• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / De linke weekendbijlage (41-2025)

De linke weekendbijlage (41-2025)

12 October 2025 by Pepijn van Erp 9 Comments

De linke weekendbijlage (41-2025) 3

Vaak komen we zaken op internet tegen die niet groot genoeg zijn om een heel stuk over te schrijven of soms hebben we daar de tijd niet voor. In deze rubriek delen we een verzameling interessante of gewoon vermakelijke berichtjes van de afgelopen week met de lezers van Kloptdatwel. Leesvoer voor in het weekend!

  • La Presse: Génie ou fabulateur ? Bizar verhaal, waar ik een beetje aan kon bijdragen. Korte samenvatting op mijn eigen site
  • Pepijn van Erp: Davis Joseph, son of Florian Kongoli, sues McGill University for 500 million dollars
  • en ook Leonid Schneider voegt er wat aan toe in zijn: Schneider Shorts 10.10.2025
  • Apache: Van kwakzalverij tot QAnon: achter de schermen van EES-therapie in België
  • Wynia’s Week: Laten de zorgverzekeraars eens stoppen met het vergoeden van kwakzalverij, dat is beter en goedkoper voor iedereen
  • NRC: Aan het ziekbed van Joop Sterk stonden zijn familie en de artsen tot de laatste snik tegenover elkaar – Hoe hardnekkig geloof in alterneuterij bij patiënten en hun directe familie tot gedoe kan leiden voor artsen die gewoon hun stinkende best doen.
  • Mother Jones: From Medicine to Mysticism: The Radicalization of Florida’s Top Doc ‘Joseph Ladapo was a normie—until he met his wife and a guru into levitating and communicating with spirits.’
  • Pedro de Bruyckere: Waarom zelfs schakers hardleers zijn als het over zelfkennis gaat – Dit onderzoek lijkt wat beter in elkaar te steken dan een wat ouder onderzoek naar het dunning-krugereffect bij schakers waar ik zelf eens in dook: The Dunning-Kruger effect among chess players
  • The Skeptic: Stefan Lanka, virus denialism, and proving science in the courtroom

Steun Kloptdatwel

De linke weekendbijlage (41-2025) 4Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfest
Next Entry »
De linke weekendbijlage (42-2025)

Filed Under: Algemeen

Reader Interactions

Comments

  1. Hans1263 says

    13 October 2025 at 11:24

    Een verbijsterend verhaal in NRC over het ziekbed van Joop Sterk.
    Artsen willen op basis van hun medische kennis behandelingen geven, patiënt en familie weigeren dat stelselmatig en dan durft de familie NB ook nog van moord en een halsstarrige houding te spreken als men niet “alternatieve behandelingen” toepast, zoals nutteloze (en dus schadelijke) toediening van ivermectine. Wat een onvoorstelbare domheid! Wie is hier nu halsstarrig?

    Log in to Reply
    • Richard Rasker says

      15 October 2025 at 14:47

      Petje af voor de professionele, geduldige en zelfs begripvolle houding van die artsen – zelfs bij directe aanvallen op hun competentie bleven ze het belang van de patiënt verdedigen, kennelijk zonder boos te worden of in woordenwisselingen te verzanden.

      Misschien hadden ze er nog wel op kunnen wijzen dat elk van hen er minstens 15,000 uur zware studie en hard werk op had zitten om iets te mogen zeggen over de medische toestand en behandeling van patiënten – hoeveel uur zou de familie hebben besteed aan Tik Tok Academy?

      Log in to Reply
      • Hans1263 says

        15 October 2025 at 20:59

        @Richard Rasker
        Zoveel uur studie is natuurlijk helemáál niet nodig als je blind gelooft in de “positieve energie” die een schemaatje met flauwekulfiguurtjes kennelijk “uitstraalt”.
        Zonder b.v. juridische en farmaceutische kennis kun je vanzelfsprekend ook allerlei heftige beweringen doen.
        Dan praat je zomaar in het wilde weg over “moord” en over “ivermectine”.
        In de binnenlanden van Afrika of midden in de Amazone zou je misschien dit soort krankzinnig geloof verwachten maar in een ontwikkeld land als Nederland? Of glijden we in flink tempo af? Deze mensen mogen straks deelnemen aan de verkiezingen…

        Log in to Reply
        • Renate1 says

          16 October 2025 at 12:53

          Tja en wie weet waar deze mensen op stemmen.
          Ik denk dat deze mensen altijd hebben bestaan, mensen die niet geloven in de medische wetenschap en liever in allerlei alternatieve geneeswijzen geloven. Ik moet nog wel eens denken aan het liedje ‘Jezus redt’ van Robert Long, over mensen die zich van het geloof afkeerden en dan uiteindelijk via een omweg weer bij het christelijk geloof terecht komen. Vaak ruilde men het geloof eerst in voor allerlei oosterse ‘wijsheden’, u kent al die goeroes wel. Wat van ver komt is lekker. Dus ayurveda, TCM en welke andere flauwekul men nog kan verzinnen. Ik wil het dan nog niet hebben over het veelgeprezen ‘vreedzame’ boeddhisme. (Vraag vooral aan de Rohingya in Myamar hoe vreedzaam de boeddhisten daar zijn.)

        • Hans1263 says

          16 October 2025 at 14:40

          @Renate1
          Ik deel uw bovenbeschreven opvattingen over allerlei vormen van geloof. Het valt me steeds weer op dat religieus geloof, complotgeloof en kwakzalverij sterk hand in hand gaan, met alle fabels, leugens, hypocrisie, inconsequentie, verborgen agenda’s en ontkenning van wetenschap die daarbij horen Ook weer in deze ziektegeschiedenis (ofwel zieke geschiedenis).
          Zoals b.v. nu weer een zekere politieke partij die bidden op straat (wie zouden ze nu toch bedoelen?) wil verbieden, alsmede versterkte gebedsoproepen. Maar… moeten we dan het zondags klokgebeier ook maar niet verbieden? O nee, dat noemen we “zondagsrust”.

  2. Renate1 says

    18 October 2025 at 17:57

    Er schijnt inmiddels ook een Europese spin-off van Make America Healthy Again. (U weet wel, de heer Kennedy en zijn aanhang, die leugens over vaccins vertellen en verder ook vooral onzin over gezondheid produceren.)
    https://www.importantcontext.news/p/anti-vaxxers-plan-to-make-europe

    Log in to Reply
    • Hans1263 says

      18 October 2025 at 20:55

      @Renate1
      Een beetje rondzoekend kwam ik in relatie met deze man een site van Maurice de Hond tegen. Maurice heeft er vanzelfsprekend ook een mening over, u kunt wel raden welke. U weet ongetwijfeld wat de meningen van Maurice waard zijn? Dan weet je toch meteen genoeg? Het antivax-gif van Malone gaat zich ongetwijfeld vanzelf verder verspreiden, net zo als “de heer” Kennedy zijn ondeskundige geloofjes aan zijn arme volk durft op te leggen.

      Log in to Reply
      • Renate1 says

        19 October 2025 at 09:59

        Maurice de Hond, de man die al heel lang alle krediet heeft verloren. Een schoenmaker die niet bij z’n leest kon blijven. De man ging de mist in met z’n geloof in de onschuld van de accountant (kan nog steeds onschuldig zijn), maar maakte er echt een puinhoop van met z’n beschuldigingen aan het adres van de klusjesman. Verder dacht hij ineens verstand te hebben van onderwijs met z’n iPad scholen (terwijl juist de makers van de iPad en dergelijke er de voorkeur aan gaven om hun kinderen zonder deze dingen te laten opgroeien). Toen covid kwam, meende hij ineens viroloog te zijn en raakte hij helemaal van het pad af. Inmiddels geloof ik niets meer van wat de heer De Hond uitkraamt.

        Log in to Reply
        • Hans1263 says

          19 October 2025 at 11:51

          Bij mij gaat de TV uit zodra hij in beeld verschijnt.

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
Abonnement Skepter nu gratis voor studenten
8 July 2026 - Ward van Beek

. Stichting Skepsis heeft als doel buitengewone beweringen aan een kritisch onderzoek te onderwerpen en daarover te publiceren. Al sinds 1987 ontvangen ongeveer 2800 donateurs en abonnees een aantal keer per jaar het tijdschrift Skepter waarin deze onderwerpen en uitkomsten van…Lees meer Abonnement Skepter nu gratis voor studenten › [...]

‘Je wil niet dat mensen doorschieten en alles in twijfel trekken’
8 July 2026 - Ward van Beek

. Sociale media zijn zorgelijk als het gaat om misinformatie, merkt onderwijswetenschapper Eva Janssen van de Universiteit Utrecht op. Toch blijken mensen met het juiste duwtje in de rug verrassend goed in staat om misinformatie te herkennen. Janssen spreekt op…Lees meer ‘Je wil niet dat mensen doorschieten en alles in twijfel trekken’ › [...]

In de fuik van fabel en fictie – inzichten in mis- en desinformatie
18 April 2026 - Ward van Beek

‘De Fuik’, Paulien Valk, Texel Het Skepsiscongres 2026, op 31 oktober a.s., in Congrescentrum de Eenhoorn in Amersfoort, heeft dit jaar als thema: “In de fuik van fabel en fictie – inzichten in mis- en desinformatie.” De titel spreekt voor…Lees meer In de fuik van fabel en fictie – inzichten in mis- en desinformatie › [...]

RSS Error: Retrieved unsupported status code "404"

NYT Article on Rapid Prompting Method
8 July 2026 - Steven Novella
NYT Article on Rapid Prompting Method

This is one of those stories that will not go away, and a recent NYT article is fresh evidence of that. The title is: An Autism Breakthrough, or an Illusion? The Fight Over Assisted Spelling.” I always approach such articles cautiously, bracing myself for the cringing experience of reading a non-expert butcher such topics in depressingly predictable ways. This article was not […] The post NYT Article on Rapid Prompting Method first appeared on Science-Based Medicine. [...]

“Naturopathic Medicine” in Crisis
7 July 2026 - Jann Bellamy
“Naturopathic Medicine” in Crisis

A scathing federal assessment, foundering naturopathic programs, poor job prospects, abysmal earnings, and staggering student debt pose threats to the future of “naturopathic medicine”. The post “Naturopathic Medicine” in Crisis first appeared on Science-Based Medicine. [...]

“Abolish the NIH”? Dr. Scott Atlas gives the antiscience game away
6 July 2026 - David Gorski
“Abolish the NIH”? Dr. Scott Atlas gives the antiscience game away

Dr. Scott Atlas, a senior fellow at the right wing think tank Hoover Institution who came to prominence as a COVID contrarian, recently wrote an op-ed advocating the elimination of the National Institutes of health and leaving the funding biomedical research to the "free market." These are the "ideas" animating this administration's science policy. The post “Abolish the NIH”? Dr. Scott Atlas gives the antiscience game away first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Hans1263
    on Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfest
    @Renate Mw. Keijzer uitnodigen, als oud-bewindspersoon, kan ik me nog voorstellen, al moet ik niks van haar praatjes hebben. De
  • Renate1
    on Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfest
    Ach, als ze dom genoeg zijn om mevrouw Quint uit te nodigen, of de heer De Hond, of mevrouw Keijzer,
  • Hans1263
    on Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfest
    @Klaas van Dijk Ik zie het, mevrouw Quint is van alle markten thuis. Maar of ze nu zoveel verstand heeft
  • Klaas van Dijk
    on Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfest
    @Renate1 en @Hans1263, ook ik had tot het verhoor door de PEC nog nooit van deze Romy Quint gehoord. Haar
  • Hans1263
    on Artsencollectief geeft podium aan kankerkwakzalver William Makis op hun quackfest
    @Klaas van Dijk Ik zie dat de mij onbekende mw. Quint van "Vrouwen voor Vrijheid" is en eerder als stewardess

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2026 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in