• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / De linke weekendbijlage (3-2026)

De linke weekendbijlage (3-2026)

18 January 2026 by Pepijn van Erp 13 Comments

De linke weekendbijlage (3-2026) 3

Vaak komen we zaken op internet tegen die niet groot genoeg zijn om een heel stuk over te schrijven of soms hebben we daar de tijd niet voor. In deze rubriek delen we een verzameling interessante of gewoon vermakelijke berichtjes van de afgelopen week met de lezers van Kloptdatwel. Leesvoer voor in het weekend!

  • RollingStone: HHS Gave a $1.6 Million Grant to a Controversial Vaccine Study. These Emails Show How That Happened
  • Wall Street Journal: RFK Jr.’s Health Department Quietly Removes Webpages Saying Cellphones Aren’t Dangerous
  • The Guardian: Controversial US study on hepatitis B vaccines in Africa is cancelled
  • de Volkskrant: Nederlandse neurowetenschappers zetten nieuw vakgebied op zijn kop: ‘Fundamentele denkfout’
  • Leidsch Dagblad: ’Donateurs waren melkkoe’. OM eist vijftien maanden cel tegen internetdominee Pieter Kuit die tonnen achteroverdrukte
  • The Skeptic: Exploring the limits of skepticism. Part 3: The value of adversarial collaborations
  • Skeptix: Polizei warnt: Immer mehr Okkultbetrüger wie Schamanen und Auraleserinnen unterwegs
  • VtdK: Nesa’s niet-voelbare stroompulsjes vertonen placebogedrag

De eerste Skepsis podcast van 2016:

Steun Kloptdatwel

De linke weekendbijlage (3-2026) 4Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
De linke weekendbijlage (2-2026)
Next Entry »
De linke weekendbijlage (4-2026)

Filed Under: Algemeen

Reader Interactions

Comments

  1. Klaas van Dijk says

    19 January 2026 at 09:18

    De recente publicaties over het onderzoeksvoorstel van Christine Stabell Benn & co herinneren mij aan een interview van de Radboud UMC arts Jona Walk met Christine Stabell Benn bij De Nieuwe Wereld
    https://youtu.be/VVirIoF_b5Y?si=y6YGlS9h0b_6W08T

    Hoe zou Jona Walk aankijken tegen dit nieuwe onderzoeksvoorstel van Christine Stabell Benn & co?

    Log in to Reply
    • Renate1 says

      19 January 2026 at 11:33

      In het laatste stuk van David Gorski op Science Based Medicine komt het onderzoek van Christine Stabell Benn ook voor.
      https://sciencebasedmedicine.org/rfk-jr-is-definitely-coming-for-your-vaccines-part-6/

      Log in to Reply
      • Hans1263 says

        19 January 2026 at 15:43

        @Renate1
        Wat deze mislukte en ex-verslaafde jurist Kennedy drijft? Ik vroeg me af of hij misschien ook onder invloed van de antroposofische “denkbeelden” verkeert. Het onderzoek van mw. Benn heb ik nog niet kunnen vinden, dat kost me wat meer tijd.
        Enfin, door bovenstaande uitlating kom ik waarschijnlijk de USA nooit meer binnen. Ik heb er geen last van. Zij wél.

        Log in to Reply
        • Renate1 says

          20 January 2026 at 17:29

          Het ergste is misschien nog wel dat er artsen zijn die de gedragingen van de heer Kennedy toejuichen.
          De heer Kennedy bewijst maar weer dat bestuurlijke kwaliteiten niet erfelijk zijn.

        • Hans1263 says

          20 January 2026 at 22:52

          @Renate1
          Ik vraag me steeds af hoe het toch kan dat er landen zijn, zogenaamd beschaafde landen, waar dit soort rechtse proleten aan de macht komen, gekozen door het volk nog wel. En ook hoe er academisch opgeleide mensen kunnen zijn die hun vakgebied zo verschrikkelijk verloochenen, en bijvoorbeeld achter een (vanwege zijn familie) omhoog gevallen onbenul als Kennedy aanlopen. Gelukkig zien we ook – vandaag weer hier in Nederland – dat extreem rechtse partijen uiteindelijk uiteen vallen door ruzie en achterklap. We zien gelukkig ook dat (in ieder geval 1) van de uittreders hier een dubieuze figuur is, die daardoor geen minister kon worden – wat natuurlijk Schoof héél goed wist. Dat belooft vast nóg meer ruzie en afsplitsing. Het lijkt wel een gereformeerd kerkgenootschap. En ook moet ik steeds aan de LPF denken.

        • Renate1 says

          21 January 2026 at 08:32

          Ja en om LPF-achtige toestanden te vermijden besloot de heer Wilders alles maar zelf te bepalen. Dat bleek dus ook niet te helpen. Helaas is het versplinteren van extreem rechts, radicaal rechts, of dom rechts (of hoe je het ook wil noemen) nu ook niet bepaald iets om opgetogen over te zijn. Er blijken toch nog altijd veel mensen te zijn die achter de ideeën aan willen lopen, waarmee ze niet alleen zichzelf, maar ook de maatschappij schaden. Het hele idee dat een Nexit geweldig is, lijkt mij rampzalig. Met de huidige situatie hebben we Europa juist nodig om een vuist te maken tegen autoritaire leiders die er op uit zijn om ons te vernietigen.

      • Hans1263 says

        20 January 2026 at 12:24

        @Klaas van Dijk @Renate1
        Ik zie het inmiddels: gevalletje van soort zoekt soort. Walk weet het ook feilloos te vinden. Radboud maakt zich steeds meer bespottelijk.

        Log in to Reply
        • Klaas van Dijk says

          20 January 2026 at 15:13

          @Hans1263, het Radboud UMC heeft destijds, in het begin van 2023, willens en wetens Jona Walk van het CWZ Nijmegen overgenomen. Ik bedoel daarmee dat het Radboud UMC toen allang precies wist dan wel toen allang precies had kunnen weten met wat voor iemand ze in zee gingen.

          Op https://substack.com/home/post/p-184794943 staat een recente blog van een in Kameroen geboren auteur over de extreem onethische experimenten op mensen die deze Christine Stabell Benn & co in Guinee Bissau willen gaan uitvoeren.

          Jona Walk zal hier alleen op gaan reageren als ze gedwongen wordt om gesloten vragen erover te gaan beantwoorden.

        • Hans1263 says

          20 January 2026 at 15:49

          @Klaas van Dijk
          De gore onethische drek druppelt vanuit de USA en Denemarken dus door naar mw. Walk én naar het Radboud UMC. Het wordt de hoogste tijd dat er wordt ingegrepen. Wie met pek omgaat, wordt ermee besmet.

  2. Klaas van Dijk says

    21 January 2026 at 15:09

    @Hans1263, een opleiding tot internist duurt 6 jaar https://www.radboudumc.nl/onderwijs/scholingen/opleiding-tot-internist en Jona Walk is naar eigen zeggen in februari 2020 begonnen met haar opleiding tot internist.

    Het zou dus kunnen dat de Radboud UMC homepage van Jona Walk binnenkort niet meer bestaat en dat het Radboud UMC op deze passieve wijze laat blijken dat Jona Walk daar niet langer werkt.

    Aan de andere kant ontkent niemand, waaronder inbegrepen Judith Prins, dat Jona Walk ondertussen in vaste dienst is genomen. Er wordt vooral veel gezwegen over de huidige status van Jona Walk bij het Radboud UMC.

    Log in to Reply
    • Hans1263 says

      21 January 2026 at 22:56

      @Klaas van Dijk
      Zou ze ook nog kunnen zakken?

      Log in to Reply
      • Klaas van Dijk says

        22 January 2026 at 10:14

        @Hans1263, ja, want de opleiders van Jona Walk, ervaren internisten van het Radboud UMC, moeten uiteindelijk formeel hun akkoord eraan geven dat Jona Walk dit opleidingstraject succesvol heeft doorlopen.

        Voor zover ik het kan overzien gaat het om een heel stel competenties waarvan deze opleiders moeten vinden dat Jona Walk daaraan voldoet. Wat achtergronden zijn te vinden via https://www.internisten.nl/de-opleiding/interesse-in-de-opleiding-tot-internist/

        Bij de in opspraak geraakte neuroloog Jan Bonte, iemand waar Jona Walk nauw mee samenwerkt, ging dit opleidingstraject niet vanzelf.

        Log in to Reply
        • Hans1263 says

          22 January 2026 at 12:01

          @Klaas van Dijk
          Dat bedoel ik. Dan gaan we dus afwachten of het Radboud nóg meer collaboreert. Sterkte gewenst aan die ervaren internisten!

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
Verslag Skepsis-congres 2025
7 December 2025 - Ward van Beek
Verslag Skepsis-congres 2025

Door Niels Olfert, foto’s Thomas de Wit Een kwart van de eenentwintigste eeuw zit er alweer op. Op het congres van Stichting Skepsis blikten we terug en vooruit: was vroeger alles beter? En wat kan er nu beter?  Even wat onderbuikgevoelens: steeds meer mensen geloven in fabeltjes en…Lees meer Verslag Skepsis-congres 2025 › [...]

De ijsprofeet laat restje geloofwaardigheid Wim Hof wegsmelten
22 November 2025 - Pepijn van Erp
De ijsprofeet laat restje geloofwaardigheid Wim Hof wegsmelten

In hun ongeautoriseerde biografie van Wim Hof schetsen Volkskrant-journalisten Robert van de Griend en Anneke Stoffelen een ontluisterend beeld van de goedlachse goeroe. Het is allemaal nog veel erger dan je al dacht.Lees meer De ijsprofeet laat restje geloofwaardigheid Wim Hof wegsmelten › [...]

Het Alternatieve Circuit: Risico’s, Kosten en Communicatie
12 October 2025 - Ward van Beek
Het Alternatieve Circuit: Risico’s, Kosten en Communicatie

.Op 4 oktober vond in de Geertekerk in Utrecht het jaarlijkse symposium plaats van de Vereniging tegen de Kwakzalverij. Het thema dit jaar was Het Alternatieve Circuit: Risico’s, Kosten en Communicatie. Meester KackadorisprijsDe middag begon traditioneel met de toekenning van…Lees meer Het Alternatieve Circuit: Risico’s, Kosten en Communicatie › [...]

RSS Error: Retrieved unsupported status code "404"

Why Does Dr. Vinay Prasad Refuse to Answer Questions About His Job Performance at the FDA?
27 February 2026 - Jonathan Howard

Although he took softball questions from MAHA sycophant Bari Weiss, Dr. Vinay Prasad, a public servant, refuses to leave his safe space to answer tough, but fair questions from credible reporters like Lizzy Lawrence. The post Why Does Dr. Vinay Prasad Refuse to Answer Questions About His Job Performance at the FDA? first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Implausible Apple Cider Vinegar Weight Loss Study Retracted
26 February 2026 - Scott Gavura

When a trial has results that defy basic biology, it's reasonable to be skeptical. The post Implausible Apple Cider Vinegar Weight Loss Study Retracted first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Glyphosate Remains Controversial
25 February 2026 - Steven Novella

Glyphosate is the most used herbicide in the world, with farmers applying about 750 million kg per year. The US is the heaviest user, responsible for 19% of global use. The chemical is popular among industrial farmers because it is safe and effective, and yet it also remains highly controversial. It is also back in the news, and so an update on […] The post Glyphosate Remains Controversial first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Hans1263
    on De linke weekendbijlage (8-2026)
    @Renate1 Die hygiënische reden is ouderwetse achterhaalde grote flauwekul. Als je als volwassene er zelf om niet medische redenen voor
  • Renate1
    on De linke weekendbijlage (8-2026)
    @ Hans, Tja, ik weet het niet. Volgens mij gebeurt de besnijdenis van jongens in de VS niet om religieuze
  • Hans1263
    on De linke weekendbijlage (8-2026)
    @Renate1 Zonder medische reden is het m.i. een getolereerde misdaad. Merkwaardigerwijs mag besnijdenis bij meisjes niet maar bij jongens wel
  • Renate1
    on Leestip: De Tijd van de Oligarchen van Aldous Huxley
    Tja, propaganda bestond natuurlijk ook al voor de opkomst van sociale media. De mensen lieten zich ook al meeslepen door
  • Renate1
    on De linke weekendbijlage (8-2026)
    @ Hans, Ik sta ook niet te juichen bij jongensbesnijdenis zonder medische redenen.

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2026 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in