• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / K-d-Weetjes / Twee tips voor Delta Lloyd

Twee tips voor Delta Lloyd

30 September 2015 by Ewout Meijer 10 Comments

Onlangs maakte verzekeraar Delta Lloyd bekend een proef te starten met stemanalyse-software. Met deze software zouden medewerkers een objectieve inschatting kunnen maken over het waarheidsgehalte van een claim. En zo zouden ze verzekeringsfraude tegen kunnen gaan. Of je telefoon wel echt gestolen is dus.

deltalloyd

De verzekeraar hecht er aan om heel transparant te zijn over de inzet van de software: “Verzwijgen vinden we niet integer”. De klant zal dan ook voorafgaand aan een gesprek geïnformeerd worden dat er getest gaat worden. Zo’n mededeling zou er dan ongeveer als volgt uit moeten zien: “Dit gesprek wordt geanalyseerd met behulp van software die op geen enkele wijze kan aantonen of u de waarheid spreekt”.

Want daar komt het namelijk op neer. Neem het recente Amerikaanse onderzoek van Frank Horvath en collega’s. Zij paste de software toe op politieverhoren van 74 verdachten. Achttien van deze verdachten legden later een bekentenis af, waarmee hun eerdere leugenachtigheid redelijkerwijs kwam vast te staan. In deze groep wees de software 52 % als hele eerlijke mensen aan. Je kunt dus net zo goed een muntje opgooien.

Of neem het onderzoek uitgevoerd in opdracht van het Amerikaanse Ministerie van Justitie. Meer dan 300 arrestanten werden ondervraagd over hun recente drugsgebruik. Deze ondervragingen werden geanalyseerd met behulp van de software, en de uitslag werd naast de uitslag van een urinetest gelegd om de nauwkeurigheid vast te stellen. Ook hier leverde de software een nauwkeurigheid op vergelijkbaar met de kwaliteit van kop-of-munt-beslissingen.

Toch hoopt Delta Lloyd dat het aantal frauduleuze claims vanwege de proef met 5 procent afneemt. Maar hoe gaan ze dat dan eigenlijk vaststellen? Om zo’n getal in kaart te brengen, moet je immers weten hoeveel frauduleuze claims er nu zijn, en hoeveel er na afloop van de proef zijn. Maar als Delta Loyd nu al weet hoeveel valse claims er zijn, kunnen ze die beter meteen afwijzen. Gratis tip. Graag gedaan.

Ondertussen doet de afdeling Integriteitszaken van Delta Lloyd zaken met een bedrijf dat tot twee maal toe op de vingers is getikt voor misleiding en oneerlijkheid. Dat is dan wel weer geinig. Daarom nog een tweede tip voor Delta Lloyd: zo vraag je je geld terug. Wederom graag gedaan.

Steun Kloptdatwel

Twee tips voor Delta Lloyd 3Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
100 Chemical Myths
Next Entry »
Skepsis congres 2015: Expert gezocht

Filed Under: K-d-Weetjes

Reader Interactions

Comments

  1. Renate1 says

    30 September 2015 at 08:15

    Misschien is het gewoon een manier om meer claims af te wijzen, of ze nu frauduleus zijn of niet? Er kunnen natuurlijk ook claims ten onrechte als frauduleus worden aangemerkt door deze software.

    Log in to Reply
    • Hans1263 says

      30 September 2015 at 11:37

      En… dan kost dat klanten…

      Log in to Reply
      • Renate1 says

        30 September 2015 at 13:19

        Maar goed, klanten die schade claimen kunnen ze misschien toch wel missen.

        Log in to Reply
        • Hans1263 says

          30 September 2015 at 14:32

          Maar daar missen ze dan ook de premies van.
          Ik walg een beetje van dit soort overwegingen bij dergelijke bedrijven.
          Die bedrijven spreken over “producten” die ze aan de man brengen. Bah!

        • Renate1 says

          30 September 2015 at 16:14

          Men zal er wel een kosten-baten analyse op los laten. En zoals Frank Boers suggereerde, vermoedelijk zal het roepen dat men de onterechte claims er met speciale software uit weet te filteren er voor kunnen zorgen dat mensen bang worden als fraudeur aangemerkt te worden.

        • Hans1263 says

          1 October 2015 at 11:44

          Denk ik ook. Ze hoeven het niet eens echt te doen.
          Ik moet denken aan de reclame van geruime tijd geleden: “foutje, bedankt!”.

  2. Frank Boers says

    30 September 2015 at 12:58

    ‘Verzwijgen vinden we niet integer’? Zou het niet zo zijn dat DL heel goed weet dat het juist helemaal niet werkt wanneer ze dit verzwijgen. Ik ben ervan overtuigd dat het goedgelovige claimanten zal af schrikken.

    Log in to Reply
    • Renate1 says

      30 September 2015 at 13:21

      Dat zou best eens mogelijk kunnen zijn.

      Log in to Reply
    • FVerweven says

      1 October 2015 at 00:43

      Ik denk dat het effect is dat een deel fraudeurs maar ook helaas een deel oprechte maar wat onzekere mensen geen claim meer indienen.

      De fraudeur zal zeker andere wegen zoeken en de telefoon vermijden.
      Of de oprechte mensen ook die andere wegen zoals e-mail zoeken of het maar laten zitten? Ik vermoed toch dat de oprechte zwaarder worden getroffen dan de fraudeurs.

      Log in to Reply
      • Renate1 says

        1 October 2015 at 11:05

        Dat kan best, maar ik denk dat het doel van DL gewoon is om minder claims te hoeven betalen, of dit nu gebeurt doordat mensen gewoon geen claim meer indienen, of doordat men frauduleuze claims af kan wijzen.

        Een vergeten paraplu claim ik ook niet meer.

        Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
Verslag Skepsis-congres 2025
7 December 2025 - Ward van Beek
Verslag Skepsis-congres 2025

Door Niels Olfert, foto’s Thomas de Wit Een kwart van de eenentwintigste eeuw zit er alweer op. Op het congres van Stichting Skepsis blikten we terug en vooruit: was vroeger alles beter? En wat kan er nu beter?  Even wat onderbuikgevoelens: steeds meer mensen geloven in fabeltjes en…Lees meer Verslag Skepsis-congres 2025 › [...]

De ijsprofeet laat restje geloofwaardigheid Wim Hof wegsmelten
22 November 2025 - Pepijn van Erp
De ijsprofeet laat restje geloofwaardigheid Wim Hof wegsmelten

In hun ongeautoriseerde biografie van Wim Hof schetsen Volkskrant-journalisten Robert van de Griend en Anneke Stoffelen een ontluisterend beeld van de goedlachse goeroe. Het is allemaal nog veel erger dan je al dacht.Lees meer De ijsprofeet laat restje geloofwaardigheid Wim Hof wegsmelten › [...]

Het Alternatieve Circuit: Risico’s, Kosten en Communicatie
12 October 2025 - Ward van Beek
Het Alternatieve Circuit: Risico’s, Kosten en Communicatie

.Op 4 oktober vond in de Geertekerk in Utrecht het jaarlijkse symposium plaats van de Vereniging tegen de Kwakzalverij. Het thema dit jaar was Het Alternatieve Circuit: Risico’s, Kosten en Communicatie. Meester KackadorisprijsDe middag begon traditioneel met de toekenning van…Lees meer Het Alternatieve Circuit: Risico’s, Kosten en Communicatie › [...]

RSS Error: Retrieved unsupported status code "404"

RFK Jr. is definitely coming for your vaccines (part 8): “Massive Epidemic of Vaccine Injury,” ACIP, and a prominent oncologist
9 March 2026 - David Gorski

The MAHA Institute is holding an event called MEVI Roundtable: Massive Epidemic of Vaccine Injury to fear monger about vaccines. Unfortunately, Dr. Wafik El-Deiry, a prominent oncologist-scientist, will participate. The post RFK Jr. is definitely coming for your vaccines (part 8): “Massive Epidemic of Vaccine Injury,” ACIP, and a prominent oncologist first appeared on Science-Based Medicine. [...]

MAHA Government Doctors Feel Entitled to Falsely Smear Private Citizens in the Press While Demanding That They Not Be Falsely Smeared in the Press
5 March 2026 - Jonathan Howard

Our so-called public servants have one set of standards for themselves and another for private citizens who dare to the challenge their government. The post MAHA Government Doctors Feel Entitled to Falsely Smear Private Citizens in the Press While Demanding That They Not Be Falsely Smeared in the Press first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Latest Science on Origins of SARS-CoV-2
4 March 2026 - Steven Novella

Science continues to support a much higher likelihood of of a natural origin for SARS-CoV-2 than a "lab leak." The post Latest Science on Origins of SARS-CoV-2 first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Renate1
    on Uiterst dubieus: euthanasiewens via gefaciliteerde communicatie
    Een bizarre zaak. Aan de ene kant, wil men, als iemand aangeeft zeer sterk psychisch te lijden en daardoor een
  • Hans1263
    on De linke weekendbijlage (9-2026)
    @Renate1 Ik zou het opvatten als compliment. Die "men" zou je juist kunnen betichten van te weinig rationeel.
  • Uiterst dubieus: euthanasiewens via gefaciliteerde communicatie - Kloptdatwel?
    on En DWDD danste kritiekloos mee
    […] kunnen maken zonder begeleiders die haar (onbewust) hielpen. Zelf schreef ik een paar jaar later over Niek Zervaas op
  • Renate1
    on De linke weekendbijlage (9-2026)
    Dat ik 'te' rationeel zou zijn, kreeg ik te horen bij een re-integratiebedrijf, waar men ook meende dat ik een
  • Uiterst dubieus: euthanasiewens via gefaciliteerde communicatie - Kloptdatwel?
    on Twintig jaar oude documentaire prikt Facilitated Communication door
    […] ondersteunt bij het gebruik van een toetsenbord of letterbord. En die versies zijn herhaaldelijk onderuit gehaald als betr

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2026 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in