• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Humor / Spokenjagers lossen wekelijks belangrijke levensvraag op, maar niemand die het boeit?

Spokenjagers lossen wekelijks belangrijke levensvraag op, maar niemand die het boeit?

6 May 2011 by Maarten Koller 29 Comments

Op The Onion kwam ik het volgende artikel tegen, dat ik hieronder even snel heb vertaald:

Ondanks het feit dat in de hele geschiedenis van de mensheid niet één persoon ooit definitief bewijs heeft geleverd dat er leven na de dood is, shockeert de crew van het televisieprogramma Ghost Hunters zowel statistici als theologen met een ongelofelijke score van 100 procent in het documenteren van bewijs van spirituele aanwezigheid van overleden entiteiten. “Tja, we hebben erg goede apparatuur”, zegt een crewlid, een man van in de 30 die elke week wel een geest ziet, iedere keer dat hij erop uit trekt om er een te gaan zien. “Wat kan ik zeggen? We zijn gewoon hele goede onderzoekers, denk ik”. Bij het ter perse gaan, ondanks herhaaldelijk de centrale levensvraag van het menselijk bestaan te hebben opgelost, stond het programma op een of andere manier toch niet op de voorkant van iedere krant, magazine en wetenschappelijk tijdschrift ter wereld.

Spokenjagers lossen wekelijks belangrijke levensvraag op, maar niemand die het boeit? 1
Je kan veel van ze zeggen, maar de Ghostbusters leverden tenminste bewijs (ze sloten de spoken immers aantoonbaar op).

Het moge duidelijk zijn: The Onion is een satirische website.

De opmerking in de laatste zin is echter wel een hele rake. De vraag of er leven na de dood is wordt al een tijdje gesteld en wereldwijd zijn er talloze programma’s waarin er op spoken wordt gejaagd. In praktisch elke aflevering tonen deze programma’s (vage) beelden die als bewijs moeten dienen voor het bestaan van geesten of ‘entiteiten’. Het antwoord op een van de grootste vragen der mensheid zou, als we hen mogen geloven, dus allang bekend zijn. Hoe komt het toch dat er, behalve dan in het wereldje zelf, nergens serieus aandacht aan wordt besteed?

Ik kan natuurlijk zelf wel wat verzinnen, maar ben ook benieuwd naar eventuele antwoorden van spokenjagers zelf: wat denken zij dat de reden is dat wat zij als algemeen geaccepteerde kennis zien, door de rest van de wereld niet serieus genomen wordt?

Ik hoop stiekem op een antwoord in de trant van “omdat zelfs onze sterkste bewijzen van het paranormale teveel ruimte overlaten voor andere, normale interpretaties (bijvoorbeeld infrageluid)”, maar ben bang dat ik teleurgesteld zal gaan worden. Ik ben van plan binnenkort een paranormaal beurs te bezoeken, wellicht dat ik daar iemand tegenkom waar ik mijn vraag aan kan stellen, dus wie weet.

Afbeelding voorkant: Syfy.com

Steun Kloptdatwel

Spokenjagers lossen wekelijks belangrijke levensvraag op, maar niemand die het boeit? 2Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Alternatieve zorggebruiker gebruikt meer reguliere zorg
Next Entry »
Lezingenserie Floris van den Berg

Filed Under: Humor, Kort Tagged With: entiteiten, geesten, levensvraag, onion, satire, spoken

Reader Interactions

Comments

  1. Constantia Maria Oomen says

    6 May 2011 at 08:44

    Mensen zijn ook ‘spoken’ en geesten, dus join the club.

    Log in to Reply
  2. Jan Willem Nienhuys says

    6 May 2011 at 09:35

    Het antwoord op de grootse vraag betreffende het leven, het universum en alles is al bekend. Het is 42. Alleen wat die vraag precies is, daar moet nog aan gewerkt worden.

    Log in to Reply
    • Maarten Koller says

      6 May 2011 at 09:37

      Ik had natuurlijk kunnen weten dat er wel iemand zou komen met 42 😉
      Douglas Adams = held!

      2011/5/6 Disqus

      Log in to Reply
      • Jan Willem Nienhuys says

        6 May 2011 at 10:33

        jaja, maar het vis toch veel leuker als iemand anders het doet?

        Log in to Reply
      • Cryptocheilus says

        6 May 2011 at 19:06

        He hoped and prayed that there wasn’t an afterlife. Then he realized there was a contradiction involved here and merely hoped that there wasn’t an afterlife.

        Douglas Adams

        Log in to Reply
  3. goodfellow says

    6 May 2011 at 10:32

    De schoenmaat van de spokenjager misschien? Mensen met andere maten kunnen geen spoken zien. Het weze gezegd!

    Log in to Reply
  4. Hans says

    6 May 2011 at 11:17

    Niemand die het boeit?

    Ach, er zijn veel belangrijker en interessanter dingen te doen dan dit soort kinderachtig gedoe ook maar in de verste verte serieus te nemen.

    Log in to Reply
  5. Constantia Maria Oomen says

    6 May 2011 at 11:37

    Ik neem geesten serieus. Ik noem ze geen ‘spoken’; die benaming houd ik gereserveerd voor bepaalde individuen die op de aarde als geest gekleed gaan in een fysieke jas.

    Log in to Reply
  6. Hans says

    6 May 2011 at 17:43

    Wie spoken ziet, ziet spoken.

    Log in to Reply
  7. Constantia Maria Oomen says

    6 May 2011 at 17:56

    Een Zaterdagskind zal geesten zien. Dat klopt!

    Log in to Reply
  8. Thomas says

    6 May 2011 at 18:18

    Bij elk topic staan de irritante reacties van Sten. Voor mij eigenlijk een reden om hier niet meer te komen.

    En dan ook nog zo’n verschrikkelijke foto.

    Log in to Reply
    • Constantia Maria Oomen says

      6 May 2011 at 18:21

      ? De foto ook al niet goed? Nou vooruit, dan maar weer die andere. Maar als jij niet komt om mij, geef je me wel heel veel krediet. Nou dag dan maar hè Thomas.

      Deze dan maar. Hoef je je ook niet meer aan mijn hoofd te storen. 😉
      Voor degene die het niet snappen, het focus punt van de camera is naar wat lager verlegd. Misschien dat Thomas dit wel aanstaat. 😉
      Grapje

      Laat maar hoor. Geen lagere focus, anders krijg ik daar ook weer klachten over. Dan deze a la Robbert van den Broeke. En geheel in stijl van het onderwerp.

      Log in to Reply
      • Thomas says

        14 May 2011 at 21:41

        Ik zeg niet dat ik je niet mag. Maar misschien moet ik het eerst een kans geven. Je hebt overal een gepast antwoord op. En dat is soms vervelend.
         

        Log in to Reply
  9. Maarten Koller says

    6 May 2011 at 22:34

    Disqus comment systeem lijkt even down te zijn dus even af gezet. Morgen gaat ie weer aan.

    Log in to Reply

Trackbacks

  1. Ghost hunting levert geen controleerbare feiten op says:
    4 June 2011 at 06:03

    […] posts:Spokenjagers lossen wekelijks belangrijke levensvraag op, maar niemand die het boeit? Tags: geesten, ghost hunters, pseudoscience, pseudowetenschap, spoken, spookhuis, syfy, […]

    Log in to Reply
  2. game jerseys says:
    22 September 2021 at 03:31

    game jerseys

    Spokenjagers lossen wekelijks belangrijke levensvraag op, maar niemand die het boeit? – Kloptdatwel?

    Log in to Reply
  3. tours says:
    28 September 2021 at 12:49

    tours

    Spokenjagers lossen wekelijks belangrijke levensvraag op, maar niemand die het boeit? – Kloptdatwel?

    Log in to Reply
  4. ireland vacation says:
    5 October 2021 at 22:25

    ireland vacation

    Spokenjagers lossen wekelijks belangrijke levensvraag op, maar niemand die het boeit? – Kloptdatwel?

    Log in to Reply
  5. canada vacation from Tennessee USA says:
    10 October 2021 at 16:14

    canada vacation from Tennessee USA

    Spokenjagers lossen wekelijks belangrijke levensvraag op, maar niemand die het boeit? – Kloptdatwel?

    Log in to Reply
  6. grand teton national park tour packages says:
    12 October 2021 at 12:50

    grand teton national park tour packages

    Spokenjagers lossen wekelijks belangrijke levensvraag op, maar niemand die het boeit? – Kloptdatwel?

    Log in to Reply
  7. hearing aids Moreland West VIC says:
    16 December 2021 at 03:38

    hearing aids Moreland West VIC

    Spokenjagers lossen wekelijks belangrijke levensvraag op, maar niemand die het boeit? – Kloptdatwel?

    Log in to Reply
  8. item356102005 says:
    19 December 2021 at 10:19

    item356102005

    Spokenjagers lossen wekelijks belangrijke levensvraag op, maar niemand die het boeit? – Kloptdatwel?

    Log in to Reply
  9. Nieuwe keuken kopen? 11 Tips says:
    24 December 2021 at 06:44

    Nieuwe keuken kopen? 11 Tips

    Spokenjagers lossen wekelijks belangrijke levensvraag op, maar niemand die het boeit? – Kloptdatwel?

    Log in to Reply
  10. Een website laten maken: alles wat je moet weten Den Haag says:
    5 January 2022 at 16:01

    Een website laten maken: alles wat je moet weten Den Haag

    Spokenjagers lossen wekelijks belangrijke levensvraag op, maar niemand die het boeit? – Kloptdatwel?

    Log in to Reply
  11. hiring a car from cancun Airport - mexico says:
    15 January 2022 at 11:14

    hiring a car from cancun Airport – mexico

    Spokenjagers lossen wekelijks belangrijke levensvraag op, maar niemand die het boeit? – Kloptdatwel?

    Log in to Reply
  12. win iphone 13 says:
    3 April 2022 at 13:18

    win iphone 13

    Spokenjagers lossen wekelijks belangrijke levensvraag op, maar niemand die het boeit? – Kloptdatwel?

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • SKEPP
  • SBM
European Skeptics Congress 2022 vindt plaats in september te Wenen
15 May 2022 - Pepijn van Erp

  Het tweejaarlijks georganiseerde congres van de koepel van Europese skeptische organisaties ECSO zal komende keer plaatvinden in Wenen, van 8 t/m 11 september. Een uitgelezen moment om actieve skeptici te onmoeten en te horen waar die zich zoal mee bezighouden in hun landen. Zeker nu het het weer het eerste congres is na het ... Meer lezen Het bericht European Skeptics Congress 2022 vindt plaats in september te Wenen verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

Gauquelin’s Mars Effect
9 March 2022 - Jan Willem Nienhuys
Gauquelin’s Mars Effect

For Dutch version click on flag.   The Mars Effect kept skeptics quite busy for quite some time. One of the amazing things is how easily all kinds of skeptics were fooled and how quickly they launched themselves into investigations without examining properly the source of this effect. Rereading the original articles doesn’t lessen this ... Meer lezen Het bericht Gauquelin’s Mars Effect verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

Skepter 35.1 – themanummer over reuk
26 February 2022 - Pepijn van Erp
Skepter 35.1 – themanummer over reuk

Ruikt de mens wel echt zo slecht als wordt beweerd? Wat is er voor bewijs voor de werkzaamheid van aromatherapie? Welke rol spelen feromonen in ons liefdesleven? Maar we keken ook de documentaires over Jomanda en verdiepten ons in het verband tussen complotdenken en populisme. Het bericht Skepter 35.1 – themanummer over reuk verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

De onzin in HR is nog lang niet dood - Het artikel dat u drie jaar lang niet mocht lezen...
9 May 2022 - Paul De Belder
De onzin in HR is nog lang niet dood - Het artikel dat u drie jaar lang niet mocht lezen...

Twee jaar geleden (maart 2016) gaf Patrick een TED talk over de onzin in human resources. Ondanks het duidelijke succes bij een Human Resources (HR) publiek is daarmee de onzin duidelijk de wereld nog niet uit.  We bespreken in dit artikel één recent én een langlopend voorbeeld van wat je allemaal kunt aantreffen in de HR-wereld, of zakenwereld tout court. Enkele jaren geleden schreef Patrick een kritisch artikel over het Carl Van De Velde Instituut (CVI). Carl Van de Velde (52) leidt het instituut dat naar hem is vernoemd en is naar eigen zeggen een self-made man die zonder hogere studies zich opwerpt als coach of goeroe van mensen die – tsja, snel rijk willen worden… [...]

Sapiens – Een beeldverhaal – Een misleidende verweving van wetenschappelijke feiten en fantasierijke interpretaties
17 May 2022 - Paul De Belder

Fictieve wetenschappers Harari brengt enkele (relatief) nieuwe wetenschappelijke inzichten. We waren niet uniek. Nog niet zo lang geleden leefden we samen met andere moderne mensensoorten, zoals de Neanderthalers en de Denisovamens. De Neanderthaler werd in het verleden schromelijk onderschat, maar blijkt nu erg slim te zijn geweest, met grote survivalskills. Enkel Sapiens overleefde en veroverde de hele wereld. Dat hebben we te danken aan onze taal en het vermogen om mythen en verhalen te creëren die collectieve intelligentie, sociale samenhang en grote samenlevingen mogelijk maakten. Het leidde ook tot grote variëteit in gezins- en samenlevingsvormen en culturele gewoonten. Maar Sapiens ontpopte zich ook tot een intercontinentale seriemoordenaar van andere diersoorten. Harari brengt die inzichten door vier personages als wetenschapper op… [...]

‘Dokter Google is een kwakzalver’
11 May 2022 - tayson

De voorbije twee jaar werden we overspoeld met desinformatie over corona en covid. Nu we in de staart van de pandemie lijken te zitten, is het hopelijk voor iedereen duidelijk dat het virus niet mee surft met de elektromagnetische stralen uit onze smartphone, covid niet onvruchtbaar maakt (tijdens de pandemie werden meer kinderen geboren) en de coronavaccins geen microchips bevatten die onze handel en wandel in kaart brengen. [...]

Should We Fear the Monkeypox?
25 May 2022 - Steven Novella

A recent outbreak of monkeypox is likely containable, but people are understandably concerned. The post Should We Fear the Monkeypox? first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Big Success for Anti-obesity Drug
24 May 2022 - Harriet Hall

Will an expensive, new, injectable, untested medication help people lose weight? Maybe! But right now, we don't know if it's safety and efficacy profiles make it worth the price. The post Big Success for Anti-obesity Drug first appeared on Science-Based Medicine. [...]

The ABIM vs. medical misinformation: Better late than never?
23 May 2022 - David Gorski

Last week, the New England Journal of Medicine published an editorial by the President of ABIM discussing how the board certification can be taken away from diplomates who spread medical misinformation. Is this too little, too late? The post The ABIM vs. medical misinformation: Better late than never? first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Wilma S. on De linke weekendbijlage (21-2022)Dankjewel Maarten.
  • Renate1 on De linke weekendbijlage (21-2022)En dan krijgen we weer de nodige maffe reacties van warhoofden, bijvoorbeeld over het feit dat de dader een verward
  • Wilma S. on De linke weekendbijlage (21-2022)@Renate1 Ach ja, ik word wel eens doodmoe van dit soort kromme redenaties. Cynische reactie van Chris Klomp n.a.v. een
  • Renate1 on De linke weekendbijlage (21-2022)Ach ja, ik word wel eens doodmoe van dit soort kromme redenaties. En dan wordt er weer geroepen dat een
  • Wilma S. on De linke weekendbijlage (21-2022)@Renate1 Veranderen zal er ook nu niets, want volgens de Republikeinen is het beste middel tegen wapengeweld meer wapens, want

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2022 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in