• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Gezondheid / Bizar! Frans medisch tuchtcollege berispt en schorst tegen kwakzalverij protesterende artsen

Bizar! Frans medisch tuchtcollege berispt en schorst tegen kwakzalverij protesterende artsen

20 February 2020 by Pepijn van Erp 10 Comments

In maart 2018 deden 124 gezondheidszorg professionals in Le Figaro een oproep aan hun collega’s en gezondheidszorginstanties om eindelijk eens duidelijk afstand te nemen van alternatieve behandelwijzen waarvoor geen enkel deugdelijk bewijs is als homeopathie, mesotherapie en acupunctuur. Dit zette wel het een en ander in beweging, de universiteit van Lille stopte met hun opleiding homeopathie en de overheid ging kijken of de vergoeding voor de schudverdunde remedies niet ingeperkt moest worden. We schreven daar al eerder over.

De aanhangers van alternatieve behandelwijzen dienden echter klachten in bij de medische tuchtraad tegen een aantal ondertekenaars van de oproep, als ik het goed begrijp met het argument dat zij zich daarmee oncollegiaal hadden gedragen. Inmiddels heeft die raad, la chambre disciplinaire de première instance, een aantal berispingen uitgesproken en een arts zelfs voor drie maanden geschorst! Tamelijk krankzinnig.

Hieronder het persbericht van de actiegroep Collectif FakeMed over deze uitspraak. Ze gaan uiteraard in beroep.

Bizar! Frans medisch tuchtcollege berispt en schorst tegen kwakzalverij protesterende artsen 5

Steun Kloptdatwel

Bizar! Frans medisch tuchtcollege berispt en schorst tegen kwakzalverij protesterende artsen 6Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Klaas van Egmond identificeert Shakespeare als het getal pi
Next Entry »
De linke weekendbijlage (8-2020)

Filed Under: Gezondheid, Buitenland Tagged With: collectif FakeMed, homeopathie, tuchtraad

Reader Interactions

Comments

  1. Hans1263 says

    20 February 2020 at 17:35

    Absurd!
    De homeopaten, acupuncturisten enzovoort zouden juist blij moeten zijn met een ferm standpunt en ondersteuning in de wetenschappelijke achtergronden van hun beroep door hun vakgenoten. Daar is toch niets oncollegiaals aan? En dan… ze hoeven slechts nog even een deugdelijk en overtuigend bewijs te leveren voor hun afwijkende zienswijze. Als ik hen goed begrepen heb, hadden ze toch al honderden, zo niet duizenden, betrouwbare onderzoeken gedaan? De Nobelprijs lonkt… Of… ?

    Log in to Reply
  2. Renate1 says

    21 February 2020 at 09:07

    Orac schrijft er vandaag ook over:
    https://respectfulinsolence.com/2020/02/21/president-of-fake-medecine-suspended-homeopath/

    Log in to Reply
    • Hans1263 says

      21 February 2020 at 09:21

      Boiron was not happy.
      Vooral betreffende hun Oscillokwakcinum.

      Log in to Reply
    • RV says

      21 February 2020 at 10:54

      Een schone taak voor de Belgische sceptici en onze Ver. tegen de Kwakz. om deze zaak te internationaliseren.

      Log in to Reply
  3. AAtsouPier says

    21 February 2020 at 11:22

    Het schijnt volgens het Franse huisartsenblad te gaan om een voorwaardelijke ontzegging van de bevoegdheid gedurende drie maanden (avec sursis). Evengoed erg.

    https://www.legeneraliste.fr/actualites/article/2020/02/20/condamnation-dun-medecin-anti-homeopathie-son-avocat-denonce-une-decision-aberrante-_321493

    Log in to Reply
  4. RV says

    21 February 2020 at 12:07

    En Frankrijk is lid van de EU. Dit houdt indirect in dat bijvoorbeeld artsen in andere lidstaten zich indirect mogen bemoeien met wat de artsenvereniging van Frankrijk bekokstoofd.

    Log in to Reply
    • Hans1263 says

      21 February 2020 at 12:38

      Men gaat vanzelfsprekend in beroep. Het zou best eens kunnen dat de kwakkers met hun aanklacht uiteindelijk in hun eigen voet hebben geschoten. Het kost vast erg veel tijd.
      Helaas heb ik de aanklacht en het vonnis nog niet kunnen vinden.
      De Vereniging tegen de Kwakzalverij gaat er vast wel vernietigend over schrijven.

      Log in to Reply
      • RV says

        21 February 2020 at 13:16

        Vonnis en aanklacht zullen wel in het Frans gesteld zijn. Maar wellicht is er iemand die alles soepel uit het Frans kan vertalen. Mede daarom refereerde ik aan onze Belgische geestverwanten bij Skepp, die weliswaar Vlaams zijn maar toch wel eens iets te maken hebben met het Frans. 🙂 Maar het blijft nogal krankzinnig om tegenstanders van kwakzalverij te waarschuwen en (voorwaardelijk?) te schorsen. Bovendien, de ene kwakzalverij leidt nogal eens tot de andere en dus is het hekelen van kwakzalverij meer dan op zijn plaats.

        We hebben op de Ned. tv de programma’s Jinek en Op1. Vreemd dat dit soort programma’s geen aandacht besteden aan bijvoorbeeld het geval Middelkoop (toch een aanval op de vrije pers) en kwakzalverij en het hekelen ervan. Wel is er ruimschoots, te ruimschoots aandacht voor de Gordonnen en de Brarden, dus voor het pulpamusement.

        Log in to Reply
        • Hans1263 says

          21 February 2020 at 13:38

          En wat te denken van programma’s als Radar en Opgelicht? Die zouden nu juist prima geschikt zijn om de onwerkzaamheid van homeopathie en de flauwekul van acupunctuur voortdurend scherp aan de kaak te stellen. Wat zou eigenlijk het verschil zijn tussen kwakzalverij en de oplichting en het bedrog dat daar wekelijks voorbijkomt?

  5. Jan Willem Nienhuys says

    21 February 2020 at 19:45

    Iets dergelijks speelde in Nederland rond 1990 toen Kees van der Smagt een kritisch stuk in Medisch Contact had geschreven (21-10-1988). Vervolgens werd hij aangeklaagd door enkele fanatieke alto-gelovigen, namelijk dat hun naam besmeurd was. De districhtraad van de KNMG wees de klacht af, maar toen gingen de alto’s in hoger beroep en wonnen! dat was in maart 1990. VdS moest een bizarre zelfbeschuldiging schrijven. Het veroorzaakte een storm van protest.

    Nou is verenigingstuchtrecht wel wat anders dan het Medisch Tuchtrecht. D KNMG kan een arts niet de bevoegdheid tot praktiseren ontnemen.

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
Global Skeptics in The Pub-marathon
18 August 2025 - Ward van Beek
Global Skeptics in The Pub-marathon

 Verspreid over de wereld zijn er talloze organisaties die zich inzetten voor het bevorderen van kritisch denken. En op vrijdag 22 augustus 2025 kunnen zij elkaar online ontmoeten!Die dag duiken skeptici vanuit de gehele wereld gezamenlijk (voor de tweede keer)…Lees meer Global Skeptics in The Pub-marathon › [...]

Videos European Skeptics Congres 2024
18 August 2025 - Ward van Beek
Videos European Skeptics Congres 2024

 In 2024 organiseerde afis, de Franse zusterorganisatie van Skepsis, het 20ste European Skeptics Congress, in Lyon. Een aantal van de bijdragen zijn ook online te bekijken: [...]

Fluoride-angst?
30 June 2025 - Ward van Beek
Fluoride-angst?

Raad eens’, vraagt Cor van Loveren: ‘Het is begin jaren zeventig. Hoeveel gaatjes denk je dat een kind van vijf gemiddeld had?’ Het antwoord: achttien. ‘In haast elke tand zat wel een gat.’ Gemiddeld genomen dan. Er waren ook tanden…Lees meer Fluoride-angst? › [...]

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

With Brains Pickled by Social Media, Our Dishonest, Sheltered, Juvenile Medical Establishment Keeps Trying to Sic Vengeful Online Mobs Against Doctors Who Actually Care for Patients
21 August 2025 - Jonathan Howard

There are a lot of unstable, angry people out there, and it's easy to get powerful guns in the US. The post With Brains Pickled by Social Media, Our Dishonest, Sheltered, Juvenile Medical Establishment Keeps Trying to Sic Vengeful Online Mobs Against Doctors Who Actually Care for Patients first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Health Narratives on Social Media
20 August 2025 - Steven Novella

Engaging on social media about health issues can be daunting. I know this is not news, but it is important to understand what is happening phenomenologically. I also think it’s a microcosm of what’s happening to our society in general because of social media – we no longer have a shared fact-based reality as people increasingly live in different universes of information. […] The post Health Narratives on Social Media first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Traditional Medicine Based Extinction. An Update.
19 August 2025 - Mark Crislip

What we do best. The post Traditional Medicine Based Extinction. An Update. first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Hans1263 on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs@Klaas van Dijk Dat heet DARVO, las ik een paar dagen geleden in NRC. Ontken, val aan, verwissel aanvaller en
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs@Hans1263, bedankt voor je bemoedigende woorden. Enerzijds hoef ik alleen maar wat toe te kijken, anderzijds durf ik niet te
  • Hans1263 on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs@Klaas van Dijk Houd vol! Soms vecht je als skepticus tegen een complotgelovige bierkaai maar lukt de overwinning van de
  • Klaas van Dijk on Bedenkingen bij het rapport over oversterfte van Ronald Meester en Marc Jacobs@Hans1263 en anderen, onderstaand bericht van mij op LinkedIn heeft ondertussen >27.000 "impressies". Voor zover mij bekend is dit het
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (32-2025)@satria Ik kijk zelfs na afgelopen zondag helemaal niet meer naar Zomergasten. Dan hoef ik die glijerige Griet in haar

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2025 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in