• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Hoax / UFO video’s zijn nep! Case closed.

UFO video’s zijn nep! Case closed.

5 July 2011 by Gert Jan van 't Land 6 Comments

Op 3 juli berichtte Kloptdatwel dat er sterke aanwijzingen zijn dat de Londense UFO video’s nep zijn. Het bewijs daarvoor was al een paar dagen eerder beschikbaar op internet. Op 28 juni leverde de Duitse website Grenz|wissenschaft-aktuell de bewijzen. Dat nieuws vond ik pas op 4 juli op Google News. De Duitse website laat er geen twijfel over bestaan: de drie video’s die we hier op Kloptdatwel eerder lieten zien, bevatten fouten die bewijzen dat de video’s met behulp van beeldbewerkings-technieken zijn gefabriceerd. Er is ook een video op youtube gezet met gedetailleerde informatie waaruit blijkt dat de UFO-video een hoax is (met dank aan Timmerman).

Dit is de video die we op Kloptdatwel eerder lieten zien:

http://www.youtube.com/watch?v=0AouX-nWvv4

En dit is het Duitse bewijs dat de video nep is:

UFO video's zijn nep! Case closed. 1
De UFO is eventjes vóór het gebouw te zien – en dat kan niet (grenzwissenschaft-aktuell.blogspot.com)

De Duitse website heeft Oliver Meinolf Voss (cgigalaxy.com) gevraagd om de beelden te analyseren. Voss is expert op het gebied van Computer Generated Imagery. Voss somt de bewijzen op:

  1. Eén van de objecten is voor een gebouw te zien, en dat kan niet (dit is te zien in de frame voor frame weergave hierboven).
  2. De objecten zijn te helder en te blauw in vergelijking met de rest van de video.
  3. Sommige objecten verdwijnen nog voordat ze achter een gebouw lijken te vliegen.
  4. Het vierde argument is iets voor deskundigen: de ‘UFO’s’ zijn klaarblijkelijk interlaced terwijl de achtergrond non-interlaced is.
  5. De camera volgt de objecten niet, en dat is ongeloofwaardig.
  6. In twee van de drie video’s zijn exact dezelfde titelteksten gemonteerd, terwijl de drie video’s zogenaamd door verschillende mensen op het net zijn gezet.
  7. Het grote witte object vertoont een ‘chromatische abberatie’ (kleurafwijking) die nergens anders in de video te zien is.
  8. Voss legt verder uit dat er sterke aanwijzingen zijn dat alle drie video’s met dezelfde Amerikaanse camera zijn gefilmd.

Er is ook een gedetailleerde debunk-video (met dank aan Timmerman):

http://www.youtube.com/watch?v=7N9HAH3lBeY

We meldden eerder dat CBS het gedrag van de cameraman zeer ongeloofwaardig vond. Die wendt de camera af naar het publiek op straat. Dat is ongeloofwaardig.

Case closed.

Steun Kloptdatwel

UFO video's zijn nep! Case closed. 2Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Helderziende foutjes
Next Entry »
De Ecowasbal werkt niet

Filed Under: Hoax, UFO, Uit het nieuws Tagged With: buitenaards bezoek, londen, london, ufo, video

Reader Interactions

Comments

  1. Timmerman says

    5 July 2011 at 08:56

    ‘Object volgen met camera’
    ‘Kleurcorrectie ná montage toepassen’
    ”Interlacing’ opgezocht’

    *noteren in aantekeningenboekje doet*

    Log in to Reply
  2. Jan Willem Nienhuys says

    5 July 2011 at 09:28

    Ik kan niet zo gauw vinden  wáár in het filmpje het lichtbolletje achter het gebouw verdwijnt.

    Log in to Reply
  3. Timmerman says

    5 July 2011 at 10:13

    1.52, rechtsonderaan. Of hij echt nog even zichtbaar is vóór het gebouw ipv te verdwijnen kan ik in het filmpje niet zien, dat moet ik dan maar geloven nav de stills. (ik geloof ze) 

    Maar misschien zijn die stills wel bewerkt en verdween de stip in het echt wél achter het gebouw. Of zien we een reflectie voor het gebouw. ‘t Is een complot! Een cover-up! Het debunken is begonnen 😉

    Log in to Reply
  4. Timmerman says

    5 July 2011 at 13:25

    http://www.youtube.com/watch?v=7N9HAH3lBeY&feature=player_embedded

    Log in to Reply
  5. Timmerman says

    12 July 2011 at 10:02

    Maar dit is een échte! 😉
    (en de mannen/vrouwen zijn kenners, ze spreken over de atmosfeer van de maan. dat zijn dan twee wereldschokkende ontdekkingen in één filmpje.. 😉 )
    http://www.niburu.nl/index.php?option=com_content&view=article&id=872:lichtbollen-vastgelegd-bij-de-maan-video&catid=34:ufo&Itemid=47

    Log in to Reply

Trackbacks

  1. UFO video’s zijn nep! Case closed. says:
    5 July 2011 at 09:45

    […] Zie ‘UFO video’s zijn nep! Case closed.‘. […]

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Error
  • Error
  • SBM

RSS Error: WP HTTP Error: cURL error 28: Failed to connect to skepsis.nl port 443 after 5205 ms: Connection timed out

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

MAHA Gave Us MAGA 2.0.  Remember the Enablers.
23 January 2026 - Jonathan Howard

When the history of this sad era is written, MAHA doctors will be disgraced pariahs and cautionary tales.  Everyone else should be remembered based only on whether they tried to put the brakes on MAHA/MAGA however they could or whether they slammed the accelerator. The post MAHA Gave Us MAGA 2.0.  Remember the Enablers. first appeared on Science-Based Medicine. [...]

WHO On Traditional Medicine
21 January 2026 - Steven Novella

Recently the World Health Organization published their guidelines on traditional medicine, actually referring to the category of “traditional, complementary and integrative medicine (TCIM) practices.” As has long been the case, there are some good parts to their approach, but also some concerning aspects, and at times it feels self-contradictory. The problems begin with their definition. I dislike lumping traditional, complementary, and integrative […] The post WHO On Traditional Medicine first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Pet Acupuncture and Life
20 January 2026 - Mark Crislip

Traditional Inuit whale acupuncture. The post Pet Acupuncture and Life first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Hans1263
    on De linke weekendbijlage (4-2026)
    Buitengewoon boeiende combinatie van dubieuze factoren die te denken geeft: een kerkjurist (wat dat ook moge zijn), zijn boek getiteld
  • Hans1263
    on De linke weekendbijlage (3-2026)
    @Klaas van Dijk Dat bedoel ik. Dan gaan we dus afwachten of het Radboud nóg meer collaboreert. Sterkte gewenst aan
  • Klaas van Dijk
    on De linke weekendbijlage (3-2026)
    @Hans1263, ja, want de opleiders van Jona Walk, ervaren internisten van het Radboud UMC, moeten uiteindelijk formeel hun akkoord eraan
  • Hans1263
    on De linke weekendbijlage (3-2026)
    @Klaas van Dijk Zou ze ook nog kunnen zakken?
  • Klaas van Dijk
    on De linke weekendbijlage (3-2026)
    @Hans1263, een opleiding tot internist duurt 6 jaar https://www.radboudumc.nl/onderwijs/scholingen/opleiding-tot-internist en Jona Walk is n

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2026 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in