• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / Kloptdatwel gehackt

Kloptdatwel gehackt

3 October 2012 by Maarten Koller 13 Comments

Ergens laat in de avond van vrijdag 28 september verschenen er vreemde meldingen op de schermen van Kloptdatwel bezoekers: Kloptdatwel klopte niet meer en zou mogelijk zelfs malware serveren — Kloptdatwel leek gehackt.

In de eerste instantie vond ik het eerste bericht over de problemen niet zo verontrustend, één persoon die problemen heeft, dat zal wel aan díe persoon liggen. Een paar uur later kwam de tweede melding binnen en over het algemeen kan je stellen dat slechts een handjevol mensen de moeite ook echt neemt om een probleem te melden wanneer zich dat voordoet: veel meer zullen het ondervinden. Er was dus wel degelijk wat aan onze kant aan de hand.

Helaas had ik juist het afgelopen weekend lange tijd geen toegang tot een computer en kon ik weinig doen. Via mijn mobieltje de site bezoeken gaf geen problemen. Na mobiel wat plugins een update te hebben gegeven leek het mij wel voldoende. Dat was het echter niet. Vervolgens heb ik een herinstallatie van WordPress uitgevoerd. Dat leek direct te helpen. Maar slechts even.

Het beveiligingsgat was blijkbaar niet gedicht want de probleemmeldingen bleven binnen komen. Zojuist heb ik een bevriende computerexpert naar de installatie laten kijken en die heeft 8 ‘backdoors’ (een manier die hackers gebruiken om de site binnen te komen) verwijderd. Zeker weten of er meer zijn doen we op dit moment niet, de site lijkt nu in elk geval schoon. Mocht er een 9e ‘backdoor’ zijn dan zitten we snel weer met hetzelfde probleem.

Daarom de twee volgende zaken:

A) Controleer uw computer goed: update uw software, scan uw computer eens met een goede virusscanner die ook naar malware zoekt.

B) Mocht u vanaf nu nog problemen ondervinden (met de site zelf, dus niet met Disqus) of via uw browser meldingen krijgen dat Kloptdatwel verkeerde dingen doet, dan horen wij daar graag over op info@kloptdatwel.nl.

Onze excuses voor het ongemak. Wij vinden het echt net zo vervelend als u.

Steun Kloptdatwel

Kloptdatwel gehackt 1Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Kwakzalverij en bijgeloof in de sport – Symposium VtdK
Next Entry »
Een TED-talk over ‘Why eyewitnesses get it wrong’

Filed Under: Algemeen, Kort, Overig Tagged With: gekraakt, hacker, kloptdatwel

Reader Interactions

Comments

  1. Michael Zoutendijk says

    3 October 2012 at 23:31

    AVG kwam gelijk in actie, tot 2 x toe een bedreiging verwijderd! Alles clean hier!

    Log in to Reply
  2. Ragnar764 says

    3 October 2012 at 23:34

    Eerst verwijderd, rapportage noodzakelijk, nu staat hij er weer.

    Log in to Reply
  3. Ragnar764 says

    3 October 2012 at 23:37

    Dito. Het spookt op dit blog.

    Log in to Reply
  4. Ragnar764 says

    3 October 2012 at 23:45

    Ik kreeg een paar waarschuwingen van Kaspersky, nu is alles weer opgelost.

    Er staan zoveel poortscanners en hackerprogramma’s op Internet, waar een leek ook wel mee uit de voeten kan, dat een goede beveiliging van je pc absoluut een vereiste is. 

    Waarom word ik nu twee maal gerapporteerd. 😉

    Log in to Reply
  5. Constantia Oomen says

    4 October 2012 at 02:31

    Aha, dus je nam mijn melding, omdat die aanvankelijk de eerste en enige was niet serieus? Zo’n Google melding verzin ik niet hoor, Maarten, en soms kun je beter meteen actie ondernemen als één persoon iemand zegt in plaats van losjes af te wachten. Soms kan dat net op tijd zijn om ernstige schade te beperken.
    Ik heb overigens nog steeds rare meldingen als ik kloptdatwel open zonder de www ervoor.

    Log in to Reply
    • Maarten Koller says

      4 October 2012 at 08:16

      Ik heb geen melding van je gezien, wanneer heb je die geëmaild dan? En de server waar Kloptdatwel op draait is zeer goedkoop, gevolg is dat er soms een klein beetje downtime is. Ik zie bij Wikipedia ook weleens een layout die niet klopt. Daarnaast had ik toch geen mogelijkheden om op dat moment actie te ondernemen zoals ik al schreef.
      En wat voor rare dingen zie je dan zonder www ervoor? Alvast bedankt voor het emailen! 😉

      Log in to Reply
      • Constantia Oomen says

        4 October 2012 at 16:34

        *** One Year In The USA ***

        Ik had het gepost op Skepsis.nl. Echter daar hebben de heren de zaak ook al niet onder controle, want ik kan daar niet meer posten; alles wat ik zeg en doe wordt meteen weggefilterd en ik moet elke keer JW mailen of ajb iets geplaatst kan worden.Vervolgens had ik een screenshot naar Rob, JW en Pepijn gestuurd. Pepijn heeft daarop jou gemaild als ik het goed begrepen heb – je stuurde me immers een cc antwoord. Ik was waarschijnlijk de eerste die het meldde, echter kwam ik op geen van de twee Nederlandse skeptische sites door. Kloptdatwel probeerde ik niet eens, want Google gaf me een rood scherm bij KDW, en ik heb daar maar naar geluisterd.

        Ik raad het al eeuwen aan: doe eens technisch updaten mannen, jullie lopen achter de feiten aan. En Maarten, als je me mailt, zal ik jou voortaan ook direct mailen. Tot dusver had ik geen direct contact met je.

        Log in to Reply
        • Maarten Koller says

          4 October 2012 at 16:39

          Dat mailtje van Pepijn herinner ik me inderdaad. Ik weet even niet meer wanneer ik die heb gezien, misschien was je eerder, ik was druk op moment van ontvangen met andere dingen en herinner het me niet meer goed.
          Je neemt aan dat het aan het updaten ligt. Dat is in elk geval niet het probleem want dat doe ik altijd zo snel mogelijk. Ik heb je nog nooit dat zien aanraden overigens. Zou ook niet weten waarom je dat op Kloptdatwel zou willen doen (aangezien altijd alles up to date is, en je dat voor de plugins die wij gebruiken niet eens kan zien volgens mij).

          2012/10/4 Disqus

        • Constantia Oomen says

          4 October 2012 at 16:45

          Ik bedoel met updaten: genoeg kennis in huis halen om je sites onder controle te hebben. Zowel Skepsis als Kloptdatwel vertonen vervelende gebruikersbugs waar niet alleen ik onder  ‘gebukt’ ga (gelukkig is het niet zo erg, maar toch). En jawel, dit heb ik al meermalen gezegd.
          Hier kan ik nog schrijven, mits de site tenminste niet uit de lucht is, of geblokkeerd wordt door Google, maar op Skepsis kan ik helemaal niets meer schrijven.
          Nu vinden anderen dat misschien allemaal niet belangrijk, ik vind het toch vervelend als ik ergens op wil reageren.
          Ik heb twee IP adressen, een Amerikaanse en een Europese, dit leek ermee te maken te hebben. Maar zelfs als ik netjes ingelogd ben op Skepsis via WordPress, en het systeem mij dus herkent, kan ik niets posten. Geen eerste posten EN geen tweede en vervolgposten. Alles verdwijnt in de grote, etherische spam/filter box van JW & Co.

  6. Cryptocheilus says

    4 October 2012 at 09:34

    Ik heb overigens nog steeds rare meldingen als ik kloptdatwel open zonder de www ervoor

    Waar Constantina het over heeft is een melding in de trant van:

     Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at ….. etc

    Nu heb ik geen uitputtende kennis van PHP e.d. (dus beschouw dit als slag in de lucht) maar het kan A) duiden op een verkeerde witregel of B) dat je blog d.m.v. PHP (te vroeg) wordt geredirect. Het laatste is een bekend hackers trucje. Het is een kwestie van volgorde. Volgens mij is het nu wel opgelost maar laat je compu-expert er nog een keer naar kijken

    Log in to Reply
  7. Hans1263 says

    4 October 2012 at 10:13

    Op de iPad was het geen enkel probleem de laatste dagen, behalve dan dat je af en toe het artikel niet kon lezen (zoals ook anderen al meldden). Ik ontdekte het grotere probleem pas toen ik gistermiddag de site wilde bezoeken op mijn PC. Toen blokkeerde AVG de toegang.

    Log in to Reply
  8. Jan Willem Nienhuys says

    4 October 2012 at 22:53

    Bij het Skepsisblog komen er soms dingen in de ‘pending’ of ‘spam’-box die daar niet in horen (nl. van personen die al meerdere malen zinnige opmerkingen geplaatst hebben), om mij onbekende redenen. Ik controleer het wel geregeld, maar ik heb nog wel wat meer te doen dan om de paar minuten controleren.

    Log in to Reply
    • Constantia Oomen says

      5 October 2012 at 06:59

      Gelukkig maar, JW, dat je nog meer te doen hebt. Toch zou het fijn zijn als de heren skeptici hun online zaakje voor elkaar hebben. 

      PS wij waren ons 1 jarige jubileum in de USA aan het vieren in San Rafael en San Francisco, onze toekomstige woonplaats.
      Hier een plaatje ter verdieping van het gezegde: http://twitpic.com/b14pw1

      Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • SKEPP
  • SBM
Skepter 35.4 – Winternummer 2022
1 December 2022 - Pepijn van Erp
Skepter 35.4 – Winternummer 2022

Brengen genetici de mammoet, de dodo en de buidelwolf weer terug? Komt kernfusie er sneller dan velen denken? Het nut van sciencefiction als lesmateriaal. Een interview met pendelwinnaar Marieke Kuypers, en nog veel meer in dit nummer. Het bericht Skepter 35.4 – Winternummer 2022 verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

Piramidependelprijs voor Marieke Kuypers en Diederik Jekel feliciteert Skepsis met 35-jarig bestaan
20 November 2022 - Pepijn van Erp

Marieke Kuypers onderscheiden door Skepsis voor haar video's op TikTok en Diederik Jekel feliciteert Skepsis met een feestrede met het 35-jarig bestaan Het bericht Piramidependelprijs voor Marieke Kuypers en Diederik Jekel feliciteert Skepsis met 35-jarig bestaan verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

Skepter 35.3 – Herfstnummer 2022
24 August 2022 - Pepijn van Erp
Skepter 35.3 – Herfstnummer 2022

Artikelen over de beroemde uitspraak van Galileo, hervonden herinneringen, Bess Houdini, een dubieus apparaat om vocht in muren tegen te gaan en veel meer. Het bericht Skepter 35.3 – Herfstnummer 2022 verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

Desmet dwaalt, draait en duikt
9 January 2023 - Paul De Belder

Hoewel de uitspraken van Desmet over de coronamaatregelen al langer op veel kritiek van factcheckers stuiten, kwam hij pas recentelijk echt flink in opspraak. Op een tournee langs verschillende Amerikaanse talkshows en podcasts om de Engelse vertaling van zijn boek te promoten, was hij ook te gast bij Infowars, de show van Alex Jones. Het optreden bij deze veroordeelde complotdenker en het doen van nogal stellige uitspraken over openhartoperaties onder hypnose waren de aanleiding voor een hausse aan kritische artikelen in de Vlaamse media. [...]

QAnon
26 October 2022 - Ledenadmin Skepp

In de herfst van 2016 verspreidde zich het gerucht dat de Amerikaanse Democratische Partij vanuit de kelder van een pizzeria in Washington D.C. een pedofielennetwerk organiseert. De pizzeria met de grappige naam Comet Ping Pong was allesbehalve willekeurig gekozen. Met zijn eigenzinnige atmosfeer is het een hotspot voor excentriekelingen: punkers, holebi’s, kunstenaars, outsiders en linksen1. Het was een voor de hand liggend doelwit voor mensen uit de alt-rightbeweging2,die vatbaar zijn voor complotdenken. [...]

Van bijtende nonnen tot needlespiking
16 October 2022 - tayson

Ziekte en gezondheid, lichaam en geest Voor we aan een wetenschappelijk artikel kunnen beginnen, moeten we duidelijk maken waarover we het hebben. Ik vraag dus even het geduld van de lezer: die wordt achteraf beloond met een uitgebreide bespreking van boeiende voorbeelden van ‘massahysterie’. Om de clichés te overstijgen en een echte poging tot wetenschappelijke bespreking van dit fenomeen te doen, moeten we eerst wat medische context schetsen. [...]

There is really nothing super about Antibiotic Resistant Gonorrhea
3 February 2023 - Clay Jones

Reports out of Massachusetts are raising concerns of a highly resistant strain of gonorrhea being seen for the first time in the United States. Are we close to living in a reality where there are no more effective treatments for this nasty, and potentially deadly, infection? The post There is really nothing super about Antibiotic Resistant Gonorrhea first appeared on Science-Based Medicine. [...]

CAM for the Management of Heart Failure
2 February 2023 - Scott Gavura

A new report provides a comprehensive summary of the evidence for and against CAM in patients with heart failure The post CAM for the Management of Heart Failure first appeared on Science-Based Medicine. [...]

ChatGPT as a Medical Expert System
1 February 2023 - Steven Novella

Will ChatGPT and applications like it transform medicine? If we want it to. The post ChatGPT as a Medical Expert System first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Hans1263 on Kopervergiftiging ligt op de loer met de Plasma en GaNs therapie van Silvia HoevenaarIk denk toch eerder aan de dikke duim van Moeder de Gans. Wat een aaneenrijging van flauwekul!
  • Renate1 on Kopervergiftiging ligt op de loer met de Plasma en GaNs therapie van Silvia HoevenaarGeschreven door de Deepak Chopra generator?
  • Frank Verhoft on Kopervergiftiging ligt op de loer met de Plasma en GaNs therapie van Silvia HoevenaarIn de wereld van Keshe verwijst 'gans' niet naar chemische elementen of naar een chemische verbinding. Als ik zijn wartaal
  • Hans1263 on Kopervergiftiging ligt op de loer met de Plasma en GaNs therapie van Silvia HoevenaarMevrouw maakt alle fouten die gebruikelijk zijn voor kwakzalvers. Ze raaskalt in voor haar onbekende materie. Gallium zal hier niet
  • Renate1 on Kopervergiftiging ligt op de loer met de Plasma en GaNs therapie van Silvia HoevenaarU heeft gelijk met Gallium. Helaas zijn de lettertjes van de voluit geschreven namen van de elementen op de kaart

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2023 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in