• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Humor / Een 10^23 recept: maak je eigen homeopathische wodka

Een 10^23 recept: maak je eigen homeopathische wodka

18 January 2011 by Gert Jan van 't Land 12 Comments

In de video hieronder geeft de organisatie van 10^23 een origineel recept voor het zelf bereiden van homeopathische wodka. Klik hier als je het scherm hieronder niet ziet. Benodigd: wodka, handschoenen, gesteriliseerde mengbekers (met deksel!), injectiespuiten, maatbeker, heeeeel veel water, een stevig boek, een trechter. Zeer de moeite waarde als cadeautje! En zeer gezond, goed voor de nachtrust, veilig in het verkeer.  Je moet wel bereid zijn om 1,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000 watermoleculen te drinken om 1 wodkamolecuul te kunnen drinken. Dat is evenveel water als past in 30 miljard keer de omvang van de aarde. En steeds flink geschud natuurlijk. Krachtig spul! Bekijk in de video hoe proefdrinkers reageren op de gepotentieerde wodka.

Met dank aan skepsis.no/blog

Steun Kloptdatwel

Een 10^23 recept: maak je eigen homeopathische wodka 1Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Dilbert over homeopathie
Next Entry »
Angst voor vaccinaties zeer schadelijk voor derde wereld

Filed Under: Humor, Kort Tagged With: alternatieve behandelwijzen, homeopathie, humor, video

Reader Interactions

Comments

  1. Jan Willem Nienhuys says

    18 January 2011 at 09:07

    Komisch hoor, maar het berust toch op een misvatting van de claims van de homeopaten. Naar buiten toe claimen de homeopaten in elk geval dat door het schudverdunnen de geneeskracht toeneemt. Bij het verdunnen moet je ook alcohol (70%) gebruiken.

    Intern gebruiken ze de schudverdunde materialen voor het doen van geneesmiddelproeven, en de symptomen die dán ontstaan, zijn de leidraad voor de genezer die met hetzelfde verdunde spul aan de gang wil.

    Welke ziektesymptomen treden op in de dagen nadat men die verdunde wodka genuttigd heeft? Zo hard lachen dat je een steek in de zij krijgt? In dat geval werkt het voor elke aandoening waarbij de zieke rapporteert een steek in de zij te hebben of een keer hard gelachen te hebben. Een zere pols van al het schudden? Analoog.

    Log in to Reply
  2. Renate says

    18 January 2011 at 15:43

    Zou het niet helpen tegen dronkenschap?

    Log in to Reply
    • Magnolia says

      18 January 2011 at 16:10

      Ongetwijfeld helpt het tegen dronkenschap:
      ervóór, erná, tijdens en in plaats van. 😀

      Log in to Reply
  3. Magnolia says

    18 January 2011 at 16:08

    There’s nothing in it ! Cheerio !

    Log in to Reply
  4. Sten Oomen says

    18 January 2011 at 17:29

    Maar het gaat vanaf nu toch niet elke dag over homeopathie hopelijk? Ik vind het wel een beetje zouteloos en flauw worden nu, in meer dan één opzicht.

    Log in to Reply
  5. Catherine de Jong says

    19 January 2011 at 00:29

    De hatemail, boze telefoontjes en vloekSMSjes die ik krijg zijn voor mij het zout in de pap van de dag. Daar is maar 1 oplossing voor: verdunnen!
    Tot ziens 5 februari in Amsterdam!

    Log in to Reply
  6. Sasha says

    21 January 2011 at 14:17

    Je zou eerder verwachten dat het lichaam een immunologische response geeft op extreme verdunningen, zodat het lichaam het herkend als exogene indringer en zodoende een Inflammatoire component teweegbrengt. Net zoals bij het prepareren van een vaccinatie, of allergie bij extreme hygiëne, het zou aannemelijker zijn dan dat het juist de potentie van een preparaat versterkt.

    Log in to Reply
  7. Roeland Heeck says

    21 January 2011 at 14:43

    Fase-II van het bereidingsproces wordt elke keer weer overgeslagen:

    IIa) Doe de gepotentieerde whiskey in een vernevelaar en bevochtig zoveel mogelijk suikerklontjes of melksuikerkorreltjes.

    IIb) Droog de suiker, waarmee de energetische potentie nu op de suiker is overgedragen.

    R.

    Log in to Reply
    • Magnolia says

      21 January 2011 at 17:20

      Dat recept ken ik voor rumbonen !

      Log in to Reply
  8. Jan Willem Nienhuys says

    22 January 2011 at 22:57

    Cure en Con (Canadese uitzending) kan bekeken op YouTube

    http://www.youtube.com/watch?v=8cA_oGiNTOk

    Log in to Reply
  9. Wim Jansen says

    3 February 2011 at 21:49

    5 februari, zal de Vereniging tegen Kwakzalverij (VtK) demonstreren dat een overdosis homeopathische geneesmiddelen geen schade toebrengt. Het innemen van een grote hoeveelheid van een homeopathisch middel is volledig zinloos, maar zal geen schadelijke neveneffecten hebben. Het is volledig duidelijk waarom de VtK niet ter vergelijking een overdosis nemen van een regulier geneesmiddel, want dat zou wel eens de dood tot gevolg kunnen hebben.

    Ieder jaar belanden er ruim 40.000 mensen in het ziekenhuis, omdat ze verkeerde medicijnen of een gevaarlijke combinatie of dosis van pillen slikken. Ruim 1200 patiënten overleven een dergelijke misser niet. 1800 mensen blijven last houden, ook na ontslag uit het ziekenhuis. Dat is gebleken uit onderzoek van de Universiteit Utrecht in 2006. Verkeerd medicijngebruik kost jaarlijks zo’n 85 miljoen euro.
    Met deze actie zet de VtK chronische medicijngebruikers misschien aan het denken. Wat is het dat homeopathische geneesmiddelen, waarvan ook wordt gezegd dat ze het zelfgenezende vermogen ondersteunen, geen schade toebrengen? En, kunnen ze dan wel werkzaam zijn? De VtK beweert dat homeopathische middelen niet werken, dat ze hooguit een placebo zijn, wat wil zeggen dat ze alleen suggestief een werking hebben. Als dat zo zou zijn, waarom hebben dan zoveel mensen en ook dieren zo veel baat bij homeopathie?
    Werkt homeopathische behandeling dan altijd? Nee, net zo min als een reguliere behandeling. Werkt het beter dan regulier? Nee, het werkt anders, soms met betere resultaten, maar soms ook minder. Wat in het laatste geval in ieder geval vast staat, is dat het geen schade toebrengt.

    Wetenschappelijk bewijs
    Er is voldoende wetenschappelijk onderzoek voor de werkzaamheid van homeopathische middelen, maar hier wordt buiten de complementaire sector zelden naar verwezen. Bij een grootschalig onderzoek in 2010 onder 200.000 verzekerden bij Azivo bleken er kostenbesparingen tot 15% bij de behandeling door artsen die ook homeopathie toepasten. Dit onderzoek werd uitgevoerd door de onderzoekers Baars en Kooreman, respectievelijk van de universiteit van Leiden en Tilburg. Tot een vergelijkbare conclusie kwam een homeopathisch werkend huisarts die in 2010 aantoonde dat hij de zorgverzekeraar € 750.000,- per jaar bespaart door de helft van zijn patiënten homeopathisch te behandelen. De besparing betrof o.a. minder kosten voor ziekenhuisopname, verwijzingen en reguliere medicatie.
    Homeopathie bespaart de zorgverzekeraars veel kosten.

    Het beste van twee werelden
    Complementaire en reguliere gezondheidszorg hebben beiden hun waarde: de een werkt op het ene terrein wat beter of effectiever, de andere op het andere terrein. De gezondheidszorg zou veel winst kunnen behalen door het beste van twee werelden te gebruiken. De Vereniging tegen Kwakzalverij toont dat -onbedoeld – aan.

    Log in to Reply
  10. Jan Willem Nienhuys says

    3 February 2011 at 23:11

    Homeopaat Wim Jansen moet zijn Organon maar eens opslaan. Paragraaf 276 zegt duidelijk dat overdosis schadelijk is, speciaal bij hogere potenties. Als je hoge potenties bij de Hahnemann apotheek wilt bestellen, eist men daar een doktersrecept.

    Daaruit blijkt wel dat de althans sommige homeopaten geloven dat hoge potenties gevaarlijk zijn.

    Wat betreft mensen die met overdosis in het ziekenhuis komen, dat zijn voor het merendeel geen mensen die van de dokter een middel hebben voorgeschreven gekregen, en dat volgens recept innemen. Dat zijn volgens mij voornamelijk mensen die (bij de droigist verkrijgbare) pijnstillers en kalmerende middelen in te grote hoeveelheden hebben ingenomen, zie website van RIVM.

    Het verhaal dat homeopathie geld spaart gaat hier niet over. Het vergelijkingsmateriaal is afwezig. Zolang we niet weten of de homeopaten dezelfde patiëntenpopulatie hebben als de reguliere artsen, valt er niets van te zeggen. Zelfs niet als het 1 arts is met patiënten die regulier willen worden behandeld en andere die homeopathisch willen worden behandeld.

    Ik heb indertijd gekeken naar dat onderzoek van Baars en Kooreman, maar heb niet blind gevaren op persberichten en zo. Zie:

    http://www.kwakzalverij.nl/1228/Kwakzalvende_huisartsen_goedkoper_

    Als je een serieus onderzoek wilt doen, zou je een manier moeten vinden om door loting patiënten toe te wijzen aan homeopathie en regulier. Dat is gedaan (1915) en na te lezen in mijn stukje

    http://www.kwakzalverij.nl/1016/Het_totale_fiasco_van_de_homeopathie

    In een tijd dat de gewone geneeskunde bijna niks kon, maakte het niet uit. En homeopaat Jansen komt weer met het bekende verhaal als zou hoemopathie wetenschappelijk bewezen zijn. Maar hij noemt niet een zo’n onderzoek. Een goedkoopheidsonderzoek is geen effectiviteitsonderzoek. De VHAN (dat zijn tenminste echte dokters) gaven wel een rijtje zogenaamde zogenaamde bewijzen, en dat heb ik geanalyseerd in
    http://www.kwakzalverij.nl/833/De_roze_bril_van_de_homeopathie en
    http://www.kwakzalverij.nl/1136/Homeopathie_werkt_ook_niet_bij_kinderdiarree

    Die zogenaamde bewijzen zijn een litanie van onderzoeken waar precies het tegenovergestelde uitkomt, of waar de onderzoekers nog wat beleefd zijn (in plaats van dat ze zeggen dat er bij het leven naar de antwoorden wordt toegerekend en gegevens geselecteerd wordt door de homeopaten, zeggen zoiets als ‘de resultaten
    kunnen niet door het placebo-effect verklaard worden’) of waar eigenlijk niks uit komt, of overduidelijk gesjoemeld wordt (de oscillococcinum-onderzoeken bijvoorbeeld), zie
    http://www.kwakzalverij.nl/761/Oscillococcinum

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
Hebben we minder gemeenschapszin dan vroeger?
16 September 2025 - Ward van Beek
Hebben we minder gemeenschapszin dan vroeger?

.In het dagelijks leven loop je als skepticus tegen heel andere zaken aan dan klassieke skeptische thema’s als homeopathie of een platte aarde. Dubieuze kleurentests op werk, vasten zou gezond zijn, en de kracht van positieve mindsets. Skepsis-podcastpresentator Richard Engelfriet sluist u door alledaagse…Lees meer Hebben we minder gemeenschapszin dan vroeger? › [...]

KNAW symposium “Debating the Facts”
8 September 2025 - Ward van Beek
KNAW symposium “Debating the Facts”

. Maandagmiddag 15 september organiseert de KNAW het symposium “Debating the Facts”, met onder andere Nobelprijs-winnaar Guido Imbens en onze Skepsis-voorzitter, Eric-Jan Wagenmakers. Hoe te voorkomen dat feiten ‘ook maar een mening’ worden… Er zijn nog een paar plaatsen. Voor meer…Lees meer KNAW symposium “Debating the Facts” › [...]

Global Skeptics in The Pub-marathon
18 August 2025 - Ward van Beek
Global Skeptics in The Pub-marathon

 Verspreid over de wereld zijn er talloze organisaties die zich inzetten voor het bevorderen van kritisch denken. En op vrijdag 22 augustus 2025 kunnen zij elkaar online ontmoeten!Die dag duiken skeptici vanuit de gehele wereld gezamenlijk (voor de tweede keer)…Lees meer Global Skeptics in The Pub-marathon › [...]

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

Stem Cell Stroke Therapy
17 September 2025 - Steven Novella

We have written quite a bit about fraudulent stem cell clinics. They have followed a typical pattern of overhyping new potential therapies, with some clinics going as far as selling fake stem cell treatments. Stem cells were a likely target – they sound extremely advanced, their potential is easy to understand, and you can use them to justify extreme claims of healing. […] The post Stem Cell Stroke Therapy first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Natural History
16 September 2025 - Mark Crislip

It usually takes me several weeks to write these essays, in part because I am slow, and in part I have more to do in retirement than I ever did when working. But as this goes live, I am recovering from a new knee replacement. As I age I am having everything that fails and either be replaced or removed. Orchiectomy next? […] The post Natural History first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Robert F. Kennedy, Jr. is definitely coming for your vaccines, part 2: VAERS, the FDA, and ACIP
15 September 2025 - David Gorski

The Food and Drug Administration appears to be about to weaponize a classic antivax trope against COVID-19 vaccines, the abuse of reports to the Vaccine Adverse Events Reporting System to falsely portray them as deadly, even as news reports suggest that RFK Jr. will further restrict access to COVID-19 and three childhood vaccines. Here we go again. The post Robert F. Kennedy, Jr. is definitely coming for your vaccines, part 2: VAERS, the FDA, and ACIP first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (37-2025)Inderdaad, iets te snel getikt. Van mij mogen vormen van plicht ook wel, b.v. vaccinatie om toegang voor kinderen te
  • Renate1 on De linke weekendbijlage (37-2025)Ik neem aan dat u RFK bedoelt. Over het geheel genomen ben ik hert wel met Sjamadriaan eens, hoewel ik
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (37-2025)Helemaal eens met Sjamadriaan. Ook ik erger me aan programma's waarin zonodig tegenover de deskundige een totale onbenul op het
  • Renate1 on Astrologie in het Teylers MuseumPlacebo vind ik ook onethisch. Maar de 'logica' van platte-aarde-gelovigen is niet zo ver verwijderd van de 'logica' van mensen
  • Hans1263 on Astrologie in het Teylers MuseumJe kunt toch ook zo'n goed gesprek beginnen zonder die malle verzinsels met sterrenbeelden en planeten? Maar OK, misschien geeft

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2025 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in