• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Algemeen / Kloptdatwel gehackt

Kloptdatwel gehackt

3 October 2012 by Maarten Koller 13 Comments

Ergens laat in de avond van vrijdag 28 september verschenen er vreemde meldingen op de schermen van Kloptdatwel bezoekers: Kloptdatwel klopte niet meer en zou mogelijk zelfs malware serveren — Kloptdatwel leek gehackt.

In de eerste instantie vond ik het eerste bericht over de problemen niet zo verontrustend, één persoon die problemen heeft, dat zal wel aan díe persoon liggen. Een paar uur later kwam de tweede melding binnen en over het algemeen kan je stellen dat slechts een handjevol mensen de moeite ook echt neemt om een probleem te melden wanneer zich dat voordoet: veel meer zullen het ondervinden. Er was dus wel degelijk wat aan onze kant aan de hand.

Helaas had ik juist het afgelopen weekend lange tijd geen toegang tot een computer en kon ik weinig doen. Via mijn mobieltje de site bezoeken gaf geen problemen. Na mobiel wat plugins een update te hebben gegeven leek het mij wel voldoende. Dat was het echter niet. Vervolgens heb ik een herinstallatie van WordPress uitgevoerd. Dat leek direct te helpen. Maar slechts even.

Het beveiligingsgat was blijkbaar niet gedicht want de probleemmeldingen bleven binnen komen. Zojuist heb ik een bevriende computerexpert naar de installatie laten kijken en die heeft 8 ‘backdoors’ (een manier die hackers gebruiken om de site binnen te komen) verwijderd. Zeker weten of er meer zijn doen we op dit moment niet, de site lijkt nu in elk geval schoon. Mocht er een 9e ‘backdoor’ zijn dan zitten we snel weer met hetzelfde probleem.

Daarom de twee volgende zaken:

A) Controleer uw computer goed: update uw software, scan uw computer eens met een goede virusscanner die ook naar malware zoekt.

B) Mocht u vanaf nu nog problemen ondervinden (met de site zelf, dus niet met Disqus) of via uw browser meldingen krijgen dat Kloptdatwel verkeerde dingen doet, dan horen wij daar graag over op info@kloptdatwel.nl.

Onze excuses voor het ongemak. Wij vinden het echt net zo vervelend als u.

Steun Kloptdatwel

Kloptdatwel gehackt 1Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Kwakzalverij en bijgeloof in de sport – Symposium VtdK
Next Entry »
Een TED-talk over ‘Why eyewitnesses get it wrong’

Filed Under: Algemeen, Kort, Overig Tagged With: gekraakt, hacker, kloptdatwel

Reader Interactions

Comments

  1. Michael Zoutendijk says

    3 October 2012 at 23:31

    AVG kwam gelijk in actie, tot 2 x toe een bedreiging verwijderd! Alles clean hier!

    Log in to Reply
  2. Ragnar764 says

    3 October 2012 at 23:34

    Eerst verwijderd, rapportage noodzakelijk, nu staat hij er weer.

    Log in to Reply
  3. Ragnar764 says

    3 October 2012 at 23:37

    Dito. Het spookt op dit blog.

    Log in to Reply
  4. Ragnar764 says

    3 October 2012 at 23:45

    Ik kreeg een paar waarschuwingen van Kaspersky, nu is alles weer opgelost.

    Er staan zoveel poortscanners en hackerprogramma’s op Internet, waar een leek ook wel mee uit de voeten kan, dat een goede beveiliging van je pc absoluut een vereiste is. 

    Waarom word ik nu twee maal gerapporteerd. 😉

    Log in to Reply
  5. Constantia Oomen says

    4 October 2012 at 02:31

    Aha, dus je nam mijn melding, omdat die aanvankelijk de eerste en enige was niet serieus? Zo’n Google melding verzin ik niet hoor, Maarten, en soms kun je beter meteen actie ondernemen als één persoon iemand zegt in plaats van losjes af te wachten. Soms kan dat net op tijd zijn om ernstige schade te beperken.
    Ik heb overigens nog steeds rare meldingen als ik kloptdatwel open zonder de www ervoor.

    Log in to Reply
    • Maarten Koller says

      4 October 2012 at 08:16

      Ik heb geen melding van je gezien, wanneer heb je die geëmaild dan? En de server waar Kloptdatwel op draait is zeer goedkoop, gevolg is dat er soms een klein beetje downtime is. Ik zie bij Wikipedia ook weleens een layout die niet klopt. Daarnaast had ik toch geen mogelijkheden om op dat moment actie te ondernemen zoals ik al schreef.
      En wat voor rare dingen zie je dan zonder www ervoor? Alvast bedankt voor het emailen! 😉

      Log in to Reply
      • Constantia Oomen says

        4 October 2012 at 16:34

        *** One Year In The USA ***

        Ik had het gepost op Skepsis.nl. Echter daar hebben de heren de zaak ook al niet onder controle, want ik kan daar niet meer posten; alles wat ik zeg en doe wordt meteen weggefilterd en ik moet elke keer JW mailen of ajb iets geplaatst kan worden.Vervolgens had ik een screenshot naar Rob, JW en Pepijn gestuurd. Pepijn heeft daarop jou gemaild als ik het goed begrepen heb – je stuurde me immers een cc antwoord. Ik was waarschijnlijk de eerste die het meldde, echter kwam ik op geen van de twee Nederlandse skeptische sites door. Kloptdatwel probeerde ik niet eens, want Google gaf me een rood scherm bij KDW, en ik heb daar maar naar geluisterd.

        Ik raad het al eeuwen aan: doe eens technisch updaten mannen, jullie lopen achter de feiten aan. En Maarten, als je me mailt, zal ik jou voortaan ook direct mailen. Tot dusver had ik geen direct contact met je.

        Log in to Reply
        • Maarten Koller says

          4 October 2012 at 16:39

          Dat mailtje van Pepijn herinner ik me inderdaad. Ik weet even niet meer wanneer ik die heb gezien, misschien was je eerder, ik was druk op moment van ontvangen met andere dingen en herinner het me niet meer goed.
          Je neemt aan dat het aan het updaten ligt. Dat is in elk geval niet het probleem want dat doe ik altijd zo snel mogelijk. Ik heb je nog nooit dat zien aanraden overigens. Zou ook niet weten waarom je dat op Kloptdatwel zou willen doen (aangezien altijd alles up to date is, en je dat voor de plugins die wij gebruiken niet eens kan zien volgens mij).

          2012/10/4 Disqus

        • Constantia Oomen says

          4 October 2012 at 16:45

          Ik bedoel met updaten: genoeg kennis in huis halen om je sites onder controle te hebben. Zowel Skepsis als Kloptdatwel vertonen vervelende gebruikersbugs waar niet alleen ik onder  ‘gebukt’ ga (gelukkig is het niet zo erg, maar toch). En jawel, dit heb ik al meermalen gezegd.
          Hier kan ik nog schrijven, mits de site tenminste niet uit de lucht is, of geblokkeerd wordt door Google, maar op Skepsis kan ik helemaal niets meer schrijven.
          Nu vinden anderen dat misschien allemaal niet belangrijk, ik vind het toch vervelend als ik ergens op wil reageren.
          Ik heb twee IP adressen, een Amerikaanse en een Europese, dit leek ermee te maken te hebben. Maar zelfs als ik netjes ingelogd ben op Skepsis via WordPress, en het systeem mij dus herkent, kan ik niets posten. Geen eerste posten EN geen tweede en vervolgposten. Alles verdwijnt in de grote, etherische spam/filter box van JW & Co.

  6. Cryptocheilus says

    4 October 2012 at 09:34

    Ik heb overigens nog steeds rare meldingen als ik kloptdatwel open zonder de www ervoor

    Waar Constantina het over heeft is een melding in de trant van:

     Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at ….. etc

    Nu heb ik geen uitputtende kennis van PHP e.d. (dus beschouw dit als slag in de lucht) maar het kan A) duiden op een verkeerde witregel of B) dat je blog d.m.v. PHP (te vroeg) wordt geredirect. Het laatste is een bekend hackers trucje. Het is een kwestie van volgorde. Volgens mij is het nu wel opgelost maar laat je compu-expert er nog een keer naar kijken

    Log in to Reply
  7. Hans1263 says

    4 October 2012 at 10:13

    Op de iPad was het geen enkel probleem de laatste dagen, behalve dan dat je af en toe het artikel niet kon lezen (zoals ook anderen al meldden). Ik ontdekte het grotere probleem pas toen ik gistermiddag de site wilde bezoeken op mijn PC. Toen blokkeerde AVG de toegang.

    Log in to Reply
  8. Jan Willem Nienhuys says

    4 October 2012 at 22:53

    Bij het Skepsisblog komen er soms dingen in de ‘pending’ of ‘spam’-box die daar niet in horen (nl. van personen die al meerdere malen zinnige opmerkingen geplaatst hebben), om mij onbekende redenen. Ik controleer het wel geregeld, maar ik heb nog wel wat meer te doen dan om de paar minuten controleren.

    Log in to Reply
    • Constantia Oomen says

      5 October 2012 at 06:59

      Gelukkig maar, JW, dat je nog meer te doen hebt. Toch zou het fijn zijn als de heren skeptici hun online zaakje voor elkaar hebben. 

      PS wij waren ons 1 jarige jubileum in de USA aan het vieren in San Rafael en San Francisco, onze toekomstige woonplaats.
      Hier een plaatje ter verdieping van het gezegde: http://twitpic.com/b14pw1

      Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • SKEPP
  • SBM
Prestigieuze Lasker Award voor Piet Borst
22 September 2023 - Pepijn van Erp

Piet Borst ontvangt de Lasker Award, de belangrijkste Amerikaanse prijs voor biomedisch onderzoek! Het bericht Prestigieuze Lasker Award voor Piet Borst verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

Skepter 36.3 – herfstnummer 2023
31 August 2023 - SkepsisBlogBeheerder
Skepter 36.3 – herfstnummer 2023

Geloof in het paranormale daalt fors, SCP rapport over coronasceptici rammelt, weinig muziek in Mozart-effect, en nog veel meer. Het bericht Skepter 36.3 – herfstnummer 2023 verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

Skepter 36.2 – Zomernummer 2023
27 May 2023 - Pepijn van Erp
Skepter 36.2 – Zomernummer 2023

Met oa de grote Replicatiequiz en de zoektocht naar buitenaardse intelligenties (en of we ons daarmee kunnen voortplanten). Het bericht Skepter 36.2 – Zomernummer 2023 verscheen eerst op Skepsis Blog. [...]

“Wij pikken waarschijnlijk ook maar een topje van de ijsberg op.”
16 September 2023 - Ledenadmin Skepp

Dr. Bik is microbiologe en deed lange tijd onderzoek aan o.a. Stanford University. De woede toen ze ontdekte dat iemand haar werk geplagieerd had, bracht haar echter op een ander pad. Inmiddels is ze datadetective die in een poging om een bijdrage te leveren aan een zuiverder, eer­lijke en integere wetenschap op zoek gaat naar fouten en fraude in gepubliceerde wetenschappelijke artikels. Ze heeft in­middels 938 ingetrokken artikels en 957 correcties van wetenschappelijke artikels op haar conto. [...]

‘Homeopathische kankertherapie verkort het leven’
9 August 2023 - Ledenadmin Skepp

TikTok-influencer Ellen Baetens kon niet vermijden dat haar moeder, hervallen van borstkanker, koos voor een homeopathische behandeling en chemotherapie resoluut weigerde. Ze stierf veel te vroeg, op 52-jarige leeftijd. Het volledige artikel kan u lezen op de Knack-Website   De pakkende getuigenis van Ellen Baetens kan u bekijken op haar TikTok-account: [...]

Door een overdreven focus op preventie worden al bij al gezonde mensen geklasseerd als (potentieel) ziek
24 July 2023 - Paul De Belder

Suikerziekte versus suiker-ziekte [...]

Decongestant doesn’t work, concludes FDA advisory committee
28 September 2023 - Scott Gavura

An FDA advisory committee has concluded that phenylephrine, a popular decongestant in cough and cold remedies, is ineffective. The post Decongestant doesn’t work, concludes FDA advisory committee first appeared on Science-Based Medicine. [...]

The Food Is Medicine (FIM) Movement
27 September 2023 - Steven Novella

Optimal nutrition can be a highly cost-effective, even net positive, government program. The post The Food Is Medicine (FIM) Movement first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Health misinformation now has powerful allies
25 September 2023 - David Gorski

Misinformation and conspiracy theories about health had long been a growing problem before the pandemic, but it took COVID-19 to get the government and researchers to take it seriously. Now, a new report in The Washington Post adds to previous reporting from multiple sources describing how allies of misinformation—and not just health misinformation—are striking back under the guise of defending "free speech." The post Health misinformation now has powerful allies first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Renate1 on De linke weekendbijlage (37-2023)Kanker.nl weer op de shortlist voor de Meester Kackadorisprijs. Het zal weer niet en dan hoor ik op de radio
  • UFO symposium aan KU Leuven gecanceld. De vloek van de mummie? - Kloptdatwel? on De UFO van Mussolini[…] West en Steven Greenstreet op het getuigenverhoor voor het Amerikaanse Congres. Of lees over de Italiaanse ufo-casus/hoax,
  • UFO symposium aan KU Leuven gecanceld. De vloek van de mummie? - Kloptdatwel? on Teleurstellend getuigenverhoor over UAP voor Amerikaanse Congres[…] David Grusch. Zie de recente Skepter voor waar dat ook al weer om draait of kijk het commentaar van
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (35-2023)U bedoelt waarschijnlijk "De roeping van de mens is mens te zijn" (in moderne spelling). Dat "men moet toch iets
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (35-2023)Zeker, dat ook. Maar dat is een andere uitspraak.

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2023 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in