die had de klok horen luiden (bijna onhoorbaar en héél in de verte, bijna aan de andere kant van het heelal) maar… de klok had geen klepel. Ik zeg het nog maar even voor de duidelijkheid en misschien gaan sommige gelovers dan eens nadenken: homeopathie is zo sterk verdund dat het niets bevat en homeopathische “middelen” hebben dus geen werkzaamheid. Zo simpel is het met deze vorm van gedoogd bedrog gesteld.

    Log in to Reply
  9. RV says

    17 March 2021 at 09:05

    Nogal wat mensen halen kruidengeneesknudde en homeopathie door elkaar. In elk geval, eet gras, dat bevordert de kuddegeest. 🙂

    Log in to Reply
  10. Jan Willem Nienhuys says

    17 March 2021 at 13:56

    Bij het sint-janskruid (Hypericum perforatum) is een belangrijk gevaar dat het interactie heeft met andere middelen. Dat noemt het RIVM ook.
    Hier een lijst van interacties:
    https://www.apotheek.nl/medicijnen/sint-janskruid#mag-ik-sint-janskruid-met-andere-medicijnen-gebruiken

    ik vermoed dat als iets dergelijks door farmaceutisch bedrijf zou zijn ontwikkeld het nooit een goedkeuring zou hebben gekregen.

    Log in to Reply
  11. Renate1 says

    17 March 2021 at 15:00

    Tja, maar het is natuurlijk, dus het is goed, althans in de ogen van de kruidenaanhangers. Curare is ook heel natuurlijk, maar ik wil het toch liever niet in m’n lichaam krijgen.

    Log in to Reply
  12. Hans1263 says

    17 March 2021 at 21:42

    @Jan Willem Nienhuys
    Alle geneesmiddelen hebben bijwerkingen en interacties. Daar zijn boeken over volgeschreven en apothekers houden daar dagelijks rekening mee. Zo gek is dat dus niet bij St. Janskruid als dat op eigen houtje als geneesmiddel wordt gebruikt. Bij het op de markt brengen van geneesmiddelen moet altijd werkzaamheid en veiligheid tegen elkaar worden afgewogen. Bij middelen die voor zeer ernstige ziektes worden gebruikt (oncolytica bijvoorbeeld, ook wel chemokuur genoemd) neem je echter meer onveiligheid voor lief dan bij kruidenmiddeltjes die vrij te koop zijn bij de drogist. Ik vertel u hiermee natuurlijk niets nieuws. Dus inderdaad, als “big pharma” zoiets als St. Janskruid als geneesmiddel zou hebben ontwikkeld, zou het goedgelovige volk in de gordijnen klimmen! Daar meet men met twee maten. Zoals Renate al opmerkte: “natuur” is altijd goed. Ook als het om de vreselijkste vergiften gaat. Ach, “gezondheid is ons grootste goed”, maar het intussen beter weten en op eigen houtje prutsen.

    Log in to Reply
  13. Jan Willem Nienhuys says

    17 March 2021 at 22:19

    “Hypericon” heeft dus eigenlijk best wel een toepasselijke naam.

    Log in to Reply
  14. Hans1263 says

    18 March 2021 at 00:27

    Een kwakkersnest, mijden als de pest.

    Log in to Reply
  15. FVerweven says

    19 March 2021 at 13:08

    Oud-RIVM-directeur geeft met boek over vaccins antwoord op antivaxbeweging

    https://nos.nl/artikel/2373227-oud-rivm-directeur-geeft-met-boek-over-vaccins-antwoord-op-antivaxbeweging.html

    Log in to Reply
  16. RV says

    19 March 2021 at 14:24

    Goed en zinnig boek. Antivaxxers zullen het wel niet lezen. Maar als ze zich roeren, kun je het boek onder hun neus wrijven.

    Log in to Reply
  17. Renate1 says

    19 March 2021 at 14:49

    Dan zal men het wel wegwuiven als het product van iemand die in de zak van Big Pharma zit. Leer mij anti-vaxxers kennen. Iedereen die iets positiefs over vaccins zegt, heeft in hun ogen belangen bij de farmaceutische industrie. Soms geeft men dat al aan door de manier waarop men iemands naam schrijft, bijvoorbeeld met $ in plaats van S.

    Log in to Reply
  18. Renate1 says

    19 March 2021 at 15:12

    Ach, Willem Engel heeft weer een kansloos proces verloren.
    https://www.ad.nl/binnenland/om-seponeert-aangifte-willem-engel-facebook-plaatst-disclaimer-geen-bewijs-van-verkiezingsfraude~a49358ab/

    Engel sloot zich in eerste instantie aan bij de partij Vrij en Sociaal Nederland (VSN), die al sprak over 35 zetels. Maar VSN ontplofte al snel. Partijleider Bas Filippini ging door onder de naam VSN, de nummers twee en drie (Anna Zeven en Willem Engel) belanden uiteindelijk onder de naam Kandidaat Zeven op de kieslijst.

    De verkiezingen werden geen succes voor de partij. Met 0,1 procent van de stemmen kwam de partij niet in de buurt van een zetel. Kandidaat Zeven haalde daarmee wel meer stemmen dan partijen als Jezus Leeft (0,0 procent) en De Feestpartij, maar minder dan De Piratenpartij (0,2 procent).

    Fraude
    Engel reageert op Facebook op de verkiezingen. Hij stelt onder meer dat er fraude is gepleegd en roept mensen op daar aangifte van te doen. ,,Ik wil geen hertelling, maar nieuwe verkiezingen. Zo snel mogelijk. Er is fraude gepleegd, dat is onacceptabel”, laat hij aan deze site weten.

    Er moet een advocaat zijn die hier goed aan verdient.

    Log in to Reply
  19. RV says

    19 March 2021 at 15:34

    Afijn, een haas is geen konijn en de heer Engel maakt zich met zijn “fraude, fraude” volstrekt ongeloofwaardig. Overigens, de partij van Baudet zit op de lijn van de corona-ontkenners en scoorde tamelijk goed. Waarom Engel een eigen partijtje moest oprichten, ontgaat me. Hij had “beter” zich bij Baudet kunnen aansluiten. Of al die minipartijtjes de partij van Baudet een zetel kostten, kan ik niet zo gauw uitrekenen en vind ik ook niet zo interessant. Maar Jezus leeft, net als Elvis.

    Log in to Reply
  20. Renate1 says

    19 March 2021 at 15:58

    Inderdaad. De heer Baudet ontkent covid-19 misschien niet helemaal, maar hij blijft wel beweren dat het niet erger is dan een griepje, dat er maar een zeer beperkte groep echt zwaar getroffen wordt en dat de maatregelen erger zijn dan de ziekte. In z’n spotjes op de radio, die iedere dag wel een paar keer langs hoorde komen suggereerde hij ook dat de zorg voor andere mensen werd uitgesteld door de maatregelen tegen het virus.

    De heer Engel zat eerst bij een andere partij, die overigens ook geen deuk in een pakje boter heeft geslagen. Alle coronawappies hebben kennelijk op de heer Baudet gestemd, die zichzelf dan ook als de grote winnaar uitroept.

    Log in to Reply
  21. Hans1263 says

    19 March 2021 at 20:51

    Ik las per ongeluk “VSM”. Eigenlijk heel toepasselijk, want in die producten zit ook niks zinvols.
    Als deze kinderlijke (of is het “kindse”?) warhoofden niet hun zin krijgen, weten ze niets anders te roepen dan “fraude”.
    Bij FvD zijn alle mensen weggelopen die mogelijk nog enig realisme bezaten. Dan is het niet lastig te bedenken wat er aan puin overblijft…

    Log in to Reply
  22. RV says

    20 March 2021 at 03:55

    Maar het is zeer gevaarlijk dat Facebook zich bemoeit met de kwestie van vermeende fraude. Facebook als denkpolitie. Straks gaat Facebook nog virtueel boeken verbranden. Net als Amazon. En dan volgt Google met het boycotten van een aantal sites. Misschien wel van Kloptdatwel? Overigens, wat de officier van justitie deed, kan wel, namelijk seponeren van totaal niet onderbouwde aanklachten. Frauderen bij het tellen van stemmen is in Nederland schier onmogelijk en helemaal onmogelijk op grote schaal.

    Log in to Reply
  23. Renate1 says

    20 March 2021 at 09:37

    Een krant hoeft ook niet ieder ingezonden stuk te plaatsen, dus dat geldt uiteindelijk ook voor Facebook.

    Log in to Reply
  24. RV says

    20 March 2021 at 10:38

    Kranten doen aan verslaggeving, Facebook doet aan doorgeving en reclame. Daarnaast hebben bedrijven als Facebook min of meer een monopoliepositie. En zoals ik al eerder schreef: heden zij, morgen wij. En bovendien, dit soort ingrepen van Facebook leidt tot grote sociale verdeeldheid. Hoe kolderiek en stompzinnig sommige meninkies ook zijn, als samenleving dienen we ook maffe meninkies te tolereren. En wie nonsense wil weerleggen, dient alle ruimte te krijgen.

    Log in to Reply
  25. Renate1 says

    20 March 2021 at 11:28

    Zeker, maar Facebook heeft derhalve ook een zekere verantwoordelijkheid voor wat ze verspreiden. Wat de risico’s van het verspreiden van gevaarlijke onzin zijn, hebben we al kunnen zien. Kortom, een bedrijf al Facebook mag wel degelijk een zekere verantwoordelijkheid hebben voor wat ze aan onzin verspreiden. Vrijheid van meningsuiting is een groot goed, maar zeker niet onbeperkt. Met vrijheid komt ook verantwoordelijkheid.

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
Graancirkels op European Skeptics Congress 2024
7 May 2025 - SkepsisSiteBeheerder
Graancirkels op European Skeptics Congress 2024

Voordracht van Francesco Grassi op ESC2024 in Lyon.Lees meer Graancirkels op European Skeptics Congress 2024 › [...]

SKEPP wordt 35… en dat vieren ze!
27 April 2025 - SkepsisSiteBeheerder
SKEPP wordt 35… en dat vieren ze!

Onze Belgische zusterorganisatie SKEPP bestaat dit jaar 35 jaar. Op zaterdag 10 mei vieren ze dat met een mooi programma. Hoofdgast is de bekende skepticus en emeritus hoogleraar psychologie Chris French die onlangs ook tot erelid van SKEPP werd benoemd.…Lees meer SKEPP wordt 35… en dat vieren ze! › [...]

Breakthrough-prijs voor Gerard ’t Hooft
7 April 2025 - Pepijn van Erp
Breakthrough-prijs voor Gerard ’t Hooft

Professor Gerard ’t Hooft had al een Nobelprijs op zak, maar kan sinds dit weekend nog een van de meest prestigieuze onderscheidingen in de wetenschap op zijn indrukwekkende palmares bijschrijven: hij kreeg de Special Breakthrough Prize in Fundamental Physics! ’t…Lees meer Breakthrough-prijs voor Gerard ’t Hooft › [...]

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

Breathing Easy: Treating Allergic Rhinitis
8 May 2025 - Scott Gavura

Spring is a miserable season for those with seasonal allergies. There are effective drug- and non-drug measures that can control most symptoms effectively. The post Breathing Easy: Treating Allergic Rhinitis first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Pig Heart Xenografts for Infants
7 May 2025 - Steven Novella

Organ transplant is a potentially lifesaving medical intervention, but there is a critical lack of donor organs. Even in a wealthy country like the US, there are about 100,000 people on the waiting list for an organ transplant, but only about 23 thousand organs become available each year. About 6 thousand people die each year while on the waiting list. For this […] The post Pig Heart Xenografts for Infants first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Dear President Trump: Jealous Deep State Haters and Losers Want to Destroy YOUR Genius, Lifesaving, Nobel-Prize Winning Achievement. YOUR Vaccine.
6 May 2025 - Jonathan Howard

You've proven your haters wrong over and over again. As the most POWERFUL man in the world, and one of the most BRILLIANT men every to live, you can do it all with one quick phone call. The post Dear President Trump: Jealous Deep State Haters and Losers Want to Destroy YOUR Genius, Lifesaving, Nobel-Prize Winning Achievement. YOUR Vaccine. first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsOp https://archive.is/1Exnu staat een gearchiveerde versie van een recente posting van Ronald Meester op LinkedIn. In deze posting verwijst
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsEen verbeterde versie van Hoofdstuk 6 van dit rapport van Ronald Meester en Marc Jacobs is op 22 april 2025
  • Hans1263 on Volgens Maurice de Hond beschikt hij over telepathische gavenHet filmpje waarin hij een trucje met Jeroen Pauw uithaalt, bewijst natuurlijk helemaal niets, ja misschien het denkniveau van De
  • Renate1 on De linke weekendbijlage (17-2025)En de paashaas is er snel vandoor gegaan,
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (17-2025)@Renate1 Nee, de paashaas heeft het in een mandje op zijn rug. 😅😅😅

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2025 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in