• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Kort / Hercobulus

Hercobulus

14 May 2011 by Maarten Koller 47 Comments

Hercobulus (ook wel Rode Planeet genoemd) zou een planeet zijn die ons zonnestelsel nadert. Dat zou verschrikkelijk zijn want de vorige keer dat dat gebeurde kwam er een einde aan de Atlantisbeschaving. Dat einde was zo grondig dat er zelfs nooit bewijs is gevonden dat deze ooit bestaan heeft!

V.M. Rabolu, schrijver van het boek Hercobulus or the Red Planet, werkt samen met de Alcione Association. Zij proberen het boek en de boodschap daarin zoveel mogelijk te verspreiden.

In dat boek schrijft Rabolu dat als Hercobulus dichtbij genoeg is, dan zou de as van de aarde omkeren (noord wordt zuid) en dat zorgt dan weer voor aardbevingen, vulkaanuitbarstingen etc.

Maar voordat dat gebeurt zal Hercobulus op een lijn komen te liggen met de zon, en maak dan je borst maar nat: wereldwijde epidemieën waarvan artsen niet zullen weten wat ze ermee aan moeten. Mensen zullen niet meer kunnen eten of slapen en zullen zichzelf compleet doorgeslagen over ‘de rand’ gooien.

Om de angst er goed in te krijgen hebben ze een ranzig filmpje gemaakt waarbij ze wat zinnetjes afwisselen met verschrikkelijke beelden van rampen, hongersnoden en zieke mensen. Sommige beelden acht ik niet geschikt voor jeugdige kijkers.

De bedenker van al dit moois is heeft gelukkig ook nog ideeën hoe we onszelf kunnen redden:

In zijn boodschap wijst V.M. Rabolu erop dat het elimineren van psychologische gebreken en bewuste astrale projectie de enige recepten zijn om de komende ramp te ontsnappen. Iedereen die werkt voor zijn eigen spirituele wedergeboorte zal naar een veilige plaats worden gebracht…

Om jezelf astraal te ontvouwen heeft Rabolu enkele mantra’s ingesproken zodat de correcte uitspraak (die blijkbaar erg belangrijk is) bekend is.

LA RA S

[audio:http://www.hercobulus.tv/laras.mp3]

FA RA ON

[audio:http://www.hercobulus.tv/faraon.mp3]

Ik vraag me alleen nog af hoe een planeet die zich ergens in het zonnestelsel bevindt voor ziektes zou kunnen zorgen op aarde. En waarom zou de as van de aarde zich omdraaien als de planeet dichtbij genoeg is? Wanneer gaat het eigenlijk allemaal gebeuren? Maar het belangrijkste is natuurlijk hoe Rabolu dit allemaal denkt te weten? Helaas wordt dat nergens uitgelegd. Misschien doet hij dat wel in zijn boek wat je op de site van Alcione Association gratis kan bestellen. Ik heb het besteld maar helaas nog niet mogen ontvangen.

Steun Kloptdatwel

Hercobulus 1Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Rome: toch geen aardbeving
Next Entry »
SETI is niet meer…

Filed Under: Kort, Pseudowetenschap Tagged With: alcione association, hercobulus, rabolu

Reader Interactions

Comments

  1. goodfellow says

    14 May 2011 at 07:46

    V.M. Rabolu, weer zo’n onbekende onheilsprofeet. Ik denk dat het paus Sylvester II was, die omstreeks het jaar 1000 zei: waarom willen al die zwakzinnigen nu toch altijd het eind van de wereld? Want toen waren er ook al dergelijke kwasten. Ee,n ons via oude boeken bekende wetenschapsidioot, was de profeet Ezechiel. Die had een beter middel gevonden om ons te beschermen tegen het monsterachtig eind van de wereld: je moest maar net je eigen stront op je brood smeren en er een paar sneetjes van verorberen! Wat hijzelf warempel ook deed! Nou, moest men alle gekken opsluiten, dan zou men overal kranzinnigengestichten moeten bijbouwen. Ik meen dat Sten Oomen, met haar rijke fantasie wel wat ziet in Rabolu en zijn planeet Hercobulus. Deze veroorzaakt namelijk ziekten zie je en die kan ze goed aan met chloor door haar neusholten te spoelen.

    Log in to Reply
  2. Wilmamazone says

    14 May 2011 at 08:46

    Dit soort angstaanjagend gedoe is een tak van sport die door (te) velen bedreven wordt en de boodschappen die ontvangen en gretig de wereld ingestuurd worden, spreken elkaar ook nog eens graag heftig tegen. Wel is er vrijwel altijd sprake van een soort uitverkoren volk en sommigen kunnen wellicht nog aanvullend gered worden door snel dit en dit te doen/dat en dat te laten.

    Voorbeelden van dit soort ‘liefdevolle medemenselijkheid’ zijn o.a. te vinden op de site van Guido Jonkers die men het beste langs deze omweg kan bezoeken:
    http://anonymouse.org/cgi-bin/anon-www.cgi/http://www.wanttoknow.nl/

    rechtstreeks: http://www.wanttoknow.nl/

    Log in to Reply
    • Renate1 says

      14 May 2011 at 13:13

       Internet is een fantastische bron voor wartaal. Vroeger vertelden mensen hun onzin misschien aan mensen in hun omgeving. Nu beginnen ze een website en krijgen ze een groter publiek.
      Maar wie hier een touw aan vast kan knopen:
      http://www.timecube.com/

      Log in to Reply
      • Guest says

        14 May 2011 at 13:18

        Het is in elk geval de schuld van de Joden. Het zal ook eens niet zo zijn. *zucht*

        I know now why the Jewsdeserved their holocaust – worshipping their own adult EGO image as a damn god whil ignoring and betraying the very children who sacrifice their LIFEso their Moms and Dads could Live.

         
        Deze meneer is wel heel erg van het padje af. Gelukkig maar dat er geen touw aan vast te knopen is, de invloed is dan waarschijnlijk ook nihil.

        Ik moet meestal lachen om dit soort onzin, maar er zijn mensen die het geloven en er angstig van worden, zielig vind ik dat.

        Log in to Reply
  3. Guest says

    14 May 2011 at 09:08

    Ik vind het fascinerend en eng tegelijk, dat mensen zulke op niks gebaseerde dingen kunnen denken en voor waar aannemen. 

    Log in to Reply
  4. goodfellow says

    14 May 2011 at 09:37

    Op dergelijke onzin zijn politiek en godsdiensten gestoeld. En het werkt nog ook! Men kan zich met rede afvragen of onze hersenen wel goed gebruikt worden. Ze lijken op een computer in de handen van een kind, met alle gevolgen vandien. Als dergelijke onzin aanslaat (wat vaak gebeurt) krijg je mensen aan het woord, en aan de macht, zoals Hitler, Bush junior, Mohammed, en . . . V.M. Rabolu. 

    Log in to Reply
  5. Guest says

    14 May 2011 at 09:44

    Hier geeft meester Rabolu les:

    http://www.gnosis-samael-rabolu.nl/Publication_bestanden/page0322.htm

    Het allerbelangrijkste is de intuïtie, het gevoel.

    Dat lees je ook voortdurend bij Wanttoknow; het gaat er niet om of iets objectief het geval is, het gaat er om hoe jij iets “voelt”, of, in WTK-termen: hoe het resoneert bij jou. En als het bij jou goed “resoneert”, dan is het dus waar voor jou en valt er verder niet meer te discussiëren. 

    Wat wél weer raar is (vind ik dan): als bij jou de wetenschappelijke feiten het beste resoneren, dan resoneer je niet goed, dan heb je geen goede intuïtie. Het is een teken dat je spiritueel nog zeer onderontwikkeld bent en nog in de eerste dimensie (daar bij voorkeur gespeld als “dimentie”) zit en dat is behoorlijk erg, want dan zit je nog helemaal vast in de dualiteit en laat je je regeren door je ego. Want ratio = ego = dualiteit = slecht.

    Dus men zegt nu wel dat intuïtie per definitie goed is, maar dat is niet zo, want als je intuïtie je zegt dat je je verstand moet gebruiken is dat niet goed, alleen de intuïtie die de ratio afwijst is goed.

    Je moet er ook goed op letten dat begrippen als dimensie, dualiteit, universum, kosmos etc. iets heel anders betekenen dan wat men er gewoonlijk onder verstaat. Men interpreteert die begrippen in een soort metafysische zin, maar niet zo dat ze niet echt zijn, want dat zijn ze dan weer wel. Als je dat niet doorhebt kun je de raarste discussies krijgen, zoals ik laatst merkte toen iemand mij meedeelde al in de 6e dimensie te zitten en ik reageerde door over de snaartheorie te beginnen. Ik wist toen wel meteen dat ik nog volop vast zit in de dualiteit van de 1e dimensie. 🙂

    Log in to Reply
  6. Timmerman says

    14 May 2011 at 09:48

    Joh, ik lees Niburu, ook interessant om te lezen wat ons allemaal te wachten staat. Maar na een middagje op die site ben ik werkelijk over geen enkele claim verbaasd meer.

    Maar ik wacht gewoon 21 mei af, Hercobulus moet zich haasten!!

    Log in to Reply
    • Guest says

      14 May 2011 at 18:05

      Dat vind ik knap, een hele middag op die site. 

      Log in to Reply
  7. Renate1 says

    14 May 2011 at 10:17

    Een planeet die ons zonnestelsel nadert? Draait die dan niet om de zon? En is dat dan niet dezelfde planeet als Niburu? Het duizelt me allemaal een beetje. Net nu ik denk ons zonnestelsel een beetje te begrijpen komen er ineens een paar reuzeplaneten bij, die voor catastrofes zorgen.
    Waarom hoor of lees je hier nooit iets over in serieuze bladen?
    Misschien toch allemaal maar met een flinke treinwagon zout nemen.

    Log in to Reply
    • Guest says

      14 May 2011 at 10:19

      Als ik het goed begrijp is het niet Niburu maar een andere niet-bestaande planeet. Pardon, een andere planeet die je alleen kunt waarnemen als je voldoende spiritueel bent opgestegen. Correctie: als je voldoende spiritueel bent gedimensioneerd.

      Log in to Reply
    • Maarten Koller says

      14 May 2011 at 11:15

      Technische gezien kan een planeet of een ander hemellichaam
      weggeslingerd worden uit een stabiele baan. Als over een paar miljard
      jaar ons melkwegstelsel ‘botst’ met het Andromedastelsel dan kunnen
      onze sterren/planeten door invloed van de zwaartekracht van andere
      sterren/planeten uit hun baan getrokken worden.
      Bij Hercobulus kan zo’n botsing een hele lange tijd geleden hebben
      plaatsgevonden en het kan dus in theorie een planeet zijn die al
      miljarden/miljoenen jaren onderweg is en nu eindelijk bij ons
      aangekomen is.

      (Botst staat tussen haakjes omdat er waarschijnlijk niets echt botst.
      De afstanden tussen sterren zijn groot –> als je ze ter grote van een
      sinaasappel maakt dan staat de volgende ster/sinaasappel bij moskou
      –> als je nu met een andere sinaasappel willekeurig gaat gooien is de
      kans dat een andere sinaasappel recht geraakt wordt extreem klein.
      Maar de zwaartekracht ervan kan wel (enigszins) gemerkt worden.)

      2011/5/14 Disqus :

      Log in to Reply
      • Guest says

        14 May 2011 at 11:20

        Maar Maarten, is het bestaan van die planeet aangetoond? Als je er op googelt krijg je alleen maar dit soort verhalen.

        Log in to Reply
        • Maarten Koller says

          14 May 2011 at 11:22

          Ow sorry nee dat niet voor zover ik weet. Ik wilde alleen aangeven dat
          het in theorie mogelijk is. Dat stukje is dus geen onzin per
          definitie.
          Hoe ze het weten is het raadsel. Of het waar is is de vraag. De
          geloofwaardigheid dat het waar zou zijn is wat mij betreft natuurlijk
          volkomen nihil.

          2011/5/14 Disqus :

  8. Guest says

    14 May 2011 at 11:00

    Aangezien ik niks snap van dat astrale gedoe ben ik maar eens op zoek gegaan en vond toen dit: http://www.ascensie.nl/astralewoordenlijst.htm

    Het is helemaal niet per definitie pluis in de astrale/subtiele wereld, integendeel, het is een en al manipulatie, kwaadaardige entiteiten, spirituele aanslagen, astrale gevangenissen gebouwd door “het duister” en zijn agenten enz. Ik snap eerlijk gezegd niet dat iemand daar iets mee te maken zou willen hebben. Uittreden is zeker niet zonder risico, want voor je het weet word je gekidnapt en in een astrale gevangenis gesmeten

    Ook astrale seks is niet iets wat je zou moeten willen lees ik hier, want de entiteiten die daarop uit zijn, zijn demonisch van aard, het zijn roofwezens:

    Volgens Robert Bruce en Stuart Wilde en anderen is seks met astrale wezens minder ongewoon dan vaak wordt gedacht. Officieel is de incubus de mannele versie van een anorganisch wezen dat vrouwen als prooi uitzoekt, terwijl de succubus een vrouwelijke parasiet is die mannen uitzoekt. Volgens Bruce gaat het om hetzelfde geslachtsloze wezen dat kan kiezen welke verschijningsvorm het aanneemt; meestal worden ze niet gezien, alleen gevoeld door hun slachtoffers. Deze entiteiten zijn demonisch, van een lagere orde. Ze maken geen gebruik van angst zoals de meeste andere demonische soorten wel doen, maar van verleiding. Ze voeden zich met de seksuele energie die vrij komt bij hun slachtoffers als die een orgasme krijgen. Sommige incubi/succubi proberen vaste relaties aan te knopen met hun menselijke energiebronnen. Als een mens seksueel verslaafd raakt aan aan incubus zal hij zijn levensenergie uiteindelijk geheel kwijt raken en dan ziek worden, geestelijk verzwakt raken of zelfs kunnen sterven. Slachtoffers zien vaak een mooi gezicht, maar vaker voelen ze alleen een mooi lichaam. Deze roofwezens zijn zeer bedreven in het scheppen van de illusie van een tastbaar fysiek lichaam van het juiste geslacht, om hun prooi te behagen. Die raakt sterker opgewonden dan normaal en voelt soms een zware druk op de borst. Bruce waarschuwt ervoor dat seksuele fantasieën tijdens het masturberen deze wezens kunnen aantrekken.

    Gelukkig hebben ze ook een cursus subtiele zelfverdediging in de aanbieding: http://www.ascensie.nl/subtielverdediging.htm

    Log in to Reply
    • Renate1 says

      14 May 2011 at 11:13

       Als niet New Ager loop je volgens die site geen risico’s.
      Het incubus succubes gedoe klinkt me in de oren als iets uit de tijd van de heksenvervolgingen. Ik dacht dat we dat stadium wel gepasseerd waren.

      Log in to Reply
      • Guest says

        14 May 2011 at 11:16

        Als niet New Ager loop je volgens die site geen risico’s.

        Dat dacht ik eerst ook, maar dat blijkt toch niet het geval, wij zijn juist veel gemakkelijker over te nemen vanwege onze levensstijl, maar het punt is dat we het helemaal niet door hebben als we worden bedreigd of overgenomen!

        Edit: bij nader inzien… ik denk dat je gelijk hebt als ik het goed lees. Nou ja, dan snap ik al helemaal niet waarom iemand tot het astrale niveau zou willen opstijgen. Het is daar heel erg akelig!

        Log in to Reply
    • Timmerman says

      16 May 2011 at 11:54

       Gewoon eens wat vaker een middagje op Niburu doorbrengen (op de site, niet op de planeet.. 😉 ), dan steek je van dat soort nogal wat op. Het is jammer dat het oude forum uit de lucht is, de hoeveelheid interessant leesvoer is daardoor nogal verkleind.

      (lees ‘interessant’ als ‘verbazingwekkend (hoe krijg je het bij elkaar verzonnen!), bizar en soms lachwekkend’)

      Log in to Reply
  9. Guest says

    14 May 2011 at 11:24

    @maartenkoller:disqus 

    Ow sorry nee dat niet voor zover ik weet. Ik wilde alleen aangeven dat 
    het in theorie mogelijk is. Dat stukje is dus geen onzin per 
    definitie. 

    Okee duidelijk, bedankt.

    Log in to Reply
  10. Hans says

    14 May 2011 at 17:15

    Ik heb nog geen krantenartikel gezien of iets op de TV resp. op de radio gehoord over een planeet die op komst zou zijn.
    Conclusie:
    Of de astronomen resp. alle regeringen samen houden ons onwetend
    (en zoiets zal dit warhoofd wel beweren…)
    Of … er is gewoon niets aan de hand.

    Ons onwetend houden lijkt me onzinnig. Ieder luchtbalonnetje van regering resp. 2e kamer lekt uit. En nu zouden alle astronomen en regeringen samenspannen?

    Ik ga maar rustig slapen straks en denk nog maar eens aan die knotsgekke ingenieur…

    Log in to Reply
    • Renate1 says

      14 May 2011 at 19:14

       Ik denk dat de mensen die deze onzin geloven ook wel een antwoord zullen hebben op het feit dat er van alles uitlekt. Dat doen de regeringen natuurlijk bewust, om ons zand in de ogen te strooien, waardoor we gaan denken dat men helemaal geen dingen geheim kan houden.

      Log in to Reply
      • Guest says

        14 May 2011 at 19:15

        Wow, ik denk dat jij het helemaal doorhebt! In welke dimentie zit je wel niet, in 6 zeker op zijn minst toch?

        Log in to Reply
        • Renate1 says

          14 May 2011 at 19:42

           Ach, niet overdrijven.

  11. Hans says

    15 May 2011 at 10:53

    Als ik me niet vergis, draait een planeet om een zon (astronomen moeten me maar verbeteren als ik fout zit). Waar is die zon van die rode planeet?

    Log in to Reply
    • Maarten Koller says

      15 May 2011 at 12:12

      Hmmm… misschien heb je gelijk, ik weet ook niet precies wat de
      definitie van een planeet is (ik meen iets dergelijks als “moet een
      atmosfeer hebben”, “moet zijn baan om zijn ster hebben
      ‘schoongeveegd'” etc.). En of die naam nog steeds geldt wanneer het
      ooit aan die criteria voldeed. (Stel dat de aarde ooit uit zijn baan
      wordt geslingerd en niet meer om de zon draait… is het dan dus geen
      planeet meer?)

      Log in to Reply
      • Hans says

        15 May 2011 at 13:36

        Ik heb even rondgesnuffeld. Een van de kenmerken van een planeet is inderdaad dat hij rond een zon draait. Ik ben geen astronoom, verre van dat, maar ik zou dan toch zeggen dat die ster ook waargenomen moet zijn op een in astronomische zin kleine afstand?
        Uit de baan geslingerd komt denk ik nauwelijks voor. Ik heb kortgeleden een lezing van Vincent Icke bijgewoond die o.a. betoogde dat sterrelstelsels niet kunnen botsen; zonnestelsels dus ook niet?
        Mocht een planeet in zijn baan worden beinvloed door een ander hemellichaam, dan komt hij vroeg of laat wel weer in een baan terecht om een zon om om een grotere planeet. Dan zou het dus een planeet blijven of een maan worden. Nogmaals: als een astronoom mij wil verbeteren, dan graag.

        Een zo groot wereldwijd complot om ons onkundig te houden lijkt me onmogelijk, zo ik al betoogde.

        Weer een gek dus met een eindtijdvoorspelling.

        Log in to Reply
        • Renate1 says

          19 May 2011 at 14:52

          Toevallig stond er vandaag een stukje in de Volkskrant over dolende planeten.
          Dat heeft natuurlijk niets te maken met het rondzwerven van een onbekende planeet die hier de boel op z’n kop zou gaan zetten.

  12. Hans says

    15 May 2011 at 14:56

    Dit warhoofd Rabolu blijkt (na wat googelen) al dood sinds 2000. Verwijzingen naar hem kunnen dus maar beter in de verleden tijd worden geplaatst. Of zou Alcione er na jaren nog steeds niet achter zijn dat hij al een poosje verscheiden is? Hun gedachtengoed geeft geen blijk van vertrouwenwekkend inzicht in astronomie.

    Log in to Reply
    • Guest says

      15 May 2011 at 15:48

      Maar dood en is niet dood toch? Als ik het goed begrijp leeft men gewoon door in de astrale wereld.

      Log in to Reply
    • goodfellow says

      15 May 2011 at 18:14

      Ik denk, Hans, dat je astroLogie bedoelt. Nee? Astronomie is wetenschap, astrologie is blindemannetje. mvg
      goodfellow 

      Log in to Reply
      • Renate1 says

        15 May 2011 at 18:38

         Nee, er wordt echt astronomie bedoeld. Dat de heer Rabolu er zeer eigen opvattingen op na hield, wil nog niet zeggen dat het om astrologie gaat. Astrologie heeft namelijk te maken met het idee dat de stand van planeten invloed heeft op allerlei zaken, zoals het karakter van mensen en dergelijke. Het is natuurlijk even grote flauwekul, maar toch anders.

        Log in to Reply
        • goodfellow says

          15 May 2011 at 18:42

          OK, Renate, bedankt voor de rechtzetting. 

      • Hans says

        16 May 2011 at 09:22

         Ik bedoelde echt astronomie, Goodfellow.
        Astrologie is grote flauwekul, fantasterij, apekool.
         Ik bedoelde te zeggen dat Rabolu en volgers geen flauw benul hebben van astronomie, van wetenschap dus. Naar mijn idee staat dat er ook in wat andere woorden, alleen een beetje ironisch omschreven.

        Log in to Reply
        • Guest says

          16 May 2011 at 09:36

          Ik bedoelde te zeggen dat Rabolu en volgers geen flauw benul hebben van astronomie, van wetenschap dus.

          Dat hebben Rabolu en geestverwanten ook niet. Niettemin voelen ze zich geroepen om op basis van hun persoonlijk “geloof” voortdurend met de meest vreselijke doemscenario’s op de proppen te komen, waarmee ze mensen die net zo weinig of nog minder weten van dan zijzelf, de stuipen op het lijf jagen.

          Ik vind het onbegrijpelijk dat “spiritualiteit” zo vaak leidt tot gedachten vol rampspoed, ellende, complottheorieën, wantrouwen jegens alles en iedereen, minachting van het verstand, minachting van wetenschappelijk onderzoek, allerlei vormen van naargeestig bijgeloof – kortom: tot een grote poel van griezelige zwartgalligheid. Kijk op sites als Niburu en Wanttoknow en je begrijpt wat ik bedoel.

          Ik snap daar helemaal niks van en kan ook niet begrijpen hoe iemand kan denken dat zijn medemensen daarop zitten te wachten.

  13. Jan Willem Nienhuys says

    15 May 2011 at 19:30

    Het is vrijwel onmogelijk om de stand van de aardas te veranderen door een grote massa vlak langs de aarde te laten scheren. Dat zou alleen kunnen als je een gigantische hoeveelheid draaiing aan de aarde zo kunnen toevoeren. De kracht van de maan op de aarde doet al zoiets, maar die maakt alleen dat de stand van de aardas met 0,02 boogseconde per dag verandert (de precessie). De getijdenkracht van de “grote massa” moet miljoenen malen zo sterk zijn, en zou dan de hele aarde aan stukken scheuren, als dat al mogelijk was bij een massa die op enige afstand de aarde passeert.

    Ik spreek over getijdenkracht want het effect van de maan op de precessie komt daardat de maan aan de uitstulping bij de evenaar “trekt”,en daardoor een moment uitoefent loodrecht op de as van de aarde.

    Aan een scheefstaande tol ziet je dat als een kracht (de zwaartekracht bij de tol) loodrecht op de draaias werkt, de draaias gaat bewegen, loodrecht op de kracht EN op de as, met andere waarden een kegel gaat beschrijven. 

    Log in to Reply
    • Jan Willem Nienhuys says

      16 May 2011 at 09:09

      rekenfoutje: geen 0,02 boogseconden per dag, 0,054

      Log in to Reply
      • Guest says

        16 May 2011 at 20:07

        rekenfoutje: geen 0,02 boogseconden per dag, 0,054

        Ja, ik dacht al…
        😉

        Log in to Reply
  14. Hans says

    16 May 2011 at 11:41

    @JennyJO,
    Als je zelf niet zo bent ingesteld v.w.b. “spiritualiteit” (wat dat vage begrip ook moge betekenen), denk je m.i. anders en ga je dus niet continu uit van de mogelijkheid van rampspoeden etc. Ik probeer zoveel mogelijk rationeel te denken en ga dus geen seconde uit van wat zo’n warhoofd over een onbekende planeet raaskalt. Veel mensen zullen dat maar kaal rationeel vinden. Gelukkig houd ik door mijn instelling tijd over voor nuttiger zaken.
    Spiritualiteit komt op mij over als een verzamelbegrip van alles wat maar met “zweverige” zaken te maken heeft. Dat wordt daardoor vanzelf een ratjetoe van onsmakelijke brokken. Dan worden er automatisch onterecht dingen aan elkaar geknoopt en ontstaat er vanzelf complotdenken en de flauwekul die je noemt.

    Log in to Reply
    • Guest says

      16 May 2011 at 20:15

      Als je zelf niet zo bent ingesteld v.w.b. “spiritualiteit” (wat dat vage begrip ook moge betekenen), denk je m.i. anders en ga je dus niet continu uit van de mogelijkheid van rampspoeden etc

      Ik ben ongeveer zo spiritueel als een bintje, dus dan weet je het wel.

      Wat spiritualiteit c.q. allerhande bovennatuurlijke zaken betreft ben ik nogal praktisch ingesteld: je weet niet of er wat is en er valt ook niet achter te komen, dus waarom dan niet gewoon een geloof dat het leven prettiger maakt in plaats van dit soort zwartgallig gedoe?

      Maar ja, dat zal mijn beperktheid wel zijn.

      Log in to Reply
      • Hans says

        16 May 2011 at 21:28

        Bij mij precies hetzelfde. En dan krijg je van die neerbuigende reacties van antroposofen en zo, want die leven natuurlijk wel vanuit hun spirituele wereld. Als ik dan in zo’n milieu laat weten dat ik homeopathie afwijs omdat het wetenschappelijk gezien onzin is etc., krijg je de hele bende over je heen met het verwijt dat dat specifiek mijn waarheid is. Ze worden helemaal laaiend als je dan zegt dat het DE waarheid is. Ik vermijd tegenwoordig verjaardagsfeestjes waar dat soort lieden komen. Walgelijk!

        Log in to Reply
        • Renate1 says

          16 May 2011 at 23:15

          Ik probeer dat soort discussies meestal maar te mijden. Om wille van de lieve vrede zwijg ik dan liever. Ik heb me ooit een keer op een forum negatief uitgelaten over mensen die menen dat ze met bomen kunnen praten en daarbij kreeg ik uiteindelijk te horen dat men wist waar ik woonde (dat was dus het adres van m’n vader).

  15. Guest says

    16 May 2011 at 23:35

    @Renate1:disqus 

    Ik probeer dat soort discussies meestal maar te mijden. Om wille van de lieve vrede zwijg ik dan liever.

    Dat doe ik tegenwoordig ook maar. De laatste keer dat ik me iets liet ontvallen (over kleurentherapie) kreeg ik later op mijn kop van de gastvrouw dat ik onaardig was geweest. Nu ben ik dat weleens, maar toen juist niet. Maar het wordt niet gewaardeerd als je het niet met hen eens bent, dat op zich wordt al onaardig gevonden en dan ben je ongezellig. Nou ja, vanuit hun oogpunt is dat ook wel zo denk ik.

    Ik heb me ooit een keer op een forum negatief uitgelaten over mensen die menen dat ze met bomen kunnen praten en daarbij kreeg ik uiteindelijk te horen dat men wist waar ik woonde (…).

    Ja, dat is mij ook een paar keer gebeurd. Heel raar vind ik dat, ik heb nog nooit tegen een kwakzalver of een aanhanger van kwakzalverij gezegd dat ik ze wel even thuis zou komen opzoeken.

    Log in to Reply
    • Hans says

      17 May 2011 at 09:58

      Het ondermijnen van geloofszekerheden veroorzaakt, denk ik, kennelijk een vermeende keuzeplicht bij het “slachtoffer” tussen een soort horror vacui en vasthouden -al dan niet tegen beter weten in – aan het geloof. Die keuze leidt tot onaangename gevoelens en dat uit zich in wrevel, boosheid etc. Ik ga het soms uit de weg door het vermijden van sommige verjaardagsfeestjes (gelukkig heb ik daar toch al een hekel aan), maar als het niet te ontwijken is, ga ik er vol in. In dat geval zie ik nl. niet in waarom de zwetsmening zou moeten prevaleren.

      Log in to Reply
  16. Jan Willem Nienhuys says

    17 May 2011 at 12:35

    Die reacties op kritiek suggereren dat veel van dat alto-gedoe een soort religie is. Ik ben er eigenlijk tegen om godsgeloof, geloof in bovennatuurlijke werkelijkheid, geloof in het bestaan van de ziel, een hiernamaals, leven na de dood, mystiek, rituelen, wonderen, alsmede kerkorganisaties, heilige boeken of mythen allemaal te beschouwen als onderdelen van één enkel ding, religie geheten.

    Maar het is toch treffend hoe aanhangers van wat ik maar even ‘rare ideeën’ noem, zich kritiek daarop zo aantrekken. Je kunt denk ik trouwens in gesprekken over politiek ook van die agressieve reacties krijgen.

    Stiekem denk ik dat die agressie voortkomt uit een gevoel van loyaliteit aan de een of andere redder of heiland. Als je kritiek hebt op altogenezerij, dan komt de woede van personen die zich verplicht voelen tot loyaliteit aan een genezer waar ze in geloven om de een of andere reden.

    Niemand vindt het fijn om zich te realiseren dat hij of zij is voorgelogen of ergens ingetuind. Iemand heeft een boek gelezen (von Däniken bijvoorbeeld) en heeft het allemaal geloofd, en zo iemand vindt het dan vervelend om impliciet te horen te krijgen dat hij zich heeft laten foppen.

    In geval mensen geprikkeld reageren, is het misschien verstandig om pogingen op te geven ze te overtuigen. Geef die mensen de gelegenheid om jou te overtuigen. Vraag ze eens of ze concrete ervaringen hebben. Dat geeft je in elk geval inzicht in waar dat geloof vandaan komt. Mijn vermoeden is dat het heel vaak eerder een geloof in een persoon (een familielid, een verkoper, een leraar, een betrouwbare buuv) is dan in een abstract idee. Door te vragen kom je erachter.

    Log in to Reply
    • Renate1 says

      17 May 2011 at 13:57

       Ik heb die boeken van Von Däniken gelezen en geloofd. Inmiddels is dat geloof wel verdwenen. Dat geldt ook voor astrologie. Ik heb er zelfs nog een boek over en heb ooit zelfs bij een astrologisch tijdschrift gesolliciteerd.
      Er is dus altijd hoop op verandering, maar men moet dat zelf willen. Ik heb niet de indruk dat het echt helpt om de mensen met argumenten om de oren te slaan.

      Log in to Reply
    • Hans says

      17 May 2011 at 17:21

      Ik ben het er volledig mee eens dat je religie niet als 1 ding kunt zien. Het is meer een grote hoop van rommelige brokken onzin en (soms) wijsheid dooreen, waar het verband soms ver te zoeken is of zelfs geheel ontbreekt. Er is ook veel tegenstrijdigheid. Geloof en bijgeloof gooi ik op dezelfde hoop.

      Mijn mening over religie en ander geloof (waaronder alternatieve “geneeswijzen”) krijgt men slechts wanneer men het zelf ter sprake brengt of wanneer ik in gezelschap verkeer waar het per definitie een onderwerp van gesprek is (zoals de Vereniging ter bestrijding van de Kwakzalverij). Vanzelfsprekend vraag je dan om verduidelijking van de mening, maar dat gaat meestal meteen mis. Vraag je of men weet wat de kenmerken zijn van homeopathie, dan krijg je strijk en zet van de gelovers te horen dat het om genezing door middel van kruiden gaat. Dan kom je dus geen stap verder.

      Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
Graancirkels op European Skeptics Congress 2024
7 May 2025 - SkepsisSiteBeheerder
Graancirkels op European Skeptics Congress 2024

Voordracht van Francesco Grassi op ESC2024 in Lyon.Lees meer Graancirkels op European Skeptics Congress 2024 › [...]

SKEPP wordt 35… en dat vieren ze!
27 April 2025 - SkepsisSiteBeheerder
SKEPP wordt 35… en dat vieren ze!

Onze Belgische zusterorganisatie SKEPP bestaat dit jaar 35 jaar. Op zaterdag 10 mei vieren ze dat met een mooi programma. Hoofdgast is de bekende skepticus en emeritus hoogleraar psychologie Chris French die onlangs ook tot erelid van SKEPP werd benoemd.…Lees meer SKEPP wordt 35… en dat vieren ze! › [...]

Breakthrough-prijs voor Gerard ’t Hooft
7 April 2025 - Pepijn van Erp
Breakthrough-prijs voor Gerard ’t Hooft

Professor Gerard ’t Hooft had al een Nobelprijs op zak, maar kan sinds dit weekend nog een van de meest prestigieuze onderscheidingen in de wetenschap op zijn indrukwekkende palmares bijschrijven: hij kreeg de Special Breakthrough Prize in Fundamental Physics! ’t…Lees meer Breakthrough-prijs voor Gerard ’t Hooft › [...]

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

Breathing Easy: Treating Allergic Rhinitis
8 May 2025 - Scott Gavura

Spring is a miserable season for those with seasonal allergies. There are effective drug- and non-drug measures that can control most symptoms effectively. The post Breathing Easy: Treating Allergic Rhinitis first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Pig Heart Xenografts for Infants
7 May 2025 - Steven Novella

Organ transplant is a potentially lifesaving medical intervention, but there is a critical lack of donor organs. Even in a wealthy country like the US, there are about 100,000 people on the waiting list for an organ transplant, but only about 23 thousand organs become available each year. About 6 thousand people die each year while on the waiting list. For this […] The post Pig Heart Xenografts for Infants first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Dear President Trump: Jealous Deep State Haters and Losers Want to Destroy YOUR Genius, Lifesaving, Nobel-Prize Winning Achievement. YOUR Vaccine.
6 May 2025 - Jonathan Howard

You've proven your haters wrong over and over again. As the most POWERFUL man in the world, and one of the most BRILLIANT men every to live, you can do it all with one quick phone call. The post Dear President Trump: Jealous Deep State Haters and Losers Want to Destroy YOUR Genius, Lifesaving, Nobel-Prize Winning Achievement. YOUR Vaccine. first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsOp https://archive.is/1Exnu staat een gearchiveerde versie van een recente posting van Ronald Meester op LinkedIn. In deze posting verwijst
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc JacobsEen verbeterde versie van Hoofdstuk 6 van dit rapport van Ronald Meester en Marc Jacobs is op 22 april 2025
  • Hans1263 on Volgens Maurice de Hond beschikt hij over telepathische gavenHet filmpje waarin hij een trucje met Jeroen Pauw uithaalt, bewijst natuurlijk helemaal niets, ja misschien het denkniveau van De
  • Renate1 on De linke weekendbijlage (17-2025)En de paashaas is er snel vandoor gegaan,
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (17-2025)@Renate1 Nee, de paashaas heeft het in een mandje op zijn rug. 😅😅😅

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2025 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in