• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Gezondheid / Bizar! Frans medisch tuchtcollege berispt en schorst tegen kwakzalverij protesterende artsen

Bizar! Frans medisch tuchtcollege berispt en schorst tegen kwakzalverij protesterende artsen

20 February 2020 by Pepijn van Erp 10 Comments

In maart 2018 deden 124 gezondheidszorg professionals in Le Figaro een oproep aan hun collega’s en gezondheidszorginstanties om eindelijk eens duidelijk afstand te nemen van alternatieve behandelwijzen waarvoor geen enkel deugdelijk bewijs is als homeopathie, mesotherapie en acupunctuur. Dit zette wel het een en ander in beweging, de universiteit van Lille stopte met hun opleiding homeopathie en de overheid ging kijken of de vergoeding voor de schudverdunde remedies niet ingeperkt moest worden. We schreven daar al eerder over.

De aanhangers van alternatieve behandelwijzen dienden echter klachten in bij de medische tuchtraad tegen een aantal ondertekenaars van de oproep, als ik het goed begrijp met het argument dat zij zich daarmee oncollegiaal hadden gedragen. Inmiddels heeft die raad, la chambre disciplinaire de première instance, een aantal berispingen uitgesproken en een arts zelfs voor drie maanden geschorst! Tamelijk krankzinnig.

Hieronder het persbericht van de actiegroep Collectif FakeMed over deze uitspraak. Ze gaan uiteraard in beroep.

Bizar! Frans medisch tuchtcollege berispt en schorst tegen kwakzalverij protesterende artsen 5

Steun Kloptdatwel

Bizar! Frans medisch tuchtcollege berispt en schorst tegen kwakzalverij protesterende artsen 6Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Klaas van Egmond identificeert Shakespeare als het getal pi
Next Entry »
De linke weekendbijlage (8-2020)

Filed Under: Gezondheid, Buitenland Tagged With: collectif FakeMed, homeopathie, tuchtraad

Reader Interactions

Comments

  1. Hans1263 says

    20 February 2020 at 17:35

    Absurd!
    De homeopaten, acupuncturisten enzovoort zouden juist blij moeten zijn met een ferm standpunt en ondersteuning in de wetenschappelijke achtergronden van hun beroep door hun vakgenoten. Daar is toch niets oncollegiaals aan? En dan… ze hoeven slechts nog even een deugdelijk en overtuigend bewijs te leveren voor hun afwijkende zienswijze. Als ik hen goed begrepen heb, hadden ze toch al honderden, zo niet duizenden, betrouwbare onderzoeken gedaan? De Nobelprijs lonkt… Of… ?

    Log in to Reply
  2. Renate1 says

    21 February 2020 at 09:07

    Orac schrijft er vandaag ook over:
    https://respectfulinsolence.com/2020/02/21/president-of-fake-medecine-suspended-homeopath/

    Log in to Reply
    • Hans1263 says

      21 February 2020 at 09:21

      Boiron was not happy.
      Vooral betreffende hun Oscillokwakcinum.

      Log in to Reply
    • RV says

      21 February 2020 at 10:54

      Een schone taak voor de Belgische sceptici en onze Ver. tegen de Kwakz. om deze zaak te internationaliseren.

      Log in to Reply
  3. AAtsouPier says

    21 February 2020 at 11:22

    Het schijnt volgens het Franse huisartsenblad te gaan om een voorwaardelijke ontzegging van de bevoegdheid gedurende drie maanden (avec sursis). Evengoed erg.

    https://www.legeneraliste.fr/actualites/article/2020/02/20/condamnation-dun-medecin-anti-homeopathie-son-avocat-denonce-une-decision-aberrante-_321493

    Log in to Reply
  4. RV says

    21 February 2020 at 12:07

    En Frankrijk is lid van de EU. Dit houdt indirect in dat bijvoorbeeld artsen in andere lidstaten zich indirect mogen bemoeien met wat de artsenvereniging van Frankrijk bekokstoofd.

    Log in to Reply
    • Hans1263 says

      21 February 2020 at 12:38

      Men gaat vanzelfsprekend in beroep. Het zou best eens kunnen dat de kwakkers met hun aanklacht uiteindelijk in hun eigen voet hebben geschoten. Het kost vast erg veel tijd.
      Helaas heb ik de aanklacht en het vonnis nog niet kunnen vinden.
      De Vereniging tegen de Kwakzalverij gaat er vast wel vernietigend over schrijven.

      Log in to Reply
      • RV says

        21 February 2020 at 13:16

        Vonnis en aanklacht zullen wel in het Frans gesteld zijn. Maar wellicht is er iemand die alles soepel uit het Frans kan vertalen. Mede daarom refereerde ik aan onze Belgische geestverwanten bij Skepp, die weliswaar Vlaams zijn maar toch wel eens iets te maken hebben met het Frans. 🙂 Maar het blijft nogal krankzinnig om tegenstanders van kwakzalverij te waarschuwen en (voorwaardelijk?) te schorsen. Bovendien, de ene kwakzalverij leidt nogal eens tot de andere en dus is het hekelen van kwakzalverij meer dan op zijn plaats.

        We hebben op de Ned. tv de programma’s Jinek en Op1. Vreemd dat dit soort programma’s geen aandacht besteden aan bijvoorbeeld het geval Middelkoop (toch een aanval op de vrije pers) en kwakzalverij en het hekelen ervan. Wel is er ruimschoots, te ruimschoots aandacht voor de Gordonnen en de Brarden, dus voor het pulpamusement.

        Log in to Reply
        • Hans1263 says

          21 February 2020 at 13:38

          En wat te denken van programma’s als Radar en Opgelicht? Die zouden nu juist prima geschikt zijn om de onwerkzaamheid van homeopathie en de flauwekul van acupunctuur voortdurend scherp aan de kaak te stellen. Wat zou eigenlijk het verschil zijn tussen kwakzalverij en de oplichting en het bedrog dat daar wekelijks voorbijkomt?

  5. Jan Willem Nienhuys says

    21 February 2020 at 19:45

    Iets dergelijks speelde in Nederland rond 1990 toen Kees van der Smagt een kritisch stuk in Medisch Contact had geschreven (21-10-1988). Vervolgens werd hij aangeklaagd door enkele fanatieke alto-gelovigen, namelijk dat hun naam besmeurd was. De districhtraad van de KNMG wees de klacht af, maar toen gingen de alto’s in hoger beroep en wonnen! dat was in maart 1990. VdS moest een bizarre zelfbeschuldiging schrijven. Het veroorzaakte een storm van protest.

    Nou is verenigingstuchtrecht wel wat anders dan het Medisch Tuchtrecht. D KNMG kan een arts niet de bevoegdheid tot praktiseren ontnemen.

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Error
  • Error
  • SBM

RSS Error: WP HTTP Error: cURL error 7: Failed to connect to skepsis.nl port 443 after 13 ms: Connection refused

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

Pet Acupuncture and Life
20 January 2026 - Mark Crislip

Traditional intuit whale acupuncture. The post Pet Acupuncture and Life first appeared on Science-Based Medicine. [...]

RFK Jr. is definitely coming for your vaccines (part 6): Liability, ethics, and policy-based evidence making
19 January 2026 - David Gorski

As 2026 dawns, look for HHS Secretary Robert F. Kennedy Jr. to ramp up his assault on vaccines using policy-based evidence making and altering Vaccine Court standards. The post RFK Jr. is definitely coming for your vaccines (part 6): Liability, ethics, and policy-based evidence making first appeared on Science-Based Medicine. [...]

The We Want Them Infected Movement Isn’t Just for COVID Anymore
16 January 2026 - Jonathan Howard

Our medical establishment’s claim that they want to save “core vaccines” by attacking other vaccines is like an arsonist claiming he wants to save your house by removing smoke detectors because they interfere with fire extinguishers. The post The We Want Them Infected Movement Isn’t Just for COVID Anymore first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Renate1
    on De linke weekendbijlage (3-2026)
    Ja en om LPF-achtige toestanden te vermijden besloot de heer Wilders alles maar zelf te bepalen. Dat bleek dus ook
  • Hans1263
    on De linke weekendbijlage (3-2026)
    @Renate1 Ik vraag me steeds af hoe het toch kan dat er landen zijn, zogenaamd beschaafde landen, waar dit soort
  • Renate1
    on De linke weekendbijlage (3-2026)
    Het ergste is misschien nog wel dat er artsen zijn die de gedragingen van de heer Kennedy toejuichen. De heer
  • Hans1263
    on De linke weekendbijlage (3-2026)
    @Klaas van Dijk De gore onethische drek druppelt vanuit de USA en Denemarken dus door naar mw. Walk én naar
  • Klaas van Dijk
    on De linke weekendbijlage (3-2026)
    @Hans1263, het Radboud UMC heeft destijds, in het begin van 2023, willens en wetens Jona Walk van het CWZ Nijmegen

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2026 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in