• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / Donaties – Nieuwe look – Advertenties weg

Donaties – Nieuwe look – Advertenties weg

20 April 2021 by Maarten Koller 13 Comments

Bezoekers

In januari 2021 publiceerden we een artikel van Daniel Tuijnman – Professor Schetters zaait ongefundeerde twijfel over coronavaccins.

Dit werd dankbaar getweet door Marion Koopmans en dit werd enkele honderden keren geretweet. Gevolg: tienduizenden bezoekers!

Extra kosten

Nu wil het geval dat onze hoster WPEngine.com abonnementsvormen met een maximaal aantal bezoekers hanteert. Ontvang je er meer dan volgt een extra rekening. Eind van de maand mocht ik een kleine 250 dollar extra afrekenen.

WPEngine belde op: het huidige abonnement past al een tijdje niet meer bij het aantal bezoekers dat we maandelijks ontvingen. Maar nu werd het echt grof overschreden: of we even wilden ophogen. Van +/- €300 (StartUp) naar €2700 (Scale) per jaar: *slik*. Uiteindelijk heb ik het kunnen beperken tot een iets kleiner abonnement (Growth) van ongeveer €1100 p/jr.

Inkomsten

Onze jaarlijkse inkomsten bestaan uit Bol.com sponsoring doordat iemand op de link/plaatje rechtsboven klikt en een bestelling doet. Daarnaast plaatsen we Google advertenties. Bij elkaar leverde dat meestal genoeg op om de kosten te dekken. Het ene jaar hielden we wat over (kopje koffie voor de redactie!). Het andere jaar kwamen we tekort.

Hoewel de inkomsten uit de advertenties wel flink waren gestegen verdween dat extraatje als sneeuw voor de zon na de ‘extra bezoekers’-rekening. We zouden dus vrij fors in de min gaan komen dit jaar vanwege de extra abonnementskosten. Onze kleine buffer van een paar honderd euro die we de afgelopen 10 jaar hadden opgebouwd zou daardoor verdwijnen.

Donaties

Gelukkig had Pepijn het briljante idee dat dit misschien het moment kon zijn waarop we om donaties zouden gaan vragen. Het opgehaalde bedrag in die periode overtrof mijn stoutste dromen: in twee maanden werd er €1400(!) gedoneerd!

Wat kunnen we nu doen met het ontvangen bedrag?

Advertenties

De advertenties zijn een mooie inkomsten bron. Op een site als Kloptdatwel verschijnen echter regelmatig advertenties die niet matchen met de inhoud. Google begrijpt namelijk niet de context als het een woord als ‘homeopathie’ tegenkomt. Waardoor het regelmatig voorkomt dat ze bijvoorbeeld homeopathie-advertenties serveert naast een artikel dat kritische is over homeopathie (want dat werkt natuurlijk helemaal niet). Van de ene kant een doorn in het oog, van de andere kant: zo’n alternatieve adverteerder betaalt óns in zulke gevallen. Klik dus gerust 😉

Echter is een site zónder advertenties natuurlijk altijd beter.

Met het opgehaalde bedrag kunnen we in elk geval dit jaar bekostigen dus ze kunnen voorlopig weg!

Nieuwe look

Bijkomend voordeel van het hogere abonnement is dat we ‘gratis’ toegang krijgen tot enkele mooie WordPress themes: we hebben dan ook een nieuw jasje, we hopen dat jullie het ook mooi vinden.

Comments

Ondertussen werken de commentaren al een tijdje niet optimaal. Een reply deed het namelijk niet. Dit zou met het nieuwe theme eindelijk opgelost moeten zijn.

Jaarlijkse donaties

Alle tot nu toe opgehaalde donaties waren eenmalig. Hoe mooi zou het zijn als dit jaarlijkse donaties zouden zijn geweest? Dan weten we zeker dat we de advertenties voortaan achterwegen kunnen laten.

Rechtsboven zit nu ook een doneerknop waarmee regelmatige donaties mogelijk zijn. Ik zou zeggen druk er eens op en neem gerust een kijkje, misschien zit er een optie tussen die u bevalt, wij zijn er erg blij mee!

Aan de knop om regelmatige donaties te doen zat meer werk dan gedacht. Hij verschijnt ‘binnenkort’ ongetwijfeld.

Steun Kloptdatwel

Donaties - Nieuwe look - Advertenties weg 3Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
De linke weekendbijlage (16-2021)
Next Entry »
De linke weekendbijlage (17-2021)

Filed Under: Algemeen

Reader Interactions

Comments

  1. RV says

    20 April 2021 at 10:02

    (Test)

    Ik vind het nieuwe uiterlijk minder fraai dan het oude. Maar dat ligt aan mij. Het nieuwe uiterlijk zal wel wennen.

    Blijf zeuren om donaties. 🙂

    Succes toegewenst aan de nieuwe site.

    Log in to Reply
  2. Richard Rasker says

    20 April 2021 at 12:37

    Het nieuwe uiterlijk doet wat strakker aan dan het oude, en zal inderdaad vast wel wennen.

    Overigens belandde ik vorige week stom toevallig op een blogpagina met dezelfde achtergrondafbeelding: https://literaryagentmarkgottlieb.com/blog/are-royalties-fair-a-publisher-weighs-in

    Misschien was dit plaatje van het Empire State Building wat toepasselijker geweest voor deze site: https://www.forumbelfast.org/cmsfiles/events/2012/kong.jpg

    (En ik zal toch ook maar es op die donatielink klikken …)

    Log in to Reply
    • Maarten Koller says

      20 April 2021 at 16:02

      Haha, alleen dat zou het tekst vak over KingKong heen lopen dus je zou hem nooit zien 😉

      Het plaatje is gewoon iets wat bij het theme zat. Ik vond het wel mooi eigenlijk. Maar het is dus zeker geen originele foto ofzo.

      Log in to Reply
  3. FVerweven says

    21 April 2021 at 20:03

    Complimenten voor de nieuwe lay-out, ik weet dat het veel werk is.
    Naast wat veel ruimte tussen de reacties stoort me vooral de lichtgrijze kleur van de quotes, slecht leesbaar voor mij.
    En hoe maak je quotes ook al weer?

    Log in to Reply
    • Wilma S. says

      21 April 2021 at 20:23

      Maarten zal vast een lijstje met werkende html-codes voor deze site willen plaatsen.

      Log in to Reply
    • Wilma S. says

      24 April 2021 at 11:40

      @FVerweven

      En hoe maak je quotes ook al weer?

      Aan het begin van het stukje tekst het hekje boven de komma, dan het woord blockquote en afsluiten met het hekje boven de punt op je toetsenbord. Tekst invoeren. Afsluiten met het hekje boven de komma, maar nu met de schuine streep onder de komma erbij, weer het woord blockquote en dit afsluiten met het hekje boven de punt. Succes.

      Log in to Reply
      • FVerweven says

        24 April 2021 at 12:47

        Dank!

        Log in to Reply
  4. Renate1 says

    3 June 2021 at 14:49

    Is de nieuwe look nu aangepast aan die van de website van Skepsis?

    Log in to Reply
    • Pepijn van Erp says

      3 June 2021 at 16:59

      Niet echt, het zijn andere themes. Maar sommige onderdelen zijn wellicht hetzelfde, de deelknopjes hier en op het Skepsis-blog bv.

      Log in to Reply
      • Renate1 says

        3 June 2021 at 17:23

        Ik meende een overeenkomst in de kleur te zien, maar bij Skepsis is het meer blauwachtig.

        Log in to Reply
      • Wilma S. says

        3 June 2021 at 17:33

        @Pepijn van Erp
        Heb ik nog een vraag over bijvoorbeeld het artikel van Martin Bier en dat van Arthur Bijl. Artikelen kunnen na een intro niet voorzien worden van de link [ read more…] of is deze mogelijkheid tot nu toe over het hoofd gezien?

        Log in to Reply
        • Pepijn van Erp says

          4 June 2021 at 22:17

          Is ook de bedoeling, maar ik vergeet het nog wel eens, omdat het in het vorige theme automatisch ging.

Trackbacks

  1. 3constellation says:
    13 January 2022 at 01:44

    1retirement

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
In de fuik van fabel en fictie – inzichten in mis- en desinformatie
18 April 2026 - Ward van Beek

‘De Fuik’, Paulien Valk, Texel Het Skepsiscongres 2026, op 31 oktober a.s., in Congrescentrum de Eenhoorn in Amersfoort, heeft dit jaar als thema: “In de fuik van fabel en fictie – inzichten in mis- en desinformatie.” De titel spreekt voor…Lees meer In de fuik van fabel en fictie – inzichten in mis- en desinformatie › [...]

10 drogredenaties uit trukendoos antivaxers
31 March 2026 - Ward van Beek

 De antivaccinatiebeweging weet massa’s mensen te overtuigen – alleen al de dalende vaccinatiegraad bewijst dat. De argumenten die ze gebruiken klinken overtuigend. Het zijn stuk voor stuk drogredenen. Epidemioloog Hassan Vally bespreekt er tien.  Dit artikel staat ook in Skepter 39.1…Lees meer 10 drogredenaties uit trukendoos antivaxers › [...]

De succesformule voor bedrog
16 March 2026 - Ward van Beek

De Keshe Foundation verkoopt pseudowetenschappelijke plasmatechnologie door met technische termen en autoriteit te strooien, bizarre voorspellingen te doen en zich af te zetten tegen de gevestigde wetenschap.Lees meer De succesformule voor bedrog › [...]

RSS Error: Retrieved unsupported status code "404"

SCOTUS conversion therapy decision “opens a dangerous can of worms”
21 April 2026 - Jann Bellamy

“We are on a slippery slope now: For the first time, the Supreme Court has interpreted the First Amendment to bless a risk of therapeutic harm to children by limiting the State’s ability to regulate medical providers who treat patients with speech.” Justice Jackson, dissenting The post SCOTUS conversion therapy decision “opens a dangerous can of worms” first appeared on Science-Based Medicine. [...]

KevinMD platforms criticism of MAHA by a “functional medicine” practitioner
20 April 2026 - David Gorski

Although some of the criticisms of Robert F. Kennedy Jr.'s MAHA movement are spot on, why did KevinMD platform a practitioner of functional medicine woo to make them? The post KevinMD platforms criticism of MAHA by a “functional medicine” practitioner first appeared on Science-Based Medicine. [...]

An Eponym for Scientific Censorship in America: Bhattacharyaism
17 April 2026 - Jonathan Howard

It turns out Jay Bhattacharya's talk, "The End of Free Speech is the End of Science" was really a preview of coming attractions, a mission statement for his leadership. The post An Eponym for Scientific Censorship in America: Bhattacharyaism first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Renate1
    on De linke weekendbijlage (16-2026)
    Tja en het gekke is dat deze meneer veel verder gaat dan het artikel dat in de brief wordt aangehaald.
  • Hans1263
    on De linke weekendbijlage (16-2026)
    @Renate1 Een ziel zoals in dit artikeltje bedoeld is een verzinsel. Die zgn. vrije geesten zijn helemaal niet vrij maar
  • Renate1
    on De linke weekendbijlage (16-2026)
    Ach, de vrije geesten krijgen geen ruimte: https://www.volkskrant.nl/columns-opinie/opinie-waarom-mijn-vragen-over-dementie-leiden-tot-uitsl
  • Hans1263
    on Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfest
    @Renate1 Bizar lijkt me wel een woord dat van toepassing is op deze in diverse opzichten verslaafde figuur. Ik lees
  • Hans1263
    on Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfest
    @Klaas van Dijk Geld verdienen met het verspreiden van gevaarlijke onzin. Ik noem dat kwakzalverij in de breedste zin van

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2026 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in