• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Gezondheid / Bioresonantie toont aan: leverpaté net zo gezond als een mens

Bioresonantie toont aan: leverpaté net zo gezond als een mens

10 April 2020 by Pepijn van Erp 7 Comments

Op zijn weblog vestigde professor Edzard Ernst gisteren de aandacht op een hilarisch onderzoek naar de betrouwbaarheid van apparaten die gebruikt worden voor bioresonantie. De apparaten bleken voor een lijk, een leverpaté en een natte handdoek vergelijkbare resultaten op te leveren als voor gezonde proefpersonen. Bij proefpersonen die een serieuze aandoening onder de leden hadden, werd die niet gediagnosticeerd door de gebruikte bioresonantie-apparatuur.

Maar het verhaal is eigenlijk nog veel grappiger. Toen ik het hele volledige artikel doornam, las ik dat de onderzoekers hadden samengewerkt met de Duitse zender Bayerischer Rundfunk wat resulteerde in een uitzending van het programma Kontrovers in oktober 2018. Die uitzending kan nog online bekeken worden.

Klik op onderstaand screenshot, waarop je kunt zien hoe de meting met de leverpaté plaatsvond, om de 14 minuten durende aflevering te bekijken.

Bioresonantie toont aan: leverpaté net zo gezond als een mens 5

Het is dus nog een graadje erger dan je zou denken op basis van het stukje van Ernst, de apparaten meten helemaal niets!

Het computerprogramma dat bij de apparaten hoort genereert willekeurige uitkomsten en zorgt ervoor dat bij het testen van iemand die al waarschijnlijk al eens eerder getest is (wat bepaald wordt door de ingevoerde naam, geslacht en geboortedatum), de uitslagen niet al teveel afwijken. Als je dat geen oplichterij kunt noemen…

Meer over bioresonantie:

  • Skepter 16.2 (2003): Meetrillen met de Bicom – Bioresonantietherapie gewogen
  • Skepter 16.2 (2003): Bioresonatietherapie in de praktijk
  • Skepsis Blog (2017): Dubieuze Resonanties
  • Skepter 32.3 (2019): Meten met dr. Voll (niet online)

 

Steun Kloptdatwel

Bioresonantie toont aan: leverpaté net zo gezond als een mens 6Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
De linke weekendbijlage (14-2020)
Next Entry »
De linke weekendbijlage (15-2020)

Filed Under: Gezondheid Tagged With: bioresonantie, kwakzalverij

Reader Interactions

Comments

  1. Richard R. says

    10 April 2020 at 11:54

    En ondanks dat dus met 100% zekerheid is vastgesteld dat er geen meetgegevens naar de computer gaan, beweert de advocaat van de fabrikant dat deze bewering fout is – uiteraard zonder bewijs te leveren dat er wel degelijk iets wordt gemeten.

    Ik vind die fabrikant ook behoorlijk dom, want als ik (30+ jaar in de biomedische elektronica) zo’n ding zou ontwerpen, zou ik er in ieder geval voor zorgen dat er in ieder geval *iets* wordt gemeten – al was het dus domweg maar de huidweerstand.

    Kennelijk wilde men echter zoveel mogelijk geld besparen en heeft men ook dit nagelaten. Ik vraag me trouwens ook af of er überhaupt wel een verbinding bestaat tussen de handelektrode en de rest van het elektrische circuit. Want bij een dergelijke verbinding is de fabrikant ook verplicht om het apparaat aan allerlei (dure) tests m.b.t. veiligheid te onderwerpen. Misschien dat ik die Daniel Pugge eens vraag of hij dit onderzocht heeft…

    Log in to Reply
  2. Renate1 says

    10 April 2020 at 12:04

    Een test die nog niet eens het verschil kan zien tussen iets dat leeft en iets dat niet leeft en die dan allerlei dingen over de gezondheid zou moeten kunnen zeggen? Ik weet het niet hoor, maar je zou toch zeggen dat dit wel heel veelzeggend is.

    Log in to Reply
  3. Hans1263 says

    10 April 2020 at 14:56

    Dat serieuze aandoeningen niet worden gediagnosticeerd is allerminst grappig. Het is gevaarlijke oplichting. Zou het woord “grappiger” niet beter kunnen worden vervangen door “verontrustend”?

    Log in to Reply
    • Renate1 says

      10 April 2020 at 15:10

      Grappig is inderdaad het woord niet, maar wat kun je verwachten van een apparaat dat leverpaté niet kan onderscheiden van een natte handdoek of een mens.

      Log in to Reply
      • Hans1263 says

        10 April 2020 at 16:22

        Daar ben ik het wel mee eens, maar ik wil sterk benadrukken dat het missen van een diagnose zeer ernstige gevolgen kan hebben. Enerzijds draaien kwakzalvers met zo’n apparaat gezonde klanten een poot uit omdat zij allerlei kwalen zien waar ze niet zijn en anderzijds laten ze werkelijke patiënten met echte kwalen in de kou staan, terwijl die bovendien ook nog eens moeten dokken voor totaal onzinnige “diagnoses”. Dit is op geen enkele manier grappig, maar ergerlijke kwakzalverij en pure oplichterij. Gauw aanpakken die boel! Ik vind het altijd prachtig als ik bij Opgelicht zie hoe men bij een oplichter binnenvalt. POLITIE, POLITIE!!!

        Log in to Reply
        • Renate1 says

          10 April 2020 at 16:31

          Oplichterij is het zeker, daar zal ik ook geen doekjes om winden. De verkopers van dit soort rotzooi dienen gewoon achter de tralies te verdwijnen, net als andere oplichters. Als ik een auto zonder motor verkoop, word ik ook als oplichter aan de kaak gesteld, maar mensen die een apparaat verkopen of gebruiken, dat nog niet het verschil kan registeren tussen een natte handdoek en een levend mens, zouden dan vrijuit kunnen gaan? Sorry, maar dat wil er bij mij niet in.

        • Richard R. says

          10 April 2020 at 16:48

          Dit kan ik volmondig onderschrijven, en ik vind het dan ook onbegrijpelijk dat deze bedriegers hier kennelijk mee wegkomen gezien het feit dat dit al in 2018 speelde.

          Ik ontwikkel biomedische elektronica, en wanneer ik een apparaat ontwerp en verkoop als medisch diagnosehulpmiddel voor artsen, en het blijkt naderhand dat het ding helemaal niet werkt, is dat om te beginnen al een economisch misdrijf, waar zeer hoge boetes op staan. Wanneer er daadwerkelijk slachtoffers vallen, kan ik ook nog eens persoonlijk worden aangeklaagd voor dood door schuld.

          Kwakzalvers daarentegen staan kennelijk boven de wet, en hun advocaten mogen kennelijk ook glashard liegen over de spullen zonder dat er een haan naar kraait. Heel bizar.

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
James Randi test wichelroedelopers in Australië
11 June 2025 - SkepsisSiteBeheerder
James Randi test wichelroedelopers in Australië

In 1980 bezocht James Randi Australië op uitnodiging van Dick Smith om daar een test uit te voeren met wichelroedelopers.Lees meer James Randi test wichelroedelopers in Australië › [...]

Polarisatie juist goed voor democratie?
5 June 2025 - Ward van Beek
Polarisatie juist goed voor democratie?

.Soms lijkt het wel alsof we elkaar de hele dag de tent uit vechten. Op social media, bij verjaardagsfeestjes en in talkshows zijn we het oneens over vaccins, over Gaza, over vrouwenrechten. Dat blijkt ook uit onderzoek van het Sociaal…Lees meer Polarisatie juist goed voor democratie? › [...]

Ype & Ionica zijn Skeptisch
5 June 2025 - Ward van Beek
Ype & Ionica zijn Skeptisch

Zier hier de hele strip!  [...]

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

As Trust in our Medical Establishment Justifiably Collapses, They Are Making Cheerful Propaganda Podcasts From Their Safe Spaces
27 June 2025 - Jonathan Howard

Some of us believe in civil debate and discussion, even though Drs. Vinay Prasad, Marty Makary, and Jay Bhattacharya do not. The post As Trust in our Medical Establishment Justifiably Collapses, They Are Making Cheerful Propaganda Podcasts From Their Safe Spaces first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Oregano Snake Oil
25 June 2025 - Steven Novella

Oregano oil is being marketed with a variety of health claims, including as a treatment for various infections, inflammatory disorders, and skin conditions. This TikTok video by an “Ayervedic specialist” is typical of the claims made for this product. The claims suffer all the usual problems of the supplement industry, which we can go through them in some detail. But here is […] The post Oregano Snake Oil first appeared on Science-Based Medicine. [...]

HHS explains new vaccine recommendations: Is this the “gold standard science” we were promised?
24 June 2025 - David Weinberg

FAQ sent to Congress looks more like fake gold The post HHS explains new vaccine recommendations: Is this the “gold standard science” we were promised? first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (24-2025)Benieuwd naar het resultaat. Vaak is de klokkeluider de kwaaie pier.
  • Renate1 on De linke weekendbijlage (24-2025)@ Hans Hier hebben we 2 psychologen die kennelijk vinden dat Trump psychisch gestoord is. https://www.youtube.com/watch?v=Ga3Ft15_-tA
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (24-2025)Ik weet het @ Renate. Maar er zal toch wel een Democraat zijn te vinden die proleet T. zo haat
  • Renate1 on De linke weekendbijlage (24-2025)@ Hans Ik denk dat psychologen en psychiaters vinden dat ze geen oordeel mogen uitspreken over mensen die ze niet
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (24-2025)Ik bedoelde psychiaters en psychologen. Zo moeilijk is een beoordeling toch niet, ook niet als je Trump niet zelf onder

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2025 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in