• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / Donaties – Nieuwe look – Advertenties weg

Donaties – Nieuwe look – Advertenties weg

20 April 2021 by Maarten Koller 13 Comments

Bezoekers

In januari 2021 publiceerden we een artikel van Daniel Tuijnman – Professor Schetters zaait ongefundeerde twijfel over coronavaccins.

Dit werd dankbaar getweet door Marion Koopmans en dit werd enkele honderden keren geretweet. Gevolg: tienduizenden bezoekers!

Extra kosten

Nu wil het geval dat onze hoster WPEngine.com abonnementsvormen met een maximaal aantal bezoekers hanteert. Ontvang je er meer dan volgt een extra rekening. Eind van de maand mocht ik een kleine 250 dollar extra afrekenen.

WPEngine belde op: het huidige abonnement past al een tijdje niet meer bij het aantal bezoekers dat we maandelijks ontvingen. Maar nu werd het echt grof overschreden: of we even wilden ophogen. Van +/- €300 (StartUp) naar €2700 (Scale) per jaar: *slik*. Uiteindelijk heb ik het kunnen beperken tot een iets kleiner abonnement (Growth) van ongeveer €1100 p/jr.

Inkomsten

Onze jaarlijkse inkomsten bestaan uit Bol.com sponsoring doordat iemand op de link/plaatje rechtsboven klikt en een bestelling doet. Daarnaast plaatsen we Google advertenties. Bij elkaar leverde dat meestal genoeg op om de kosten te dekken. Het ene jaar hielden we wat over (kopje koffie voor de redactie!). Het andere jaar kwamen we tekort.

Hoewel de inkomsten uit de advertenties wel flink waren gestegen verdween dat extraatje als sneeuw voor de zon na de ‘extra bezoekers’-rekening. We zouden dus vrij fors in de min gaan komen dit jaar vanwege de extra abonnementskosten. Onze kleine buffer van een paar honderd euro die we de afgelopen 10 jaar hadden opgebouwd zou daardoor verdwijnen.

Donaties

Gelukkig had Pepijn het briljante idee dat dit misschien het moment kon zijn waarop we om donaties zouden gaan vragen. Het opgehaalde bedrag in die periode overtrof mijn stoutste dromen: in twee maanden werd er €1400(!) gedoneerd!

Wat kunnen we nu doen met het ontvangen bedrag?

Advertenties

De advertenties zijn een mooie inkomsten bron. Op een site als Kloptdatwel verschijnen echter regelmatig advertenties die niet matchen met de inhoud. Google begrijpt namelijk niet de context als het een woord als ‘homeopathie’ tegenkomt. Waardoor het regelmatig voorkomt dat ze bijvoorbeeld homeopathie-advertenties serveert naast een artikel dat kritische is over homeopathie (want dat werkt natuurlijk helemaal niet). Van de ene kant een doorn in het oog, van de andere kant: zo’n alternatieve adverteerder betaalt óns in zulke gevallen. Klik dus gerust 😉

Echter is een site zónder advertenties natuurlijk altijd beter.

Met het opgehaalde bedrag kunnen we in elk geval dit jaar bekostigen dus ze kunnen voorlopig weg!

Nieuwe look

Bijkomend voordeel van het hogere abonnement is dat we ‘gratis’ toegang krijgen tot enkele mooie WordPress themes: we hebben dan ook een nieuw jasje, we hopen dat jullie het ook mooi vinden.

Comments

Ondertussen werken de commentaren al een tijdje niet optimaal. Een reply deed het namelijk niet. Dit zou met het nieuwe theme eindelijk opgelost moeten zijn.

Jaarlijkse donaties

Alle tot nu toe opgehaalde donaties waren eenmalig. Hoe mooi zou het zijn als dit jaarlijkse donaties zouden zijn geweest? Dan weten we zeker dat we de advertenties voortaan achterwegen kunnen laten.

Rechtsboven zit nu ook een doneerknop waarmee regelmatige donaties mogelijk zijn. Ik zou zeggen druk er eens op en neem gerust een kijkje, misschien zit er een optie tussen die u bevalt, wij zijn er erg blij mee!

Aan de knop om regelmatige donaties te doen zat meer werk dan gedacht. Hij verschijnt ‘binnenkort’ ongetwijfeld.

Steun Kloptdatwel

Donaties - Nieuwe look - Advertenties weg 3Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
De linke weekendbijlage (16-2021)
Next Entry »
De linke weekendbijlage (17-2021)

Filed Under: Algemeen

Reader Interactions

Comments

  1. RV says

    20 April 2021 at 10:02

    (Test)

    Ik vind het nieuwe uiterlijk minder fraai dan het oude. Maar dat ligt aan mij. Het nieuwe uiterlijk zal wel wennen.

    Blijf zeuren om donaties. 🙂

    Succes toegewenst aan de nieuwe site.

    Log in to Reply
  2. Richard Rasker says

    20 April 2021 at 12:37

    Het nieuwe uiterlijk doet wat strakker aan dan het oude, en zal inderdaad vast wel wennen.

    Overigens belandde ik vorige week stom toevallig op een blogpagina met dezelfde achtergrondafbeelding: https://literaryagentmarkgottlieb.com/blog/are-royalties-fair-a-publisher-weighs-in

    Misschien was dit plaatje van het Empire State Building wat toepasselijker geweest voor deze site: https://www.forumbelfast.org/cmsfiles/events/2012/kong.jpg

    (En ik zal toch ook maar es op die donatielink klikken …)

    Log in to Reply
    • Maarten Koller says

      20 April 2021 at 16:02

      Haha, alleen dat zou het tekst vak over KingKong heen lopen dus je zou hem nooit zien 😉

      Het plaatje is gewoon iets wat bij het theme zat. Ik vond het wel mooi eigenlijk. Maar het is dus zeker geen originele foto ofzo.

      Log in to Reply
  3. FVerweven says

    21 April 2021 at 20:03

    Complimenten voor de nieuwe lay-out, ik weet dat het veel werk is.
    Naast wat veel ruimte tussen de reacties stoort me vooral de lichtgrijze kleur van de quotes, slecht leesbaar voor mij.
    En hoe maak je quotes ook al weer?

    Log in to Reply
    • Wilma S. says

      21 April 2021 at 20:23

      Maarten zal vast een lijstje met werkende html-codes voor deze site willen plaatsen.

      Log in to Reply
    • Wilma S. says

      24 April 2021 at 11:40

      @FVerweven

      En hoe maak je quotes ook al weer?

      Aan het begin van het stukje tekst het hekje boven de komma, dan het woord blockquote en afsluiten met het hekje boven de punt op je toetsenbord. Tekst invoeren. Afsluiten met het hekje boven de komma, maar nu met de schuine streep onder de komma erbij, weer het woord blockquote en dit afsluiten met het hekje boven de punt. Succes.

      Log in to Reply
      • FVerweven says

        24 April 2021 at 12:47

        Dank!

        Log in to Reply
  4. Renate1 says

    3 June 2021 at 14:49

    Is de nieuwe look nu aangepast aan die van de website van Skepsis?

    Log in to Reply
    • Pepijn van Erp says

      3 June 2021 at 16:59

      Niet echt, het zijn andere themes. Maar sommige onderdelen zijn wellicht hetzelfde, de deelknopjes hier en op het Skepsis-blog bv.

      Log in to Reply
      • Renate1 says

        3 June 2021 at 17:23

        Ik meende een overeenkomst in de kleur te zien, maar bij Skepsis is het meer blauwachtig.

        Log in to Reply
      • Wilma S. says

        3 June 2021 at 17:33

        @Pepijn van Erp
        Heb ik nog een vraag over bijvoorbeeld het artikel van Martin Bier en dat van Arthur Bijl. Artikelen kunnen na een intro niet voorzien worden van de link [ read more…] of is deze mogelijkheid tot nu toe over het hoofd gezien?

        Log in to Reply
        • Pepijn van Erp says

          4 June 2021 at 22:17

          Is ook de bedoeling, maar ik vergeet het nog wel eens, omdat het in het vorige theme automatisch ging.

Trackbacks

  1. 3constellation says:
    13 January 2022 at 01:44

    1retirement

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
13 oktober: International Skeptics Day
18 September 2026 - Ward van Beek

.Elk jaar op 13 oktober is het International Skeptics Day. Verspreid over de wereld zijn er talloze organisaties die zich inzetten voor het bevorderen van kritisch denken. En op dinsdag 13 oktober 2026 kunnen zij elkaar weer online ontmoeten! Die…Lees meer 13 oktober: International Skeptics Day › [...]

Altijd al alert op valsspelen
17 September 2026 - Ward van Beek

. Als epidemioloog en wetenschappelijke integriteitsexpert hield Frits Rosendaal zich zijn hele loopbaan bezig met al dan niet ondeugdelijk onderzoek. Dit najaar gaat hij met emeritaat. Stan van Pelt sprak met hem (Skepter 39.3). ‘Mijn vader vroeg zich al af…Lees meer Altijd al alert op valsspelen › [...]

Onvervulde techbeloftes
16 September 2026 - Ward van Beek

.Vliegende auto’s, superbatterijen, hersenchips, kernfusie, kweekvlees: het zijn allemaal beloftes die de wereld zeggen te veranderen. Maar hype en werkelijkheid botsen op techniek, regels en geld, en voor de gewone consument blijft de toekomst voorlopig een beetje ongrijpbaar. Niels Olfert…Lees meer Onvervulde techbeloftes › [...]

RSS Error: Retrieved unsupported status code "404"

“There is No Such Thing as Natural Immunity; There is Survivor Immunity.”
18 September 2026 - Jonathan Howard
“There is No Such Thing as Natural Immunity; There is Survivor Immunity.”

We should abandon the term "natural immunity." Professor Christopher Halkides came up with a wise replacement. The post “There is No Such Thing as Natural Immunity; There is Survivor Immunity.” first appeared on Science-Based Medicine. [...]

AI Moral Decision-Making
16 September 2026 - Steven Novella
AI Moral Decision-Making

LLM-based AI models are being increasingly used by physicians to assist clinical decision-making. What might their effect on medical moral reasoning be? The post AI Moral Decision-Making first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Video Games: Good or Bad For You. Who Cares?
15 September 2026 - Mark Crislip
Video Games: Good or Bad For You. Who Cares?

I'm a grown-ass man who likes video games. Is that good or bad for me? The post Video Games: Good or Bad For You. Who Cares? first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Laat trauma echt sporen achter in je lichaam, brein en geest? - Kloptdatwel?
    on Zomergast Bessel van der Kolk wuift kritiek gemakzuchtig weg
    […] der Kolk was in 2022 een van de Zomergasten bij de VPRO, wat tot enige ophef […]
  • Hans1263
    on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs
    @Klaas van Dijk Wat een verderfelijke farizeeërmentaliteit! Meneer Meester begrijpt deze betiteling vast wel.
  • Klaas van Dijk
    on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs
    Ronald Meester & co hebben het oversterfterapport en een eruit voortvloeiende Engelstalige preprint op ResearchGate gepubliceerd, een me
  • Renate1
    on De linke weekendbijlage (37-2026)
    @ Hans, Inderdaad. Daarom had ik indertijd ook respect voor Tijn en z'n ouders. Geen inzamelingsacties om de portemonnee van
  • Hans1263
    on De linke weekendbijlage (37-2026)
    @Renate Het verhaal over Rikkerink is van hetzelfde laken een pak. Je wordt behandeld met chemotherapie etc. etc. en "voor

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2026 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in